Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.09.2007., 14:15   #1
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
simulacija letenja

Zanima me koja igra je najbolja u simulaciji letenja,
Bitna mi je grafika i velik broj aviončiča,

Ciljam na Microsoft flight simulation x deluxe

Ima di za tu igru skinut addon-se?
dj_dannijel je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 14:52   #2
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
A vidim da ti još nitko nije ništa odgovorio pa ću ja provat .
Ovako , ako ti je grafika bitna , a ciljaš na Ms-ov FSimulator , bit će čisto ok. Dok ne dođe dx 10 patch onda bi trebao biti znatno ljepši , ali ako ti je ta konfiguracija iz moj komp nema teorije da ju zaigraš. Tj. u takvo jadnim detaljima da nije ljudski.... a kako ti je grafika bitna onda zaboravi...
Uzmi IL2 sturmovik . Izgleda solidno , a drastično je manje zahtjevan i tvoj komp ga može podnijet.
Malo googlaj da vidiš bi li ti se svidio.
Radi se o ww2 simulaciji il2 aviona i još mnogih, ali ako više ciljaš
na današnjost i civilni let , mislim da bi ti fs 10 uz novu konfu bio zakon
Što češ , let je skup
Ako ima netko još s nekim blažim prijedlogom help man out.
Iako naglašavam nisam ti odavno igro ove simulatore pa ono pričekaj
još koji odgovor kompetetnijih
Michel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2007., 19:28   #3
Vido
[SW]'V^idO
Moj komp
 
Vido's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 424
Civilno: Flight Simulator 9 (2004) - po meni mnogo bolji od desetke, barem dok ne dođe dx10 patch. Pogledajte samo Istru, Brijuni su katastrofa, općenito, HR obala je grozna. U devetki je mnogo bolje napravljena, a igra je manje zahtjevna i ima više add-ona za skinuti, što besplatnih što platnih

Za dodatke, samo napiši FS 2004 free downloads ili nešto slično u google. Ima smeća, ali se nađe i jako dobrih stvari. Naravno, "platni" dodatci su mnogo bolji, ali se moraju platiti* (razmisli zašto *. kontaktiraj me na PM ako neznaš).

Vojno:

IL2 Sturmovik i dodatci ako voliš WW2

Lock On i dodatci ako voliš moderno doba
__________________


Member of [SW]' CoD2 clan. Join us!

Moji DIY projekti i sl.: http://vidosprojects.freei.me/
Vido je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 21:53   #4
Ramone
DDR RAM1
 
Ramone's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Koprivnica/Zagreb
Postovi: 180
Citiraj:
Autor dj_dannijel Pregled postova
koja igra je najbolja u simulaciji letenja,
?
Za Il2 Sturmovik sam cuo da je to najbolja simulacija zrakoplova iz ww2 (ma mislim da sam i citao tako nesto u njihov manualu, izjave nekakvih pilota).
Probao sam i moram priznati da je stvarno odlicna. Bas je prava simulacija.

Kroz razgovor sa starijim i iskusnijim igracima ovog tipa igra- trazio sam da mi preporuce neku igru s modernijim zrakoplovima. Pitali su me: "Radari, rakete, ovo-ono... gdi je tu draz??" I stvarno, tek kad mi je jedan frend pokazao sto sve jedan Bf-109 moze, tek tada sam poceo cijeniti ovu igru onako kako sam ju trebao od pocetka.

Zivio dobar stari DogFight!
__________________



please wait



Ramone je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 22:28   #5
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Hvala ljudi al meni ne treba nikakav ratni il neki drugi slični
Želim vozikat boinga itd ak me kužite

Ciljam na microsoft flight simulation i ako treba pojačat komp pojačat ču ga(ajd mi reci koje djelove treba pojačat?) Planiram ubacit još gigu rama i neku jaču grafičku

E da i znate možda postoji li koja igra u kojoj vozikate avione kao one face na "red bull air race" utrkama?
dj_dannijel je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 22:41   #6
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Michel Pregled postova
A vidim da ti još nitko nije ništa odgovorio pa ću ja .

h
E daj mi reci imaš ti mfs x deluxe i koja je optimalna confa?
Jer šta me briga glavno da ču ja furat avione a nabij im grafiku, neču nit onda instaliravat ovaj patch( možda u budučnosti kad ga pojačam)

Samo mi reci nešt malo o toj igri,( na netu sam našo samo vrlo siromašne opise) kolko ima aviončeka, kakvi su, dal znaš di se mogu skinut oni add-on stvari kao tipa još aviona itd.....

Upotri***i maštu..
dj_dannijel je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 22:53   #7
killerbee
Wannabe Pilot
Moj komp
 
killerbee's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: High In The Sky
Postovi: 486
Citiraj:
E da i znate možda postoji li koja igra u kojoj vozikate avione kao one face na "red bull air race" utrkama?
Imaš te misije u FSX Delux. Nemogu ih proći. God damn Peter Besheny!
__________________

killerbee je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 22:56   #8
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Citiraj:
Autor killerbee Pregled postova
Imaš te misije u FSX Delux. Nemogu ih proći. God damn Peter Besheny!
E daj mi reci onda ti ovo kaj sam pital onog prije...

Malo o igri....

I dal se da na gamepad igrat?
dj_dannijel je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 23:04   #9
killerbee
Wannabe Pilot
Moj komp
 
killerbee's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: High In The Sky
Postovi: 486
Nisam probao, ali vele da se lijepo igra na gamepad. Probat ću pa javim dojmove. Inače igra je strašno zahtjevna, meni jedva radi na ultra high 1440x900.
__________________

killerbee je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 12:04   #10
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Nisam ti puno igro fs 10 . Zapravo iznimno malo , vidio sam ga na ovoj mojoj konfiguraciji i to je dosta loše išlo. Ako smanjiš detalje onda ide ok.
Što se tiće addona , stvarno ti ne znam , jedino što znam da je bio neki plugin koji prati vrijeme kakvo je u stvarnosti na prostoru kojim voziš.....
Inaće mi se jako sviđa vozat boinga , ali ja sam ti od onih koji vole jako dobru grafiku i visok framerate, a vidiš da nemam jaku konfiguraciju pa sam odusto od nje dok ne nabavim nešto bolje
Michel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2007., 02:00   #11
Tom3000
Premium
Moj komp
 
Tom3000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 54
Probaj ono što ti preporuča Vido - "Flight Simulator 9 (2004)". Ne isplati ti se desetka ako ćeš smanjivat detalje a i kad ih smanjiš može bit da će ti izgledat lošije od devetke koja je na mom kompu sa max detaljima na 1152x864 (ako se dobro sjećam rezolucije) išla full glatko (imao sam dojam da mogu bez beda i puno veću rezu ali mi je ovo max na kojoj imam 85 refresh).
Neke od dobrih addonova sam skinuo ovdje: http://flyawaysimulation.com/article369.html
A ako baš forsiraš desetku na istoj stranici ima i addonova za nju ali nisam probao ni jedan.
Tom3000 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2007., 10:29   #12
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Tom3000 Pregled postova
Probaj ono što ti preporuča Vido - "Flight Simulator 9 (2004)". Ne isplati ti se desetka ako ćeš smanjivat detalje a i kad ih smanjiš
Mislim da ču poslušat tvoj savijet,
Ne forsiram 10ku nego forsiram boinge itd ak me kužiš (sve osim ratnih)
Kad nabavim javim dojmove

Mislim da imam na jednom cd-u od buga demo il tak nešto pa ču to prije oderat da vidim onda ako mi se svidi nabavljam
dj_dannijel je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2007., 10:30   #13
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
E daj mi reci još samo 9 je pod imenom flight simulator 2004 a century of flight?
dj_dannijel je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2007., 11:51   #14
Tom3000
Premium
Moj komp
 
Tom3000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 54
"Microsoft Flight Simulator 2004 - A Century of Flight" je puni naziv igre na koju mislim a vjerojatno i Vido. Kada je meni trebala nisam našao testnu verziju a tek tolko ako hoćeš vidjet desetku na BUG DVD-u br. 167 ima vremenski ograničen demo (piše da je takav nije me stiglo izbacit nijednom jer se nisam baš navuko).

(OT-tipka edit bi ti mogla pomoć u slučaju da zaboraviš nešto napisat u postu pa si samo dodaš / da ne moraš pisat dva u razmaku od par minuta)
Tom3000 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2007., 11:57   #15
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Tom3000 Pregled postova
(OT-tipka edit bi ti mogla pomoć u slučaju da zaboraviš nešto napisat u postu pa si samo dodaš / da ne moraš pisat dva u razmaku od par minuta)
tnx na savjetu i koristit ču to ubuduče
dj_dannijel je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2007., 12:38   #16
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Od simulacija civilnih zrakoplova imaš od Microsofta FS2004 i novija verzija FSX....
Od srca ti preporučam FS2004 sa nekim add-on od PMDG-a za npr. B737 ili B747 koji su izmodelirani i animirani do zadnjega detalja, sa odličnim kokipitima, GPWS-om, realnim autopilotima, FMC-em, odličnim sound packovima...
Zatim uzmeš neke scenarije za pojedine piste npr za Beč (LOWW) ili St. Maarten...
Sve to će ti dati daleko bolji FPS i igrivost od FSX-a.
Kod FSX čim uključiš autogen i malo kompleksniji prikaz terena...katastrofa!
Trebaš imati vrlo jaku mašinu da bi uživao u full detaljima, pa čak i onda kod kompleksnijih scena imaš low frame rate!
PMDG još nema proizvode za FSX...a FS2004 sa full detaljima ima bolji frame-rate i ništa lošiju grafiku, pogotovo sa dodatnim scenarijima!

Također preporučam, ako si zagriženi simmer da postaneš dio VATSIM-a organizacije koja online simulira ATC (kontrolu leta)...užasno zabavno...
Možeš biti ili pilot ili kontrolor leta...ima dosta profesionalnih, real-life pilota i kontrolora. Samo se trebaš ufurati u službenu spiku na engleskom jeziku jer kada ti profesionalni kontrolor izrecitira u 2 sekunde 16 riječi za approach ili taksiranje....no, nema beda jer su svi zaista strpljivi prema početnicima, a u ostalom imaš i hrvatsku "podružnicu" VATSIMA-a (često lete lokalne route i one prema Sloveniji i SCiG).
VATSIM ti ima i odlična upustva za pilote početnike na kojim možeš polagati ispite...nisu uvijet za korištenje VATSIM-a no daju ti potrebno znanje.
Inače traže ozbiljnost i sve se radi prema upustvima kontrole leta.

PMDG modeli:
http://www.precisionmanuals.com/

VATSIM:
www.vatsim.net
http://www.mtonline.org/crovacc/
-----------------------------------------------
Pozdrav!
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2007., 15:21   #17
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
da se nadovežem na microsoft flight simulator x, bez brige se može igrat na a64 3000+, ati x1300 256mb, 1028mb ddr bez trzanja kad su svi detalji na low, a što se tiće same grafike sve osim vode je blago rećeno katastrofa,al igrivost je super!
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2008., 02:19   #18
WeD@
Space Cadet
 
WeD@'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Split<-->Vela Luka
Postovi: 592
evo da se nadovezem na temu, tj da ne otvaram novu, imam problema sa fsx, zazelio sam se letenja, i ponovo instalirao igru, ali ovaj put, kad avion krene, ili kad sletim, fps-i padnu na 0 (nije normalno trzanje, igra jednostavno blokira na par sek.), isti problem sam nasao na ovom forumu
http://www.fsx.co.za/showthread.php?t=3366
a tu je tip stavio video kako to izgleda :
http://www.youtube.com/watch?v=5WgoiaR3rck
na istoj mojoj kunfiguraciji (osim graficke, prije je bila x1900gt) nije bilo ovih problema, probao sam razlicite drivere ali bez uspjeha, jeli imate koji prijedlog?
__________________

e4300@3.2, 965p-ds3 rev 3.3, (kingmax 667 ddr2 1gb)x2
9600gso 768mb, 1tb wd, 500gb wd, sb live!
fortron 500w


WeD@ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na