Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2017., 22:26   #1
Deekay
Premium
 
Deekay's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 119
Okvirni ugovor o postavljanju, upravljanju, održavanju i zamjeni svjetlovodnih instal

Ima li netko iskustva sa Okvirnim ugovorom? Konkretno imam problem u zgradi gdje predstavnik stanara smatra da nije po zakonu da svaki pružatelj usluga uvodi svoje kanalice, te traži da se kroz zgradu provuče jedna kanalica, i kroz nju da ide sve, a onda da se pružatelji usluge međusobno dogovaraju tko ide preko koga i tko kome plaća najam za dalje.

Uporište nalazi ovdje: https://www.hakom.hr/default.aspx?id=3765

Ovdje na linku piše većinom za optiku, ali dolje piše da se može ugovor napraviti i za koaksijalnu instalaciju.

Kada sam bio u VIP-u/Bnetu(u T-comu još nisam bio) oni kažu da nikakav ugovor ne potpisuju, a ja sam ne mogu ništa uvesti u zgradu bez pristanka suvlasnika, koji neće potpisati ako nije kao što sam gore naveo da mora biti da je sve preko jedne kanalice.

Ja tu dolazim do zida i tražim pomoć. Ima li netko sličnih iskustava?
Deekay je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 00:18   #2
colonelf
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: hrvatska
Postovi: 48
Iz prve ruke ti mogu reci da nijedan operater nece htjeti u tudje kanalice. Pogotovo da se u istim kanalicama nalazi robusni coax i osjetljivi pigtail.
Ako je predstavnik takav serif, onda vi stanari postavite o svom trosku svjetlovodnu instalaciju pa je iznajmite operaterima.
colonelf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2017., 04:32   #3
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
ili to ili skupiti potpise 51% ili više stanova zgrade za odobrenje i poslat t-comu ili nekome trećemu i odprhutat predstavnika,
predstavnik ti nema više takve ovlasti kao nekad predsjednik kučnog savjeta da može blokirati želje večine stanara.
sad dali ćeš uspjet skupiti potpise - stoji u zvijezdama,neki ti ni neznaju kaj je to optika,većinom ljude ne zanima
bar one koji trebaju potpisati,drugi pak dobe ospice na spomen kanalica u stanovima,a i vjerojatno poneki se neće zamjeriti
predstavniku.

Zadnje izmijenjeno od: skalar. 18.04.2017. u 04:40.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2017., 09:27   #4
colonelf
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: hrvatska
Postovi: 48
Iako mi se cini da ukoliko jedan stanar zeli instalaciju, nitko mu to ne moze zabraniti jer je on podjednako suvlasnik hodnika (zajednickog prostora) kao i svi ostali.

E sad, hoce li operater za potrebe jednoga korisnika ulaziti u takav trosak...
colonelf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na