Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 24.12.2013., 12:30   #31
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Si siher? Pitanje šta su mu "neke stvari", po ovome kak koristi 0.facebook te neke stvari bi mogao bit i punokrvni face te nekakvo dopisivanje jer voli "kuckati po qwerty tipkovnici". Znaci lako možemo zakljucit i da mu e treba punokrvni smartphone. Kad smo kod toga rijetko tko koristi baš smartphone u potpunosti (za browsanje, forumašenje i facebook te IM nije smartphone al baš ga većina koristi upravo za to , i to kažem iz razloga što sam sve to radio na staroj nokiji sa java aplikacijama za istu namjenu tako da ...).

A glede podatkovne tarife: itko malo discipliniraniji može preživjet bez iste na smartphonu. Samo je stvar komocije hoćeš li lovit besplatni wireless, živjet na određenim lokacijama gdje imaš taj wireless ili ćeš (ko ja sad) iz auta dok cekas forumašit i surfat webom .


Sve ovisi o potrebama / navikama korisnika. Tvrdit da smartphonu treba nužno podatkovna tarifa zato što smartphone eto sam po sebi valjda to podrazumijeva je u najmanju ruku pogrešno (osim ak ne radiš u nekom od mobilnih operatera kojima je ta logika posve normalna).

Također ću napomenut da ažuriranje androida (aplikacija) može biti podešeno da se odvija samo na wifi.ju.

I za kraj: čovjeku je očito samo trebalo pojasnit podatkovni promet i tko to od aplikacija koristi jer mu nije bilo jasno. Sad će vjerojatno whatsap koristit od kuće sa wirelessa i opet dobro. Ili kad se zakači na neki otvoreni wifi ....

I opet - samo treba imat vani ugašen data promet i ne treba mu podatkovni paket ako neće koristit whatsapp ili neku drugu aplikaciju koja troši promet.

Zadnje izmijenjeno od: Forace. 24.12.2013. u 12:36.
Forace je offline  
Staro 24.12.2013., 12:53   #32
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Si siher? Pitanje šta su mu "neke stvari", po ovome kak koristi 0.facebook te neke stvari bi mogao bit i punokrvni face te nekakvo dopisivanje jer voli "kuckati po qwerty tipkovnici". Znaci lako možemo zakljucit i da mu e treba punokrvni smartphone. Kad smo kod toga rijetko tko koristi baš smartphone u potpunosti (za browsanje, forumašenje i facebook te IM nije smartphone al baš ga većina koristi upravo za to , i to kažem iz razloga što sam sve to radio na staroj nokiji sa java aplikacijama za istu namjenu tako da ...).
Blablabla. Zaključio si kako tebi paše, ja ne dijelim to mišljenje, pročitaj još jednom njegove postove
Btw, suludo je uopće ići u ovako debilnu raspravu, helou, SMARTPHONE i no data tarifa?!?!? Smijeh.

Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
A glede podatkovne tarife: itko malo discipliniraniji može preživjet bez iste na smartphonu. Samo je stvar komocije hoćeš li lovit besplatni wireless, živjet na određenim lokacijama gdje imaš taj wireless ili ćeš (ko ja sad) iz auta dok cekas forumašit i surfat webom .
Mobitel smatram potrebom. Ergo MORAM ga imati, doduše, imam ih nekoliko, zbog potrebe posla, no to je nebitno za raspravu. 2 su smartphonei, a na svima imam podatkovne tarife aktivne, jasna stvar. Ovisiti o kako pokretač teme tvrdi o ukradenom wifi-u, ili o dolasku kući, je meni stupidno jer kako rekoh gore - imaš smartphone - mobitel ti je potreba - jednako tako je i podatkovni paket potreba - ako nije - ne koristiš ništa od messengera, browsanja, mailova, teamviewer, tapatalk, online storage, itd. - koristi dumbphone bez problema.

Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Sve ovisi o potrebama / navikama korisnika. Tvrdit da smartphonu treba nužno podatkovna tarifa zato što smartphone eto sam po sebi valjda to podrazumijeva je u najmanju ruku pogrešno (osim ak ne radiš u nekom od mobilnih operatera kojima je ta logika posve normalna).
Da, sve ovisi o potrebama i navikama korisnika. Ali to ne mijenja činjenicu da AKO TI TREBA IŠTA od funkcija smartphonea, imati istog, a nemati stalnu podatkovnu povezivost, je debilana žešća. Ako imaš npr ekipu s kojom poslovno surađuješ i vršiš korespondenciju putem skypea ili maila, a koristiš smartphone bez podatkovne tarife, spajaš se putem ukradenog wifi-a ili tek kad dođeš kući, a klijent te treba ODMAH, di je tu point smartphonea? Ili frend pošalje poruku na whatsapp da mu je pukla guma i da dođeš pomoć, a ti poruku vidiš za osam i pol sati kad dođeš s posla... Itd. itd.
Da, naravno da posjedovanje SMARTPHONE-a PODRAZUMIJEVA podatkovnu tarifu, i NE, to nije pogrešno, jer onda smartphone kao takav nema ama baš nikakvu funkciju, bilo to tebi jasno ili što je očito, ne bilo ti jasno, jer kako rekoh, onda ti ne treba smartphone nego dumbphone. Nebitno jesi ga kupio ili dobio što je rodney aludirao, jer ako ti ne treba, jer ne koristiš njegove funkcije, prodaj ga i kupi dumbphone, ostat će ti i novaca, a ako si imao novaca za kupit smartphone, a 'nemaš' novaca za podatkovnu tarifu, onda je to opet žešća debilana, jer su podatkovne tarife koliko, 50kn mjesečno na bonove (ne znam jer imam pretplate).... Itd., besmisleno je raspravljati o ovoj tematici, poanta je jasna, ako nešto trebaš, kupit ćeš i koristiti, a ako nešto ne trebaš, a kupiš i ne koristiš ama baš ništa što to nudi i još tvrdiš da si kupio jer možeš a ne trebaš, to je ono, na n-tu.

Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Također ću napomenut da ažuriranje androida (aplikacija) može biti podešeno da se odvija samo na wifi.ju.
Ma daj, tell me more
Kakve sad veze ima ažuriranje aplikacija sa korištenjem messenger appova, mail-a, skype-a, teamviewera, pristupanja pohranjenim pdf-ovima na dropboxu i sličnim servisima, browsanja, itd. itd. itd....??
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2013., 13:10   #33
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Iako ako netko zeli fancy mob sa fancy kamerom, igricama, kvalitetnijim kucistem, tipkovnicom, bojama, ekranom why not ? A ne treba mu jednostavno net, a opet ima para

Tako da se ne slazem gore sa kolegom gore kada kaze da je debilno imati smartphone samo uz povremeni wifi. Pa danas su kamere toliko dobre na boljim smartphoneima da im više ne treba ni digitalac. A tu su i ostale stvari nabrojane gore. Moze se koristiti i kao ebook/pdf/nestotrece reader. Korisnih funkcija ima podosta i bez neprekidnog data prometa.

Ja osobno nemogu bez neta, ali čisto iz poslovnih razloga.

Vjerujem da ima korisnika kojima jednostavno ne treba neprekidni data connection, a opet zele kvalitetu od moba.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline  
Staro 24.12.2013., 13:26   #34
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
Iako ako netko zeli fancy mob sa fancy kamerom, igricama, kvalitetnijim kucistem, tipkovnicom, bojama, ekranom why not ? A ne treba mu jednostavno net, a opet ima para
Za lovu koju košta jedan smartphone sa 'dobrom' kamerom, se kupi dumbphone i dslr ili 'normalan' fotoaparat koji radi jedno 728x bolje fotografije, pogotovo noćne di su mobiteli tragedija sa svojim flashićima i lećom od dva i pol milimetra. Kažeš igre? Ajde ti skini random 10 igara s marketa, pa probaj odigrat koju bez podaktovnog paketa Igre na mobitelima se updejtaju, koriste cloud save, imaju reklame, a vidi čuda, za sve to treba net....

Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
Tako da se ne slazem gore sa kolegom gore kada kaze da je debilno imati smartphone samo uz povremeni wifi. Pa danas su kamere toliko dobre na boljim smartphoneima da im više ne treba ni digitalac. A tu su i ostale stvari nabrojane gore. Moze se koristiti i kao ebook/pdf/nestotrece reader. Korisnih funkcija ima podosta i bez neprekidnog data prometa.
'Toliko dobre' kamere Pročitaj napisano gore. As i said, pogotovo noću, u uvjetima loše vidljivosti, ono kiša, sunce sprijeda, itd.
Tko da 3-4-5000kn za smartphone samo radi fotkanja, uz današnje cijene odličnih fotoaparata, ajme, ma neću niti napisati što mislim o tome. Ebook reader na mobu, na npr jednom oversaturiranom amoledu na samsungu?
Ahahahaha, kul story.
PDF reader? Pa od zadnjih 100 pdfova na mobu, 99 sam pristupao s clouda ili iz maila, jedini kojem nisam je zakon o osiguranju a njega sam skinuo kod kuće na kompu i prebacio na mob, ostalima pristupam u hodu jer mi trebaju random dok radim. Znači opet treba net na mobu za to....

Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
Ja osobno nemogu bez neta, ali čisto iz poslovnih razloga.
Vjerujem da ima korisnika kojima jednostavno ne treba neprekidni data connection, a opet zele kvalitetu od moba.
Kužim ja da ima ekipe koji imaju smartphone iz fore i zato što imaju love za to, a podatkovna tarifa im je 'skupa i glupa', ali ako napišem što mislim o tome, dobit ću ban.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 24.12.2013., 13:27   #35
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Za 99kn/mj imaš 1gb prometa i toliko poruka i poziva da ih je teško potrošit (da ne reklamiram tarifu), sve to bez ugovorne obveze, bez uspostave, prema svim brojevima.
Odabrati to pa biti miran ili ovisiti o wi-fijima oko sebe, ograničavat se, itd...hmmm...
Ne vidim neki smisao, plus šta dosta wifija uopće ne funkcionira dobro i gro puta sam dosad prebacivao na 3G baš iz tog razloga.
Neo-ST je offline  
Staro 24.12.2013., 13:53   #36
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
WhatsApp ?

tko kaze da moras uzimat mob od 5k ?
uzmes npr mob tipa 4s.

igre ? eto ti npr doodle jump, igraj ga bez data prometa do mile bolje. jel ga mozes igrat na 3310 ? nemozes.

kamera ? zasto ti treba pobogu profi aparat ? Moje slike sa 4s su i vise nego dobre za fejs, print ili nesto trece, nisam profi pa da mi treba takav aparat. Jel mozes u prolazu uhvatit super sliku sa dumbphoneom ? E nemozes.

Pa ne uzimas ga samo radi kamere, to je samo jedan feature kojeg imas na smartphoneu a ne treba ti data promet.

ebook, pdf reader ? Primjer.. ides busom na ispit upalis si skriptu i ponavljas, i uz sve to dosta to citko bude ;-)

Po meni previse generaliziras, nisu svi isti i nemaju svi iste potrebe.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.

Zadnje izmijenjeno od: wnbeeeE. 24.12.2013. u 14:08.
wnbeeeE je offline  
Staro 24.12.2013., 14:28   #37
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ebook reader na mobu, na npr jednom oversaturiranom amoledu na samsungu?
Ahahahaha, kul story.
Šta konkretno nevalja kod AMOLEDa ako ga koristis kao ebook reader? Pogotovo kakve veze ima 'oversaturacija' s tekstom? Ja evo već petu knjigu čitam na S4. Prije ćorkice odvalim 50 stranica u mraku.

Naravno, radije bi da imam zadnji Kindle, al' s obzirom da imam drugih prioriteta, Kindle će pričekat, do tad S4 radi sasvim dobar posao.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline  
Staro 24.12.2013., 14:41   #38
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
/CUT
Ma daj, tell me more
Kakve sad veze ima ažuriranje aplikacija sa korištenjem messenger appova, mail-a, skype-a, teamviewera, pristupanja pohranjenim pdf-ovima na dropboxu i sličnim servisima, browsanja, itd. itd. itd....??
Ima utoliko da možeš i to forsirat da ne troši data paket. I da (za tvoju infomraciju) isto koristim smartphone i nema mi smisla imat ga bez data tarife (za mene). Moja draga na njemu koristi browsanje i surfanje ... isto nema smisla bez data tarife.

S druge strane da majci (koja ga i ne želi) dam umjesto dumbphonea, smartphone - čak i kad bi ga prihvatila kao koncept i dalje ne bi imala potrebu za data tarifom jer:

- doma ima wifi
- na poslu ima wifi

Između ga ne bi koristila jer i do sada koristi dumb phone za osnovnu komunikaciju i potrebe.


Bottom line: nije debilno koristiti smartphone (djelomično očito) bez data tarife jer za razliku od 90% nas koji živimo u danom trenutku i trebamo informaciju odmah (bilo to mail, teamviwer ili nešto treće) imaš ljudi i imaš poslova gdje postoji primjena funkcija smartphone ali ne i instant dostupnost (za što ti u biti i treba data tarifa).

@jopis: u vezi e-knjiga oversaturiranih amoleda i drugih "problema" - ima aplikacija koje mogu zaobić sve te probleme vrlo jednostavno (promjenama pozadine na kojoj se knjiga čita, promjenom boja slova), a naravno brightnes control imaš ... pa ne moš doslovno dobit kindle ali vjerujem da bi se rušenjem birghtnessa, odabirom adekvatne boje pozatine i možda ne full crnih slova dalo složit okruženje za čitanje knjiga .
Forace je offline  
Staro 24.12.2013., 15:26   #39
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Prije ćorkice odvalim 50 stranica u mraku.
Tvoj nema problema sa tzv. Miura efektom? Vidljivo je baš po noći na tamnim pozadinama pa zato pitam.

Zadnje izmijenjeno od: flajpan. 24.12.2013. u 21:39.
flajpan je offline  
Staro 24.12.2013., 15:32   #40
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ne kuzim zbog cega bi nekoga bilo briga za sto tko koristi mob. Uz iznimke, vecina koji kupuju mobitele od 4000-5000kn ionako ne rade to iz prijeke potrebe za tim modelima. Evo ja veliku vecinu data paketa koristim samo za whatsapp i mail i nista drugo. Ispast ce jos ako ne visis vani po drustvenim mrezama da ti ne treba telefon uopce

Ne znam kako ste dosli do AMOLEDa ovdje ali da, odlican je za citanje. I trosi puno manje baterije dok je pozadina crna.
Rista je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2013., 17:22   #41
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Za 99kn/mj imaš 1gb prometa i toliko poruka i poziva da ih je teško potrošit (da ne reklamiram tarifu), sve to bez ugovorne obveze, bez uspostave, prema svim brojevima.
Odabrati to pa biti miran ili ovisiti o wi-fijima oko sebe, ograničavat se, itd...hmmm...
Ne vidim neki smisao, plus šta dosta wifija uopće ne funkcionira dobro i gro puta sam dosad prebacivao na 3G baš iz tog razloga.
imaš i za 35kn 2GB + ostale benefite (ja ću reklamirati Vip na bonove i nonstop+ tarifu jer je zbilja odlična ponuda)

p.s. ne vjerujem kamo se rasprava razvila
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline  
Staro 24.12.2013., 20:46   #42
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Evo baš gledam, u mjesec dana potrošim 700 kB prometa na WA i glavnom se slažom da je smartfon kriplovan ak se ne koristi data plan.
tutix je offline  
Staro 24.12.2013., 21:42   #43
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
WhatsApp ?

O whatsappu se ne piše vec jedno vrijeme u ovoj temi pa je jedini sljedeći logičan potez ključ .
spawn je offline  
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na