Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2020., 19:36   #2851
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
nVidia: Ampere RTX 30 stock issues is not only based on GPU shortages
Citiraj:
nVidia partly blames what we already expected, wafer shortages at chip vendor Samsung.There are also inadequate substrates and other components available. It would consequently not be enough to reserve further production capacity with Samsung in the short term. Somewhat weird as these orders are made long in advance. The current widespread shortages on anything gaming-related (be it gaming consoles or the latest GPUs from both nVidia and AMD) are a well-known quantity by now. However, it now seems that nVidia's shortages aren't just the result of "outstanding, unprecedented demand", aided by scalping practices, but also from wafer and component shortages. nVidia's CFO Colette Kress at Credit Suisse 24th Annual Technology Conference expanded on these issues, saying that
Citiraj:
"We do have supply constraints and our supply constraints do expand past what we are seeing in terms of wafers and silicon, but yes some constraints are in substrates and components.
We continue to work during the quarter on our supply and we believe though that demand will probably exceed supply in Q4 for overall gaming."
There was no further information on exactly which components are experiencing shortages. An educated guess might pin some of these issues on the exotic GDDR6X memory subsystem on high-tier Ampere graphics cards, but there could be other factors at play here. If nVidia did underestimate demand for its Ampere graphics cards, though, that will make it that much harder for the company to ramp up orders (and hence production) with Samsung - semiconductor manufacturing works with several months of lead time between orders and their actual fulfillment.
Citiraj:
"We do expect it probably to take a couple months for it to catch up to demand, but at this time, it is really difficult for us to quantify.
So, we stay focused on trying to get our parts to the market for this very important holiday season. Each day things continue to improve.
But before the end of the quarter, we will be able to provide some more information."
Izvor: Guru3D i TechPowerup
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 19:43   #2852
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Živio Mladene

Daj neku real world sliku u normalnom pc, a ne ove fotošopirane recenzentske

Uglavnom IMO nije 3060Ti sada overkill za 1080p, potogotovo kad nadograđuje sa gtx 1070. Naravno za masu igara hoće biti overkill, no kad naletiš na nekoliko teških naslova (control, RDR2 i ubisoftovi drekovi) onda nije overkill. Zaliha za budućnost, "doće cica na kolica"

Ja ipak čekam ove rang-dva slabije, ispod 3k
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2020., 19:57   #2853
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Ajmo brzo dok ima, Palit 3070 za 4,9k kn

https://www.links.hr/hr/graficka-kar...m_medium=click
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 19:58   #2854
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,103
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 20:19   #2855
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
OK, kak da dobijem opet usrani nvidia control panel jer sa novim driverima mi je nestao...samo mi nemojte pisati preko windows update jer im je on sheban poduže vremena, ne mogu pokrenuti taj servis. Hebem se sa time već pola sata
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 20:22   #2856
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Probaj na ovaj način, mada ne kužim kog vraga im je to trebalo.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 20:23   #2857
Strider
Nuclear Experiment
Moj komp
 
Strider's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Winsows store
__________________
For everything you gain,
You lose something else
.

Strider je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 20:23   #2858
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,720
naši pretjeruju,samo nikako da padne cjena rtx 2060 super na jedno 2500.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 20:27   #2859
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
ništa od toga jer mi ne radi windows update.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 20:32   #2860
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Jesu ga sjebali s tim, ne kužim zbog čega forsiraju Windows Update za Store, ali probaj da li ovo prolazi (vraga i to je link za Store).

Na kraju, ako ne bude ništa od toga, onda pomoću NVCleanstall alata skini samo čiste drivere koji budu imali Control Panel.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2020., 21:05   #2861
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Fala The Exiled ali ništa ne pomeže, sve tjera na widows store a tamo ne želi jer mi je update sheban, morati ću rušiti windose pa opet skidati 1. 5 TB igara, ali budem po malo

Malo probao grafu, vent ide do 1700 rpm-a i solidno je tih
Gainward GTX 3060 ti ghost 3900 kn links
Klok boost je do 1860 mza, nadao sam se više budem ju probao kloknuti. Temperatura u ovom čmarku do 69 c.
Dalje ću vidjeti, grafa je mala, kompaktna, prilično lagana i skupa
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 21:08   #2862
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
A da probas umjesto sa nvida.com skinut drivere sa guru3d. Ja od tamo skidam drivere koji nisu po toj novoj shemi sa skidanjem cp preko ws. Ne sjecam se naziva, ali ovi tvoji su mislim dch ili tako nekako, a normalni su standard mislim. Ili ti ne rade na turingu?

Evo link, izaberi bez dch:

http://www.guru3d.com/files-details/...-download.html

Edit 2: a si probao to popravit pomocu DISM i sfc /scannow? I preko troubleshootera isto zna pomoci.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 03.12.2020. u 21:15.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 21:26   #2863
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Majstore

Driveri sa guru3d riješili problem.

Hvala!
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 22:32   #2864
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 720
Caseking mi šipao Điđibajt 3070 gaming oc danas... konačno... nadao sam se 3080, ali nadao sam se i da se ova kurčina s koronom na proljeće ne će ponoviti pa eto... ugl. sutra, preksutra ugrabiti cyberpunk negde i spreman sam...
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 22:34   #2865
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Disco u momentumu danas

Igore i koliko te na kraju izašlo finalno?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 01:32   #2866
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
jel tko primjetio da je ova 3060ti posrala sve 2080 i slabije kartice?
Koliko gledam testove brža je od 2080 super u 90% situacija.

još kad bi je zapravo bilo za msrp+pdv nebi to bio ni loš deal
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 01:45   #2867
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor MAHER Pregled postova
još kad bi je zapravo bilo za msrp+pdv nebi to bio ni loš deal
Pa ovih 3900kn koje je istresao Mladen nije daleko od MSRP-a, odnosno zamišljene cijene.

Neovisno o MSRP, ta gpu je za te novce najbolji deal do sada. IMO nije to gpu protiv koje se treba kukati, pa ta 2080 super je koštala 6000kn...
S njom se većim masama donio pravi generacijski leap.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 05:09   #2868
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Majstore

Driveri sa guru3d riješili problem.

Hvala!
Inače, ja odavno (od cca 2002/2003-e ) skidam drivere sa Guru3d, bilo nV, bilo Ati (legendarne Omega npr). Prvo, up to date su skoro pa i prije official stranica, drugo, za npr nV izbacuju hotfixane drivere (začudili bi se koliko drivera nV popravlja hotfixevima par dana nakon izlaska WHQL, skoro svaki imaju neki bug...), i treće je to što imaju ove oldskul drivere koje si ja cijelo vrijeme instaliram(ove sa CP). Općenito svima vam preporučam da si od tamo skidaju drivere, ove sa hotfixom nikad nisam vidio na nV stranicama.

Mladene, apropos update u win. Otvori elevated CMD (''run as admin'') i prvo pokreni ovo bez navodnika: ''DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth'' (ovo sranje mi je na jednom kompu bilo skršeno, pa sam nakon puno guglanja to odradio tako da je povuklo sa drugog kompa sa ispravnim win na mreži...inače se može i sa sticka sa instalacijom, ali ja ga nemam jer mi koristimo LTS win). Ako ti to prođe sa 100%, onda u istom tom CMDu pokreni: ''sfc /scannow''. Ako ti tu javi da je popravilo nešto i naravno završi sa 100%, onda još možeš probat pokrenut treoubleshoot za win update i on će ti onda možda popraviti. Ajde pliz probaj ako već nisi prije, pa mi javi.

A za grafu, ako ti nije bed, instaliraj MSI afterburner i uključi OSD (On Screen Display) i odvrti onaj Final Fantasy IV Bench sa Guru3d, i poprati potrošnju grafe (piše u watima), baš me zanima (bench traje cca 5min, pliz poprati cijelo vrijeme). 970 OCana mi je većinom na 210w sa spajkovima na 225w. Ovo me zanima zbog napajanja.
I općenito malo napiši kako si zadovoljan grafom nakon par dana, coil whine, buka samog kulera i tako... fala

EDIT: LOL, napisao gore turnig, a mislio na ampere...premda se meni čini da je ampere zapravo turing samo na 8nm jer baš kad se pogleda npr 3060 i 2080/s ispada da je sve to tu negdje cca, samo 3060 troši 20ak wata manje...
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 04.12.2020. u 05:15.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 05:35   #2869
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
OK, kak da dobijem opet usrani nvidia control panel jer sa novim driverima mi je nestao...
Pa to je suludo, prvo ubacili bloatware i telemetriju a sad ovo ko šlag povrh govna.
Jel ima netko racionalno objašnjenje za taj potez?
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 08:24   #2870
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Tražite ovdje pod avanced search, skidate driver koji nema 'dch' u nazivu
https://www.nvidia.com/Download/Find.aspx
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 08:25   #2871
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Inače, ja odavno (od cca 2002/2003-e ) skidam drivere sa Guru3d, bilo nV, bilo Ati (legendarne Omega npr). Prvo, up to date su skoro pa i prije official stranica, drugo, za npr nV izbacuju hotfixane drivere (začudili bi se koliko drivera nV popravlja hotfixevima par dana nakon izlaska WHQL, skoro svaki imaju neki bug...), i treće je to što imaju ove oldskul drivere koje si ja cijelo vrijeme instaliram(ove sa CP). Općenito svima vam preporučam da si od tamo skidaju drivere, ove sa hotfixom nikad nisam vidio na nV stranicama.

Mladene, apropos update u win. Otvori elevated CMD (''run as admin'') i prvo pokreni ovo bez navodnika: ''DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth'' (ovo sranje mi je na jednom kompu bilo skršeno, pa sam nakon puno guglanja to odradio tako da je povuklo sa drugog kompa sa ispravnim win na mreži...inače se može i sa sticka sa instalacijom, ali ja ga nemam jer mi koristimo LTS win). Ako ti to prođe sa 100%, onda u istom tom CMDu pokreni: ''sfc /scannow''. Ako ti tu javi da je popravilo nešto i naravno završi sa 100%, onda još možeš probat pokrenut treoubleshoot za win update i on će ti onda možda popraviti. Ajde pliz probaj ako već nisi prije, pa mi javi.

A za grafu, ako ti nije bed, instaliraj MSI afterburner i uključi OSD (On Screen Display) i odvrti onaj Final Fantasy IV Bench sa Guru3d, i poprati potrošnju grafe (piše u watima), baš me zanima (bench traje cca 5min, pliz poprati cijelo vrijeme). 970 OCana mi je većinom na 210w sa spajkovima na 225w. Ovo me zanima zbog napajanja.
I općenito malo napiši kako si zadovoljan grafom nakon par dana, coil whine, buka samog kulera i tako... fala

EDIT: LOL, napisao gore turnig, a mislio na ampere...premda se meni čini da je ampere zapravo turing samo na 8nm jer baš kad se pogleda npr 3060 i 2080/s ispada da je sve to tu negdje cca, samo 3060 troši 20ak wata manje...
Fala na trudu ali pao je format, gore su novi windowsi i sad naravno sve fercera. Što se potrošnje tiče budem provjerio ali sam Guru je to već odradio u ovoj recenziji
https://www.guru3d.com/articles_page..._review,5.html

grafa je potpuno ista kao i moja ganward ghost koje će navodno opet biti u Linksu drugi tjedan.

Za sada sam relativno zadovoljan, dojma sam da je ovo definitivno pre skupa kartica, vrlo je lagana, hladnjak je minimum tj. rpm je oko 1700 okretaja sada, po ljeti će biti i veći te nije nešto glasna ali se definitivno čuje iako mi je kućište na podu, ali dobro mene je razmazila prethodna kartica sa max 1200 rpma. Znači hladnjak će zadovoljiti veliku većinu.
Performanse se znaju, opet pre malo za taj novac ali u sadašnjoj situaciji nije loš izbor jer je sve otišlo kvragu. Meni je prevagnuo DLSS za koji se nadam da će biti sve više podržan i tako dodatno produžiti vijek kartice.
Pozitivno je što je kartica mala i stane bilo gdje. Ima i taj dosta jaki led light koji za sada ne mogu ugasiti, a ganwardov softver Expertool za klokanje je teška katastrofa, bloka mi je cijeli komp, grafa nije pokretala 3D mod dok je bio instaliran na čisto formatiranom kompu. Pokreneš bilo koju igru a tamo 1-2 fpsa, ventovi se ne pale, ona u 2D režimu.
Maknuo ga sa kompa i sve radi kako treba. Budem probao kako radi MSI afterburner.
Ja ju vozim na sedam godina starom XFX 550 pro napajanju, sesonic platforma i ne brinem se, mislim da bi tvoje iz potpisa napajanje držalo iako nije grafa baš pretjerano štedljiva, 220 wata max po recenzijama pa kužim brigu. coil whine nema.

Sve u svemu ništa posebno, nisam pre velika sirotinja ali dok sam brojao 3900 kn za ovu glupost malo sam si bio blesav, ali jednom se živi i to kratko
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 08:48   #2872
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Živio Mladene

Daj neku real world sliku u normalnom pc, a ne ove fotošopirane recenzentske

Uglavnom IMO nije 3060Ti sada overkill za 1080p, potogotovo kad nadograđuje sa gtx 1070. Naravno za masu igara hoće biti overkill, no kad naletiš na nekoliko teških naslova (control, RDR2 i ubisoftovi drekovi) onda nije overkill. Zaliha za budućnost, "doće cica na kolica"

Ja ipak čekam ove rang-dva slabije, ispod 3k
Zaliha za budućnost maj es.
Onda će već intravenozni ovisnici o nVidiji biti na 4, 5 ili 60X0 karticama i još će pričati kako su jeftino prošli jer ih je bez pdv-a kartica došla "pišljivih" 15000 kuna (onda će to biti u eurima).
Da sam šef nVidije, jebomepas ako vam ne bi prodavao kartice za 100 000 kuna komad. Poslovna misao vodilja bi mi bila (uokvirena i obješena na zid) "Svake minute rađa se jedna ... koju treba prejebati".

Zadnje izmijenjeno od: Trbonja. 04.12.2020. u 08:55.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 09:00   #2873
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Ovo baš svježe instalirani Final Fantasy XV 2560x1080p grafika max uz popaljene četiri dodatne nvidia opcije (harirworks i dr.) i FPS oko 80 Jedva da prelazi max frekvenciju montora od 75 hza. Overkill moja guzica
edit; Control 2560x1080p max detalji, Ray trace high, a ova igra trejsa sve svjetlost, sjene refleksije...DLSS upaljen i 80-100 fpsa, grafika izgleda zbilja dobro. Sad sam već oduševljen jer GTX 1070 sa midium detaljima na toj rezoluciji se mučila sa dropovima na 40+ fpsa.
Ovo je nebo i zemlja

Disco ova igra valjda napregne grafu makismalno i potrošnja je oko 200 wata, temperatura max 69 stupnjeva a vent ode na 1840 rpma. Kome ne paše može si sigurno složiti vlastitu krivulju, meni je sasvim OK.

Zadnje izmijenjeno od: Mladenxy. 04.12.2020. u 09:38.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 10:15   #2874
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359


Zanimljivo, nije da ih nema. Samo ih nema kod nas
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 10:33   #2875
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 720
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Igore i koliko te na kraju izašlo finalno?
5200 s poštarinom s casekinga. Minus 2400 za koliko sam pred mjesec, mjesec i pol prodao 1080ti.

IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 10:38   #2876
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Fala The Exiled ali ništa ne pomeže, sve tjera na widows store a tamo ne želi jer mi je update sheban, morati ću rušiti windose pa opet skidati 1. 5 TB igara, ali budem po malo

Malo probao grafu, vent ide do 1700 rpm-a i solidno je tih
Gainward GTX 3060 ti ghost 3900 kn links
Klok boost je do 1860 mza, nadao sam se više budem ju probao kloknuti. Temperatura u ovom čmarku do 69 c.
Dalje ću vidjeti, grafa je mala, kompaktna, prilično lagana i skupa
Kul, kul

Ja sam išao jučer u Links ulovit ovu Palitovu, ali su već u 12h bile sold out.

Btw, evo izvrtih bench i sa ovom 5700XT, nije neka razlika
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Capture.PNG‎
Views:	153
Size:	731.3 kB
ID:	23034  
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 10:38   #2877
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ovo baš svježe instalirani Final Fantasy XV 2560x1080p grafika max uz popaljene četiri dodatne nvidia opcije (harirworks i dr.) i FPS oko 80 Jedva da prelazi max frekvenciju montora od 75 hza. Overkill moja guzica
edit; Control 2560x1080p max detalji, Ray trace high, a ova igra trejsa sve svjetlost, sjene refleksije...DLSS upaljen i 80-100 fpsa, grafika izgleda zbilja dobro. Sad sam već oduševljen jer GTX 1070 sa midium detaljima na toj rezoluciji se mučila sa dropovima na 40+ fpsa.
Ovo je nebo i zemlja

Disco ova igra valjda napregne grafu makismalno i potrošnja je oko 200 wata, temperatura max 69 stupnjeva a vent ode na 1840 rpma. Kome ne paše može si sigurno složiti vlastitu krivulju, meni je sasvim OK.

Ma to je to. Moje napajanje to onda podnosi bez frke. Kad stavim occt na max proc i grafu, iz zida komp vuce cca 375w.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 10:46   #2878
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Kul, kul

Ja sam išao jučer u Links ulovit ovu Palitovu, ali su već u 12h bile sold out.

Btw, evo izvrtih bench i sa ovom 5700XT, nije neka razlika

Pa i nije neka razlika, RX 5700XT je u nekim igrama jednaka sa 3060 ti, u prosjeku više igara je 20% sporija ali ono što je prednost nvidije, u igrama koje to podržavaju je famozni DLSS koji je fonemanlni dodatak, taman poništi pad performansi kada upališ ray tracing, ili ih podigne bez ray trcinga.
Cyberpunk će podržavati oboje sva sreća, baš me zanimaju performanse.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 11:14   #2879
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,959
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Sad sam već oduševljen jer GTX 1070 sa midium detaljima na toj rezoluciji se mučila sa dropovima na 40+ fpsa.
Ovo je nebo i zemlja

Fin je to upgrade sa GTX1070, barem 90%, takvi bi upgrade i trebali biti RT mi nije nešto ali DLSS definitivno nije za baciti i ima svakako potencijala još puno.

Što se cijene tiče, mislim da je u trenutnim uvjetima 4k za ovako nešto zapravo ok, treba uzeti u obzir da je to kartica sporija 8-9% od 2080TI koji je donedavno znamo koliko koštao, a sa vremenom će driver podrška preferirati novije kartice naravno. Nije lako izbrojati 4k za karticu al nek ti ne bude žao, jednom se živi A i čisto sumnjam da će se ta cijena puno mijenjati, možda na više...


P.S. ne znam koliko te taj 6/6 proc bottlenecka, ipak je to kartica razine 2080Ti, vjerojatno ne puno na 1440p


@Sam Fischer vidim da te i dalje muči 3060TI Ponegdje je znatno brži od 5700XT, ponegdje je razlika par %, ali sad baš da ideš uzimat 3060TI nakon što si uzeo Red Devila prije 10 dana
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 11:35   #2880
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Fin je to upgrade sa GTX1070, barem 90%, takvi bi upgrade i trebali biti RT mi nije nešto ali DLSS definitivno nije za baciti i ima svakako potencijala još puno.

Što se cijene tiče, mislim da je u trenutnim uvjetima 4k za ovako nešto zapravo ok, treba uzeti u obzir da je to kartica sporija 8-9% od 2080TI koji je donedavno znamo koliko koštao, a sa vremenom će driver podrška preferirati novije kartice naravno. Nije lako izbrojati 4k za karticu al nek ti ne bude žao, jednom se živi A i čisto sumnjam da će se ta cijena puno mijenjati, možda na više...


P.S. ne znam koliko te taj 6/6 proc bottlenecka, ipak je to kartica razine 2080Ti, vjerojatno ne puno na 1440p


@Sam Fischer vidim da te i dalje muči 3060TI Ponegdje je znatno brži od 5700XT, ponegdje je razlika par %, ali sad baš da ideš uzimat 3060TI nakon što si uzeo Red Devila prije 10 dana
Po meni isto sa 5700xt na 3060 ili neš slično je bzvz, zanemariv upgrade, jedino ako je uzeo preko neta pa more dobit lovu nazad. E onda vrijedi.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na