Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.01.2010., 21:38   #91
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Evo danas i meni uključili OptiCARNet, sve radi odlično.
Također mogu potvrdit da route mod radi bez problema.

Postavke za HUAWEI MT880:

1. WAN Settings.....................2. DNS
.........

3. DHCP Server.......................4. Summary
..........

Pošto HUAWEI MT880 ima jedan LAN priključak, dalje šaljem na Gigaset SE515 te se svi kompovi putem LAN-a sa njega ili WLAN-a idu uredno na net.

Brzina:


Šta reć.., dok traje, traje... Mislio sam još sada probat uključit optimu blast pa testirat ali neću da se nebi nešto pošemerilo
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2010., 21:47   #92
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,270
Od nedavno su uveli automatski sustav promjene profila. Meni su smanjili al doslo bilo poslije do kvara pa vratili najveci profil.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2010., 00:45   #93
nforcerx.x
Premium
Moj komp
 
nforcerx.x's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 203
Evo od sredine 11 mj koristim opticarnet uslugu.
Super sa zadovoljan i nemam nekakvih primjedbi.

Kad sam dobio modem spojio sam ga.
Logirao se na njega i upisao podatke za spajanje.
I normalno se na modem preko wlana spajam s 2 kompa i 2 iphona.
Svi istovremeno na netu.

Preporučam.
nforcerx.x je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2010., 18:16   #94
redalert
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: negdije
Postovi: 24
Opticarnet i voip

Prebacio bih se možda na carnet. Samo me zanima kako funkcionira sip (betamax) prek carneta, ako netko ima, dal su otvoreni portovi itd?
Za sad super radi...


2. Da li još koji roouter (osim Tiglina) koji Optima nudi, ima voip adapter, prijatelj bi isto uzeo Optimu pa pitam čist informativno
redalert je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2010., 00:39   #95
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 298
a kako bi koristio voip kad je ta postavka zakljucana u routeru? Jedino mozes koristiti preko optime voip, ali to je vec u hhh paketu.

Imam tilgina i voip mi je zakljucan, otkljucam ga jedino hard resetom routera, ali badava kad spajanjem linije router opet povuce postavke sa servera i voip je opet zakljucan.

I da, jedino tilgin ima voip.
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 13:48   #96
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
na opticarnetu sam i sve je ok osim velikog pinga oko 200ms, probao sam preko drugog isp_a i ping je mali tj. normalan oko 40ms, jel se to da kako riješiti?
gil je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 13:50   #97
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,270
Meni takoder je povisen ping, vecinom prema serverima u BiH. Susjed bez Carneta nema problema.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 14:08   #98
Aquila
Premium
Moj komp
 
Aquila's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 48
Citiraj:
Meni takoder je povisen ping, vecinom prema serverima u BiH. Susjed bez Carneta nema problema.
Vjerojatno se promjenile rute.
Pretpostavljam da će se sredit kroz neko vrijeme.
Ja sam zadovljan njhovim paketom, ako još nekad povečaju brzine bio bi super.
Aquila je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2010., 14:09   #99
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,270
Citiraj:
Autor Aquila Pregled postova
Vjerojatno se promjenile rute.
Pretpostavljam da će se sredit kroz neko vrijeme.
Ja sam zadovljan njhovim paketom, ako još nekad povečaju brzine bio bi super.
Ne znam bas. 1-3 mjeseca bio je visok ping, onda se popravilo i sad od kraja petog mjeseca opet los ping.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2010., 20:17   #100
mlesic
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 4
Kako podesiti Opticarnet s njihovim modemom mt-880 i cisco (lynksis) routerom da radi preko carneta? Koje podatke gdje upisati? Treba li i u modem i u router upisivati dns-ove, ip, carnet šifru...? Ili samo u router ili samo u modem? Ili negdje staviti na automatski sve... U računalu koliko znam ne treba biti ništa - sve bi trebalo biti u modemu i/ili routeru...

Opticarnet radi na jednom računalu preko bridge moda, znači mora se ići na dial-up svaki puta. Sada sam podesio da se nemora više ići dial-up nego preko web konfiguratora sam upisao podatke tako da je routing mode (dok se ne iskopča mrežni kabel), onda treba restartirati kompjuter...To mi je malo čudno, vjerovatno ostane visiti konekcija...neznam...

Taj cisco router (299 kn) uredno radi na bnet internetu. Također, ruter uredno odašilja i mogu naći naziv wlan mreže i sve, samo nema interneta.
Zvao sam bnet - oni kokad znaju manje nego ja - a totalni sam početnik što se tiče mreža...prvi puta sam evo uštekavao router, modem i sl...

I još jedno pitanje - svi kablovi mogu biti patch? ili je svejedno...? Imam jedan cross kabal koji je duži pa bih s njime spojio ako je svejedno...

Eto ako ima tko da zna što gdje točno upisati i izabrati koju opciju da to prošljaka: modem SmartAX MT880 + Linksys WRT54G S router (ja mislim, ima još slovo na kraju, mislim da je S). Windows xp
mlesic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2010., 16:27   #101
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 298
Dok sam uzimao opticarnet teta iz szk me pitala korisnicko ime koje sam dobio u sklopu fakulteta i pass, uredno sam rekao i usluga je bila aktivirana sljedeci mjesec. Nekidan sam nazvao tetu da ju pitam dal sam pod ugovornom obavezom, veli mi da jesam jer sam uzimao opticarnet. I to 2 god, jos mi ostalo godinu dana.

Najcudnije sto pri telefonskom razgovoru nitko niti spomenuo nije da cu biti pod ugovornom obvezom, a i nisam nista ni potpisivao. Nego se sve ocito odvijalo usmenim putem, to je isto kao i "pristanak potpisom" jel?

Na kraju vidim na optiminim stranicama opce uvjete koristenja usluge, i tamo je navedeno 2 god ugovorna obveza... Sta se desava ako npr prekinem faks, tj skolovanje i istekne mi carnet account? Da li placam penale?
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 16:30   #102
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,270
Ja sam danas zvao. Reko doticnom da mi prestaju prava u 11 mjesecu. On kaze uredu i da prebacim na OptiDSL.


EDIT:

Evo ako netko bude citao.
29.10. nazvao sam da promjene paket. Paket ce aktivirat sutra od 1.11.
OptiCarnet je radio uredno sve dok nije doslo do restarta veze. Acc od carneta je istekao 30.10. ali s tim da ga je restart zadesio u tom danu, prolongiralo mi se do iduceg tako da nisam nakon 31.10. u 00h ostao bez neta.
Nazalost datum do kada traje carnet acc nigdje ne pise i to me danas malo iznenadilo.

Pretpostavljam da je svima istekao acc nakon 3 godine faksa. Bar se to i kolegama danas dogodilo.

Zadnje izmijenjeno od: BlackDwarf. 31.10.2010. u 19:59.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 01:30   #103
Fidro
pastir
Moj komp
 
Fidro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 18
Ima li nekog iz dugog sela da koristi opticarnet uslugu? Ja imam strašnih problema sa pucanjem veze, preko dana još radi zadovoljavajuće, ali navečer od 20 do 01h konstantno puca veza svakih 20 minuta, nekad i češće... Zvao sam službu za korisnike jedno dva mjeseca konstantno i nakon što nisam uvidio nikakav napredak shvatio sam da je to do carneta a ne do njih... Sad čitam tu vaše komentare i više manje su svi zadovoljni, pa mi više ništa nije jasno...

edit: post sam morao pisati drugi puta jer je u međuvremenu pukla veza
__________________
ofce
Fidro je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 16:37   #104
Cvorovic
Premium
Moj komp
 
Cvorovic's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Citiraj:
Autor Fidro Pregled postova
Ima li nekog iz dugog sela da koristi opticarnet uslugu? Ja imam strašnih problema sa pucanjem veze, preko dana još radi zadovoljavajuće, ali navečer od 20 do 01h konstantno puca veza svakih 20 minuta, nekad i češće... Zvao sam službu za korisnike jedno dva mjeseca konstantno i nakon što nisam uvidio nikakav napredak shvatio sam da je to do carneta a ne do njih... Sad čitam tu vaše komentare i više manje su svi zadovoljni, pa mi više ništa nije jasno...

edit: post sam morao pisati drugi puta jer je u međuvremenu pukla veza
Jesi li prijavio te probleme, s pucanjem veze, CARNetovom helpdesku?
Cvorovic je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 16:46   #105
Fidro
pastir
Moj komp
 
Fidro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Cvorovic Pregled postova
Jesi li prijavio te probleme, s pucanjem veze, CARNetovom helpdesku?
nisam jer nisam u zadnje vrijeme imao baš vremena... imam puno posla oko faksa pa sam to pustio na stranu... ali hoću svakako ako ne bude bilo drugog rješenja, iako kad sam prvi put zvao službu za korisnike tada su oni navodno kontaktirali carnet i rekli da će me obavijestiti ali na kraju nisam bio dobio nikakvu povratnu informaciju
__________________
ofce
Fidro je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2011., 11:53   #106
gogo1989
Nudim uslugu 3D printa
Moj komp
 
gogo1989's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 78
u zadnje vrijeme tj u zadnja 2 tjedna kolko sam skuzio konstantno mi puca veza, ak dode onda bude nekih 10 min i onda krepa i nece se uspostavit sljedecih 2 sata i probal sam sve i svasta al nista ne pomaze, a ima dana kad radi dobro, koji im se vrag dogada? nekad radi dobro 4-5 sati i onda kad crkne mozes se fuckat, ak dode bude 10 min i onda naglo uspori sve al ne crkne pa ubrza na 1-2 min i onda crkne. kaj da radim, vec sam ih zvao i dolazio mi je onaj biser iz tehnicke sluzbe pa mi je provalil pricu da je to zato kaj sam preko nekih 7 km od centrale pa da zato puca veza, a od kad sam dobio taj opticarnet radio je godinu i pol bez problema bez pucanja veze i icega i sad najednom je kao ta udaljenost neki problem.
__________________
Ono kaj neznam popraviti to nije ni strgano...XD
http://www.youtube.com/user/drljo16v
gogo1989 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2011., 14:36   #107
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
7km? pa kolka ti je atenuacija? ja nemam opticarnet nego iskon i tak su mi stalno govorili da nema šanse da imam prek 512kbita brzinu jer sam daleko od centrale pa sam uspio doći na 1mbit, stim da modem pokazuje da bi išlo i do 2. tak da nemoj se stim pomiriti kaj oni pričaju jer nije sve tak crno-bijelo. probaj spojit liniju bez splitera direktno u modem pa vidi ponašanje veze.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2011., 23:01   #108
gogo1989
Nudim uslugu 3D printa
Moj komp
 
gogo1989's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 78
Attenuation (dB):downstream 52.0 nekad zna biti 53, upstream 28.1 , ma svasta sam se od njih naslusal al im nista ne vjerujem, jucer frendu opce nije radio net ima od optime, i zvao je sluzbu za korisnike i rekli su mu da imaju pomutnju sa signalima jer je dosao papa i sad im se nekaj dogada, ja sam umro od smijeha kad sam to cuo
__________________
Ono kaj neznam popraviti to nije ni strgano...XD
http://www.youtube.com/user/drljo16v
gogo1989 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2011., 13:54   #109
hbrlek
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Koliko ste otprilike čekali od dana kad ste predali zahtjev za uključenje do dana kad ste dobili opremu i bili uključeni u OptiCARNet? Koliko brzo to sve ide kod njih?
Pitam jer sam predao zahtjev prije jedno 10-tak dana, a za isto toliko ću na more pa me zanima jel bi to moglo bit ostvareno u tom roku...
hbrlek je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2011., 14:14   #110
GothamChild
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 58
kod mene nekih 2-3 tjedna je bilo s prijenosom
GothamChild je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2011., 14:16   #111
hbrlek
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Citiraj:
Autor GothamChild Pregled postova
kod mene nekih 2-3 tjedna je bilo s prijenosom
Ej super, ja sam takodjer zatrazio s prijenosom. Nadam se da bi to onda moglo bit uskoro...hvala na odgovoru
hbrlek je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2011., 14:51   #112
GothamChild
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 58
bas sam sad razgovarao i sa frendom koji je uzimao novi broj i za to mu je trebalo cca mjesec dana.
GothamChild je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2011., 17:41   #113
Dosta
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 13
Imam OptiCARNet i prosli tjedan sam se natukao torrenata. Na mail sam dobio obavijest da je uocen prijestup i da ce mi se jos javiti o daljnjim akcijama.

Znam da je o ovome bilo govora prije par godina, ali ne znam kako se kasnije razvijala situacija. Je li netko imao iskustva s tim? Da li je to samo automatski reply Carnetovog bota ili se stvarno nešto i poduzima (ukidanje acc ili nesto slicno)?
Dosta je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2011., 18:18   #114
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
ako ne ustrajes u istom ilegalnom torrentu, i ne dobivas hrpu opomena u kratkom vremenu neces imati problema...
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2011., 10:52   #115
Prijateljski
ex manki1
Moj komp
 
Prijateljski's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zwickau
Postovi: 603
Angry

Citiraj:
Autor hbrlek Pregled postova
Koliko ste otprilike čekali od dana kad ste predali zahtjev za uključenje do dana kad ste dobili opremu i bili uključeni u OptiCARNet? Koliko brzo to sve ide kod njih?
Pitam jer sam predao zahtjev prije jedno 10-tak dana, a za isto toliko ću na more pa me zanima jel bi to moglo bit ostvareno u tom roku...
Ja čekam na priključak (novi broj) skoro 3 mjeseca. Točnije 10 punih tjedana!!!
Dok sam za isti slučaj (novi broj) kod MetroCarnet usluge čekao priključak ca 1 mjesec.
Prilično sam NEzadovoljan!
Prijateljski je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2011., 19:52   #116
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 991
Kod metrocarneta sam i ja cekao mjesec dana, i onda su mi objasnili da ne mogu pruziti usluge a ugovor potpisan....(kad oni raskidaju ugovor nikom nista a kad je kontra onda korisnik nahebe)

10 tjedana omg, pa daj ih zovi, meni su rekli 3 tjedna pricekati, a ja sam ih prvi tjedan zvao 10-ak puta da kad ce to jer su rekli da su poslali (a nisu nista rekli ) i doslo sve sredinom drugog tjedna

I od onda preporod nakon t-govna, i cjenovno i po kvaliteti usluge.(ali daleko od toga da je sve savrseno)
Overclock je online   Reply With Quote
Staro 07.08.2011., 10:01   #117
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
ja sam si jucer uzel vip mobile carnet. cca 2h nakon kupovine sam mogel na net
ne mislim vise biti na fiksnim operaterima, nebudu me yebavali vise...ciganija prokleta, svi odreda


evo sad sam speedtest opalil, lokacija je kojih 3km jugoistocno izvan centra Varaždina

Zadnje izmijenjeno od: domis. 07.08.2011. u 10:07.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2011., 12:01   #118
Prijateljski
ex manki1
Moj komp
 
Prijateljski's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zwickau
Postovi: 603
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
10 tjedana omg, pa daj ih zovi, meni su rekli 3 tjedna pricekati, a ja sam ih prvi tjedan zvao 10-ak puta da kad ce to jer su rekli da su poslali
Ma zvao sam ih u zadnjih par tjedana u nekoliko navrata. Jednom u službi ne znaju u čemu je problem pa pišu prijavu kvara...i tako u krug.
Prijateljski je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2011., 16:32   #119
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,270
Nisam vise na opticarnetu ali dok sam bio u Osijeku otisao u njihov centar i obavio to na licu mjesta. Bio je taman kraj mjeseca. Nakon 24h zovu me da mi je neispravan korisnicki acc. A fora je u tome bila da negdje radi ime.prezime@edudomena, a negdje iprezime@edudomena.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2011., 11:28   #120
Prijateljski
ex manki1
Moj komp
 
Prijateljski's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zwickau
Postovi: 603
Jel ima neki zakonski rok u kojem mi trebaju obaviti spajanje telefona?
Za koji dan će bit 3 mjeseca kako sam potpisao zahtjev za telefon+DSL i iskreno dođe mi da odustanem od usluge (mogu li?)
Prijateljski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na