Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.08.2007., 14:52   #1
Saint
Registered User
Moj komp
 
Saint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čazma
Postovi: 39
Question Statička IP adresa

Pozdrav svima

Uskoro bi moglo doći do toga da ću morati podesiti ruter da radi preko statičke IP adrese. Kako nikada nisam to radio molio bih vas za objašnjenje kako to napraviti. Naime zanimame dali su sve postavke iste kao za dinamic IP.
Hvala na odgovorima
__________________
The neon dead, the holograms inert, waiting, under the poisoned silver sky
Saint je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2007., 15:05   #2
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Tu na ovoj stranici imaš kak to napraviti.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.08.2007., 17:33   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
Citiraj:
Autor Saint Pregled postova
Pozdrav svima

Uskoro bi moglo doći do toga da ću morati podesiti ruter da radi preko statičke IP adrese. Kako nikada nisam to radio molio bih vas za objašnjenje kako to napraviti. Naime zanimame dali su sve postavke iste kao za dinamic IP.
Da si to napravio odmah po spajanju i slaganju mreže sad se nebi s tim zafrkavao. Imaš u Sticky - ima sve objašnjeno. Nisi napisao o kojem routeru se radi pa potraži malo. Inaće, postavljanje statičke IP adrese na računalu omogučuje da se u routeru "otvara" određeni tcp/ip port kako bi određena aplikacija funkcionirala kako treba.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2007., 17:48   #4
Saint
Registered User
Moj komp
 
Saint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čazma
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Da si to napravio odmah po spajanju i slaganju mreže sad se nebi s tim zafrkavao. Imaš u Sticky - ima sve objašnjeno. Nisi napisao o kojem routeru se radi pa potraži malo. Inaće, postavljanje statičke IP adrese na računalu omogučuje da se u routeru "otvara" određeni tcp/ip port kako bi određena aplikacija funkcionirala kako treba.

Hvala
ma problem je što nekim ljudima nemožeš objasniti da server i računalo koje prima podatke nemogu raditi 24 sata bez prekida sa dynamic IP.
Hvala na razumjevanju
__________________
The neon dead, the holograms inert, waiting, under the poisoned silver sky
Saint je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2007., 18:03   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
Ti govoriš o "vanjskoj" IP adresi koju modem / router dobije od operatera prilikom spajanja. Ako se radi o profesionalnoj upotrebi onda treba uzeti (nažalost i masno platiti) fiksni vod na kojem je IP statičan. Već je bilo postova na sličnu temu pa potraži. Možda je rješenje tvojih problema korištenje DynDNS a pogotovo ako ga router podržava (većina novijih).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2007., 18:39   #6
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
vanjski statički IP se može dobiti u dvije varijante: point-to-point (za xDSL/cable) i možeš dobiti subnetwork. u slučaju point-to-point ne moraš ništa mijenjati, tj sve se samo konfigurira kad uspostaviš vezu, ako dobivaš subnetwork onda će ti ISP dati točne podatke što moraš upisati (network, subnet mask i default gateway kao i dns servere itd).
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2007., 20:56   #7
Saint
Registered User
Moj komp
 
Saint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čazma
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ti govoriš o "vanjskoj" IP adresi koju modem / router dobije od operatera prilikom spajanja. Ako se radi o profesionalnoj upotrebi onda treba uzeti (nažalost i masno platiti) fiksni vod na kojem je IP statičan. Već je bilo postova na sličnu temu pa potraži. Možda je rješenje tvojih problema korištenje DynDNS a pogotovo ako ga router podržava (većina novijih).
Nažalost DynDns nije pomogao (već sam probao)tj. dolazi do prekida veze svaki puta kada se mjenja IP, a rječ je o dva rutera dakle dva puta. Mom poslodavcu je u interesu da ima 24satnu vezu između ta dva računala bez prekida pa će izgleda zakupiti statički IP. Hvala svima na odgovorima uspio sam saznati što me zanimalo
__________________
The neon dead, the holograms inert, waiting, under the poisoned silver sky
Saint je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 00:23   #8
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
NHF, ali ako poslodavac preko tebe traži neki stalni link za neki ozbiljan posao, mislim da mora malo preispitati svoje potrebe...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2007., 19:42   #9
Saint
Registered User
Moj komp
 
Saint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čazma
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
NHF, ali ako poslodavac preko tebe traži neki stalni link za neki ozbiljan posao, mislim da mora malo preispitati svoje potrebe...
Krivo si shvatio. Ja sam samo žrtveno janje koje treba složit nešto što neradi, a kako nisam to nikada radio neostaje mi ništa drugo nego da naučim, nažalost nisam se puno posvećivao mrežama. No da ne spamam, još jednom vam hvala na pomoći
__________________
The neon dead, the holograms inert, waiting, under the poisoned silver sky
Saint je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na