Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2019., 12:20   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,014
google camera port - topic

nisam vidio temu do sad, možda bi bilo korisno.
uglavnom topik za sve nas koji želimo koristit google cam na mobu koji ga nativno ne podržava.
ja sam ga instalirao na xiaomi note 8 pro, jer je stock kamera teški šit.
ima milijun opcija za podesit, pa ako se netko igrao.

razlika stock vs gcam je dan i noć. isto tako razlika gcam HDR vs gcam non-hdr je ogromna.
ono šta me smeta je da se u svim cam aplikacijama na tom mobu javlja kao neki halo oko kontrasnih predmeta, kao da mob odrađuje neki interni hdr čak i kada je opcija ugašena.

isto tako, originalna cam aplikacija za HDR snimi samo 1 fotku (to senzor valjda omogućava , jer je 64MP), dok GCAM uslika više fotki pa ih spoji, ako sam dobro skužio.

u non-hdr fotkama se javlja taj halo i fali dinamike, dok u hdr fotkama imam nešto više šuma (šta me ne smeta) ali su sharpening i kontrast malo nabrijani a ne mogu naći opcije gdje da to promijenim.

ultra wide fotke su loše i imaju hrpu šuma, ali to me ne smeta jer to full rijetko koristim ionako.
resize na 3MP, mogu stavit linkove na full 16MP.
non-hdr:

hdr:

ultra wide non-hdr:

ultra wide hdr:


night sight fotke su OK , malo zblurane ali od slikanja iz ruke po mraku ne očekujem neke posebne rezultate, kao šta ih ne očekujem ni kad slikam s blicom. samo bi htio da fotke po danu ispadnu full dobro. uostalom zbog kamere sam ga i kupio.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2019., 12:32   #2
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Podsjecame na Kupare,dobro izgledaju slike

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2019., 16:10   #3
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,014
čini se da nitko ne kupuje mob da bi s njim slikao?
nakon zadnjeg update-a na MIUI 11, gcam je crko i više ne radi . nakon instaliranja nove verzije gcama, slike su kata-faking-strofa.
s obzirom da mi je mob 85% potreban za slikanje, trebat će mi asistencija da napravim roll back na miui 10.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2019., 16:20   #4
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Ja na Oneplus 5T nikad nisam uspio osposobit gcam, iako mi se cini vrh stvar al ono...

A slusaj moju politiku sta se tice updateova: nikad ne updejtaj osim ako bas ne moras Dobijes dva tri security patcha i polomi ti 4 od 5 stvari koje su radile a ne dobiješ ugl ništa novo
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2019., 16:34   #5
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
čini se da nitko ne kupuje mob da bi s njim slikao?
nakon zadnjeg update-a na MIUI 11, gcam je crko i više ne radi . nakon instaliranja nove verzije gcama, slike su kata-faking-strofa.
s obzirom da mi je mob 85% potreban za slikanje, trebat će mi asistencija da napravim roll back na miui 10.
Vjerojatno je razlika od moba do moba i verzije porta. Na Mi9T Pro (MUI 11.0.3) gcam verzija "GCam_7.2.010_Urnyx05-v1.4.apk" radi odlicno, pa mi se neda isprobavat najnoviju v.1.6 verziju...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2019., 19:38   #6
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,014
i meni taj radi, ali ne mogu importirat xml fajl. bez tog xml-a fotke koje radi su na razini nokije 3310.

imam gcam 6.nešto, imam 2 xml fajla, sa oba je slika užas. na starom miui 10 i sa tim istim xml fajlom su fotke bile odlične.

a mob sam update-ao jer je bio upgrade na miui 11. sačekat ću upgrade na android 10 koji bi trebao doć do kraja godine, ako nakon toga ne proradi ću malo proučit kako napravit clean install stare verzije.
jer sada ovaj mob radi slike kao mobovi iz 2007. , efektivna rezolucija je 2MP. sve je zblurano, ništa detalja nema.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2019., 20:54   #7
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Sad sam tek uocio da je tvoj mob jos na Android-u 9 sa MUI 11. Onda ti moras koristit starije verzije porta nego ja, jer moj 9T pro je na Android 10/MUI 11.
Druga stvar je da kamere na mom mobu sa originalnim (tvornickim) softverom rade isto vrlo dobro i jedva primjetim znacajne razlike.

Za dnevne fotke mi je uglavnom bolja originalna, a gcam pokrenem samo za nocne koje onda jesu bolje, ali ne drasticno...


(Btw, vidim na forumu da novije verzije gcam 1.5 i 1.6 imaju puno vise problema (bugova) od verzije 1.4 koju koristim, pa zasad necu nista mijenjat)
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2019., 21:25   #8
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,014
kako koristiš gcam 1.x kad su aktualne v6 i v7?

tvornička kamera je užas. u običnom modu i po dnevnom svjetlu (iso 100), pojede sve detalje koji su u sjeni. s obzirom da je oko 75% mojih fotki nekakav pejzaž, onda mi je stvarno gadno dobiti kašu umjesto detalja. mob ima fantastičan senzor ali factory aplikacija od njega napravi sranje.

ako prebacim u 64MP mod, onda malo malo manje jede detalje ali je sharpening i dalje over 11.

kako god okrenem ovaj mob ima fantastičan senzor i apsolutno govno od cam aplikacije.
single-shot HDR je odličan, ali radi samo u tvorničkoj cam aplikaciji - koja ima gore navedeni problem. sve šta nije slika neba sa suncem - ispadne odvratno. doslovno jedina dobra fotka s factory aplikacijom je upalit HDR i slikat sunce. jer ispadne dobro. sve šta ima trunku sjene - u toj sjeni više nema ničega osim sive boje.

da, apdejtao se na miui11 ali i dalje android 9. navodno droid 10 stiže do kraja godine.
ako gcam ne proradi na droidu 10, ide fino flešanje na staru verziju.

navodno bi ubrzo trebao izać gcam 7.2, ali ljudi se i za verziju 7 žale da ne mogu importirati xml fajl, a bez toga kao da gcama ni nema.

edit
meni gcam služi samo da mi sejva jpeg fotku bez noise reductiona. znači, hoću da RAW fotku sa senzora baci u jpeg i to je to. i to je prije bilo moguće. JA ću si NR-at fotke ako i kako to želim u lightroomu. ne želim da mob to radi umjesto mene. stari gcam je koristio camera2api i kad sam ručno stavio sav NR na 0, onda se upravo tako i ponašao. sad štagod da stavim za NR, slike uvijek ispadnu identično. a HDR+ ne radi i ne mogu slikat s njim - neće okinut fotku.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 01:24   #9
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
kako koristiš gcam 1.x kad su aktualne v6 i v7?

Ma skratio sam malo verzije misleci da ces skuzit, radi se o:
GCam_7.2.010_Urnyx05-v1.4.apk
GCam_7.2.010_Urnyx05-v1.5.apk
GCam_7.2.010_Urnyx05-v1.6.apk
verzijama, a koristim v.1.4
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 11:24   #10
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,014
ahaaaa. nisam znao da postoje verzije od verzija :P
nego - da li tebi to radi out of the box ili moraš onaj config xml importirati? ako da - kako ga importiraš na v7.2? na starijim verzijama je samo double tap u crno pored shutter buttona i otvori se import ekran. na v7 mogu double tappat to prekustra i ne dešava se ništa.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2019., 14:39   #11
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Radi "Out of the box", nisam se ni probao zafrkavat sa "config.xml" fajlom. Po pisanju na xda forumu cini mi se da to vise nije ni potrebno, ako i je, te da li je moguce...
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na