Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.06.2022., 16:03   #151
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Šta je najgore, vidi se da je cijena, tj. cijeli plakat photoshopiran.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 16:41   #152
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,887
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova


s tim da su se ovoga puta dodatno potrudili, da su objavili 20-ak komentara od raznih korisnika. i svi su naravno zadovljni, da su dobili romobil..
čak je jedan postavio pitanje, dali je to stvarno, a drugi mi odgovara da stvarno je

Vidio, presmiješno, ali jadni neznalice koji će se naivno upecati.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 19:26   #153
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Nece se upecati nitko jer onome koji je napravio tu stranicu bitno je da dobije sto vise pratitelja kako bi tu stranicu poslije mogao bolje prodati, pa ce za par dana stranica magicno promjeniti ime u Ivana Nokti ili tako nesto.

Poslano sa mog 21081111RG koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 19:31   #154
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 648
Sama činjenica da uopće vidite takve oglase po internetu znači da se ne znate služiti istim
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 14:08   #155
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,157









Koliko shvaćam, poanta PayProtecta je da sve informacije teku kroz Njuškalo da se zaštite i kupac i prodavač. Nema davanja broja mobitela i IBAN-a.
-->
Jedno svježe upozorenje. Iako je Njuškalo uveo PayProtect, već ima prevaranata koji i to pokušavaju zaobići. Prodavač ti odbije ponudu, kasnije se javi da ju je prihvatio i da mu pošalješ broj mobitela da potvrdi ponudu za kupnju putem PayProtect. Slike u spojleru.









Koliko shvaćam, poanta PayProtecta je da sve informacije teku kroz Njuškalo da se zaštite i kupac i prodavač. Nema davanja broja mobitela i IBAN-a.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 15:54   #156
Cyber Junkie
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Koliko shvaćam, poanta PayProtecta je da sve informacije teku kroz Njuškalo da se zaštite i kupac i prodavač. Nema davanja broja mobitela i IBAN-a.
Zar nije poanta u tome da ti prodavač umjesto recimo mobitela ne pošalje ciglu ? Ionako sve informacije zna google.
Cyber Junkie je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 18:38   #157
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,157
Citiraj:
Autor Cyber Junkie Pregled postova
Zar nije poanta u tome da ti prodavač umjesto recimo mobitela ne pošalje ciglu ? Ionako sve informacije zna google.
Naravno da je. Ali se također puno scammera javljalo ljudima preko Whatsappa i pokušavalo ih navući na lažne stranice (npr. HP-a) koje bi ih pitale brojeve kartica itd. Tako da nije bio samo problem cigle, nego krađe identiteta i kartica.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 20:03   #158
Cyber Junkie
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Naravno da je. Ali se također puno scammera javljalo ljudima preko Whatsappa i pokušavalo ih navući na lažne stranice (npr. HP-a) koje bi ih pitale brojeve kartica itd. Tako da nije bio samo problem cigle, nego krađe identiteta i kartica.
Od ljudske gluposti te ne može ništa zaštititi
A prodavač svejedno ima kontakt na Njuškalu pa mu se prevarant može javiti na Whatsapp. Prodavačima ne pogoduje previše taj Payprotect jer moraju još više čekati novce.
Cyber Junkie je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 20:09   #159
conan
Premium
 
conan's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: BJ
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Cyber Junkie Pregled postova
Od ljudske gluposti te ne može ništa zaštititi

A prodavač svejedno ima kontakt na Njuškalu pa mu se prevarant može javiti na Whatsapp. Prodavačima ne pogoduje previše taj Payprotect jer moraju još više čekati novce.
...od gluposti i pohlepe. Sve je to igra mačke i miša. Oglasnik uvede neku novu "zaštitu", šljam smisli način da ju zaobiđe. I tako u krug...



From tapatalk with love
conan je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 21:59   #160
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,157
Citiraj:
Autor Cyber Junkie Pregled postova
Od ljudske gluposti te ne može ništa zaštititi
Posve se slažem, ali opet pozdravljam svaki pokušaj zaštite. Nekoliko puta me spasila Aliexpressova, eBayeva i Amazonova zaštita kupca, pa su mi novci bili vraćeni.
Citiraj:
Autor Cyber Junkie Pregled postova
A prodavač svejedno ima kontakt na Njuškalu pa mu se prevarant može javiti na Whatsapp.
Prikaz primarnog broja uz oglas se može isključiti, pa ostaje samo komunikacija kroz Njuškalo.

Jbg, uz sve moguće zaštite treba obrazovati generalnu populaciju protiv scamova svih vrsta nekako.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 06:19   #161
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164









Koliko shvaćam, poanta PayProtecta je da sve informacije teku kroz Njuškalo da se zaštite i kupac i prodavač. Nema davanja broja mobitela i IBAN-a.
ne vidim tu neki scam iskreno.

ja sam prije mjesec dana kupio baš putem payprotecta, i sve se je naravno

odvijalo putem njihove web stranice. znači na njihovoj web stranici su se

upisali podaci i naravno izvršilo plaćanje putem kartice. isto kao da kupuješ

na nekom web shopu.

i onda kada primiš pakaet, tada imaš 48 sati da javiš dali je sve ok ili ne.

e sada nisam bio u situaciji da je seller odbio ponudu, možda

kada odbije ponudu, a kasnije se predomisli treba tvoj broj moba

da ti ponovo dođe ponuda na njuškalo....

jer baš gledam tog sellera, piše: Datum registracije: 22.12.2012.

a imao je prije oglasa...
-->
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Jedno svježe upozorenje. Iako je Njuškalo uveo PayProtect, već ima prevaranata koji i to pokušavaju zaobići. Prodavač ti odbije ponudu, kasnije se javi da ju je prihvatio i da mu pošalješ broj mobitela da potvrdi ponudu za kupnju putem PayProtect. Slike u spojleru.









Koliko shvaćam, poanta PayProtecta je da sve informacije teku kroz Njuškalo da se zaštite i kupac i prodavač. Nema davanja broja mobitela i IBAN-a.
ne vidim tu neki scam iskreno.

ja sam prije mjesec dana kupio baš putem payprotecta, i sve se je naravno

odvijalo putem njihove web stranice. znači na njihovoj web stranici su se

upisali podaci i naravno izvršilo plaćanje putem kartice. isto kao da kupuješ

na nekom web shopu.

i onda kada primiš pakaet, tada imaš 48 sati da javiš dali je sve ok ili ne.

e sada nisam bio u situaciji da je seller odbio ponudu, možda

kada odbije ponudu, a kasnije se predomisli treba tvoj broj moba

da ti ponovo dođe ponuda na njuškalo....

jer baš gledam tog sellera, piše: Datum registracije: 22.12.2012.

a imao je prije oglasa...
__________________
P: 4G Gateway - Pametni sat - USB Mrežna - LED Svjetiljka
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 07:59   #162
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Da, inače izgleda skroz legit, ali oglas za grafičku je sumnjiv čisto zbog puno niže cijene. Koliko vidim po drugim oglasima, PayProtect nije obavezan, pa što bi si netko komplicirao život s njim ako može nekoga izscamati i bez? hmm
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 10:54   #163
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,157



Citiraj:
Poštovani,

zahvaljujemo na Vašem upitu.



Imamo saznanja o lažnom predstavljanju i pokušaju prikupljanja osobnih i podataka bankovnih kartica putem drugih digitalnih kanala za komunikaciju ili aplikacija (primjerice WhatsApp i Viber).



PayProtect sustav uveli smo radi dodatne zaštite naših korisnika u jeku čestih internetskih prijevara koje se odvijaju na brojim platformama. Kako biste bili potpuno sigurni, PayProtect trebate koristiti isključivo putem Njuškalo poruka u našoj aplikaciji ili Mojem Njuškalu na webu te nipošto napuštati Njuškalo tijekom procesa niti koristiti bilo koji drugi servis za komunikaciju poput e-maila ili aplikacija za dopisivanje kao što su WhatsApp, Viber ili obični SMS.



Samo na taj način u kupnji putem PayProtecta su zaštićene obje strane i nije više potrebna razmjena podataka između kupca i prodavatelja.



Za sva dodatna pitanja stojimo Vam na raspolaganju.



Lijep pozdrav,

****



EDIT3: zadnja poruka od Njuškala nakon što su pogledali sliku lažne stranice/aplikacije.



Citiraj:
Poštovani,
zahvaljujemo na Vašem upitu.



Payprotect se koristi isključivo na Njuškalo stranici te za kupnju nije potrebno upisivati telefonski broj. U slučaju da Vas korisnik traži da pređete na drugi kanal komunikacije kao što su WhatsApp, Viber ili obični SMS, izlazite iz payprotect procesa i niste zaštićeni.


Stranica na slikovnom prikazu je lažna, nije dio Njuškala niti je dio Payprotect procesa. Njuškalo ne traži prodavače da unesu telefonski broj kupca. Drago nam je da ste prepoznali sumnjivu komunikaciju i hvala Vam što ste nam to javili.


Oglas ćemo ukloniti oglas i onemogućiti daljnje slanje lažnih ponuda.



Ukoliko u budućnosti budete imali nedoumica molimo Vas da nas kontaktirate kako bismo provjerili.


-->
Ako je legit, onda je glupo jer na Njuškalu piše ovako:
Citiraj:
Za potpunu sigurnost, PayProtect koristi isključivo na Njuškalu – komuniciraj putem Njuškalo poruka i ne pristaj na dogovore ili uplate na drugim kanalima komunikacije.
Zašto bi prodavač morao utipkati moj broj mobitela da se potvrdi ponuda? To nema smisla sa strane Njuškala. Poslao sam im mail, pa ću javit odgovor.

EDIT: forumaš sa Buga primjetio istu stvar.

EDIT2: odgovor Njuškala ispod. Podrška nažalost nije shvatila upit u cijelosti niti pogledala slike, ali potvrđuje da korištenjem PayProtecta sva komunikacija treba ići kroz Njuškalo i da "nije više potrebna razmjena podataka između kupca i prodavatelja".



Citiraj:
Poštovani,

zahvaljujemo na Vašem upitu.



Imamo saznanja o lažnom predstavljanju i pokušaju prikupljanja osobnih i podataka bankovnih kartica putem drugih digitalnih kanala za komunikaciju ili aplikacija (primjerice WhatsApp i Viber).



PayProtect sustav uveli smo radi dodatne zaštite naših korisnika u jeku čestih internetskih prijevara koje se odvijaju na brojim platformama. Kako biste bili potpuno sigurni, PayProtect trebate koristiti isključivo putem Njuškalo poruka u našoj aplikaciji ili Mojem Njuškalu na webu te nipošto napuštati Njuškalo tijekom procesa niti koristiti bilo koji drugi servis za komunikaciju poput e-maila ili aplikacija za dopisivanje kao što su WhatsApp, Viber ili obični SMS.



Samo na taj način u kupnji putem PayProtecta su zaštićene obje strane i nije više potrebna razmjena podataka između kupca i prodavatelja.



Za sva dodatna pitanja stojimo Vam na raspolaganju.



Lijep pozdrav,

****



EDIT3: zadnja poruka od Njuškala nakon što su pogledali sliku lažne stranice/aplikacije.



Citiraj:
Poštovani,
zahvaljujemo na Vašem upitu.



Payprotect se koristi isključivo na Njuškalo stranici te za kupnju nije potrebno upisivati telefonski broj. U slučaju da Vas korisnik traži da pređete na drugi kanal komunikacije kao što su WhatsApp, Viber ili obični SMS, izlazite iz payprotect procesa i niste zaštićeni.


Stranica na slikovnom prikazu je lažna, nije dio Njuškala niti je dio Payprotect procesa. Njuškalo ne traži prodavače da unesu telefonski broj kupca. Drago nam je da ste prepoznali sumnjivu komunikaciju i hvala Vam što ste nam to javili.


Oglas ćemo ukloniti oglas i onemogućiti daljnje slanje lažnih ponuda.



Ukoliko u budućnosti budete imali nedoumica molimo Vas da nas kontaktirate kako bismo provjerili.


__________________
PSN Steam

Zadnje izmijenjeno od: d0X. 11.10.2022. u 20:46.
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 11:04   #164
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Njuškalo ionako ima na webu toliko jadne opise usluga da moraš zvati njihovu službu za podršku korisnicima ili slati mail da bi išta konkretnije doznao. Kada sam korisničku službu pitao zašto nemaju na webu informacije koje moram doznati tako da zovem službu za podršku korisnicima - nemaju konkretan odgovor osim onog da su oni na raspolaganju od 8 do 20h.
Kada sam službi za reklamacije slao dopis da moraju nadopuniti informacije o proizvodima pravili su se grbavi i ne žele to napraviti pa ću ih prijaviti državnom inspektoratu, ako netko ima loše iskustvo radi nedovoljnih opisa usluga slobodno mi se javi da i njegov slučaj priložim dopisu.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 18:20   #165
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Ako je legit, onda je glupo jer na Njuškalu piše ovako:

Zašto bi prodavač morao utipkati moj broj mobitela da se potvrdi ponuda? To nema smisla sa strane Njuškala. Poslao sam im mail, pa ću javit odgovor.

EDIT: forumaš sa Buga primjetio istu stvar.

EDIT2: odgovor Njuškala ispod. Podrška nažalost nije shvatila upit u cijelosti niti pogledala slike, ali potvrđuje da korištenjem PayProtecta sva komunikacija treba ići kroz Njuškalo i da "nije više potrebna razmjena podataka između kupca i prodavatelja".
Imam ovdje istu stvar na jednom lokalnom oglasniku. Redovno ekipa pošalje ponudu u lipu onakvu kakvu tražiš, i onda pošalje poruku da mu to nešto ne radi dobro i da ga kontaktiram na whatsapp pa ćemo se dogovoriti.
Lijepo u uvjetima piše da se ne obavlja van toga, tako da je na prodavaču da pročita uvjete i ne pomami se za prodajom na sumnjiv način
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 06.10.2022., 19:42   #166
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Evo kako je moj ryzen i na njuškalu javi mi se netko tko koristi muško lice dok priča, a na slici je neka žena


I pošalje ona da je zainteresirana ja reko super može (znam da je scam jer je broj +380 98) i pitam jel iz Rovinjskog sela. Kaže nije da je s Hvara. Kako radim s kuririma kažem ja njoj/njemu da ću organizirati sa svojom firmom da se to dostavi al ako je plaćanje pouzečem onda je 950 kn cijena. Kaže ona može. I kaže da će ona organizirat prijevoz poštom da je to njen sin radio (a žena izgleda ko da ima 25 godina). Reko imam ja firmu koja se bavi prijevozom, znam osobno vozača pa znam da neće zajebat. Kaže ona da se njoj to ne sviđa i da bi ona rađe poštom. Reko ništa hvala. Pita ona zašto, reko jer imam firmu koja mi to džabe odrade i siguran bi bio da nije scam, a vama hvala i sretno u sljedećem scamanju. I onda je odbijala video poziv
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 04:47   #167
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Tak i frendici, lik s cudnog broja u subotu pise da ce doc postar sutra, u nedjelju, po komp.

Sta imaju vec i lazne kurire?

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 07:37   #168
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Rovinjsko selo se često javlja u tim scamovima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 09:49   #169
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Piše da je +380 pozivni Ukrajine. Možda su interesenti stvarno pridošlice iz Ukrajine, a vi njima tako ccccc....
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 10:34   #170
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Piše da je +380 pozivni Ukrajine. Možda su interesenti stvarno pridošlice iz Ukrajine, a vi njima tako ccccc....
Da je to uistinu prava Ukrajinka pa osobno bih odvezo procesor na Hvar iz ZG.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 20:33   #171
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Evo, i mene danas pokušali preveslati.

Imam oglas za neki auto dio od 100kn. Stoji već pola godine. Nikad nitko nije pitao.
Danas, dođe poruka na Wap sa 098 hrvatskog broja da hoće kupiti. Onako, na poslu, usput, kažem ok. Kako ćemo? Pita me, može li naručiti DPD po paket? Paket treba ići u Labin. Ok, pristajem. Zatraži ime, prezime i adresu. Pošaljem. Nakon 5min stiže poruka da je naručena dostavna služba i da pokupim pare na linku koji je u poruci. Odmah sam znao da je pokušaj prijevare. Odem na dpd stranicu. Nema ništa o takvom načinu slanja. Odem na jedno sigurno računalo da vidim kamo taj link vodi. I tamo stoji naziv tog mog oglasa, nečije ime i prezime i link za preuzimanje novca. Kliknem i tu, pita koja je banka i tu naravno vodi na logiranje internet bankarstva. Dobro su to zamaskirali i osmislili. Poslije me još pitala trebam li pomoć. Malo sam se igrao pa sam rekao da trebam. Kad sam rekao da nemam nikakav račun, zatražila je račun od roditelja ili prijatelja itd...
Krivo mi jedino što sam olako dao ime i adresu.
Treba se paziti i možda na njuškalo ne stavljati broj telefona.
frezer je online   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 20:47   #172
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
evo i meni zenska iz Ukrajine salje poruku da hoce kupiti grillove za BMW, sibne mi link na WA da je poslala novce


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 11.10.2022. u 23:31. Razlog: Ne stavljati dobivene scam linkove!!!
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 22:17   #173
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
kada sam uklonio broj telefona sa njuške broj lažnih poziva sa svih strana svijeta mi se smanjio za 100%.....neko vrijeme je bilo nepodnošljivo
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2022., 23:01   #174
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
U zadnje vrijeme su krenuli s novom prevarom, sad iskorištavaju onu opciju Payprotect. Napravili su lažnu stranicu i za to.
Čovjek na redditu je snipao: https://www.reddit.com/r/croatia/com...tm_name=iossmf
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 07:17   #175
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Meni se jučer javio lik koji "živi u Gospiću" i koji bi poslao DPD dostavu i pošalje mi link "za preuzimanje uplate":
https://pageinfo.site/dpd/hr/info

Samo sam mu zahvalio uz objašnjenje da stranica nema veze s DPD-om. Nije se nakon toga javio.

central.ops ima zanimljive podatke o stranici:
https://centralops.net/


Citiraj:
Domain Name: PAGEINFO.SITE
Registry Domain ID: D309384886-CNIC
Registrar WHOIS Server: whois.reg.ru
Registrar URL: https://www.reg.ru/
Updated Date: 2022-09-13T21:22:01.0Z
Creation Date: 2022-07-16T02:46:57.0Z
Registry Expiry Date: 2023-07-16T23:59:59.0Z
Registrar: Registrar of Domain Names REG.RU, LLC
Registrar IANA ID: 1606
Domain Status: ok https://icann.org/epp#ok
Registrant Organization: Private Person
Registrant State/Province: Moscow
Registrant Country: RU
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 08:49   #176
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Putinu fali deviza pa napravio scam stranicu
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 09:01   #177
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
"Ratuju" na svim frontovima, mi smo im na crnoj listi

Al zanimljivo kako im se da to sve kreirati, slati, provjeravati ko je nasjeo
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 09:24   #178
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,683
ja nikad nisam stavio broj telefona na njušku jer ne želim da me jebivetri zovu u 22 sata ili u 7 ujutro. ko stvarno želi kupti javi se preko poruka i onda dalje rješavamo.
šteta što njuška nema ocjenjivanje prodavača jer bi ih mnogo nestalo a mi koji pošteno prodajemo, jer stvar želimo prodat a ne "prodavat" bi imali neku reputaciju.

ali propops tog DPD i ostalih dostavnih službi sad su počeli operirat i po fejs oglasniku...takvima odma kažem da znam za te prevare i blokam ih na fejsu
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 10:35   #179
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Evo, meni danas novi pokušaj. Opet kao hrvatski broj 385 91 xxxxxxxx.
Kako uspiju to?
Ovaj put sam za ime i prezime stavio "Mala Kita". Uredno mi se zahvalio i poslao link
Poslije je valjda skužio pa izbrisao poruku
frezer je online   Reply With Quote
Staro 12.10.2022., 11:35   #180
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,157
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
U zadnje vrijeme su krenuli s novom prevarom, sad iskorištavaju onu opciju Payprotect. Napravili su lažnu stranicu i za to.
Čovjek na redditu je snipao: https://www.reddit.com/r/croatia/com...tm_name=iossmf
Vidi postove #155 i #163
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na