Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.06.2022., 19:10   #3361
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor KR-DI Pregled postova
Danas sam dobio sms obavijest da mi se od 01.07. povećava naknada za homebox za 20.00 kuna, ali da još dobivam 100 gb prometa (inače imam onih 1tb).

Pa me zanima da li je još tko dobio kakvu obavijest o povećanju naknade?


Inače od 01.07 mi je taman 89 dana prije isteka ugovorne obveze, pa baš me zanima kakve će mi sada mogućnosti davati za produljenje ugovora..
Kad se raskida ugovor zbog poskupljenja, to se može napravit prije ili poslije 1.7.? Imam starčad na tome, zovu ih iz T-coma i nude neke super ponude, ali im tvrde da mora bit raskinut ugovor do 1.7., a meni to nema smisla.


EDIT: da odgovorim sam sebi, našao sam ovo:
Citiraj:
Tri najveća telekoma u Hrvatskoj, HT, A1 i Telemach povećavaju cijene nekih usluga u mobilnoj ponudi od lipnja i srpnja zbog porasta troškova poslovanja uslijed poskupljenja energenata i sirovina, a korisnici s ugovornom obvezom koji ne žele plaćati više, do 30. srpnja mogu zatražiti raskid ugovora.

Zadnje izmijenjeno od: simpleplan. 13.06.2022. u 19:20.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 01:55   #3362
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Kao što rekoh... idu svi gore, samo je eto A1 popušio da ide prvi na Homebox userima.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.06.2022., 13:00   #3363
Burs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: 3rd stone from Sun
Postovi: 24
U mojem slucaju, prevedeno, dizu mi pretplatu 11%, a daju 10% vise prometa.
Woohoo! Lucky me. Ni ovaj 1tb ne mogu potrosit sve da hocu, s obzirom kakve su mi brzine.
Da daju i 2tb za 200kn (sto nije daleko od HT-a koji nudi 5g+2tb za 230kn), i to bi isto u mojem slucaju bilo samo na papiru, da se ljepse vidi..
Kuzim ja da sve ide gore, ali kad istovremeno i kvaliteta usluge ide dolje (pad brzina iz mjeseca u mjesec), onda je to saka u zube krajnjem korisniku.
Burs je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 13:13   #3364
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
jesi li probao učiniti išta da ti kvaliteta usluge ne ide dole?

npr nabavio vanjske antene ako ti je signal loš ili nabavio bolji router koji može raditi više agregacija ?

kao i kod dsl usluga, operater ti dodijeli uređaj koji će raditi nekako (zapravo PRODA ti ga, i to za prevelike novce, jebiga, onaj njihov zte ne vrijedi 400kn koliko smo ga plaćali). na tebi je da , ako ti to nije dovoljno, sam nabaviš opremu koja će bolje raditi. ja sam u 4g opremu ulupao još oko 2000kn.



zte od a1 je meni davao oko 30mbita (sa oscilacijama). mikrotik je davao oko 70 uvijek. huawei je davao oko 200 .



nikox i još par ostalih uvijek savjetuju da si pogledaš cellmaper i pogledaš šta imaš oko sebe, i ako imaš mogućnosti kupiš opremu koja može bolje
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 14:09   #3365
Burs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: 3rd stone from Sun
Postovi: 24
Da li JA moram nesto uciniti da mi kvaliteta usluge ne ide dole?? Pa valjda bi oni trebali ulagati u opremu i prosirivati kapacitete da usluga ostane barem onakva kakva je bila prilikom ugovaranja usluge (ako ne i bolja, idealno), a ne navlaciti tisuce korisnika na jedan toranj, i ocekivati da ce svi biti zadovoljni. Moš mislit..

Gle, ne pisem napamet, znam sto pricam. Da su brzine od prvog dana bile niske, onda "ok" - ili je do rutera, ili do lokacije/signala, ili do a1.. ili whatever.
Al kad imas isti ruter, zivis godinama na istoj adresi, a brzine su ti prvo 110mbit, pa nakon par mjeseci 70, pa nakon jos par mjeseci 30, i sad dosta cesto i ispod 10mbit, a oni dizu pretplatu - o tome govorim. Pa necu ja valjda zarađivati svako malo za 4g opremu da kompenziram njihovu nemogucnost odrzavanja iste kvalitete usluge.

Ovo drugo sto si spomenuo, slazem se, prvi put su mi uvalili neko zte govno (cat4, 1ca) koje na PCB-u nije ni imalo kontakt sa vanjskim antenama (ima jedna tema o tome na njihovom forumu), dok sam ja 2-3 dana razvlacio antene kojekuda.. Muke isusove. Nikad vise zte, bar ne od a1.

Signal je takav kakav je od prvog dana (imam homebox 7+ godina), ide par dBm +-, tako da ne bi trebalo biti do toga, ali upravo trazim gdje ubost Iskrine P-56 MIMO pa montirat na krov kuce za bolji signal. A novi huawei ruter (cat9, 3ca) mi je u dolasku, pa cu nadam se vec samim time imati vece brzine, jer toranj na koji se spajam (gledao preko cell mappera) ima bas 3 frekvencije za koje ruter moze istovremeno raditi agregaciju. Na kraju ipak ja ulazem u bolju opremu da mi usluga radi kao i u vrijeme kada sam ju ugovarao, ali - zasto JA moram to raditi i izvlaciti te jadne megabite iz njihove mreze novijom, boljom, i skupljom opremom, kada mi je sve prije super radilo, cak i bolje sa onim zte govnom?

Long story short, nije isto ako ti usluga od prvog dana steka, ili ako ti je mjesecima i godinama sve gora i gora. U prvom slucaju bih sam bio svjestan da ne moze bolje (mozda zbog lokacije, ili zbog opreme, i krenuo u kvalitetniju investiciju), ali u drugom slucaju ocekujes da ce usluga i dalje biti kao i prvi dan, ili barem priblizna. Znaci godinama imas dobar signal i dobre brzine, i odjednom se sve pocne vuci ko krepana kokos, a A1 uvijek tvrdi da nije do njih, a znaju dobro da je na toranj spojeno 100x vise korisnika nego kad sam uzimao uslugu, dok u međuvremenu nisu poboljsali nista, samo su skupljali pare na kraju mjeseca.
Burs je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2022., 14:32   #3366
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Paaaa, oni su ucinili nesto da ti usluga poskupi pa sad ti ucinis nesto da bude bolja kvaliteta i to je to, win-win, pola-pola u njihovim glavama .







P.S. slazem se sa tvojim stavom..
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2022., 21:32   #3367
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Da li je netko imao problema s remote pristupom IP kamerama preko 4G Homeboxa?
Nedavno je promijenjen operater na A1 i to Homebox opcija, brzine su super, ping oko 20ms, maknut CG-NAT, napravljen portforward itd. Ali čim s interneta pokušavam pristupiti IP kameri, dobivam timeoute ili uspijem iz svakog 5. pokusaja. Na prethodnom operateru je sve bilo ok, a i u lokalnoj mrezi je to instantno. Ima mozda netko ideju na što obratiti pažnju jer nemam više ideja a jako je iritantan problem.
daki je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2022., 23:56   #3368
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,388
Citiraj:
Autor daki Pregled postova
Da li je netko imao problema s remote pristupom IP kamerama preko 4G Homeboxa?
Nedavno je promijenjen operater na A1 i to Homebox opcija, brzine su super, ping oko 20ms, maknut CG-NAT, napravljen portforward itd. Ali čim s interneta pokušavam pristupiti IP kameri, dobivam timeoute ili uspijem iz svakog 5. pokusaja. Na prethodnom operateru je sve bilo ok, a i u lokalnoj mrezi je to instantno. Ima mozda netko ideju na što obratiti pažnju jer nemam više ideja a jako je iritantan problem.
Sličnu stvar je iskusio jedan od kolega sa foruma koji isto nije na CGNATu.
Igrom slučaja dobio je javnu IP adresu koja je stajala iza CGNATa(ili dobila ban/shadowban) pa mu je iskakao RobotCheck.

Easy fix rebootaj router.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2022., 11:58   #3369
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Sličnu stvar je iskusio jedan od kolega sa foruma koji isto nije na CGNATu.
Igrom slučaja dobio je javnu IP adresu koja je stajala iza CGNATa(ili dobila ban/shadowban) pa mu je iskakao RobotCheck.

Easy fix rebootaj router.

Mislim da se tokom mjeseci router vec nekoliko puta rebootao ali probam obratiti paznju na IP adresu. Ali ne vidim povezanost s RobotCheckom nit shadowbanom. Vise izgleda kao da IP paketi ne mogu naći rutu ili postoji neki packet loss. Znaci imam otvoren od kamere RTSP port i Hikvision port od kamere. Ako se probam spojiti, bilo preko VLC-a ili preko Hikvision aplikacije, timeouta prvi puta. A ako probam connect pa disconnect i tako 3-5 puta onda prođe u nekom trenu.
daki je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2022., 20:29   #3370
duffy
Brum brum...
 
duffy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 582
Ujutro brzina ~40-50Mb/s a navečer i vikendom 1-2Mb/s pa sam odustao od A1 prešao na ISKON 30/5 mi brzina i stabilna za 150 kn bez UO.

Podnio zahtjev za raskidanje usluge (nemam UO) za par dana zovu i nude mi za 159kn internet samo da ostanem


EDIT:
Da ne spamam sa novim postom, Editiran info za iskon.

Zadnje izmijenjeno od: duffy. 22.06.2022. u 01:44.
duffy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.06.2022., 21:09   #3371
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
I kod mene gotovo identična situacija ..
Što nudi iskon?
tutom je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2022., 15:57   #3372
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 361
Koja je razlika između 5g interneta i 5g homebox(a)?
Znam da na 5g internetu dobiješ 1tb prometa i nešto je skupljiji, dok na 5g homebox dobiješ 500gb i nešto je jeftiniji, pa me zanima da li ima još kakva razlika?
Kako mi se uskoro ističe 2 godine pretplate, dobio sam na mail poruku da mogu produžiti uslugu, kako gledam po provjeri dostupnosti 5g internet mi je dostupan dok 5g homebox nije, pa sad nezznam..
__________________

KR-DI je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2022., 20:25   #3373
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor KR-DI Pregled postova
Koja je razlika između 5g interneta i 5g homebox(a)?
Znam da na 5g internetu dobiješ 1tb prometa i nešto je skupljiji, dok na 5g homebox dobiješ 500gb i nešto je jeftiniji, pa me zanima da li ima još kakva razlika?
Kako mi se uskoro ističe 2 godine pretplate, dobio sam na mail poruku da mogu produžiti uslugu, kako gledam po provjeri dostupnosti 5g internet mi je dostupan dok 5g homebox nije, pa sad nezznam..
Moja preporuka nemoj produžavati UO ostani zasad na 4G dok ne dođe SA 5G. Promete vidiš koji su po punoj brzini. Brzina je na obje tarife limitirana do max 200Mbps
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2022., 21:00   #3374
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 441
.
Jel je on mislio na 4G hombox (falši 5G), 5G hombox indor ili 5G hombox autdor?
.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 28.06.2022. u 21:05.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 11:43   #3375
marek45
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 397
HT mi nudi za 184kn optiku na 2 godine. Sad imam homebox. Jel se to meni isplati prijeći?
marek45 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 13:09   #3376
Burs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: 3rd stone from Sun
Postovi: 24
S obzirom da A1 mnogima povecava homebox pretplatu od 1.7. na 199kn (cast izuzecima koji su izpregovarali povoljniju preplatu od 179kn), i cinjenica da mnogi imaju mizerne brzine zbog preopterecenih baznih stanica (citaj: brzine ni blizu optici) - ja na tvojem mjestu ne bih uopce razmisljao, nego odmah pitao gdje da potpisem dok su jos pri takvoj volji. Kod mene ce 5G za 5+ godina, a optika za 15, ako i tada Kolke su ti sad brzine? Jedino ako su dosta vise od optike (>100/100, ili 200/100?), tek bih onda bio u dilemi..

Zadnje izmijenjeno od: Burs. 29.06.2022. u 17:52.
Burs je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 15:01   #3377
marek45
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 397
Citiraj:
Autor Burs Pregled postova
S obzirom da A1 mnogima povecava homebox pretplatu od 1.7. na 199kn (cast izuzecima koji su izpregovarali jos i povoljniju preplatu), i cinjenica da mnogi imaju mizerne brzine zbog preopterecenih baznih stanica (citaj: brzine ni blizu optici) - ja na tvojem mjestu ne bih uopce razmisljao, nego odmah pitao gdje da potpisem dok su jos pri takvoj volji. Kod mene ce 5G za 5+ godina, a optika za 15, ako i tada Kolke su ti sad brzine? Jedino ako su dosta vise od optike (100/100? 200/100), tek bih onda bio u dilemi..
Dakle do 1.7 mogu raskinuti VIP bez penala? Meni je račun 140.
Oprostite na glupom pitanju,ali kako će mi optiku složiti?
Živim u kući. Moraju mi vuć kabel od ceste do stana? Svo dvorište raskopati?
Kod mene preko ceste vuku kablove po šahtovima.


Ja u biti nemam uređaja na žicu nego mi paše što je sve WiFi.
Možda me i VIP nazove i ponudi optiku?
marek45 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 15:18   #3378
Burs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: 3rd stone from Sun
Postovi: 24
Odgovore na pitanja vezana uz optiku nazalost ne bih znao, ali siguran sam da ce se naci netko drugi iz teme tko zna odgovoriti. Ja sam samo komentirao na ulozeno-dobiveno..

A ovaj 1.7. se tice samo povecanja pretplate. Ako si pod ugovorom i zelis ga raskinuti, penali ti ne ginu. Ako nisi pod ugovorom, situacija je cista. Mnogi su isli i taktikom da nazovu operatera (ili je operater nazvao njih pred istek ugovora), pa je u cilju zadrzavanja korisnika dogovorena povoljnija pretplata, i/ili "nadograđena" usluga. Raspitaj se i da li A1 ima optiku u ulici gdje zivis..
Burs je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2022., 17:24   #3379
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
Citiraj:
Autor marek45 Pregled postova
HT mi nudi za 184kn optiku na 2 godine. Sad imam homebox. Jel se to meni isplati prijeći?
registriran si na ovom forumu, imaš 4g net, i pitaš da li preć na optiku koja ti je dostupna?


a ono, nemoj.
najozbiljnija infrastrukturna investicija od doba mraka, a ti nebi.

I JOŠ JE DŽABE. šta bi tek bilo da te traže 1000eur kao šta su pred 50 godina pitali 1000 maraka za bakar.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2022., 23:28   #3380
djontra
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Thumbs up Netko za dodavanje u A1 mozaik - "Ivan FB16" ?

Pozdrav i isprika ekspertima na komercijalnom prijedlogu,

ima li netko tko koristi bilo koju fiksnu ili mobilnu uslugu na ugovor, da već nije povezao 4 različite usluge u A1 Mozaik radi smanjenja troškova - pa da spojimo?

Slobodno nazovite A1 Službu za korisnike i zatražite dodavanje u moju grupu "Ivan FB16".

Ako već imate 2 ili više usluga povezanih u Mozaik, uvjet je da nisu na 2 osobe različitih prezimena i/ili adresa. Ako su prezime i/ili adresa isti, može proći dodavanje još jedne tuđe usluge.
Ako ste već spojili 4 usluge, mislim da nije moguće ostvariti dodatan popust - ispravite me ako griješim.
djontra je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2022., 00:06   #3381
Burs
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: 3rd stone from Sun
Postovi: 24
Ja se vec tjedan-dva nagovaram da krenem u lov na popuste (tim vise zbog ovog povecanja pretplate od 1.7.), al nikako da se natjeram. Vecinom zbog losih iskustava sa SZK. Imam homebox i dva 091 broja, pa vjerujem da bi se nesto dalo iskombinirati..? Znaci spomenem tu tvoju grupu, i onda oboje imamo benfita od toga? Pretpostavljam da nije sad neka velika para mjesecno, ali x12, i potencijalno x narednih godina.. nabrat ce se.
Burs je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 23:27   #3382
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,887
Koji modem/ruter preporučate za Homebox karticu da se može ovako kupiti u dućanu i samo ubaciti karticu unutra, znači da se ne mora tražiti od A1. Trebao bi nešto preko čega bi išle bolje brzine, preko 50MBPS ako može?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 20:33   #3383
softwaremaniac
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Doma
Postovi: 134
Brzina ovisi o zagušenosti, ali gledaj B535 ili ako imaš više novaca B715/B818.
softwaremaniac je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2022., 11:40   #3384
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Meni A1 RADI JAKO LOŠe
window09 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2022., 19:01   #3385
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ima li netko ovaj novi A1 5G s vanjskom antenom (ona koji ide na zid), na moru? Zanimaju me brzine i ping. Tcom 5g pao sa 100 na 20mbit, zamalo uzeo i ja, eobro da nisam. Mozda A1 ima bolji net preko 5g-a? Sad je najbolje vrijeme za testiranje.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2022., 19:26   #3386
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204


Trogir, download je bio max 150, ul je bio 100, dakle DL je isti a upload se prepolovio, koji je najgori sat za probat? cca 21:00?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2022., 20:15   #3387
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
21-23h po mom nekom dojmu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2022., 20:32   #3388
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Svejedno je . Na moru kad je brdo turista, nije bitno sve se prepolovi. Ali A1 je inace dosta bolji na mobu i nudi mi se 5g , pa bih mozda uzeo u obzir ako je ping up/down dobar. Ne treba mi 200-300 bitno da je sve stabilno na min 50-60. Sad imam iskon 30/6 cca, nije lose ali puno korisnika doma napravi svoje.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2022., 22:21   #3389
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
nema HT 5g u rovinju... zato i imaš te "brzine". to je i službeni odgovor ht-a na upit imaju li SA 5g ovdje. nemaju.
a1 s druge strane ima, dosta limitirano. na hotel parku je 5g repetitor. možda još negdje ali tamo sigurno. obzirom na pokrivenost, moguće da je ćelija samo da pokrije hotel i marinu.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2022., 00:25   #3390
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Najgore sto uvaljuju 5g routere i prodaju to pod 5g. Treba mi iskustvo od A1 iz prve ruke ali sve vidim da cu sam probat
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na