Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.10.2016., 19:58   #1
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
LTE modem sa standard sim karticom?

Pozdrav,

tražim na internetu pa ništa ne pronalazim. Postoji li igdje za nabaviti LTE modem u kojeg idu one velike sim kartice (standard sim). Ne pitajte zašto ne idem kod operatera po manju karticu, jednostavno ne mogu dobiti manju karticu iz ovdje sad nebitnih razloga.

Ako ne postoji takav modem, postoji li onda barem mobitel sa LTE-om u kojeg idu te velike kartice?

Zahvaljujem

jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 20:06   #2
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
------

Zadnje izmijenjeno od: The AC. 28.10.2016. u 20:07. Razlog: zadebilio sam.
The AC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2016., 20:07   #3
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
što će mi ti adapteri?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 20:08   #4
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
što će mi ti adapteri?
ma zadebilio sam. mislio sam da ti treba kontra. Eventualno da odeš u neki privatni servis ako imaju one škare da ti izrežu sim karticu. ali tu postoji mala mogućnost da crkne kartica.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 20:36   #5
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Mislio sam i ja to sam već napraviti (odrezat) ali ne bi se htio zezati sa time pošto je specifična situacija i ako kartica rikne teško bi bilo dobiti novu, ikakvu.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 21:11   #6
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Provjereno ide u Alcatel W800z, link
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 21:57   #7
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Hvala spaceman!

To je onaj što HT daje, ne?

Nisam nešto zadovoljan sa njime, download mu je max 100Mbps a moj LTE na ovom području ide do 170Mbps, a i više bi volio da je neki "pravi" modem na kojeg mogu spojiti lan kabli i povezat na pc, a i neku antenu na njega ne bi bilo loše spojit. Naravno, ako nema ništa bolje bit će dobar i ovaj.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 22:55   #8
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Huawei e3372, Tplink MR-6400, čini mi se da ide i u 4G-AC55U
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2016., 23:30   #9
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Pozdrav,
tražim na internetu pa ništa ne pronalazim. Postoji li igdje za nabaviti LTE modem u kojeg idu one velike sim kartice (standard sim).
Cudim se da nista ne pronalazis, jer te velike SIM kartice idu u skoro sve Huawei LTE USB modeme, kao recimo E3276 koji ima i potrebna dva ulaza za vanjske antene...

Medjutim, ti mali LTE USB modemi se jako griju u radu, (radi cega cesto usporavaju ili cak gube 4G vezu pa se prebacuju na 3G). Stoga ti je pametnije uzet kompletan LTE router koji isto ima ulaze za vanjske antene, a ti su dosta veci pa se ne griju u radu pri max brzinama.

Vodi racuna da za punu iskoristivost LTE brzina moras koristit dvije antene jer su to redovito Mimo uredjaji.

Moja preporuka, ako si ga mozes priustit, je Huawei E5372S-32 u kojeg normalno ide standardna SIM kartica i koji ima ugradjen "n" WiFi na koji se mogu spojit 10 klijenata. Takodjer ima ugradjenu punjivu bateriju s kojom uredno radi 6-8h potpuno autonomno.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 28.10.2016. u 23:37.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2016., 09:30   #10
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Ja mislim da trazis krivi pojam.
Sim kartica je velicine kreditne kartice, mini sim je ono sto ti mislis kao "standardna". Sve su te kartice po nekom standardu.

Ja sam imao dosta problema sa jeftinijim (do 400 kn) routerima u koje je uboden usb stick tako da tu opciju pokusaj izbjeci.

Trenutno koristim huawei b315 i jako sam zadovoljan.
tskarda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2016., 09:48   #11
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Na internetu te velike kartice nazivaju "standardnim", uglavnom mislim da je i po slici svima jasno o kojim karticama govorim. Stare kartice kakve smo do jučer koristili po nokiama 3310 i sl. A i danas ih ljudi koriste. Slika gore sve govori.

Nego, hvala svima na preporukama, no jel moguće da masu tih modema koje mi preporučujete podržava uglavnom samo do 100Mbps download, tu i tamo pokoji 150. Moj download koji dobijem preko mobitela je oko 170-180Mbps i ono ne bi htio sam gušiti tu brzinu uređajima koji ne dopuštaju veće brzine od toga. Googlao sam kako su u pitanju kategorije iliti "cat" po kojima se klasificira max down/upload... i onda probam pronaći cijenu cat7 ili cat9 routera i smrznem se, po 2500-3000 kuna... zašto je to toliko skupo? Ispadne da je jeftinije kupiti mobitel pa njega koristiti kao lte modem?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2016., 10:19   #12
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ne možeš imati i ovce i novce. Ako želiš brži modem, nabavi microSIM karticu i adapter na miniSIM (na ebayju ih nabaviš za sitnu lovu) tako da je možeš koristiti i u starijim mobitelima.

Uostalom, kod većine operatera možeš nabaviti SIM karticu samo za data promet vezanu za određeni postojeći broj uz neku mjesečnu pristojbu.
http://www.vipnet.hr/poslovni/govorne-usluge/multi-sim
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na