Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.01.2009., 09:01   #991
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor WeD@ Pregled postova
postoji takav zakon, pise u bugu

Kupac moze vratit artikal u roku od 8 dana i trazit puni povrat novca.
To sto trgovci imaju svoje pravilnike je goli kura* jer pravilnici ne vaze ako smanjuju prava kupaca.
Mislim da se to odnosi na robu koja je kupljena na ""nevidjeno", tj. online ili nekim drugim putem.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2009., 20:32   #992
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor WeD@ Pregled postova
postoji takav zakon, pise u bugu

Kupac moze vratit artikal u roku od 8 dana i trazit puni povrat novca.
To sto trgovci imaju svoje pravilnike je goli kura* jer pravilnici ne vaze ako smanjuju prava kupaca.

Znaci ako mislite da nesto nije u redu , zovite inspektora, ovde ionako pise ekipa koja nema poma o nicemu.

To sto trgovci koriste glupost ljudi to je ok, neka budale placaju, ali ako vec covik pita, dajte mu tocan odgovor, nemojte srat gluposti.

Cuj... malo smanji taj ton jer ocito jedini koji ovdje s*** si ti...

To sta su u bugu napisali je totalna glupost i osobno kad sam vidio nisam mogao vjerovati... Totalno su iskrivili zakon i napisali neistinu, a ne vjerujem da ne znaju kako zakon glasi...

Malo rasiri svoj krug podrucja informiranja, nije bug jedino sto postoji na ovome svijetu... jer dogodit ce ti se da u bugu napisu "gej is okej", pa ces automatski skidat slike modnog macka i dirat se na njih....

Ako se zelis praviti pametan i citirat zakone, onda barem otidji na web narodnih novina i procitaj zakon, da ne ispadas glup
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2009., 21:05   #993
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
blago nama s ljudima koji pamet u bugu kupe....
bemti, ne mozemo tako u europu ljudi

Inace zakon ili ne u svakoj normalnoj trgovini ukoliko artikl odmah ne valja trebao bi biti zamjenjen novim bez razvlacenja. Zbog njih, ako planiraju zadrzati musterije. Jer nema covjeku nista gore nego kad nesto ode i kupi a onda ceka tri tjedna na to jer nije valjalo.
Inace, Vemil je posebno tezak za reklamacije. Jos ako se radi o nekoj poslovnici izvan Zg....bolje ih je izbjegavati. Jos ako lazu kao sto lazu ovi u Vk pa i ono malo prava sto imas ljudima osporavaju. I onda se cude sto je promet slab i Zg hoce da ih zatvori jer ne mogu prodat dovoljno da bi opravdali postojanje
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 04:03   #994
WeD@
Space Cadet
 
WeD@'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Split<-->Vela Luka
Postovi: 592
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
Cuj... malo smanji taj ton jer ocito jedini koji ovdje s*** si ti...

To sta su u bugu napisali je totalna glupost i osobno kad sam vidio nisam mogao vjerovati... Totalno su iskrivili zakon i napisali neistinu, a ne vjerujem da ne znaju kako zakon glasi...

Malo rasiri svoj krug podrucja informiranja, nije bug jedino sto postoji na ovome svijetu... jer dogodit ce ti se da u bugu napisu "gej is okej", pa ces automatski skidat slike modnog macka i dirat se na njih....

Ako se zelis praviti pametan i citirat zakone, onda barem otidji na web narodnih novina i procitaj zakon, da ne ispadas glup

Stari moj, tebi nista ne pomaze...
Iako citanje narodnih novina ne cini pravnika, kad si bas zapeo, evo ti kratak copy/paste:

Pravo na raskid ugovora

Članak 44.

(1) Svaki ugovor sklopljen sredstvom daljinske komunikacije na koji se primjenjuju pravila sadržana u ovoj glavi Zakona, potrošač može, ne navodeći za to razlog, raskinuti u roku od 8 radnih dana.

Posljedice raskida ugovora

Članak 47.

(1) U slučaju raskida ugovora, potrošač je dužan o svom trošku vratiti proizvod trgovcu.

(2) Potrošač ne odgovora za štetu koju je trgovac pretrpio zbog raskida ugovora.

(3) Trgovac je dužan, u roku od 30 dana od dana primitka pisane obavijesti o raskidu, vratiti potrošaču cjelokupan iznos koji je potrošač do trenutka raskida platio na temelju ugovora.

Ali kako je negdi procitao, pisanje na forumu je isto ko pisanje na vratima wc-a na kolodvoru, pristojni ljudi ipak zaobilaze (izmedju redaka . steta vremena moga potrosenog na raspravu s tobom)...

Ovo za diranje , modnoga macka i ostalo necu ni komentirat, to ostavljam tebi da se zapitas sto te navelo pisat o tome,
ko je ovde glup probaj zakljucit sam.
__________________

e4300@3.2, 965p-ds3 rev 3.3, (kingmax 667 ddr2 1gb)x2
9600gso 768mb, 1tb wd, 500gb wd, sb live!
fortron 500w


WeD@ je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 08:34   #995
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor WeD@ Pregled postova
(1) Svaki ugovor sklopljen sredstvom daljinske komunikacije na koji se primjenjuju pravila sadržana u ovoj glavi Zakona, potrošač može, ne navodeći za to razlog, raskinuti u roku od 8 radnih dana.

/cut
pa dobro stari u cem je problem... znaci "sredstvima daljinske komunikacije"... znaci telefonska prodaja... webshop prodaja... onda vrjedi taj zakon...

al ak dodjes u trgovinu... i kupis neki artikl... vracanja nema... tj trgovac nije, po zakonu, duzan izvrsit zamjenu ili povrat sredstava...


Citiraj:
Autor WeD@ Pregled postova
postoji takav zakon, pise u bugu

/cut

To sto trgovci koriste glupost ljudi to je ok, neka budale placaju, ali ako vec covik pita, dajte mu tocan odgovor, nemojte srat gluposti.
BUG je IT magazin, a ne pravna referenca... znaci taki zakon postoji ako kupis preko telefona ili web shopa...

sorry stari... al ti si taj koji daje netocne odgovore i sere gluposti


Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
Inace zakon ili ne u svakoj normalnoj trgovini ukoliko artikl odmah ne valja trebao bi biti zamjenjen novim bez razvlacenja.
s ovim se svakako slazem...

covjek je imo hdd doslovce ni jedan dan... odmah je ustanovljeno da ima gresku (bad sector(e))... treba mu se odmah zamjenit... istim, slicnim... il kak se vec dogovore... ako nema zamjenskog ili dogovora... vratit pare...
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 15:54   #996
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor WeD@ Pregled postova
ko je ovde glup probaj zakljucit sam.
Ne treba se nista zakljucivati, sama cinjenica da si upravo citirao zakon koji jasno pobija tvoje tvrdnje iz prijasnjih postova govori sve....
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 16:19   #997
WeD@
Space Cadet
 
WeD@'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Split<-->Vela Luka
Postovi: 592
eh, ko ce se svadjat sa debilima, previse ih je...
koliko se sjecam, ti si reka da ne postoji zakon po kojemu mozes vratit artikal u roku od 8 dana... ionda si poce navodit svoje gay fantazije, sto je ok, ali bas nema puno ljudi koje to zanima...
Sto se mene tice eod.
__________________

e4300@3.2, 965p-ds3 rev 3.3, (kingmax 667 ddr2 1gb)x2
9600gso 768mb, 1tb wd, 500gb wd, sb live!
fortron 500w


WeD@ je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 18:35   #998
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor WeD@ Pregled postova
eh, ko ce se svadjat sa debilima, previse ih je...
koliko se sjecam, ti si reka da ne postoji zakon po kojemu mozes vratit artikal u roku od 8 dana...
I ne postoji... onako kako si ga ti prezentirao ovdje na forumu i kako si procitao u bugu ne postoji.. ne izmotavaj se sad...


Postoji zakon koji ti kaze da to mozes uciniti samo ako si kupio preko webshopa,telefona,.... i to je velika razlika


isto tako ako postoji zakon koji policiji dopusta da pod rotirkom prodje kroz crveno, ti si ga mogao prezentirati kao zakon koji ti dopusta da autom prolazis kroz crveno.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 20:10   #999
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Ukratko, ova i svaka druga rasprava na ovom threadu se svode na moj prvi post u ovoj temi... Onako jedna više manje realna slika.

Vi svi možete pričati da to treba ovako i onako, zakon ovakav i onakav, no kada vam se jednom to dogodi vidjet ćete da ćete se hvatati za slamke...

Uostalom i u servisu rade ljudi, a svi znamo kakva gamad može biti i kako mogu biti pristojni (adm i links).
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 21:50   #1000
Core2Duo22
Mucki provokator
Moj komp
 
Core2Duo22's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 299
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
...u roku od 5 dana možeš ili vratiti proizvod ukoliko nisi zadovoljan s njim ili bez pitanja dobiti novi ako je ovaj neispravan. Nisam samo siguran jel 5 ili 2 dana, ali u svakom si slučaju trebao isti tren dobiti novi disk.
Ovo prakticira samo Hg.
Kod Vemila ovo ne pali, kao što i piše na njihovim novim računima ...
Core2Duo22 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 22:27   #1001
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
EDIT: False alarm. nažalost, ploča je još uvijek ispravna.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 17.01.2009. u 23:33.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2009., 08:29   #1002
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Kveščn. Ako kupim nešto recimo u Zagrebačkom HG-Spotu, dali garanciju mogu isposlovati u HG Spotu u Slavonskom Brodu?
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2009., 08:30   #1003
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Kveščn. Ako kupim nešto recimo u Zagrebačkom HG-Spotu, dali garanciju mogu isposlovati u HG Spotu u Slavonskom Brodu?

da
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 11:58   #1004
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
Centralizacija

Evo ni sam ne znam sto mislim postic sa ovim threadom ali eto, da se malo ispusem

Dakle, moze li mi netko objasnit koja je svrha informatickih ducana i servisa u Splitu kad za svaku sitnicu treba nesto iz Zagreba?

Jucer odnesem laptop na servis, dell latitude d830 u ducan u Splitu u kojem je kupljen a koji je ujedno i servis (dosta jaka firma) i zamolim ih da mi to rjese po kratkom postupku jer mi je to jedini komp trenutno i treba mi za rad. Deckima svaka cast, stvarno su u roku sat vremena nazvali sa informacijom.

Informacija je bila da trebaju slat laptop u Zg jer ovdje nema djelova...
Tko je tu lud?
Ne sumnjam da ce to Kodeks u Zg brzo rjesit ali cemu cijela ta komplikacija..

Situacija 2:
Upravo zovem Hgspot jer hocu kupit lcd monitor koji samo oni drze.. Pitam jel ga imaju - imaju, ali u Zg ali je kao narucen vec i u Splitu ce biti u cetvrtak. Cemu uopce ducan u Splitu, jeftnije im je otvorit webshop i da korisnici sami narucuju bez da se nerviraju..

Kad nesto ocu kupiti onda to hocu sad a ne za 2, 3 ili vise dana a vjerujem da je i vecina ovdje takva.

Jako rijetko mi se dogodi da hocu nesto kupiti od informaticke robe a da to mogu odmah i dobit a nije bas da kupujem neke egzoticne proizvode

Evo to su samo dva primjera u zadnja dva dana ali toga ima koliko hocete..

Recimo jos da za napravit atest plina u Splitu treba oko 7 radnih dana od trenutka pregleda dok se ne dobiju svi papiri, dok recimo u Zg za istu stvar treba 1 dan..

edit: ako je ovako u Splitu sve me strah pomislit kako je recimo u nekim manjim gradovima, recimo u Dubrovniku
__________________
Dobri trgovci: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13...


KUPUJEM
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 13:36   #1005
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Vladaju velike firme a male se snalaze kako znaju i umiju, tako da malo što mogu "splitski trgovci"
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 13:53   #1006
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Citiraj:
Autor Dr.Who Pregled postova
Evo ni sam ne znam sto mislim postic sa ovim threadom ali eto, da se malo ispusem

Dakle, moze li mi netko objasnit koja je svrha informatickih ducana i servisa u Splitu kad za svaku sitnicu treba nesto iz Zagreba?

Jucer odnesem laptop na servis, dell latitude d830 u ducan u Splitu u kojem je kupljen a koji je ujedno i servis (dosta jaka firma) i zamolim ih da mi to rjese po kratkom postupku jer mi je to jedini komp trenutno i treba mi za rad. Deckima svaka cast, stvarno su u roku sat vremena nazvali sa informacijom.

Informacija je bila da trebaju slat laptop u Zg jer ovdje nema djelova...
Tko je tu lud?
Ne sumnjam da ce to Kodeks u Zg brzo rjesit ali cemu cijela ta komplikacija..

Situacija 2:
Upravo zovem Hgspot jer hocu kupit lcd monitor koji samo oni drze.. Pitam jel ga imaju - imaju, ali u Zg ali je kao narucen vec i u Splitu ce biti u cetvrtak. Cemu uopce ducan u Splitu, jeftnije im je otvorit webshop i da korisnici sami narucuju bez da se nerviraju..

Kad nesto ocu kupiti onda to hocu sad a ne za 2, 3 ili vise dana a vjerujem da je i vecina ovdje takva.

Jako rijetko mi se dogodi da hocu nesto kupiti od informaticke robe a da to mogu odmah i dobit a nije bas da kupujem neke egzoticne proizvode

Evo to su samo dva primjera u zadnja dva dana ali toga ima koliko hocete..

Recimo jos da za napravit atest plina u Splitu treba oko 7 radnih dana od trenutka pregleda dok se ne dobiju svi papiri, dok recimo u Zg za istu stvar treba 1 dan..

edit: ako je ovako u Splitu sve me strah pomislit kako je recimo u nekim manjim gradovima, recimo u Dubrovniku
Slazem se s tobom odem u linksa, vemila, hgspota, procesora a nigdi onoga sta mi triba a hitno mi je pa mi nije jasno zasto su uopce firme otvarali ako nemaju robu koju prodaju?

Tako sam isa u hgspota kupit przilicu i od svih modela koje imaju u cjeniku samo 2 vrste przilica prodaju a tako je i u ostalim it ducanima
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 14:01   #1007
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor dobri1 Pregled postova
Slazem se s tobom odem u linksa, vemila, hgspota, procesora a nigdi onoga sta mi triba a hitno mi je pa mi nije jasno zasto su uopce firme otvarali ako nemaju robu koju prodaju?
Otvorili su ih zato što masa ljudi kupuje ko na placu: Kupujem srebrni kompjutor sa ljubičastim monitorom komada 1.
Malo pogledaj oko sebe koliko ljudi kupuje stvari preko weba a koliko plača kešom ili pegla kartice. Plus u dučanu je lakše zahebavati trgovca nego preko mail-a.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 14:52   #1008
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Dr.Who Pregled postova
Evo ni sam ne znam sto mislim postic sa ovim threadom ali eto, da se malo ispusem

Dakle, moze li mi netko objasnit koja je svrha informatickih ducana i servisa u Splitu kad za svaku sitnicu treba nesto iz Zagreba?

Jucer odnesem laptop na servis, dell latitude d830 u ducan u Splitu u kojem je kupljen a koji je ujedno i servis (dosta jaka firma) i zamolim ih da mi to rjese po kratkom postupku jer mi je to jedini komp trenutno i treba mi za rad. Deckima svaka cast, stvarno su u roku sat vremena nazvali sa informacijom.

Informacija je bila da trebaju slat laptop u Zg jer ovdje nema djelova...
Tko je tu lud?
Ne sumnjam da ce to Kodeks u Zg brzo rjesit ali cemu cijela ta komplikacija..

Situacija 2:
Upravo zovem Hgspot jer hocu kupit lcd monitor koji samo oni drze.. Pitam jel ga imaju - imaju, ali u Zg ali je kao narucen vec i u Splitu ce biti u cetvrtak. Cemu uopce ducan u Splitu, jeftnije im je otvorit webshop i da korisnici sami narucuju bez da se nerviraju..

Kad nesto ocu kupiti onda to hocu sad a ne za 2, 3 ili vise dana a vjerujem da je i vecina ovdje takva.

Jako rijetko mi se dogodi da hocu nesto kupiti od informaticke robe a da to mogu odmah i dobit a nije bas da kupujem neke egzoticne proizvode

Evo to su samo dva primjera u zadnja dva dana ali toga ima koliko hocete..

Recimo jos da za napravit atest plina u Splitu treba oko 7 radnih dana od trenutka pregleda dok se ne dobiju svi papiri, dok recimo u Zg za istu stvar treba 1 dan..

edit: ako je ovako u Splitu sve me strah pomislit kako je recimo u nekim manjim gradovima, recimo u Dubrovniku
Ovako: naravno da vecina firmi salje u Zagreb jer se ne isplati imati vise lagera rezervnih dijelova, brdo skolovanih ljudi itd., posebno kad su brandovi u pitanju. O skladistima opreme da ne govorim, posebno danas.

Zatim, ni Kodeks u Zagrebu vjerojatno nece odmah popraviti vec ce cekati rezervni dio.

Isto tako, ako zelis brz servis (ono, isti dan, slijedeci radni dan i slicno), to se dodatno placa. I vrlo cesto se za male korisnike takvi ugovori ne prihvacaju.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 16:28   #1009
ja.sam.lud
Visok, zgodan do bola
 
ja.sam.lud's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Evo malo gledam ovu temu, ima svega.

E sad, osvrnut' ću se na svoje dosadašnje reklamacije

1. HG SPOT, 2006. Kupio sam grafulju i slijedeći dan je otegnula papke iz nepoznatog razloga. Neočekivano sa Sapphire, ali dobro. Došao u HGSPOT, dao karticu i račun i odmah sam (u roku 5 minuta) dobio novu grafičku. Hvala i doviđenja.

2. HG SPOT, 2006. Kupim BenQ fotić, tek toliko da ga imam. Dođem doma, đubre ne radi. Softverska greška nekakva :x
Dođem u HG SPOT, dam fotić i dobijem odmah novi. Hvala, doviđenja

3. VE-MIL. Kupio sam CRT monitor 2005. i platio ga cca 1600 kn. Monitor je otegnuo papke 2007. Predao sam ga na servis, u međuvremenu kupio novog Samsunga 226bw jer nisam mogao biti bez monitora. Za nekih 20-ak dana su me nazvali z VeMila, rekli da ne mogu popraviti monitor i da dođem po drugi monitor ili neku drugu robu u vrijednosti tih 1600 kn, iako taj monitor ne vrijedi ni kao 2 kile sira. Sve po zakonu, sve kulturno i pošteno. Hvala doviđenja.

4. AUTRONIC - kupio sam Hitachijev disk i nakon godinu i pol je crk'o. Bad sectora ko u priči. E, sad... izvlačim ja kabel iz harda i ostane plastika od jebenog harda na kabelu. Nisam potezao kao manijak, kabel nema kvačice i definitivno nije moja greška. Načupao sam se kabela od 1993. naovamo. Kabel je i dalje bio funkcionalan, ali eto. Odfurao na servis znajući da će biti velika vjerojatnost kako ništa od popravka zbog "mehaničkog oštećenja". Dečko na servisu je odmah rekao da će biti problema oko toga i čak je zalijepio tu plastikicu natrag
Nije prošlo na garanciji zbog mehaničkog oštećenja. Ok, hvala i doviđenja.

5. VE-MIL - Trenutno vrijeme Moja draga grafulja, kupljena prije godinu i pol odlučila otegnut' papke. Baca svakakve pikselčiće u 2D-u, a pokretanjem 3D-a rikavela kompa... hlađenje je u redu pasivna mrcina tvornička. Predano na servis, vidjet ćemo što će biti.
EDIT: Opet sve pošteno u Vemilu... pitali su pristajem li na zamjenu. Igrom slučaja ovaj put sam pristao. Zahtjevao sam karticu sa pasivcem i umjesto X1950 uzeo sam GF 9600GT sa pasivcem.


Ako se pitate kako toliko kvarova u Ve-Milu recimo... pa jednostavno je. Gotovo sve kupujem kod njih, a učestalost reklamacija je još veća s obzirom da kupujem hrpu stvari.

Da stvar bude bolja, ovaj Samsung (spomenut par redaka iznad) je počeo prikazivati zelene piksele umjesto određene nijanse sive

Vjerujem da neće biti problema oko reklamacije, a iskreno rečeno i ne bi smjelo biti. Ako im radim pošten promet svake godine, očekujem i pošteno servisiranje te da se drže zakona ove države kao i nekakvih civilizacijskih normi zapada.

Ukratko, nemam pritužbi niti na jednu od ovih tvrtki. Nadam se da ih neće niti biti.

Ne dajte se "veslati" i pušiti fore raznih muljatora. Ja, eto, nisam imao nikakva muljanja u facu, ali neće ih niti biti. Živčan sam, neobrijan, oveći i ne dam se je*at

Ako ja pljunem preko 3 soma kuna za monitor, sa očekivanjem da će barem izdurati 3-4 godine, a on mi crkaje nakon godinu i pol - pa zar je to moja krivica? Monitor je održavan, u idealnim je radnim uvjetima i sada bih ja još trebao brinuti da li će mi trgovina dati novi ili protuvrijednost ovoga, u slučaju da ga ne mogu popraviti? Dajte, molim vas.

A gore je netko napisao nešto u stilu kako nije pošteno da vam moraju vratiti iznos kojeg ste dali za robu, iako je nakon par godina vrijednost toga uređaja nenormalno pala... e, sine dragi, na proizvođaču je da se potrudi napraviti DOBAR proizvod koji neće riknuti. Ja sam voljan dati više novca za bolji proizvod, ali želim da radi kako treba. Tako je jednostavno. Ako ne radi i nema popravka, želim novce natrag.
Nije bitna trenutna cijena proizvoda nego je bitno KOLIKO JE TRGOVAC ZARADIO NA TEBI KADA SI KUPIO PROIZVOD. Ukratko: trgovac ništa ne gubi, ne daje ti on garanciju.

Ne vidim da me itko od trgovaca upozorava riječima: "ali gospodine, ta plazma je jako skupa. Uzmite jeftiniju". Ako sam dobar za dati novac, dobar sam i za primiti ga natrag, ukoliko me proizvod iznevjeri u potpunosti

Toliko, sorry na ovećem postu

P.S. Editirat' ću post kada vidim što će biti sa grafičkom...i nažalost monitorom Još će ispast tamo da namjerno kvarim stvari jer imam nekakav servis-fetiš :x
__________________
........................ <<<---- točkice :x

Zadnje izmijenjeno od: ja.sam.lud. 11.02.2009. u 18:48.
ja.sam.lud je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 20:21   #1010
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Imam jedno pitanje: kupio sam u hgspotu mp4 player prije godinu dana i još ima garanciju, no pokvario se. Kad sam tamo došao i pitao gdje je servis (av. dubrovnik) jer su sve promijenili, pa se nisam snašao, čuvar na ulaznim vratima mi je rekao da moram ići u senso-plus na jankomir. Čekaj malo, zar u hgspotu ne prihvaćaju robu poput mp4 playera? S obzirom da su kupili senso, zar se ne bi oni sami trebali pobrinuti za to da roba i ode na jankomir? Naravno, na telefone servisa sensa i hgspota se nitko ne javlja i naravno da nitko ne odgovara na mailove


Nadam se da ćete mi vi pomoći- da li hgspot u av. Dubrovnik još uvijek prihvaća reklamacije i ako da, gdje se nalazi nekadašnji "šalter" s prvog kata?


Imam još jedno pitanje koje je više komentar na situaciju u linksu od prije par mjeseci prilikom reklamiranja. Imao sam slušalice koje su koštale 200kn ali je lijeva krepala unutar garantnog roka. Odnio sam ih na reklamaciju i dečki su nakon 2 tjedna (ok, nećemo komentirati koliko im treba da ih spoje i poslušaju, ali dobro.....) ustvrdili da ne rade i da mogu dobiti nešto u zamjenu pošto ih nije više bilo. KAd sam došao tamo, rekli su mi da mogu dobiti nešto u zamjenu u iznosu od 120kn jer je to bila zadnja cijena tih slušalica dok su bile na raspolaganju (bila je nekakva akcija i nakon toga ih više nisu naručivali). Mislim da to nije u redu jer je to isto kao da kupim LCD TV u iznosu od 10 000 kn, oni stave akciju od 500kn nakon godine dana, meni TV krepa i ja za tih 500kn ne mogu kupiti niti CRT. Naravno, ja budala pristao na uvjete i uzeo cooler za CPU uz nadoplatu, jer sam mislio da to tako ide, ali sad shvaćam da mi to nema smisla. Za tih 120 kn mogu kupiti samo lošije slušalice.....naravno, da sam ih tražio da mi naruče te iste oni bi odbili, a puni iznos novca mi sigurno ne bi vratili bez obzira citirao ja njima zakon o potrošačima ili bibliju

Eto, molim vas za odgovor na prvo pitanje, a ovaj drugi odlomak možete komentirati, ako vam se da
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 22:57   #1011
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Imam jedno pitanje: kupio sam u hgspotu mp4 player prije godinu dana i još ima garanciju, no pokvario se. Kad sam tamo došao i pitao gdje je servis (av. dubrovnik) jer su sve promijenili, pa se nisam snašao, čuvar na ulaznim vratima mi je rekao da moram ići u senso-plus na jankomir. Čekaj malo, zar u hgspotu ne prihvaćaju robu poput mp4 playera? S obzirom da su kupili senso, zar se ne bi oni sami trebali pobrinuti za to da roba i ode na jankomir? Naravno, na telefone servisa sensa i hgspota se nitko ne javlja i naravno da nitko ne odgovara na mailove


Nadam se da ćete mi vi pomoći- da li hgspot u av. Dubrovnik još uvijek prihvaća reklamacije i ako da, gdje se nalazi nekadašnji "šalter" s prvog kata?


Imam još jedno pitanje koje je više komentar na situaciju u linksu od prije par mjeseci prilikom reklamiranja. Imao sam slušalice koje su koštale 200kn ali je lijeva krepala unutar garantnog roka. Odnio sam ih na reklamaciju i dečki su nakon 2 tjedna (ok, nećemo komentirati koliko im treba da ih spoje i poslušaju, ali dobro.....) ustvrdili da ne rade i da mogu dobiti nešto u zamjenu pošto ih nije više bilo. KAd sam došao tamo, rekli su mi da mogu dobiti nešto u zamjenu u iznosu od 120kn jer je to bila zadnja cijena tih slušalica dok su bile na raspolaganju (bila je nekakva akcija i nakon toga ih više nisu naručivali). Mislim da to nije u redu jer je to isto kao da kupim LCD TV u iznosu od 10 000 kn, oni stave akciju od 500kn nakon godine dana, meni TV krepa i ja za tih 500kn ne mogu kupiti niti CRT. Naravno, ja budala pristao na uvjete i uzeo cooler za CPU uz nadoplatu, jer sam mislio da to tako ide, ali sad shvaćam da mi to nema smisla. Za tih 120 kn mogu kupiti samo lošije slušalice.....naravno, da sam ih tražio da mi naruče te iste oni bi odbili, a puni iznos novca mi sigurno ne bi vratili bez obzira citirao ja njima zakon o potrošačima ili bibliju

Eto, molim vas za odgovor na prvo pitanje, a ovaj drugi odlomak možete komentirati, ako vam se da
Prvo pitanje - moraju preuzeti robu, sa salterom ili bez njega.

Drugo pitanje - cifra povrata je ona po kojoj si robu kupio, ne njihova zadnja.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 23:45   #1012
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ali ih se dosta fura na to sa zadnjom cijenom. I onda recimo kupis plocu koja je u svoje doba bezobrazno preskupa i naravno s vremenom ju pojede vrijeme i nitko nede da ju kupi jer ima stari chipset ili vec sta i oni je nakon dvije godine stave na akciju po 300kn...tebi krepa i dobijes 300kn....cak nije ni hipotetska situacija, kolegi se desilo prije par mjeseci

IMO jos gore je kad ti odokativno spuste cijenu, ono "gospodine taj monitor vise nikako ne moze vrijediti 5000kn, proslo je tri godine i izaslo je 158 novijih i boljih modela". Bestiju i hardveraj sam zbog takvih sitnih slova odjebao u startu, cim sam vidio da ce koristiti famozno "pravilo amortizacije" kod reklamacija taj shop je kod mene izbrisan s popisa firmi kod kojih mogu nesto kupiti.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 00:04   #1013
hihihi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Mostar
Postovi: 84
Imao bih pitanje:
kako sam flash-ao bios iz windowsa po upustvima iz knjizice koja mi je dosla od Asus-a, te je flash krivo prosao i sad nista ne mrda ni nakon ponovnog spajanja, dali i dalje imam pravo na garanciju?
hihihi je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 00:09   #1014
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
IMO jos gore je kad ti odokativno spuste cijenu, ono "gospodine taj monitor vise nikako ne moze vrijediti 5000kn, proslo je tri godine i izaslo je 158 novijih i boljih modela". Bestiju i hardveraj sam zbog takvih sitnih slova odjebao u startu, cim sam vidio da ce koristiti famozno "pravilo amortizacije" kod reklamacija taj shop je kod mene izbrisan s popisa firmi kod kojih mogu nesto kupiti.
A hebiga, di bi dospio kada nebi tako poslovao? A mislim da će biti(i jest) najviše fer od svih trgovaca u nas.

Da bacim malu pohvalu na Kutinski Vemulj, dvije ploče sam reklamirao kod njih i u roku dva tjedna sam dobio nove. Prije dva tjedna riknula 2600XT na zadnji dan garancije i danas me je nazvao dečko kaj radi tamo i veli da je ošao DVI i da mora pričekati ove iz ZG-a da pronađu negdje takvu istu. Veli da ju mogu pokupiti pošto jedna DVI radi ispravno da ne budem bez kompa dok ne dođe zamjenska.... svaka čast. Stav firme oko reklamacija je takav kakav je, ali servis je ok.

Neka logika mog kupovanja jest, sve kupi di je najjeftinije, jedino VGA,MBO,RAM i HDD kupuj u HGspotu.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 07:24   #1015
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Citiraj:
Autor hihihi Pregled postova
Imao bih pitanje:
kako sam flash-ao bios iz windowsa po upustvima iz knjizice koja mi je dosla od Asus-a, te je flash krivo prosao i sad nista ne mrda ni nakon ponovnog spajanja, dali i dalje imam pravo na garanciju?
U principu - da, jer si koristio originalni BIOS proizvođača ploče. Vjerojatno ćeš se morati malo natezati u prodavaoni. Poželjno je NE spominjati nikakav flash. Crkla je i točka.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 08:56   #1016
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Moja iskustva su vecinom pozitivna, najvise sam kupovao u Linksu, HG spotu i VEmilu.
Tamo negdje 2006 mi je riknula leadtekova 6600gt, pocela bacati artefakte itd. Prvi put sam je odnesao na servis u Links i dobio sam novu u roku par dana. Nakon sta sam tu novu donesao doma, nakon 15 min i ona je pocela bacati artefakte ( s tim da mi je bilo malo cudno jer je kartica izgledala koristeno). Vratio sam se nazad u Links i fino popricao s jednim njihovim serviserom koji je tvrdio da je kartica nova, a ocito je da nesto nije valjalo. I nakon 7 dana zovu oni mene da mi je dosla nova 7600gs koja je bila u rangu sa ovom karticom. Nakon razgovora objasnili su mi da su me stavili na crnu listu, jer sam ja kao unistio karticu. E tu prestaje moj shoping u Linksu. Jos sam si popricao sa nekim tamo glavnim serviserom i trazio ga da mi testiraju graficku prije nego sta odem (normalno ta je radila skroz oke)

A davnih dana, prije nekih 5-6 godina nova MSI k7t mi je riknula 3 puta za redom i dobio sam skroz drugu plocu i na kraju je ispalo da jer greska na samoj ploci.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 09:12   #1017
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
ali ih se dosta fura na to sa zadnjom cijenom. I onda recimo kupis plocu koja je u svoje doba bezobrazno preskupa i naravno s vremenom ju pojede vrijeme i nitko nede da ju kupi jer ima stari chipset ili vec sta i oni je nakon dvije godine stave na akciju po 300kn...tebi krepa i dobijes 300kn....cak nije ni hipotetska situacija, kolegi se desilo prije par mjeseci

IMO jos gore je kad ti odokativno spuste cijenu, ono "gospodine taj monitor vise nikako ne moze vrijediti 5000kn, proslo je tri godine i izaslo je 158 novijih i boljih modela". Bestiju i hardveraj sam zbog takvih sitnih slova odjebao u startu, cim sam vidio da ce koristiti famozno "pravilo amortizacije" kod reklamacija taj shop je kod mene izbrisan s popisa firmi kod kojih mogu nesto kupiti.
To su sve opcije "kako ustediti gdje mogu, kako zakinuti gdje mogu i kako natjerati kupca da se zadovolji mrvicama".

Citiraj:
Autor hihihi Pregled postova
Imao bih pitanje:
kako sam flash-ao bios iz windowsa po upustvima iz knjizice koja mi je dosla od Asus-a, te je flash krivo prosao i sad nista ne mrda ni nakon ponovnog spajanja, dali i dalje imam pravo na garanciju?
Tehnicki bi trebao. Nedostaci proizvoda, nedostaci uputa i slicno smatraju se problemom na koji kupac ne moze utjecati i nije kriv za probleme.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 10:33   #1018
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
A hebiga, di bi dospio kada nebi tako poslovao? A mislim da će biti(i jest) najviše fer od svih trgovaca u nas.
sry ali bez dobrog pokrivanja garancije ne mozes nikako biti fer. I sam je govorio da reklamacije nece biti problem jer od dobavljaca dobija 5% robe vise bas za takve potrebe. E sad, to sto ce on tih 5% prodat, zapalit, koristiti kao podloske za namjestaj ili sta vec umjesto da ih cuva za reklamaciju....pa to gotovo svi rade. Tko bi cuvao sav taj hardver i gdje. Ali su zato vise-manje svi spremni na ovaj ili onaj nacin refundirati puni iznos ukoliko tvoja komponenta krepa. Jer oni nisu u minusu, zamjenski artikl su prodali dok je jos vrijedio (ili ga jos koriste ispod ormara da se ne klima, ne? )
Zato netko moze biti ok, spreman pomoci, naruciti robu koju trazis kada je nitko nema, skuhati ti kavu, cuvati djecu dok brijes okolo.....no ako ce te zajebat kad ti hardver krepa....za mene je otpisan.
No da se razumijemo, ne branim ja nikome da tamo kupuje. Samo sam rekao neko svoje misljenje.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 10:46   #1019
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Da ne govorimo da je roba na skladištu mrtvi kapital jer si to kupio, a nisi još prodao i zaradio na tome tj. nisi ga obrnuo. A lova je stvar koja najviše brine trgovce.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 21.01.2009., 11:03   #1020
Miratz
Ursus maritimus tyrannus
Moj komp
 
Miratz's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 282
Čisto da se nadovežem na temu... imam potvrđenu reklamaciju u garantnom roku u Linksu (Napajanje rikavela 2 mjeseca prije isteka garancije) i kaže frajer, ili ćeš uzet šta ti mi nudimo, ili ćemo ti napraviti plus minus račun po trenutnoj tržišnoj cijeni tog proizvoda pa ti uzmi šta hoćeš... Sad sam im poslao upit, da li postoji mogućnost da isplate lovu koju sam ja njima platio, pa bih si mogao sklopit i napajanje i još svašta...

Jel netko ima iskustva sa izvlačenjem love od Linksa, ili treba i njima dovući državne inspektore pa dobiješ i mousepad na poklon?!

Ima netko iskustva?
__________________
Miratz je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na