Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2020., 08:42   #2521
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Cisto ko napomena imam staru struju koja je izvrsno napravljena i nikad nikakvih problema. To je napravio električar. I imam struju u renoviranom stanu koju je napravio "električar" koji to nije. On je 33 uticnice spojio jednim 2.5mm2 kabelom na 20A osigurac, Indukciju i pecnicu na isti vod. Sretnom igrom slučaja ima jos jedan vod od za perilicu posudja na koju je drugi električar spojio pola indukcije, pola je sa pećnicom pa ta polovica ne moze radit kad radi pecnica, fun days. Ali taj dio sad nekako funkcionira, i iako. je ovaj "elektricar" rekao da ce snosit sve troškove kopanja i popravka nisam bio spreman na novo kopanje.
I sad ti je cijeli renovirani stan na dva voda? Nije ni čudo da ti izbacuje jer onda ne možeš rasporediti faze kako treba.

Vjerojatno bi ti sve u redu radilo čak da imaš monofaznu struju sa manje kW. Ovako imaš auto sa 150 konja a voziš ga u trećoj brzini
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 10:05   #2522
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
To sve uzmi s rezervom, pogotovo kod manje poznatih brandova. Često se dogodi da topivi izgori prije nego što automatski izbaci. Kad automatski osigurači ostare, onda se još više uspore, nekad i zaglave. Dobro ih je s vremena na vrijeme malo razraditi, pogotovo FID sklopku. Zbog visoke struje se kontakti znaju zapeći pa neće (na vrijeme) izbaciti ili se zaglavi.
Moj nema problema sa izbacivanjem to sigurno, a ako se uspori jos mi je bolje, to su hepovi limitatori ne osigurači osigurači dobro rade svoj posao to sam probao. Negdje sam čitao da su limitatori u biti osigurači D karakteristike koji nisu prošli quality control - uzet informaciju sa rezervom

Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
I sad ti je cijeli renovirani stan na dva voda? Nije ni čudo da ti izbacuje jer onda ne možeš rasporediti faze kako treba.

Vjerojatno bi ti sve u redu radilo čak da imaš monofaznu struju sa manje kW. Ovako imaš auto sa 150 konja a voziš ga u trećoj brzini
Nije na 3 je ima još drugih utičnica i na drugim fazama, mislim da mi je rasvjeta i wc na jednoj kuhinja na druge 2, al ne znam tocno, znat cu kad dodje Shelly.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2020., 19:23   #2523
user_Ime
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Lokacija
Postovi: 42
@OuttaControl: svakako bi ti preporučio da električar popiše potrošače po svakoj od faza kako su i istakli pojedinci prije mene. Na osnovu detekcije odraditi ravnomjernu preraspodjelu potrošača po fazi. Na ovaj način, ako se odradi korektno, niti nemaš potrebe za Shelly 3EM, osim za svoj gušt
Što se tiče pitanja karakteristika minijaturnih prekidača evo jedan članak gdje možeš vidjeti raspone prorade minijaturnih prekidača za različite karakteristike. Minijaturni prekidači (osigurači) su tu za struje kratkog spoja. Struje koje su xy puta veće (vidi tablice unutar članak za pojedinu karakteristiku) od nazivne struje prekidača. Tako da u tvome primjeru, npr. 6kW na fazi, ti taj osigurač neće izbaciti u tako kratkom vremenu koje si definirao, npr. 1-2sec.

Što se tiče Shelly komponenti koje si uzeo. Zgodne igrače, priznajem.
user_Ime je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 21:57   #2524
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Tenks na clanku!
Nasao sam i ja nesto slicno, iz ovih podataka bih rekao da ce na 1.5x rated snage, limitatoru trebati minimalno 20 sekundi da izbaci, sta je meni i vise nego dovoljno da ocitam struju i isključim stakod.

Pogledat ce elektricar naravno ibpreslozot sta se može
Imam tri reda u razvodnoj i "elektricar" je rekao da ce rasporedit po fazi svaki red. Naravno da nije, al mu nije ni plaćeno sve pa ono...

Pa da i meni je to baza da pratim uredaje, bas me zanima nocna potrošnja ariston 80l vs gorenje 50l i koliko ta zapravo trosi zato sam uzeo ove 1PM, a i baza je kad mozes iskljucit nesto bezicno. Osim 3em i 8x1pm sam uzeo i 2 uticnice pa cu to isto dikod ustekat, tipa u komp pa i njega mirit. A i prstit ukupnu potrosnju, uz brojilo je isto zanimljivo, bar meni.

Gledam sad da sam uzeo sve ovo kostalo bi me cca 2300 kn, 800 kn ustede za BF nije loše
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 08:07   #2525
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Najbitnije je prvo naći normalnog električara, jer imat tri reda osigurača i sve na trofaznoj na jednu fazu nema veze s mozgom. Malo rasporediš najveće potrošače i to je to.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 10:36   #2526
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Ma nije sve na jednoj fazi raspoređeno je to, al na radnom raspoređeno bez aha to bi valjalo tako odvojit, al da sad dolazi elektricar koji zna posa

Na istoj fazi je vecina ovog:
podno dnevni 1500w
podno wc 500w
bojler 1500w
bojler 2000w
masina za robu 2300w
fen 2000w (utičnica u WC-u)

Još je tu šta je raspoređeno od većih na različite faze:
TA peć 3.5 kw na 3 faze
Indukcija 7.2 kw na 2 faze
Pećnica 3kw na 1 fazi
Pećnica 3kw na 3 faze
Mašina za robu 2.3kw
Mašina za robu ~2kw
Mašina za suđe~2kw
Mašina za suđe~2kw
Klima x2 obe ~2kw
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2020., 12:32   #2527
scarwin
Premium
Moj komp
 
scarwin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zagora
Postovi: 165
To neka bolji električar pregleda i riješi, sa trofaznom strujom i tolikim zakupom struje ne bi nikad smilo bit problema.
Ja imam dva stana, garažu/radionicu i dva pomoćna objekta na istom mjerilu i 50ah limitatorom pa nikad problema. Jedan stan je prastara instalacija, drugi je sve novo al je stručan električar sve radija tako da nema problema
scarwin je online   Reply With Quote
Staro 06.12.2020., 16:16   #2528
definho
Premium
 
definho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: /
Postovi: 155
ima li netko kontakt nekog tko bi znao zamijeniti termostatski ventil na radijatoru na podrucju novog zagreba, a da nas ne bi oderao, cini mi se kao pola sata posla? koliko je to uopce problem zamijeniti samostalno, jer radi se o radijatoru spojenom na toplanu


HEIMEIER ventil
__________________
Respect the Raise...!
definho je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2020., 19:16   #2529
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Jel misliš na glavu ventila (ono što vrtiš rukom) ili baš sami ventil na cijevi? Ovo prvo bi morao moć sam (sve zavisi kakav je) no ako baš treba ventil mijenjat, pogotovo sad dok je grijanje u pogonu, računaj da te neće jeftino ispast. Pošto se sad sistem ne može ispraznit, mora doć čovjek s opremom, zamrzne cijev i onda promjeni ventil.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2020., 21:05   #2530
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
hmm, u mene svaki radijator na dolazu i odlazu se može zatvorit
pa tako možeš drkarit po ventilu kompletnom


izvidi situaciju, slikaj
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2020., 23:17   #2531
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ne kužim, pojasni kak možeš u stanu spojenom na toplanu radit na ventilu ako nije ispušten sistem cijele zgrade ili zaleđena cijev?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 00:02   #2532
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Možda čovjek ima još jedan ventil između vertikale i termoventila
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 06:53   #2533
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ma da, ovi što su radili te zgrade 70-80ih su se zajebali na dobrobit stanara, ziher.
To možeš u kući radit kad imaš ugrađen onaj razdjelnik. I ako ga nemaš, lakše je ispraznit sistem.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 07:15   #2534
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Električar mi kaže da ako stavljam 4-5 utičnica kod radnog stola ili TV-a dolazi samo jedan kabel 3*2,5 pa se prebrikaju utičnice. Jel to točno, ili me ide zavaljat?
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 07:31   #2535
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor simpleplan Pregled postova
Električar mi kaže da ako stavljam 4-5 utičnica kod radnog stola ili TV-a dolazi samo jedan kabel 3*2,5 pa se prebrikaju utičnice. Jel to točno, ili me ide zavaljat?

To je točno jer to nisu neki veliki potrošači. Čak i da zbrojiš potrošnju PC-a, monitora, TV, laptopa, media centra.....to ne prelazi 3.5 KW ni u najgorem slučaju.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 08:07   #2536
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Da, tako se to radi, nema potrebe za dovođenjem više kabela.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 08:08   #2537
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor simpleplan Pregled postova
Električar mi kaže da ako stavljam 4-5 utičnica kod radnog stola ili TV-a dolazi samo jedan kabel 3*2,5 pa se prebrikaju utičnice. Jel to točno, ili me ide zavaljat?
pa ovisi, jel imas u planu tu spajat, cirkular ili TA peć onda mu kazes da stavi jos jedan vod... a ko sto kolega reče kod radnog stola ili TV-a, tu imas mnogo potrošača ali malih, kao pc, playstation, tv, soundbar, ukrasnu led lampu i sl, to sve skupa nije ni 1 kw
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 09:41   #2538
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Citiraj:
Autor simpleplan Pregled postova
Električar mi kaže da ako stavljam 4-5 utičnica kod radnog stola ili TV-a dolazi samo jedan kabel 3*2,5 pa se prebrikaju utičnice. Jel to točno, ili me ide zavaljat?
U mene je specijalac stavio 30+ utičnica na jedan kabel (casual uticnice za dnevni boravak kuhinju, 2 balkona i wc i nešto rasvjete, whynot) pa evo taj dio zapravo radi (sta ne znači da je ovo dobro i da bi iko ikad smio tako nešto napravit) a nekih drugih problema zapravo imam sa strujom.

Ali da kako kolege kažu ako ne planiras nista veliko tu uključivat, tipa grijalicu i peglu, u isto vrime go for it.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 09:58   #2539
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
To mi značajno pojeftinjuje priču jer sam računao da svaku utičnicu plaćam. Hvala!


@outta ako se ne varam, ti si negdje oko Trogira. Imam ti jednog električara u blizini s kojim sam oduševljen, da ga mogu dovest u Zg platio bih duplo.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 12:53   #2540
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Jel zna netko neku normalnu gradj. firmu sto se bavi renoviranjem na podrucju osijeka=
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 13:28   #2541
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
U mene je specijalac stavio 30+ utičnica na jedan kabel (casual uticnice za dnevni boravak kuhinju, 2 balkona i wc i nešto rasvjete, whynot) pa evo taj dio zapravo radi (sta ne znači da je ovo dobro i da bi iko ikad smio tako nešto napravit) a nekih drugih problema zapravo imam sa strujom.

Ali da kako kolege kažu ako ne planiras nista veliko tu uključivat, tipa grijalicu i peglu, u isto vrime go for it.
Imam i ja 30 utičnica na jednom kabelu u sobi ( 3 x5 na jednoj strani sobe i isto tako na drugoj). Nikad ne znaš kad ću u životu izmijeniti raspored namještaja i hoću svugdje imati dostupne utičnice. A sad kad zbrojis potrebe, dvije lampe, telka, tv uredjaj, router, telefon, komp i pripadajuće komponente, relativno lako dođeš do 15 utičnica, a sveukupna potrošnja je ispod 1kW, zanemarivo. Samo je bitno dobro instalacije i osigurače dimenzionirati i faze pravilno rasporediti.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 14:06   #2542
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ček, ti imas 30 utičnica u jednoj sobi? Trideset? Jel moze fotka toga?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 14:35   #2543
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
nakon izuma kotača, produžni kabel je dosta dobra stvar
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 14:40   #2544
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor simpleplan Pregled postova
Električar mi kaže da ako stavljam 4-5 utičnica kod radnog stola ili TV-a dolazi samo jedan kabel 3*2,5 pa se prebrikaju utičnice. Jel to točno, ili me ide zavaljat?


Da to je sasvim ok jer to nisu veliki potrosaci, ovo je sve na kabelu 3x2,5 kvadrata
Uticnica nikad dosta
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 14:56   #2545
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
nakon izuma kotača, produžni kabel je dosta dobra stvar

Očito nije jos doslo do svih


Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova


Da to je sasvim ok jer to nisu veliki potrosaci, ovo je sve na kabelu 3x2,5 kvadrata
Uticnica nikad dosta

Ok, ti imas ako dobro vidim 8 utičnica. Čekao madmana da vidimo kako izgleda 15 utičnica na jednom mjestu
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 15:33   #2546
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Imam i ja 30 utičnica na jednom kabelu u sobi ( 3 x5 na jednoj strani sobe i isto tako na drugoj). Nikad ne znaš kad ću u životu izmijeniti raspored namještaja i hoću svugdje imati dostupne utičnice. A sad kad zbrojis potrebe, dvije lampe, telka, tv uredjaj, router, telefon, komp i pripadajuće komponente, relativno lako dođeš do 15 utičnica, a sveukupna potrošnja je ispod 1kW, zanemarivo. Samo je bitno dobro instalacije i osigurače dimenzionirati i faze pravilno rasporediti.
A meni je dnevni boravak, kuhinja i wc,
u WC-u je masina za robu, ako ukljucis jos fen, mašala osigurač...
zato ugl sušimo kose u sobi gdje je drugi vod.

A uz to je uključena mikrovalna, frižider, televizija, komp, router, razni adapteri. Doduše od tih 30 utičnica 12 je duplih... 6 neovisnih tako da ako cemo realno 18 utičnica...

Al 30 utičnica u jednoj sobi je win ja iman mislim 7 u sobi, 2 iza ormara
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 15:50   #2547
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Zato se i radi plan / shema, razmišlja o potrebama i kombinacijama PRIJE nego se ide u izvedbu / adaptaciju.
I ne ostavlja se to "električaru" nego mu se definira šta će i kako napraviti.
Ako se i potroši xy metara kabela / vodiča više to je ništa prema situaciji koju spominje kolega kad trebaš zbrajati potrošače da ne iskoči osigurač.

Određeni br. ljudi bježi od "produžnih" iz x razloga, od "umjetničkog dojma / ne želi ih vidjeti po podu do toga da treba nabaviti kvalitetne a ne čajniz / poljske ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 15:55   #2548
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ok, ti imas ako dobro vidim 8 utičnica. Čekao madmana da vidimo kako izgleda 15 utičnica na jednom mjestu
Da 8 steujnih, 1 od kabelske i 1 antenska
Iskreno, dobro mi mi doslo da sam napravio bar 15 komada jer vec sam krenuo sa lopovima, a jos nije u funkciji sve sto sam zamislio
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 17:06   #2549
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Dečki meni to nema smisla ako imate toliko utičnica na jednom zidu, puno je jeftinije i bolje ako stavite npr 2 do 3 duple utičnice. Radije se kupi produžni i to neki kvalitetniji. Evo prošli tjedan sam montiro produžni ispod kuh. elementa jer mi je kabel od perilice prekratak. Lijepo je ušarafljen ispod ladice, dostupan je i lagano se može isključit perilica bez ištekavanja plus ima mjesta za još nešto ako bude potrebe.

Ovaj primjer kod zikija bi još imo smisla da su ma dva posebna dolaza/osigurača, a ovako ako je neka bolja utičnica za tu cijenu je mogo kupit dobar produžni.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 17:46   #2550
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
nakon izuma kotača, produžni kabel je dosta dobra stvar
I kaj si s time riješio? Niš. Radil sam si struju po cijelom stanu i ne želim produžne kablove. Rekoh, ak već moram štemati, tak isti vrag jedna il 5 u nizu.




Nije 15 utičnica u jednom nizu nego je raspoređeno 3 po 5 komada na jednom zidu, i isto tak na drugom. Istina, na drugom je 5 + 3 + 5 + 5 i jos par komada mrežnih i koaksijalac od bneta.


Ne želim više gledati u produžne kablove, svatko nek si slaže kak mu paše. Ali cijena poštenog produžnog je bar 150kn, a utičnice su po 15ak kuna, stoga nit je financijski isplativo, niti je lijepo za gledat.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "

Zadnje izmijenjeno od: m4dm4n. 10.12.2020. u 17:55.
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na