Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.05.2018., 13:59   #931
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Najviše radi kamere uzimam, teško da će ju na auto postavkama neko nadmašit u bližoj budućnosti osim novih modela pixela. Baterija mu je dobra, a računaj da ćeš biti up-to-date s androidom sigurno još 2-3 godine ako ne i više. Jedino je možda malo prevelik XL model al vjerujem da bi se začas navikao.

E da još jedno pitanje vezano uz US modele, ima li kakvih prepreka kaj se tiče frekvencija ili radi sve normalno kod nas?
cic je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 14:10   #932
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Afaik pixeli dolaze u jednoj jedinoj varijanti i rade tu i tamo isto
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2018., 16:28   #933
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor cic Pregled postova
Najviše radi kamere uzimam, teško da će ju na auto postavkama neko nadmašit u bližoj budućnosti osim novih modela pixela. Baterija mu je dobra, a računaj da ćeš biti up-to-date s androidom sigurno još 2-3 godine ako ne i više. Jedino je možda malo prevelik XL model al vjerujem da bi se začas navikao.

E da još jedno pitanje vezano uz US modele, ima li kakvih prepreka kaj se tiče frekvencija ili radi sve normalno kod nas?
Uzmi HTC U11, gcam, i imaš identično iskustvo, kako sa pozitivnim tako i negativnim karakteristikama. I u globalu bolji mob.

Jedino što mi valja na pixel kameri je zero shutter lag.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 18:03   #934
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
A po čemu je U11 bolji? Znam da si imao negativno iskustvo s prvim pixelom, ali mislim da je dvojka puno bolja. U11 je prevelik s obzirom na veličinu ekrana koju ima, baterija je bolja na pixelu, kao i kamera, ako ne koristimo gcam. Plus U11 je pola godine stariji pa zato ima i nižu cijenu, ali je opet poprilična, 500-ak €. S pixelom mislim da bi bio miran naredne 2-3 godine.

Zadnje izmijenjeno od: cic. 27.05.2018. u 18:12.
cic je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 18:23   #935
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Kamera kao paket je na U11 bolja. Ako želiš preforsani HDR, koristi gcam. video audio smeće na pixelu. Uz to snima mono zvuk.
Baterija je na U11 bolja
Ekran je bolji osobno meni na u11
Veličina je tu negdje, s tim da pixel ima onscreen tipke, a u11 nema...

Ja sam mogao uzet xl2 pa odustao kad sam vidio koliko nedostataka ima. Ista sranja ko sa prvim.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 18:50   #936
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
I ti si na kraju uzeo U11?

Meni video nije tolko bitan, iako dosta idem po koncertima i festivalima, ali ni blizu ne snimam kao prije, eventualno minutu-dvije nešt snimim i dosta, nemam volje više za to. Bolje mi okinut par dobrih slika nego držat par minuta mob u ruci i snimat.

Ne znam, recenzije koje sam pogledao, stvarno se sad ne mogu sjetit tih nekih nedostataka koji bi me odbili da ne uzmem pixela, ali naravno po normalnoj cijeni, neda mi se cijelu plaću potrošit na mob.
cic je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 18:57   #937
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Da, uzeo sam U11. Za sada da pokucam ispunjava sve i jedan zahtjev.
Mislim, pro mode ubija na U11 recimo za fotkanje.

Doslovno ne vidim nijednu prednost pixela pred u11.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2018., 19:06   #938
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Zato je meni bitan point and shoot na koncertima. Izvadim, okinem i vjerujem da ću u 90% slučajeva dobit dobru, ako ne i odličnu fotku.
cic je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 22:57   #939
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Isplivale fotke kaljenih stakala za P3/XL. I Google je podlegao trendu - XL ima notch.

http://www.slashleaks.com/l/google-p...-film-surfaces
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 23:36   #940
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Naravno da je kada je implementirao podršku u sam OS

Jedna od najretardiranijih karakteristika današnjih mobitela. Totalni debilizam.
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2018., 07:11   #941
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Obični Pixel 3 taman, još da mu je i cijena takva...
cic je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2018., 23:32   #942
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ako izbace onakav pixel3 kako izgleda ono staklo, to ce biti bomba.

samo da bude istih specki ko veci.



prvi put valjda da ce manji bit bolji nego veliki
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 00:38   #943
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
ako ne bude ekran barem 5,5" ne vidim da bi baš netko uzimao
da je kao S9 sa čistim androidom bio bi super mobitel
intel freak je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 08:34   #944
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Bezeli su i dalje preveliki, dakle radi ga HTC onda A XL ima ne notch nego notchinu po ovome.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 14:42   #945
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Bezeli su na običnom modelu taman, kao što rekoh. Ne valja baš ni premalo ko na S9, bar meni. Opet, o ukusima se nema smisla raspravljat
cic je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 16:05   #946
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Koja je negativna strana manjih bezela gore i dolje?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 16:28   #947
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Osobno u landscape mode-u, držim mob tako da je ili palac na bezelu, ili ako nepraktičnije obuhvatim, dio kažiprsta prekriva bezel.


Tako da meni nimalo ne smetaju.


Potpuno mi je jasno da nekom smetaju ali eto.
schetz je online   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 18:49   #948
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Koja je negativna strana manjih bezela gore i dolje?

ergonomija. sad razmisli.


Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Osobno u landscape mode-u, držim mob tako da je ili palac na bezelu, ili ako nepraktičnije obuhvatim, dio kažiprsta prekriva bezel.
Tako da meni nimalo ne smetaju.
Potpuno mi je jasno da nekom smetaju ali eto.

upravo to. Negdje moram i primiti mob a da ne stiskam ekran istovremeno, jer androidi nisu pametni ko ios pa da kuzi kada stavis prst na ekran

na iphoneima bez problema uzmes mob za ekran i nece ga micati/stiskati, dok android uzas.



i zato ne volim ove kapacitivne tipke na U11 jer ih stalno stisnem



daj mi barem pola centimetra plastike ispod i iznad ekrana i to je to.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 20:22   #949
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
sad razmisli.


Palm rejection uredno funkcionira na S8 i S9 a oni jos imaju gotovo nepostojece bezele sastrane. Pola centimetra je upravo ono sto mobiteli sa "malim" bezelima imaju gore i dolje, zato i govorim da je moglo manje ali HTC je u pitanju ocito. Poanta, barem originalna, 18:9 ekrana nije bila da budu isti kao 16:9 samo izduzeni. Tek sada je ovo "daljinski" look.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 20:46   #950
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
meni nije jasna ta opcinjenost bezelima, da ih toliko novinari ne forsiraju stalno, nikoga ne bi bilo briga. Kako smo zivjeli onda sa sa mobitelima prije 10-15 godina kad su bili debeli 2cm, od debele plasticetine...



zivjeli smo super. nisu se razbijali ekrani, uvijali uredjaji, baterije su bile postene velicine i drzale 3-4-5 dana, i mob ti nije bio skuplji od nove dobre televizije.



Ovo danas je mazanje ociju korisnicima, i odvracanje paznje od pravih problema mobilnih uredjaja.

1. izdrzljivosti pri upotrebi (lomovi, grebanje, itd)

2. baterije koje su sve gore i gore
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 20:47   #951
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Kako god, kod mobitela s maltene nepostojećim bezelima u landscape modu ću prekriti dio ekrana, sumnjam da ima thumb rejection,i općenito samo prekrivanje ekrana mi je OCD trigger. 😁

Obzirom na trend očito ću morati prilagoditi držanje, ali da mi paše, i ne baš.

No, čovjek se na svašta navikne . Da generalno izgledaju ljepše, teško mi je negirati,kao i prednost većeg ekrana u istom tijelu.

Ovo je bilo čisto odgovor na možebitnu prednost bezela .
schetz je online   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 21:01   #952
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
meni nije jasna ta opcinjenost bezelima, da ih toliko novinari ne forsiraju stalno, nikoga ne bi bilo briga.
Propustio si prvo utrku i opsjednutost za sto manjim mobitelom, pa onda sto vecim ekranom, pa evo sada i konacno pristojno velikim ekranima bez da nosimo cigle u dzepovima? Neistina je da nikoga nikad nije bilo briga za ista od toga, trziste je reklo svoje. Zivjeli smo super, baterije su drzale 5 dana i ekrani i procesorska snaga su bili smijesni za danasnje pojmove, to je sve istina.

Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Ovo je bilo čisto odgovor na možebitnu prednost bezela .
Legitimna kritika. No ne mogu reci da mi se ikada do sada dogodilo da sam pomislio da bi bilo dobro imati jos bezela. Mozda jer landscape koristim vrlo rijetko. Eventualni problem vidim tek kod istinskih bezel-less ekrana. Cak i gejfon X ima vise mesa okolo nego se cini.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 22:06   #953
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Propustio si prvo utrku i opsjednutost za sto manjim mobitelom, pa onda sto vecim ekranom, pa evo sada i konacno pristojno velikim ekranima bez da nosimo cigle u dzepovima? Neistina je da nikoga nikad nije bilo briga za ista od toga, trziste je reklo svoje. Zivjeli smo super, baterije su drzale 5 dana i ekrani i procesorska snaga su bili smijesni za danasnje pojmove, to je sve istina.


Legitimna kritika. No ne mogu reci da mi se ikada do sada dogodilo da sam pomislio da bi bilo dobro imati jos bezela. Mozda jer landscape koristim vrlo rijetko. Eventualni problem vidim tek kod istinskih bezel-less ekrana. Cak i gejfon X ima vise mesa okolo nego se cini.

jel ovo zajebancija ili sto, pa mobiteli su tave danas, vece nego ikada.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 22:37   #954
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Fora je u tome kad su se prodavali "dumb" mobovi se prodaja ostvarivala na novim korisnicima i mob je trajao 3-4 godine prosječnom korisniku.
Danas je para u tome da xy ljudi kupi svake godine novi mob.
Da i naprave mob koji ima bateriju od 5-6 pa možda i 10 Ah, puno je izdržljiviji i ima redovne nadogradnje.
Prosječni korisnik opet nebi kupovao novi mob 3-4 godine a cjela industrija se samnjuje za 2-3 puta.
Zvuči kako teorija zavjere , ali tako je, nitko od njih nema koristi da napravim takav mob.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 22:49   #955
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
jel ovo zajebancija ili sto, pa mobiteli su tave danas, vece nego ikada.
Tave su ako kupujes tave. Uzmimo za primjer Galaxy Note 2, cudoviste iz 2012. sa 5.5" ekranom i danasnji S9 koji 5.8" dijagonalu ima spakiranu u nize, tanje i punih 12mm uze kuciste. Ne moram spominjati originalni Note sa 5.3" ekranom u jos vecem kucistu. Flagship gejfon isto nije tava a sve to omogucuju - manji bezeli. Nikada Nexusa ne bih zamjenio Samsungom da nisam bio u mogucnosti dobiti pristojno veliki ekran i neusporedivo manji uredjaj u ruci.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 22:58   #956
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
danasnji mobiteli su hebeno ogromni, govorimo o VANJSKIM dimenzijama uredjaja, ne o tome koliki je ekran zguran u te dimenzije. Meni je sasvim dosta i 5" ili 5.5" sad da li ce oni u velicinu jednog U11 nagurat 6" ekran me zaista ne dira, a uz to moram drzati mob kao da drzim vruce krumpire i bilo kakva interakcija zavrsava sa stiskanjem po ekranu...



samo kako to da nitko nece da radi 5" telefon sa malim bezelima.. jer bi onda imali bateriju koja bi trajala 5 sati zato jer je moda imati mob debel 8mm a ne 12.



po onim leakovima, nadam se da je onaj pixel3 ekrana 5.5" sa onakvim bezelima.

xl ce sve mi se cini biti 6.3" a mozda i vise, google je oduvijek volio praviti ekstremno velike mobitele...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 23:37   #957
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Bas sam nedavno imao 4.95" Nexus 5 u rukama i po osjecaju je cak veci nesto nego S8 jer je siri i Volvo dizajn, a ne moze se reci da je ikada bio velik mobitel. Velicina je fajn, sve dok imamo izbora. Oneplus i slicni imaju jedan model pa tu primjedba stoji ali uvijek mozes kupiti sto ti odgovara.

Ne znam zasto Google izvodi uvijek ovo sa razlicitim proizvodjacima i onda su i dizajni totalno razliciti sto je glupost. XL ce sigurno biti 6.2+, pogotovo jer se i podrucje notcha racuna kao puni ekran.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2018., 12:40   #958
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
jel ovo zajebancija ili sto, pa mobiteli su tave danas, vece nego ikada.
Ne lupetaj ko da imaš 13 godina pobogu.
Hoćeš da počnem s 'aktovka' mobitelom koji mi je bio prvi (maxxon carry phone), dalje sa nokiama sredine 90ih (440, 540), o veličini ekrana da ne pričam, ili da pređemo na novije vrijeme i npr Note1 u svoje vrijeme, ili da ne spominjem moj šok kad je sestrična od 1.65m kupila Xperia Z Ultra
Da ne nabrajam dalje, ali ono, ne da si izvalio proljev, nego proljev godine, danas su mobiteli ako uzmemo odnos količine smještene tehnike u njima i veličine ekrana, najmanji ikad, a ne tave veće nego ikad....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2018., 21:24   #959
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pricamo valjda o smartphone telefonima, a ne o prijenosnicima iz 80-ih.



a to o proljevu slobodno zadrzi za sebe. Ja serem kompaktno.



Nemoj me uvjeravati da su danasnji mobiteli MALI, daj se saberi. To sto su ugurali vece ekrane unutar tih VELIKIH dimenzija je samo napredak proizvodnih procesa, zapravo nije ni to, jer ocito ne mogu napraviti mob sa malim ekranom i malim bezelima, jer nemaju onda gdje staviti bateriju, i maticnu plocu, kamere, senzore, itd.



da li primijetis pattern, mobovi samo rastu i rastu, trpaju samo vece dijagonale, sto neminovno uzrokuje vece dimenzije uredjaja, bez rasprave.




Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2018., 21:47   #960
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Pattern čega? Da si si sam skočio u grlo s ovim slikama? To vidim...
one+one je veći i od one+2 i one+3 npr, manji je od +5 i +6 par mm, a +6 ima 6.3 ekran vs 5.5 na o+o. To je tvoj pattern?
Z ultru sam ti spomenuo, mobitel tolikih gabarita, a 6.4 ekran kao na one+6, strašno kolika je razlika u dimenzijama.
Ne da mi se dalje raspravat, niti je topic za to, al nerealan si. Rekoh ti već, sagledaj realno screen size na mobitelima od prije 5-6god (4.7" i 5") u odnosu na veličinu mobitela cijelog, i pogledaj to isto na današnjim mobitelima. Neusporedivo.

https://www.phonearena.com/phones/si...017,10844,7883
https://mobiledevicesize.com/compare...425,814,1010;1
https://mobiledevicesize.com/compare...,513,960,772;1

A što se tiče ovog dijela da se ne mogu utrpat dobri specsi u manji kejs, mogu itekako.
https://www.gsmarena.com/compare.php...&idPhone2=8610
Samo je, što ti je već rečeno gore, interes šire publike suprotan, pa se vrlo malo proizvođača (čitaj Sony uglavnom (i Apple sa onim malim 4" cirkusom)) uopće upušta u zadovoljavanja afiniteta te manjine.
https://www.gsmarena.com/compare.php...&idPhone2=8610
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na