Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.10.2021., 23:48   #6241
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
pci -model g45fmdvp32dbf


eto vam sve pa se vi dogovorite
Ne mogu vjerovati...

AGP za PCI @Alien, jel' se slažeš? Imam G450 viška u kutiji, ali kao što sam rekao, riječ je o AGP 4x verziji
  Reply With Quote
Staro 28.10.2021., 23:52   #6242
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Bat ofkors Pokupit cu od kolege pa ti donesem sa BTC-om i ostalim Volim ovakve rasplete situacija
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2021., 00:01   #6243
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
@Alien
Prvo ispuši prašinu a time ćeš spriječiti da ne preskaču munje.
Ako je novija platforma onda je podešavanje realizirano na botune / service menu.
Probaj naći service manual po modelu / šasiji.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 29.10.2021., 00:08   #6244
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Rujem rujem ali zasad 0 bodova za service manual... Morat cu jos malo mrcvariti guglo

Ali vidis ovo sa service menijem nije losa ideja, zaboravio sam da postoji nekad i ta opcija . Moguce cak i da je tako riješeno jer mi se cini da je stvarno u igri noviji (ali budget) model, moguce da je to tajna zasto nema 3ceg "kotacica" unutra
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2021., 00:16   #6245
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
3. Kotačić smo mi 😂
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 29.10.2021., 00:20   #6246
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
3. Kotačić smo mi 😂
3rd wheel ha ?

https://www.urbandictionary.com/defi...=Third%20wheel

Edit: Ovaj UD treba citati uvjek od kraja prema pocetku, na kraju su najzabavnija tumačenja
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2021., 10:34   #6247
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Haha

Nego šta zezaš da ne možeš naći service manual ?
Jeli se fino vidi na slici PHILIPS 107E ?

Prvi link u Google > https://www.manualslib.com/manual/92...ips-107e7.html
samo schema > https://elektrotanya.com/philips_107.../download.html
treća opcija > https://www.eserviceinfo.com/downloa...lips_107E.html

za žuntu > https://www.libble.eu/philips-107e-1...manual-264575/

u prvom je verzija sa botunima u liniji (druga revizija) ali nešto od toga bi ti trebalo ponoći,

Ako je ovaj info točan evo kako se ulazi u service menu:
1 - Press and hold the "AUTO" & "MENU" button,
2 - Then press "POWER" button to turn ON the lcd monitor.
3 - Now press the "MENU" button to open the OSD menu, at the bottom of menu, you get the extra selection, Go and select it, then you can login to factory service mode.

Samo pazi šta tu radiš jer može biti belaja ako odabereš / postaviš krivo.

That's it
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 29.10.2021., 10:56   #6248
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Tnx za linkove, vecinu toga sam actually i našao ali nije bilo ništa za flyback pa sam išao kopati dalje. A factory settings izbornik sam uopce smetnuo sa uma da ista takvo postoji hahaha

Ali ova treca opcija mi je promakla a cini mi se najkorisnija, moram poslikati kad budem kraj monitora layout da se mogu tocno snaci po shemi Sjetio sam se kasnije da sam nasao neki 1603 switch koji stoji u poziciji 1 od potencijalne 4 i sumnjivo je lociran odmah ispod kontrola za horiz/vert oštrinu na trafu.

https://imgbb.com/CJCVKPr

Vec smo ja i Overclock imali nocnu lamentaciju na tu temu ali nisam imao ovako zgodne shemice kao iz broja 3...

Definitivno budem to proucio i probao naci po shemi di bi bio neki potenciometar za malo "podebljati" taj trafo i svejtlinu (ako ne bude opcija u factory settings). A prvo cu probati preko izbornika, pa ako bude kakvih poštelavanja budem palio monitor preko produžnog nakon možebitnih "izmjena" Za monitor mi nije bed jer tak i tak u ovom stanju nije za korištenje, tak da no big deal i da krepa, ali moje guzice bi mi bilo zao da me kresne nepotrebno

Edit: Našao sam gada na šemi, stranica br 5 kvadrant A2, sad samo još da nađem "what does it do"

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 29.10.2021. u 11:33.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2021., 12:49   #6249
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Tnx za linkove, vecinu toga sam actually i našao ali nije bilo ništa za flyback pa sam išao kopati dalje. A factory settings izbornik sam uopce smetnuo sa uma da ista takvo postoji hahaha

Ali ova treca opcija mi je promakla a cini mi se najkorisnija, moram poslikati kad budem kraj monitora layout da se mogu tocno snaci po shemi Sjetio sam se kasnije da sam nasao neki 1603 switch koji stoji u poziciji 1 od potencijalne 4 i sumnjivo je lociran odmah ispod kontrola za horiz/vert oštrinu na trafu.

https://imgbb.com/CJCVKPr

Vec smo ja i Overclock imali nocnu lamentaciju na tu temu ali nisam imao ovako zgodne shemice kao iz broja 3...

Definitivno budem to proucio i probao naci po shemi di bi bio neki potenciometar za malo "podebljati" taj trafo i svejtlinu (ako ne bude opcija u factory settings). A prvo cu probati preko izbornika, pa ako bude kakvih poštelavanja budem palio monitor preko produžnog nakon možebitnih "izmjena" Za monitor mi nije bed jer tak i tak u ovom stanju nije za korištenje, tak da no big deal i da krepa, ali moje guzice bi mi bilo zao da me kresne nepotrebno

Edit: Našao sam gada na šemi, stranica br 5 kvadrant A2, sad samo još da nađem "what does it do"
Ako ništa drugo ne upali, uvijek postoji "Keyboard" metoda popravka
  Reply With Quote
Staro 29.10.2021., 13:57   #6250
512bit.net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
pci -model g45fmdvp32dbf


eto vam sve pa se vi dogovorite
Za tu karticu mrtvo-hladno dobiješ 150 kn isti dan kada ju staviš na oglas.
512bit.net je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2021., 16:39   #6251
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
Citiraj:
Autor 512bit.net Pregled postova
Za tu karticu mrtvo-hladno dobiješ 150 kn isti dan kada ju staviš na oglas.

nije sve u lovi... Trekkie mi je recimo dao dijelove za dual P3 makinu(i dofurao na posao) drago mi je da kod njega odu komponente.
A i Alien je stari hardveraš koliko mi se vidi.
Tak da sve 5.

A i imam još dvije u rezervi.
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2021., 17:06   #6252
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
nije sve u lovi... Trekkie mi je recimo dao dijelove za dual P3 makinu(i dofurao na posao) drago mi je da kod njega odu komponente.
A i Alien je stari hardveraš koliko mi se vidi.
Tak da sve 5.
Joj, kad je to bilo - skoro sam zaboravio! Bio si jedan od prvih forumaša koje sam upoznao osobno. Ali da, sad kad si rekao sjećam se i ja... Drago mi je da barem tebe pamćenje služi kad je već moje ishlapilo

Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
A i imam još dvije u rezervi.
Još dvije G450 u rezervi...? Čovječe, gdje si to uopće ponabavljao?!
  Reply With Quote
Staro 29.10.2021., 17:22   #6253
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Joj, kad je to bilo - skoro sam zaboravio! Bio si jedan od prvih forumaša koje sam upoznao osobno. Ali da, sad kad si rekao sjećam se i ja... Drago mi je da barem tebe pamćenje služi kad je već moje ishlapilo


Još dvije G450 u rezervi...? Čovječe, gdje si to uopće ponabavljao?!
Služile kao gpu u Siemens radnim stanicama iz 2000g.
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2021., 17:54   #6254
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
Služile kao gpu u Siemens radnim stanicama iz 2000g.
Haha! Da, to objašnjava situaciju

Spomenuo sam ovo više puta, ali evo - mogu još jednom. Moj manje-poznati Adison "broj 2" (Pentium 4, Socket 423 i Asus P4T) je došao sa G450 u paketu. To je naravno bila velika pogreška, ali onda u ono vrijeme to nismo znali jer je Matrox uvijek bio na cijeni kao odlična kartica, što uostalom i je - samo ne za gaming.

Uglavnom, sve je bilo super prvih godinu, godinu i pol... Drugim riječima, sve igre koje su prethodno radile na Pentium II Adisonu (i Voodoo2) sad su radile OK na G450 ali onda je jednog dana došao Trainz 2004. Ja nabavim igru od ... uhh, lokalnog distributera i instaliram je na komp kad mi je Trainz izbacio grešku kod podizanja!

Probam ja opet, i ponovno - isti problem. Zatim nazovem tipa koji mi je to prodao i velim ljuto "igrica mi ne radi, ima grešku" na što me čovjek odmah jasno i glasno pita - "... a koju grafičku karticu imaš?" Ja (nemajući pojma) pogledam na Display Properties i vidim Matrox G450, te mu velim "pa, imam Matrox Millennium G450", na što se ovaj samo sarkastično nasmijao i odgovorio mi kako nema teorije da Trainz (ili bilo koja nova igra) bude radila na G450 i neka si nabavim nešto novo.

Naravno, bio je u pravu... G450 sam nedugo zatim promijenio za Abit Siluro FX5600, a moja originalna G450 je završila u "prvom" Adisonu, Pentiumu II za kojeg već i ptice na grani znaju o čemu je riječ U stvari, G450 je ostao u PII sve do 2011, 2012. godine kad sam odlučio obnoviti konfu i vratiti je natrag na tvorničke (ili barem originalne) specifikacije, što je također uključivalo i povratak na originalno Adison kućište. Zapravo, potraga za kućištem je počela još par godina prije (2007 ili 2008.), ali to je već neka druga priča koju ionako više-manje svi znate

I da, imam i dan-danas svoju originalnu G450 (AGP) grafu i držim je u replici "Adisona broj 2". Riječ je o kompu kojeg sam napravio na sliku i priliku onog mojeg, iako baš nisu isti. Ali je isto tako puno dijelova unutra baš mojih, a ne zamjenskih ... među kojima su NEC DVD-ROM (prvi DVD kojeg sam imao), Hauppauge TV Tuner kartica (i daljinac), Creative SoundBlaster 128 i vjerojatno ono najbitnije - Millennium G450 DualHead
  Reply With Quote
Staro 30.10.2021., 11:50   #6255
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Evo dragi kolege slinavci, s obzirom da se nitko nije javio za aukciju krece druga faza a to su donacije...

Pogledajte da li netko nešto hoce pa neka se javi tu ili na PP, budem tu u postu updejtao kako se situacija bude razvijala tj. kaj je i dalje raspolozivo a kaj je otislo. Jedini uvjet je da dođete po to kaj koje vas zanima u neko dogledno vrijeme na Trešnjevku, detalje dogovorimo preko PP Kaj ostane za Bozic ide na reciklažu/romskim manjimama

http://forum.pcekspert.com/showthrea...54#post3557254

Otišlo: 1 5 6 7 8 10
Raspoloživo: 2 3 4 9 11 12

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 30.10.2021. u 16:28.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2021., 17:59   #6256
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Svi nešto dijele, poklanjaju i što već ne, pa da se pridružim gomili...

Da li netko možda želi Pentium 4 konfu u crnom "Asus" mATX caseu, ali bez grafe i minimalnim RAMom? Riječ je o Socket 775 mašini (DDR400), sa PCIe sučeljem i SATA hardom od mislim 160GB. Matičnu bi trebalo prelemiti novim kondenzatorima i eventualno promijeniti napajanje, ali je full ispravna i radi OK.

Stavim slike naknadno ako ima zainteresiranih...

Edit
Evo fotke. Radeon X1550 sa slike nije u ponudi, izvađena je prije puno vremena. Dok je sve drugo više-manje ostalo jednako:

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 30.10.2021. u 20:41.
  Reply With Quote
Staro 30.10.2021., 21:54   #6257
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Evo mali update vezan za moju XP konfu (također poznata kao "Zombievista")...

S obzirom da znate da sam tražio neku low profile zvjercicu od coolera za desktope/sff-ove, kolega Xulos je bio tako ljubazan da mi po popularno/povoljnoj cijeni ponudi NH-L12 Ghost S1 edition. A danas sam konacno ulovio vremena i za montažu. And so, here she is...



Preliminarna testiranja su izvrsna, idle temperature su pale za cca 6-7 stupnjeva a stress test temperature za 10-15. S tim da još ima lufta za 120mm na vrhu easy za eventualni push-pull kombo... Ali realno za to stvarno nema potrebe sa ovakvim temperaturama... Budem kasnije editirao post sa tocnim temperaturama prije/kasnije u specificnim testovima cisto ako nekog zanima. A možda još malo i nafrljim OC kada stignem, s obzirom da termalno još ima lufta

Edit: Evo temperatura...

Cinebench R20 1 run - before: 70 after: 57
IBT 10 runs - before: 75 after: 60
LinX 10 runs - before: 75 after: 64
Prime 95 30min - before: 75 after: 59

Daily use i gaming benchevi tipa Heaven rijetko kada gurnu proc preko 55-56. Sve u svemu jako zgodan, tih i kompetentan cooler

Edit2: Update za CRT, 0 bodova. Malo sam mu podesio oštrinu ali to je to. Service/Factory izbornik nema nikakvih korisnih stvari u sebu, i koliko sam skužio iz service manuala (fun fun, koji za taj specificni model jedini dostupan na portugalskom) potrebno je spajati se na monitor sa nekakvih posebnim kablovima i softverima i tamo modificirati "stock postavke". Vratio sam ga u cosak na tavan i tamo nek ceka svoju sudbinu ili potencijalnog udomitelja koji bi se zabavljao sa njim....

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 31.10.2021. u 16:39.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2021., 14:14   #6258
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Pa fina razlika sa dobrim hladnjakom
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 31.10.2021., 20:21   #6259
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Pa fina razlika sa dobrim hladnjakom
Indeed, konacno je naletio neki koji actually stane. Ili su mali i shitty ili su dobri i veliki (visoki) pa 0 bodova za SFF/Desktop konfe. Jedino ove specijalne verzije kojih svaki proizvođac ima 1-2 ako, a vecina niti jednu. Spasio me kolega, vec sam skoro bio odustao

Edit: A dobio sam danas i nekaj zgodno od kolege Thermaltake-a



Bile su tu i još jedna Radeonka 9200SE, HD3470, jedan scanner i svašta nešto, ali ova kartica je definitivno bila highlight, sa manualom i u originalnoj kutiji. Najviše me oduševilo nakon skoro 20 godina prelistati manual i pročitati DOS/W95 troubleshooting sekciju

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 31.10.2021. u 21:09.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2021., 01:29   #6260
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Imam i ja hardvera za pokazati, ali budem sutra stavio fotke. Deal stoljeća, 2 PC igre, Core i5 procesor i Matrox G450 DualHead za CD "Klinci s ribnjaka" iz 1996. Zar bi itko poželio bolje ili više?!
  Reply With Quote
Staro 01.11.2021., 09:43   #6261
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Imam i ja hardvera za pokazati, ali budem sutra stavio fotke. Deal stoljeća, 2 PC igre, Core i5 procesor i Matrox G450 DualHead za CD "Klinci s ribnjaka" iz 1996. Zar bi itko poželio bolje ili više?!
A untested "top notch" BTC optikaner i untested/strgani flopiji/slagalice + upute za društvenu igru "napravi 1 FDD od 3 FDD-a ", to ništa ? A i zaboravio si napomenuti da je CD floppy kompatibilan, to danas više ne budeš vidio...
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2021., 13:02   #6262
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
A untested "top notch" BTC optikaner i untested/strgani flopiji/slagalice + upute za društvenu igru "napravi 1 FDD od 3 FDD-a ", to ništa ? A i zaboravio si napomenuti da je CD floppy kompatibilan, to danas više ne budeš vidio...
Zapravo je Top Glory, a ne "top notch" , lijepo ti piše na naljepnici da ga je proizveo TOP-G za BTC

Ali ne, nisam još došao do toga... Klinci s ribnjaka najprije, a sve drugo dolazi nakon Nego, da ne duljim evo ga - prvi floppy kompatibilni CD kojeg sam imao prilike vidjeti!

Našao sam ga zaglavljenog u Sony floppy pogonu (sa slike, ispod), i na prvu ruku pomislio da je možda dio samog floppy-a ili prednje maskice. Ali kad sam skinuo maskicu i pogledao unutra ... imao sam što vidjeti

CD možda izgleda oronulo i oštećeno (i da, postoji par manjih poderotina na drugoj strani) ali kad sam ga oprao pod vodom i pobrisao svu tu stoljetnu prašinu izgleda potpuno novo! Stavio sam ga u svoju Pioneer liniju i svira bez problema!

Bilo je tu još nekakvih sitnica, floppy kabel za onaj moj Adison, Matrox Millennium G450 PCI od kolege Duggi-a ... ali to su sad detalji. A i znam uostalom da vas najviše interesira upravo CD


Mala Adison konfa je nadograđena sa G450 grafom i floppy kabelom (zbog čega cable management više i nije toliko "čist" kao prije), ali zato sad po prvi put imam mogućnost nešto iz svega toga napraviti. Testirao sam on-board grafu, ali kao što i većina vas zna, Rage Pro "Turbo" sa svojih 4mb grafike je jedva mogao izaći na kraj sa 3D.

Neki su išli toliko daleko da su usporedili Rage Pro sa Voodoo 1 ali jedina stvar koju ja mogu dodati je "da barem je". Ne, ovo je više u rangu onih S3 AGP grafulja, ili eventualno SIS 6323 ... ništa više od toga.
  Reply With Quote
Staro 03.11.2021., 16:02   #6263
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Zapravo je Top Glory, a ne "top notch" , lijepo ti piše na naljepnici da ga je proizveo TOP-G za BTC

Ali ne, nisam još došao do toga... Klinci s ribnjaka najprije, a sve drugo dolazi nakon Nego, da ne duljim evo ga - prvi floppy kompatibilni CD kojeg sam imao prilike vidjeti!...

Vjerovao ili ne ja sam u jednom floppyu našao 16GB USB stick
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2021., 17:47   #6264
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Vjerovao ili ne ja sam u jednom floppyu našao 16GB USB stick
Još jedna u nizu (bizarnih) epizoda serije "Moderna Arheologija", u produkciji PCEkspert-a Kakvi "Drevni Izvanzemaljci" ili "Na Rubu Znanosti", ovo bi bio hit godine!
  Reply With Quote
Staro 03.11.2021., 19:24   #6265
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
"Weird things ppl stick in where they should not : PC edition".

Iako s obzirom kaj ekipa sve gura u kakve konektore (i uspije jednokratno nabiti) ne cudi me ni CD ni USB hahaha
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2021., 19:37   #6266
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Vidim da je lagano zatisje, pa da nabacim jos jednu fotku 97' zvijerke u nastajanju, trenutno se borim s kablovima:


Iznutrice:
Chaintech 5SIM
Matrox Millenium 2 4mb
Intel Overdrive MMX 166MHz
RAM 128MB
HDD 1.6Gb
CD-ROM Teac 24x
Floppy Teac
PSU Enermax 300w
Kuciste Macase
Za dodati:
voodoo1
awe64 Green
LAN 3COM
Skemijati hlađenje

Orginalno napajanje (macase 200w) ima problema s oscilacijama na 12V railu, pa je zavrsilo u kutiji za dijagnostiku :/
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2021., 19:50   #6267
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Skemijati hlađenje
Nisam ziher da li bi te smetalo u puristickom retro smislu, ali meni ovo izgleda kao idealna prilika za 120mm vent ispred svih kartica, taman ispod HDD bay-a. Malo vruceg ljepila na donji dio venta i zakeljiš ga da puše preko svih tih kartica koje budu tu došle Ja sam slicno napravio u svim desktopima, jednostavi funkcionira tako dobro da nema razloga za ne napraviti tak nekaj. Osim naravno ako ne takav DIY mod ne bi vizualno uznemiravao... Još povadiš ili doradiš sa bušilicom limice na unused ISA slotovima tako da zrak ima di van i "ko bog"
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2021., 20:09   #6268
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Thx na preporukama, za sad sam mislil zalijepiti neodimijske magnete za 120/200mm vent i prek njih samoljepljivu spuzvu 1-2mm. To bi se trebalo cvrsto drzati za kuciste a minimalno prenositi vibracije. Ili nekak za kartice pricvrstim, dunno. Limice ne stavljam tak i tak

Uglavnom, primarna ideja je da izgura toplinu s grafa i proca van kolko kuciste dopusta. Pa ak nebum zadovoljan temperaturama, složim tunel za ispuh. Retro bu malo naruseno u veliku MTBF korist.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2021., 21:13   #6269
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Thx na preporukama, za sad sam mislil zalijepiti neodimijske magnete za 120/200mm vent i prek njih samoljepljivu spuzvu 1-2mm. To bi se trebalo cvrsto drzati za kuciste a minimalno prenositi vibracije. Ili nekak za kartice pricvrstim, dunno. Limice ne stavljam tak i tak

Uglavnom, primarna ideja je da izgura toplinu s grafa i proca van kolko kuciste dopusta. Pa ak nebum zadovoljan temperaturama, složim tunel za ispuh. Retro bu malo naruseno u veliku MTBF korist.
Vidim da netko imitira moj cable management ali imaš ti još puno toga za naučiti kolega, a da o kombinaciji boja (sivo-bijeli ATA kabel i crna izolir traka) ne govorim ... treba sve biti modno usklađeno

U svakom slučaju drago mi je vidjeti da su se Chaintech ploče počele "vraćati"... Njih sam najmanje viđao kroz svih 10, 15 godina koliko se bavim retro hardverom. Da li zato što su toliko na cijeni (ili igrom slučaja?) nisam siguran, ali činjenica da su danas izuzetno rijetke.
  Reply With Quote
Staro 03.11.2021., 21:45   #6270
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Kakve boje? Mene samo presjek zica i kvaliteta konektora zanimaju

Ovo je alpha faza, u zavrsnoj ide pegla u pogon, ili cak (termo)buziri, a mozda i limene "kvačice" za preklope ubacim

Vidis da imam borbe na svakom koraku, prvo ploca, pa proc, pa kuciste, pa grafa, a na kraju napajanje... teac zvuci ko tamić na makadamu, mora i on na remont
Overclock je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na