Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2020., 09:14   #1
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Kako locirati USB hub s monitora u device manageru

Pozdrav
Imam problem, ne mogu locirati usb hub koji se nalazi na dellu lijevo na monitoru, upstream-downstream u device manager. Piše samo lista usb hubova, mislio sam da je generic hub, ali ispostavilo se da nije.
window09 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 10:02   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor window09 Pregled postova
Pozdrav
Imam problem, ne mogu locirati usb hub koji se nalazi na dellu lijevo na monitoru, upstream-downstream u device manager. Piše samo lista usb hubova, mislio sam da je generic hub, ali ispostavilo se da nije.
Koji monitor je u pitanju?

Kako si spojio monitor i PC?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2020., 12:27   #3
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Najjednostavnija metoda bi bila, otvoriti device manager, iskopčati ili imati već iskopčan usb hub, upamtiti ili screenshotati koji su uređaji prisutni, spojiti hub i pogledati razliku. Ono što je došlo novo je usb hub.

Kompliciranija metoda je putem Hardware Ids - nakon što otvoriš properties uređaja u device manager, odeš na tab details te iz padajućeg izbornika uzmeš Hardware Ids. Ono što te dočeka u tekstualnom prozorčiću dolje možeš označiti i kopirati, zalijepi u internet tražilicu i prošvrljaj po rezultatima pokušavajući identificirati o kojem se točno uređaju radi. Ponoviti za svakog suspekta u igri.

Potonju metodu možeš koristiti i za provjeru je li prva metoda točna - onaj device koji se pojavio, uzmeš njegov HW ID i provjeriš radi li se o hubu.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 12:42   #4
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
USBDeview?
https://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html

Baš gledam na svom Dellu, tri "usb stvari" se aktiviraju kada uštekam samo hub.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 03.12.2020. u 12:48.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 16:57   #5
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Koji monitor je u pitanju?

Kako si spojio monitor i PC?



Dell U2419, hdmi, usb 3.0 upstream je u 3.0 na kucistu iza
Pitam jer bi uključio da mi usb na monitoru nikad ne ide na sleep način tj. da mi ne prekida da mi puca veza kad spojim wifi adapter u taj usb na monitoru, nakon 10min mi pukne svaki put signal i moram disconnect, connect opet u usb utor da bi se pokrenula veza.
window09 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 17:25   #6
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Kod mene na U2719D hub ustekan iza u maticnu, a u maticnoj ugasene one power opcije. Na hubu imam receiver misa kojeg koristim za budjenje kompa i koristim portove za punjenje drugih uredjaja. Ne sjecam se da sam morao ista u windowsima raditi.

Siguran si da ti hub ide u sleep, a ne wifi adapter? Jer koliko pamtim u device manageru mozes podesavati sleep opcije usb periferije, ali tada trazis taj uredjaj a ne hub.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 19:06   #7
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kod mene na U2719D hub ustekan iza u maticnu, a u maticnoj ugasene one power opcije. Na hubu imam receiver misa kojeg koristim za budjenje kompa i koristim portove za punjenje drugih uredjaja. Ne sjecam se da sam morao ista u windowsima raditi.

Siguran si da ti hub ide u sleep, a ne wifi adapter? Jer koliko pamtim u device manageru mozes podesavati sleep opcije usb periferije, ali tada trazis taj uredjaj a ne hub.

Nisam siguran, ne kužim se u to nimalo haha.
Pa wifi adapter je u usbu od monitora i daje wifi signal i spojim se onda, ali pukne veza i ne mogu ju pronaći iako adapter i dalje blica, zatim ga izvadim iz usb utora i vratim. Ok, što ako je wifi adapter, di to vidim?
Inače u batery modu sam u usb serial bus stavio disabled, ali uvijek se vrati sam od sebe na enabled pa sam čitao negdje i vidio da bi kao trebao u device manageru to napravit. Samo tamo imam 20 usb na popisu haha
window09 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 19:55   #8
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Jesi probao adapter spojiti direkt na matičnu, puca li onda? Ako ne puca, provjeri usb kabel prema monitoru i jesu li spojevi dobri, da nije šta rasklimano ili u prekidu.

Podcrtano su dva huba koja se vežu uz moj Dell (vjerojatno je slično i kod tebe). Svaki od njih možeš otići na desni klik-properties i ugasiti powersave opciju, pa probaj tako. U principu došao sam do liste kako je Destroyer napisao - uzmes screenshot prije i poslije uštekavanja huba u komp i lako nađeš što tražiš.
https://i.imgur.com/cJUpCS7.png


Nadalje, tvoj wifi adapter vjerojatno isto ima neke powersaving fore pa i to moraš provjeriti. Nađi ga na listi mrežnih uređaja i na isti način ugasi kvačice. Evo primjera Xbox adaptera kojeg imam uštekanog u monitor, sve je isto kao i za hub:
https://i.imgur.com/JsHFhSl.png
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na