Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.06.2022., 18:22   #1
Angelo
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2022
Lokacija: Metković
Postovi: 0
Betoniranje dvorišta

Pozdrav ekipa,

Može li mi netko reći koliko je u prosjeku jeftinija cijena betoniranja dvorišta (sa i bez armature) u odnosu na popločavanje behaton kockama?
Angelo je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 19:48   #2
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
www.forum.hr
www.google.hr
ili luda ideja, zatraziti ponude za oboje pa usporediti
RainZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2022., 20:24   #3
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Računaj u m2 betona 12 cm sa armaturom cca 230 kn a kocka od 110 kn / m2 priprema i ugradnja + kocka po izboru.
Sve bez pdv-a.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 21:20   #4
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 332
Uvijek 30%.
Doduše ovisi o firmama i betonarama u tvojoj okolici, i samoj količini koju trebaš.
Reci kvadraturu, i ukratko opiši oblik.
Napravim ti troškovnik jedne i druge opcije s aktualnim cijenama. (pro bono naravno).
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 21:25   #5
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Da li je betoniranje bez armature(vlakana il onih komadića) uopće stvar?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 21:28   #6
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Ne ali ima svakakvih ljudi koji sve znaju pa sami prave beton.


Poslano sa mog SM-T865 koristeći Tapatalk
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 00:50   #7
Angelo
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2022
Lokacija: Metković
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Računaj u m2 betona 12 cm sa armaturom cca 230 kn a kocka od 110 kn / m2 priprema i ugradnja + kocka po izboru.
Sve bez pdv-a.
Preskupo to betoniranje sa armaturom u odnosnu na kocku. Je li to zbog ovih poskupljenja željeza?
Angelo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 00:52   #8
Angelo
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2022
Lokacija: Metković
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Da li je betoniranje bez armature(vlakana il onih komadića) uopće stvar?
Ima ih što betoniraju dvorište. Nije ih briga hoće li s godinama beton pucati po šavovima.
Angelo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 01:00   #9
Angelo
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2022
Lokacija: Metković
Postovi: 0
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Uvijek 30%.
Doduše ovisi o firmama i betonarama u tvojoj okolici, i samoj količini koju trebaš.
Reci kvadraturu, i ukratko opiši oblik.
Napravim ti troškovnik jedne i druge opcije s aktualnim cijenama. (pro bono naravno).
Oko 250m2. Teren je pravokutnoh oblika gledan iz zraka, ali valovit. Možda bi ga bilo najbolje asfaltirati. Ja sam skroz s juga.

Ako je m3 betoniranja uključujući radove i materijal 900kn, a ja želim 10cm debelu betonsku podlogu onda ispada da meni treba 25m3. To pomnožim sa 900kn i ispadne 22500kn. A to ispada 90kn/m2.

Ako je m2 betoniranja dvorišta 30% jeftiniji od kocaka ispada da je m2 betoniranja daleko skuplji od 90kn po m2.

Možda je cijena od 90kn/m2 bez armature... Ne znam, zato i pitam.
Angelo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 07:37   #10
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 332
Citiraj:
Autor Angelo Pregled postova
Ima ih što betoniraju dvorište. Nije ih briga hoće li s godinama beton pucati po šavovima.
Da je stvar, sve ovisi o namjeni, armatura nije uvijek potrebna. Može ići i bez armature sa čeličnim vlaknima.
Beton puca neovisno o armaturi, prije će puknuti sa previše armature (kg/m2), nego bez uopće. Dilatacija je ključ.

EDIT:
Ideš na jednu zonu armature...cca 60kg/m3 betona, što je 1.500 kg željeza, tj. trenutna cijena željeza u nabavi je 12kn/kg (ima i jeftinije kod velikih građevinskih firmi), što je 18.000 kn željezo, a beton te košta 16.250,00 kn (moje lokalne betonare) Znači 34.250,00 kn.

Kocka zahtijeva malo drukčiju pripremu, i preciznu u milimetar (beton ne, ravnaš gornju plohu neovisno o ravnini podloge ispod). Trebaš kvarcni pijesak, kamen 0-4 mm, rubnjake, suhi beton za rubnjake.
Prosječna kocka je trenutno 130 kn/m2, a najčešće svaka koja će ti se svidjet će biti 200 kn/m2 plus nabrojane predradnje koje nemaš kod betoniranja.

Zadnje izmijenjeno od: DoxyTheCroat. 14.06.2022. u 07:43.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.06.2022., 07:41   #11
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
a da asfaltiraš dvorište ?

znam da su neki to napravili, i da su zadovljni.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 08:29   #12
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 332
Kocka je dugoročno bolje rješenje, ako ulegne se iz nekog razloga posteljica/tampon, makneš kocku, nadosipaš materijal, vratiš kocku.
Pereš je tlačnim čistaćem ko i bilo što drugo.
Beton ili asfalt ako nešto pukne ulegne, gotovo, nema popravka, imaš pukotinu/fleku cijeli život, osim ako ne želiš sve iskopati van i napraviti novo nanovo.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 08:48   #13
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Da, fleke od ulja ili nečeg ako je nema šanse da ju makneš sa asfalta, ostat će tako trajno. Malo izblijedi, ali to je to. Plus, ako stavljaš beton ili asfalt onda ispod provuci PVC cijevi ako bi slučajno kad trebao na drugu stranu provlačiti neku vodu, struju ili nešto. To je prednost kocki, samo izvadiš na kojem pravcu trebaš i dolje postaviš instalaciju i vratiš, kao da se ništa nije dogodilo.

Jedino ako idu kocke ne bi bilo loše kad bi ovaj grublji kamen koji ide na dno stajao nasipan i nabijen pa jedno barem godinu dana, vrijeme i kiša pogotovo to onda dobro nabije, niti jedna žabica ili valjak to tako ne nabije. Kod nas je terasa od četrdesetak kvadrata tih kocki, nije bilo mogućnosti da se čeka i nakon par mjeseci je već propalo solidnih 10cm čak na nekim dijelovima bez obzira šta su nabili na više navrata to. Nije baš mi bio mali posao raskopati pola terase, poravnati i onda vraćati to, a koliko bi to tek posla moglo biti na većoj kvadraturi. A recimo kod frenda koji je radio isto, skupljao je pare za kocke pa mu je stajao grubi kamen samo jedno godinu i pol, dvije pa se preko toga išlo s autima malo, namakale su kiše i skoro kak je postavljeno, tak je ostalo, nikakvih posebnih ulegnuća, ničega.

A za asfaltiranje svega, ne znam ja sad kakvo je dvorište točno i za koju ti je to namjenu, al mi smo doma asfaltirali većinu, ulaz od vrata do sredine dvorišta uz kuću, sredinu, ostalo je sa strane zelenila i meni je iskreno žao tih para, al jbg, mene se tad nije pitalo. Kad sunce upeče, pa to je čista katastrofa, grije te od gore, grije te od dolje. Srpanj i kolovoz nekad počnemo upaliti prskalice da polijeva asfalt da se ohladi koliko je to loše.

Kad budem preuređivao, trgat ću veliku većinu toga i osim preko dijela u sredini koji mi je baš za parking ispred garaže i radione, stavljam one kocke kroz koje raste trava van, plus, sadim neko drveće u sredinu gdje ne smeta, odma od Zrinjevca uzimam one velike i visoke sadnice. Svako ljeto je sve gore i jednostavno ne možeš normalno na dvorištu izdržati bez zelenila i hlada koji barem malo ubije tu vrućinu. Plus, kroz te kocke fino može proći voda pa je drenaža i odvodnja puno manja stvar za riješiti i trebam manje zalijevati stvari okolo.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 14.06.2022. u 09:00.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 13:09   #14
Angelo
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2022
Lokacija: Metković
Postovi: 0
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Da je stvar, sve ovisi o namjeni, armatura nije uvijek potrebna. Može ići i bez armature sa čeličnim vlaknima.
Beton puca neovisno o armaturi, prije će puknuti sa previše armature (kg/m2), nego bez uopće. Dilatacija je ključ.

EDIT:
Ideš na jednu zonu armature...cca 60kg/m3 betona, što je 1.500 kg željeza, tj. trenutna cijena željeza u nabavi je 12kn/kg (ima i jeftinije kod velikih građevinskih firmi), što je 18.000 kn željezo, a beton te košta 16.250,00 kn (moje lokalne betonare) Znači 34.250,00 kn.

Kocka zahtijeva malo drukčiju pripremu, i preciznu u milimetar (beton ne, ravnaš gornju plohu neovisno o ravnini podloge ispod). Trebaš kvarcni pijesak, kamen 0-4 mm, rubnjake, suhi beton za rubnjake.
Prosječna kocka je trenutno 130 kn/m2, a najčešće svaka koja će ti se svidjet će biti 200 kn/m2 plus nabrojane predradnje koje nemaš kod betoniranja.
Hvala. Je li ta cijena od 16250kn cijena bez ruka ili sa rukama?

Svoje dvorište sam popločio kockom. Ispalo me sa materijalom i rukama oko 140kn/m2. To je bilo prošle godine, tik prije divljanja cijena.

O čemu se radi... Između moje kuće i kuće moga strica je jedna stara kuća u kojoj se rodio moj stric. To je stara kuća, više staja nego kuća koja meni kako prolaze godine kopa oči. Ja imam namjeru srušiti tu staru kuću, srediti teren oko nje i naravno teren na kojemu je stajala kuća. Jel, stric će mi dati dopuštenje uz uvjet da se sredi okoliš. Ta stara kuća ima površinu oko 100m2 te još 150m2 zemljišta oko nje koje je već betonirano. Radi se o starome betonu.

Evo što na kraju ja moram platiti rušenje ne da mi se još stavljati kocke. Ne mora biti creme de la creme. Tražim koje je jeftinije rješenje, a da nije loše rješenje. Ja bih to samo izbetonirao bez ikakve armature, a možda i asfaltirao.

Kolika je prosječna cijena betoniranja bez armature na stari beton sa rukama po m2?
Kolika je cijena asfaltranja direktno na stari beton po m2?
Angelo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 13:14   #15
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
A da posiješ travu?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 13:19   #16
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
treba kosit to
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 13:25   #17
Angelo
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2022
Lokacija: Metković
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
A da posiješ travu?
Ja imam travnjak od 600m2 ispred i sa strana kuće, a stric ima još veći travnjak koji se nalazi iza te stare kuće i sa strane svoje nove kuće. Kad bi se srušila ta stara kuća fino bi odgovarao dodatni travnjak. Ali, ja kosim oba travnjaka i ne bih još nadodavao.
Angelo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 14:23   #18
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 332
Kaj se sekiraš, ja kosim cca 6.000m2 dvorišta redovito.
Cijena je bez ruku, ali ruke su ti mizerija cca 10%. Mada ima nadobudnih kvazimajstora koji znaju lupati cijene, takve treba odjebati.

Ja osobno bi dao firmi koja će rušiti, da to poravna i posije travu. 250m2 pokosiš za par minuta, sve opcije su preskupe ionako.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 14:43   #19
Angelo
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2022
Lokacija: Metković
Postovi: 0
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Kaj se sekiraš, ja kosim cca 6.000m2 dvorišta redovito.
Cijena je bez ruku, ali ruke su ti mizerija cca 10%. Mada ima nadobudnih kvazimajstora koji znaju lupati cijene, takve treba odjebati.

Ja osobno bi dao firmi koja će rušiti, da to poravna i posije travu. 250m2 pokosiš za par minuta, sve opcije su preskupe ionako.
Hvala na informacijama.

Kosiš sa traktor kosilicom ili običnom kosiliocm. Ja kosim običnom na guranje jer ima posađeno dosta toga.
Angelo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 18:19   #20
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 332
Traktor kosilicom nekih 4000m2, ostatak s običnom na guranje, cvijeće i ostala sranja oko kojih treba se igrati. I onda flakserica za rubove uz rubnjak, drenažu i sl.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2022., 11:59   #21
Angelo
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2022
Lokacija: Metković
Postovi: 0
Svaka čast, što da ti kažem...
Angelo je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2022., 12:45   #22
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
SRK70 5000m2 neravnog i brdovitog terena + flaks
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2022., 13:17   #23
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Traktor kosilica i flakserica -> dobitna komba.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2022., 14:07   #24
Mljac
Premium
 
Mljac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zaprešić/Laduč
Postovi: 457
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Traktor kosilica i flakserica -> dobitna komba.
Da, s time da do 1000m2 ako je ravno može i rotaciona guračka + flakserica.
To je moja situacija i nije strašno.
__________________
Member of PCE 100+kg demolition squad
Mljac je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2023., 15:06   #25
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Ekipo ,trebali bi betonirati 2 kocke velicine cca 50 i 40m2, bila bi montazna garaza na jednoj.Debljina 10cm.

Kolike su cijene takvih radova, cisto da vidim di sam jer ponuda jako malo dobijamo nitko mi se ne javlja, ako imate preporuku koga u ZG da to radi?
Znam treba i šalanje.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2023., 22:54   #26
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 332
Napravi si sam.
Nema šanse da nađeš slobodnu firmu da ti dođe za tako malu količinu, a da ne naplati trostruko.
U ekstremnom smo deficitu majstora,obrta i svega vezanog za takve radove, svi su prebukirani, a ovi koji "imaju vremena" su ekipa koja se tek uči.

Ako radiš samo ploču, iskopaj 40 cm debljine, navezi kamen, baci random šesticu mrežu, naruči beton od lokalne betonare i s ekipom zalij.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 19:30   #27
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Daske za šalung - njuška
Iskop - solo
Armaturna mreža - njuška
Beton iz mješalice ako ima pristup to bi bilo onako predivno - Samobroka..zovi ili još bolje dođi i dogovori. Ja sam dobio 15% popusta na gotovinu za 3200kg betona prije par dana.

Trebali smo prole godine raditi dvorište ali smo odustali zbog cijene. Usput je majstor trebao raditi i susjedu kocku kojih ha 3x8 metara i za to je tražio cca 10k kn pa računaj.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2023., 10:32   #28
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
Da tako nesto ja sam sebi parking slicnih mjera sam fino pomalo, je trajalo 2 mjeseca za iskopat zemlju,pa šuta ,pa tampon,armatura jer je tu bio vrt ali nije neka nuklearna fizika jbg treba vrimena i strpljenja.
Jedino nisam šalova jer isla betonska ona siva cigla na krajeve pa sam i to prikrija sa prirodnim kamenom a i to nisam nikad prije radija.

Razni mestri su mi dolazili sa raznim ponudama i kao nemoze sad za mjesec dva pa onda ne sad za tri miseca ovako onako puka filma napravija sam.

Evo sad cekam meštra za ulazna vrata dvorista vec tri tjedna a treba doći samo mjere uzet,cini mi se da cu i varioc postat...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Tajl3r. 07.05.2023. u 10:43.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2023., 11:44   #29
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,929
Tajl3r koja ti je razlika u cijeni bila na kraju? Bez da računaš vlastiti rad.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2023., 12:09   #30
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
Sad kad gledam otprilike do 1.500€ ,a ponude su bile tipa 5/6k€ ,jedino sta sam ima nesto armature i prirodni kamen od prijatelja sta mu je ostalo i te cigle.
(40m2)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na