Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.11.2020., 12:36   #301
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Baci oko na Logitech Driving Force GT. Imam već drugi takav volan, 300 kn plaćen. Nema boljeg volana za taj novac. Znaju naletiti za male novce, čekao sam 3 tjedna i uletio nedavno jedan kao nov. Imao i momo, dobri su to volani.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 16:27   #302
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
Logitech driving force pro... 500kn....jel taj ok?
duggi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2020., 16:56   #303
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
A to ti je doslovno taj kaj sam rekao, 500 kn je nategnuto, probaj spustit na 400.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2020., 12:12   #304
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
A to ti je doslovno taj kaj sam rekao, 500 kn je nategnuto, probaj spustit na 400.



uzeo ga za 420.... zadovoljan sam....tnx za preporuku
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2020., 20:26   #305
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Ekipa, jel se tko susretao s Playseat Evolution? Gledao sam na netu ima dosta negativniko komentara, neudobnost naslona, rad šipke što drži volan, rad podloge za papučice?!
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 23:30   #306
RS_BuRnOuT
Premium
Moj komp
 
RS_BuRnOuT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Kž\Vž
Postovi: 455
Pozdrav,

frend me pingao da ima sljedeci problem sa Logitech G29:

"Ma vidim da gas krene poskakivati kad sam na full gasu, cak cujem turbo u gr2 kak se pali i gasi na momente, a i kocnice mi krenu povremeno treperiti kad izadem iz zavoja, nakon dužeg trail kočenja recimo"
Igra Gran Turismo Sport na PS4

- on misli da je problem u potenciometrima i da bi ih trebalo počistiti

Da li to možda pokriva garancija?

Zamolio me da se raspitam da li znam nekog tko je to radio i ima volje to i njemu odraditi (platio bi odrađen posao).
Ili ako znate kakav servis da bi znao to odraditi.

Kaže da nije na "ti" sa tehnikom i ne usudi se to sam radit.
Trenutno živi u ZG.

Ako je u krivoj temi, molim da se preseli.
RS_BuRnOuT je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 23:38   #307
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor RS_BuRnOuT Pregled postova
Pozdrav,

frend me pingao da ima sljedeci problem sa Logitech G29:

"Ma vidim da gas krene poskakivati kad sam na full gasu, cak cujem turbo u gr2 kak se pali i gasi na momente, a i kocnice mi krenu povremeno treperiti kad izadem iz zavoja, nakon dužeg trail kočenja recimo"
Igra Gran Turismo Sport na PS4

- on misli da je problem u potenciometrima i da bi ih trebalo počistiti

Da li to možda pokriva garancija?

Zamolio me da se raspitam da li znam nekog tko je to radio i ima volje to i njemu odraditi (platio bi odrađen posao).
Ili ako znate kakav servis da bi znao to odraditi.

Kaže da nije na "ti" sa tehnikom i ne usudi se to sam radit.
Trenutno živi u ZG.

Ako je u krivoj temi, molim da se preseli.

Naravno da spada pod garanciju ako je to problem.
Nemam PS i ne znam što GT radi (da nije recimo driver aid ili nešto tako uključeno), ali ja bi to testirao ili na PC-u u driverima ili ako na PS ima kakav kalibrator u igri gdje se vidi točno koliko je pritisnuta papucica pa nek simulira voznju....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 11:16   #308
RS_BuRnOuT
Premium
Moj komp
 
RS_BuRnOuT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Kž\Vž
Postovi: 455
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Naravno da spada pod garanciju ako je to problem.
Nemam PS i ne znam što GT radi (da nije recimo driver aid ili nešto tako uključeno), ali ja bi to testirao ili na PC-u u driverima ili ako na PS ima kakav kalibrator u igri gdje se vidi točno koliko je pritisnuta papucica pa nek simulira voznju....
Tnx za odgovor. Ipak se odlučio sam odradit čišćenje

Kad smo kod G29, jel tko probao load cell mod ili mozda uspio uparit load cell pedale T-LCM ili CSL Elite na PS4?
RS_BuRnOuT je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 12:11   #309
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
evo za sve koji zele vozi se acc prvenstvo tek je jedna utrka odvezena svi smo amateri sa volanima osim jednog sa joystickom al taj je bolji od vecine skoro. pa ako je neko zainteresiran da se pridruzi, imamo sever discord, vozi sve svaki dan skoro.
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 15:27   #310
zalosnasova
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: bvk
Postovi: 227
Ima li ovaj FLASHFIRE Suzuka 900R smisla za 1300 Kn pored G29 za 2000Kn?
zalosnasova je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2020., 18:34   #311
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Nikad cuo za to. Pored g29/t150pro nema smisla gledat, i jedan i drugi se nađu na akcijama za 1500kn, i sigurno su puno bolji od tog no name volana ako se gleda novo.
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 19:54   #312
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
G25 je volančina za Suzuku, ovo je u rangu Momo Logitech, možda. Po meni to je volan za konzole i igranje GranTurisma i F1.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 20:00   #313
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor Avan7garde Pregled postova
evo za sve koji zele vozi se acc prvenstvo tek je jedna utrka odvezena svi smo amateri sa volanima osim jednog sa joystickom al taj je bolji od vecine skoro. pa ako je neko zainteresiran da se pridruzi, imamo sever discord, vozi sve svaki dan skoro.
Pa bolji je zato što vozi na joypad (joystick je nešto drugo i sigurno ne vozi na to drugo ). Dok sam vozio rFactor u CroTeamu strogo smo zabranili išta osim volana pa čak i tipkovnice jer su likovi neuhvatljivi. Čak smo poslije zabrane jednom liku (sada uvaženom F1 novinaru) skupili pare i kupli volan da ne prestane voziti.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2020., 14:15   #314
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor zalosnasova Pregled postova
Ima li ovaj FLASHFIRE Suzuka 900R smisla za 1300 Kn pored G29 za 2000Kn?

https://www.youtube.com/watch?v=DxT2UOmHN-I


Ne znam je li bilo, ali svakako vrijedi pogledati.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2021., 19:37   #315
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Pa bolji je zato što vozi na joypad (joystick je nešto drugo i sigurno ne vozi na to drugo ). Dok sam vozio rFactor u CroTeamu strogo smo zabranili išta osim volana pa čak i tipkovnice jer su likovi neuhvatljivi. Čak smo poslije zabrane jednom liku (sada uvaženom F1 novinaru) skupili pare i kupli volan da ne prestane voziti.
iz kojeg si ti svemira ovo izčupao...nikad bilo niti će biti! kakav gamepad i bakrači. osobno to znam sigurno iz iskustva. možeš biti brz na gamepadu ali kratko. kasnije potrošiš gume i papa. ali kad ti sjednu sve postavke i volan, nikakav gamepad vozač ne može biti brži. jedino ako si loš vozač.
tkđ iz vremena rf1 znam sve cake.
da je tome tako , onda ne bi svi vozili sa gamepadom, a ne ulagali u elite rig postavke.
  Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 07:39   #316
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Da, isto gledam...

Gamepad funkcionira samo u arkadama gdje ti je steer lock automatski određen ovisno o brzini. Ako na isti način voziš u simulacijama imat ćeš understeer u svakom zavoju i puno teže će bit imat auto pod kontrolom, a za vozit normalno gamepad nema dovoljno gradacije u skretanju - nemreš uspoređivat 540 stupnjeva pa na više (ovisno u autu) na volanu naspram gljive i par mm na gamepadu
nub je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 08:12   #317
theo
Premium
 
theo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 68
Generalno ste u pravu, ali ima i iznimaka. Jedan čovjek vozi na gamepadu, a spada u aliene u ACC. Tako da može se i na gamepadu, ali za veliku većinu ipak je volan "bolja" opcija.
theo je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 09:17   #318
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Da... Plus ACC je gt3 only, tako da može slobodno gazit gas i kočnicu s tim gamepadom (ABS+TC), ali u nekoj drugoj klasi bez pedala game over
nub je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2021., 19:49   #319
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor theo Pregled postova
Generalno ste u pravu, ali ima i iznimaka. Jedan čovjek vozi na gamepadu, a spada u aliene u ACC. Tako da može se i na gamepadu, ali za veliku većinu ipak je volan "bolja" opcija.
i ti si isto naivac. pusti te priče
u zadnje vrijeme dosta studiram acc. ima puno finesa oko setupa kočnica vs guma. tako da svaka stavka puno znači. taj na gamepadu je otkri setup koji mu odgovara. ali naspram pravog setupa na volanu može se hebat. i naravno da i u acc se troše gume i ostalo bez obzira na tc i abs. k tome nek proba poršu cup naj "genijalac" pa da vidi di je. nigdje.
opet ponavljam. možete se samo tješiti sa gamepad. zaboravite to ako mislite imati pravo rejsanje.
  Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 14:56   #320
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor igofanatic Pregled postova
iz kojeg si ti svemira ovo izčupao...nikad bilo niti će biti! kakav gamepad i bakrači. osobno to znam sigurno iz iskustva. možeš biti brz na gamepadu ali kratko. kasnije potrošiš gume i papa. ali kad ti sjednu sve postavke i volan, nikakav gamepad vozač ne može biti brži. jedino ako si loš vozač.
tkđ iz vremena rf1 znam sve cake.
da je tome tako , onda ne bi svi vozili sa gamepadom, a ne ulagali u elite rig postavke.
Iz 15 godina iskustva u sim racingu, kada shvatiš kako šta funkcionira biti će ti jasnije zašto je majstor na gampadu brži. U svakoj pravoj ligi je strogo zabranjeno korištenje gampada a to je vjerovatno bez razloga. A i ti voziš na setapu od koliko tisuća €. 10000, 20000, 50000????? Ili voziš na volanu od par sto € ?? I ovdje nitko ne priča o takvim setupima nego o amaterskim stupima i vozačima a tu MAJSTOR na gampadu rula ma šta ti mislio o tome.

Zadnje izmijenjeno od: Prki. 08.04.2021. u 15:03.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 15:09   #321
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Forza da, iracing ili acc nevidim baš.
U iracingu gamepad nije nimalo zabranjen, a smatram da je iracing prava liga. Sto je za tebe prava liga?
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 15:23   #322
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Od navedenog jedino ti iRacing priznajem kao nešto ozbiljno, Forzu stavljati u priču o SIM racingu nema smisla kao ni F1 i slične pa čak ni Acc, rFactor prije svega i rFactor2. Kao prvo SIM igre koje imaju 10 postavki u setupu vozila, WTF kakav je to sim, acc ima koliko 15 postavki u setupu, pričam o malo ozbiljnijim i dubljim simulacijama gdje setup slažeš kroz 100 krugova a ne 5 i gdje se za utrku pripremaš cijeli tjedan a ne jedno poslije podne.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 15:34   #323
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Pošto sam dosta vremena proveo na gamepadu a tek kasnije uzeo volan (prije godinu i po da ne mislite kako se još nisam naviknuo), moram se složiti da je igranje na gamepadu lakše tj. s volanom nikad nisam uspio imati vremena ko na gamepadu, al gušti su gušti.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 15:39   #324
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
A naročito ako imaš pošteni gamepad i ako si se istrenirao s njime, pa vrijeme reakcije ti je smanjeno za duplo i uz shvaćanje setupa vozila možeš čuda raditi ako sve to znaš posložiti ali ajde svatko ima svoja iskustva i pravo na svoje mišljenje.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 16:04   #325
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
A neznam, nakon svega vozenoga ja bi rekao da mi najbolje ide ovako:

Basic volan (G29/G920) > Gamepad > high end DD setup pogotovo ako je snaga imalo odvrnuta

Na G29 taman dovoljno feedback-a da neke stvari uhvatim prije nego eskaliraju (sto na gljivi na gamepadu nemam) dok sa druge strane DD setup (ako volan nije podesen na neku minimalnu snagu) prestaje davat "korisne informacije" vec postaje borba covjek vs. volan sto smara i ubija vrijeme.

Al ono, 100 ljudi, 100 cudi... ovo je moje iskustvo/misljenje, i otkako sam presao na volan dosta sam popravio vremena.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 17:03   #326
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Nego da li je tko mjenjao kolo volana na logitechu. Uhvatio sam se rally-a pa bi mi trebao veći volan. Ima li tko iskustva s takvim zahvatom.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 19:10   #327
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Vozim ili sam vozio ac, acc, iracing, rfactor 2, automobilista 2... I ne, u niti jednoj gamepad nije i ne može biti bolji. Jednostavno nedostaje gradacije u skretanju. 2 mm lijevo desno na gljivi se ne može uspoređivat s rangeom koji ima volan. Također nedostaje modulacije u kočenju i kontroliranju gasa. Da, nekad možeš ići editat .ini fileove i postavit triggere na gamepadu da koče na tresholdu za svaku pojedinu kombinaciju staze i auta, ali i s tim ostaje gro vremena koje pedale jednostavno pojedu.

U zajednici uvijek ima ljudi s određenim invaliditetom/ozljedom i neki igraju bez pedala s gasom i kočnicom na volanu, neki čak i s gamepadom. I neki su i dosta dobri, iznadprosječni, odlični, skidam im kapu. Na žalost još nisam naletio na nekog ko igra bez pedala ili na gamepadu i da je rangiran u top 10-20% vozača.

Vozio sam g920 -> csw 2.5 + csl elite LC pedale -> Fanatec DD + Heusinkveld sprint. Svaka iduća iteracija je bila klasa za sebe. Bolja oprema definitivno pomaže u vožnji, ali ne toliko, ipak se radi o opadajućim prinosima . Ne pomaže toliko za bolja vremena po krugu koliko je konzistentnost vožnje i hvatanje slideova lakše. Također gušt je neusporediv

p.s. može se bez problema vozit s visokim FFB na DD i imat dobro vrijeme. Ima dosta top vozača koji su na 20nm i ubijaju. Meni je 8-10nm dost. To mi je hobi za opuštanje, a ne tjelovježba


Zadnje izmijenjeno od: nub. 08.04.2021. u 19:17.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 20:17   #328
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 13:01   #329
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
E tako izgleda simulacija , rFactor a ne ove arkadice što nazivaju simulacijama radi bolje prodaje.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2021., 13:02   #330
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
E tako izgleda simulacija , rFactor a ne ove arkadice što nazivaju simulacijama radi bolje prodaje.
E to je prava F1 Honda. A ne ovo poluelektrično govno u Red Bullu.
Moral bum se opet pocjetit kak je to vozit rFactor. 2008 ili 2009 sam zadnje to vozio.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na