Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.08.2016., 01:17   #1
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Question MediaAccess TG788vn v2, radi samo wifi i port4

Pozdrav

Imam MediaAccess TG788vn v2 router, VIP-ov, na njega imam spojeno VIP TV na port4, laptop na port3, sat receiver na port2 i pc na port1. Do danas je bilo "pravilo" da kada nestane struje, uvijek se mora VIP TV prvi upaliti kako bi se ostala 3 uređaja mogla spojiti na internet, i dalje onda sve radi. Dok se VIP TV ne upali, ne rade ni ostali uređaji ukoliko je router resetiran.

Danas kako je bilo loše vrijeme prestao mi je raditi VIP TV, neki problem do VIP-a koji i ne bi bio toliko veliki problem da mi automatski nisu prestali raditi i ostala 3 uređaja spojena preko lana na internet jer router uvijek traži da se prvi spoji VIP TV, vjerojatno da uzme svoju ip adresu, pa tek onda se spajaju dalje ostali uređaji. Ištekao sam VIP TV iz port4 i preštekavao dalje uređaje i svaki je normalno radio kada je uštekan u taj port, no kad idem dalje na port3,2,1 - ne radi. Zašto? Pokušavao sam ručno dodjeljivati IP adrese no bez uspjeha. WIFI cijelo vrijeme i dalje normalno radi.

Može li mi netko pojasniti zbog čega se to dešava? Dakle, problem sa VIP TV-om će VIP rješiti i tada će vjerojatno svi uređaji (portovi) proraditi kada se VIP TV prvi spoji na internet, no to je sad manje bitno, mene zanima zašto se dešava da na routeru radi samo taj jedan port4 a ostatak ne kad VIP TV-a nema u funkciji? (wifi je, ponavljam, također aktivan). Da li se kome tako nešto dešavalo?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2016., 20:16   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,542
Vjerojatno je takva inicijalna skripta,
da prvo spoji VIP TV, njegov Lan prebaci u drugu grupu a preostale Lan - ove "vrati" u grupu sa WiFi, ...
Mislim da ne možeš ništa pametno napraviti nego čekati da proradi VIP TV
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.08.2016., 17:21   #3
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Da, VIP TV je u međuvremenu proradio (koji je na port4 priključen i radi jedino tako), i automatski su proradili i ostali portovi 1-3. Sad sve radi normalno no izluđuje me to, crkne Vip TV i router poludi. Pokušao sam u postavkama routera vidjet jel se može što podesiti oko toga no nula bodova.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2016., 18:05   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,542
Nisi stavio lokaciju i jeli zgrada ili pvt. kuća
Ako ti je dostupna Bnet (VIP) kabelska onda traži migraciju na nju.
Ta je platforma stabilnija, nema manu koju opisuješ, dobit ćeš Tehnicolor TC7200 i eventualno Kaon tv set-top box, up/dn brzine koje isposluješ.
Poželjno da je router blizu boxa ili da "između" ima provučen coax + mrežni kabeli.
TC7200 ima "manu" šta ima interne wifi antene pa je nekad slabija / manja pokrivenost, takav je i TG788vn v2 šta ga sad imaš.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2016., 22:30   #5
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Zagreb, kuća, nemam mogućnosti za kabel već samo preko parice.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na