Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.02.2021., 18:46   #2401
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Ako nije tajna, o kakvom uređaju je riječ? Zanima me ovo "otpečaćeni"? Koji se uređaj pečati?

Koverta
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 18:47   #2402
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
sad čekamo da se gospon account Protis javi i objasni vam sa jednim esejskim radom kak smo sve krivo skužili


Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Ako nije tajna, o kakvom uređaju je riječ? Zanima me ovo "otpečaćeni"? Koji se uređaj pečati?
Ma kakva tajna radi se o ubiquiti Unifi UAP AC LR. Mislim da ga isprobaš da li radi uopće moraš kutiju otvorit, šta je najbolje još sam baš lijepo skalpelom odrezao onu papirnatu naljepnicu i doslovno da zakelje gore protisovu traku mogu ga komotno vratit prodavat kao šta i u mojoj firmi masu puta rade. A da ga isprobam moram otvorit kutiju uzet uređaj ukopčat ga logično kroz kutiju wall hack ne mogu nabacit Kutija nije nigdje niti lupljena niti ništa, na uređaju se također nigdje ne vidi da je korišten, a gledao je i čovjek za pultom kada sam ga vraćao te je vidio da je uređaj bez ikakvih tragova korištenja.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 23.02.2021. u 19:06.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 18:57   #2403
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Ajme koji cigani. Lagani raskid ugovora, pa prijava. Nek onda objašnjavaju da je uređaj otpečaćen
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 19:02   #2404
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
malo je baždaren uređaj DDDDDDDDDDD

jebote protis kakvi isusi
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 19:03   #2405
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Ajme koji cigani. Lagani raskid ugovora, pa prijava. Nek onda objašnjavaju da je uređaj otpečaćen
Baš žalosno, jednostavno nemam riječi. Raskid sam već poslao mailom.

Šta je najgore radim u informatičkoj firmi kupujem non stop komponente po raznim IT dućanima i nikad se sa ovakvim bezobrazlukom nisam susreo, do evo sad.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 23.02.2021. u 19:33.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 19:19   #2406
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
A gde je pecat?

Po svemu sto vidim radi se o tome da nisi trazio raskid ugovora nego zamjenu proizvoda, i tu su slobodni imati svoje procedure ali i dalje ne mogu biti iznad zakona. Nakon sto si zatrazio raskid, ne znam sto izvode vise. Srecom pa te uopce nije briga i ne moras navoditi razloge povrata.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 19:28   #2407
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
A gde je pecat?

Po svemu sto vidim radi se o tome da nisi trazio raskid ugovora nego zamjenu proizvoda, i tu su slobodni imati svoje procedure ali i dalje ne mogu biti iznad zakona. Nakon sto si zatrazio raskid, ne znam sto izvode vise. Srecom pa te uopce nije briga i ne moras navoditi razloge povrata.
Ma da idiot sam što sam išao zamjenu tražit nadajući se da su normalna firma pa će to bezbolno napraviti, ali sam se vidim gadno prevario. No da to šta kažeš ne moram im uopće razlog niti reći. Kod mene u firmi znaju vraćat preko web-a recimo miš samo kaže ne sviđa mi se boja, a boju vidiš kroz kutiju jer je prozirna.

Čak i nakon šta sam poslao mail za raskid su mi odgovorili nekom ogromnom čitabom da moram i poštom poslat u Protis u Sisku to šta sam skenirao... na šta nisam ništa dalje odgovarao jer su mi rekli tu na forumu da je dovoljno i mailom ovo šta sam poslao sken. Nego čekat ću 14 dana ako ne vrate novce ide prijava. Pošto sve ovo prvi put radim, zanima me kako će se odviti to sve i poprilično sam siguran da mi neće htjet vratit lovu jer su tvrdi vidim pa ću morat prijavom e onda me zanima kolko ću čekat itd.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 23.02.2021. u 19:44.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 19:38   #2408
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
Moje iskustvo s Protisom je izuzetno loše. Užasno koliko muljaju, a čak bi se reklo i da lažu, pogotovo njihovi "referenti" s kojima sam imao osobno posla. Nikad više nebi od njih ništa naručio, niti za sebe niti za firmu.
chare je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 21:26   #2409
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Vidim posluju po staroj proceduri haha
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2021., 23:19   #2410
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Legalno oni nisu u prekršaju. Nije na njima da kupcima nude njihova prava.
Kao kod recimo zastare, ako se dužnik ne pozove na nju, zastara ne postoji, tako i ovdje, Ako kupac ne izjavi da raskida ugovor oni mogu komotno ponuditi druga riješenja.

Ono što ja ne razumijem je taj model poslovanja.
Dakle, mogli su kupcu zamijeniti za drugo, je da imaju laganu dodatnu zavrzlamu, ali opet ostaje im marža i zadovoljan kupac, oni odluče naplaćivati uslugu servisa (legalno su u pravu tu, opet) stvoriti automatski nezadovoljnog kupca i onda kad kupac još naknadno sazna da je imao pravo na 14 dana kompletni raskid bez troškova, a doslovno je platio zamjenu - stvoriti si neprijatelja.

Očito postoje još puno ovaca na pašnjaku pa je takav model poslovanja održiv.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 07:47   #2411
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ma da idiot sam što sam išao zamjenu tražit nadajući se da su normalna firma pa će to bezbolno napraviti, ali sam se vidim gadno prevario. No da to šta kažeš ne moram im uopće razlog niti reći. Kod mene u firmi znaju vraćat preko web-a recimo miš samo kaže ne sviđa mi se boja, a boju vidiš kroz kutiju jer je prozirna.

Čak i nakon šta sam poslao mail za raskid su mi odgovorili nekom ogromnom čitabom da moram i poštom poslat u Protis u Sisku to šta sam skenirao... na šta nisam ništa dalje odgovarao jer su mi rekli tu na forumu da je dovoljno i mailom ovo šta sam poslao sken. Nego čekat ću 14 dana ako ne vrate novce ide prijava. Pošto sve ovo prvi put radim, zanima me kako će se odviti to sve i poprilično sam siguran da mi neće htjet vratit lovu jer su tvrdi vidim pa ću morat prijavom e onda me zanima kolko ću čekat itd.
Ove priče sa poštom i Siskom su krajnje očajne.. Ja sam slao samo mailom da želim raskid ugovora, čak i bez njihovog formulara. Napisao sam sukladno zakonu o zaštiti potrošača tražim raskid ugovora i papa. U zakonu je opisano da zahtjev za raskid mora biti ili putem formulara ili putem bilo koje druge nedvosmislene izjave. I eto, četrnajsti dan tražili iban za uplatit lovicu.

Prije svega toga sam, naravno, imao i neugodne razgovore s njima u poslovnici i na telefonu.

Od tad radje provjereni dućan nego za par kuna manje u Protis ili ADM

Eto, nadam se da će i tebi platit čisto da se odmah riješi da ne moraš čekat da mingo odreagira. Iako, mislim da i oni to riješe relativno brzo.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 08:31   #2412
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
A da bas to sta kazes dam rađe 20kn vise nego da spusim vremena koje mi puno vise znaci od tih 20kn.

Vidit cemo sta ce rec, po robu ne namjeravam ici i cekam 14 dana pa ako i tad nista ide im prijava. Pa neka maglu prodaju nekom drugom, a nadam se da ce ovo svi ostali vidjet koji nisu znali za ovo njihovo jadno ponasanje da im bude upozorenje za kupnju kod njih.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 08:55   #2413
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Nisu oni jedini koji se prave pametni kada tražiš povrat love u roku 14 dana.

Meni Links srao da ne mogu vratiti usb stick jer sam ga otvorio (a bio je pokvaren).

A stick je doslovce vakumiran. Kak da ga isprobam ako ga ne "otpečatim"?

Možeš s njima lagano a možeš i grupo. Pod grubo, pozvati se na svoja zakonska prava.

I riješiti će se.

Čekaj, vidi da li se igraju "hard to get" i onda MINGO. Ako je kupljeno online, imaš 14 dana da tražiš povrat novaca. Od tog dana kada tražiš oni imaju 14 dana da ti vrate lovu. Nema lijevo, nema desno. To je jedini i zakonski način.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 13:02   #2414
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Dakle kupovati online i nek se...
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 14:56   #2415
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
I dalje ne vidim zašto kupovati online kod njih... Bolje novce ostaviti negdje drugdje.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 19:42   #2416
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Ma ne, opcenito kupovat online a ove pro... zaobic u širokom luku
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2021., 20:30   #2417
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Ak ti je stalo do firme onda ti mora bit stalo i do kupaca.
Prekrižio sam ih u onom trenu kad je stari kupio laptop kod njih i zaboravio (nakon sto sam mu ponovio sto puta) da odmah trazi produzenu garanciju.
Vratio se kod njih nakon 15 min i odjebali ga jer ta garancija mora bit na istrom računu i sa izlikom mogli ste ga vec do sad sjebat....normalan dućan bi storniro taj račun i izdo novi sa garancijom, a tu se vidlo da nije ni otvarana kutija, a kamoli nekaj drugo.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2021., 11:36   #2418
ime_pu
Premium
Moj komp
 
ime_pu's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 153
Ja sam imao pozitivna iskustva s njima (doduse ne skupa stvar) , sva komunikacija preko maila doduse jakooo su spori za razliku od drugih (negdje je netko napisao 15min od mail-a da dode odgovor, kak da ne ) , kao da sam ih pitao neznam što....ali brzi su u jednoj stvari, kad trebaju poslat za platit... Ali def kad čitam ovakve stvari
__________________

..:: UsKoRo ::..
ime_pu je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2021., 09:03   #2419
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Imam pitanje, danas mi je došao mail od ovih đubretara iz protisa


Poštovani,

servis za artikl 1292267 - Ubiquiti Unifi Enterprise AP AC Long Range (450/867Mbps) (s/n: ....), zaprimljen 20.02.2021. po servisnoj primci broj ... završen je 22.02.2021., prije 5 dana.

Uređaj možete preuzeti u našoj poslovnici u Zagrebu, Nehajska 59, radnim danom od 9-20h i subotom od 10-15h.

Vlasnik je obavezan preuzeti uređaj u roku od 10 dana od dobivanja obavijesti da je uređaj spreman za preuzimanje. Ako vlasnik ne preuzme uređaj u roku od 10 dana od primitka obavijesti da je uređaj spreman za preuzimanje, Protis d.o.o. je ovlašten sljedećeg dana od dana isteka roka za preuzimanje zaračunati skladišnu naknadu (ležarinu) u visi 10 kn za uređaje do 10 kg i 20 kn za uređaje >10 kg po danu kašnjenja. Svaki započeti dan se računa kao cijeli dan. Ako vlasnik ne preuzme uređaj u roku 30 dana od primitka obavijesti da je uređaj spreman za preuzimanje, smatra se da se vlasnik odrekao vlasništva uređaja i da je uređaj napuštena stvar u skladu s člankom 132. Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima. U tom slučaju Protis d.o.o. može postupati s uređajem kao s pokretnom stvari koju nitko nema u svom vlasništvu sukladno članku 131. Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima te prodati istu trećim osobama, a radi naplate svih svojih troškova odnosno raspolagati uređajem. Vlasnik izričito i bezuvjetno potvrđuje da Protis d.o.o. ima pravo zadržanja na predmetu popravka sukladno odredbama članka 72. Zakona o obveznim odnosima te je ovlašten na temelju članka 75. sve svoje troškove koje je imao u svezi popravka kao i druge troškove naplatiti iz vrijednosti ostvarene prodajom uređaja trećim osobama.
Uređaj sa servisa moguće je podignuti samo sa orginalnom primkom.

Za sve informacije možete nas kontaktirati putem emaila servis@protis.hr ili na telefon 01/309-8491 (radno vrijeme servisa je 09-17h PON-PET)

Srdačan pozdrav,
Protis d.o.o.






Čekam tih 14 dana za povrat sredstava i prijavu ako to ne naprave, ali nebi htio da mi ležarinu zaračunaju da nju moram platit. Da li im išta odgovorit na ovo šta napraviti pošto čekam 14 dana da mi naprave puni povrat sredstava na račun.

I još uvijek ne znam da li im moram sve sa ponude vratiti znači AP je kod njih i da li donijet kablove također, pošto mi se više nikako ne ide do njih jer su kreteni.

Može neka pomoć ? Ima ko iskustva sa ovim meni je prvi put pa da se ne opećem.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 27.02.2021. u 09:12.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2021., 09:12   #2420
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
meni ovo izgleda da nisi ti trazio povrat, nego klasični servis / reklamacija .
A da nazoveš i ponovno iskomuniciraš situaciju ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2021., 09:15   #2421
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
meni ovo izgleda da nisi ti trazio povrat, nego klasični servis / reklamacija .
A da nazoveš i ponovno iskomuniciraš situaciju ?

Mislim da iz ovog se može skužiti da sam tražio povrat sredstava na račun. Nazvao bi ja njih, al mi se sa govnima kakva jesu zaista ne da gubit vrijeme jer će pružat otpor kao što to rade i preko maila.


Moj mail:
Na webu se ta cijena apsolutno nigdje ne spominje, tako da tu cijenu necu platit, a sad hocu povrat punog iznosa uređaja na IBAN. Inace cu biti prisiljen obratiti se inspektoratu.

Njihov odg (prave se mutavi):
ako vama ne paše ponuđena ponuda za zamjenu uređaja, svoj vraćeni uređaj možete preuzeti u našoj poslovnici, u radno vrijeme reklamacija 9-17h svakim radnim danom.

Moj mail:
Imate zakonski rok 14 dana ako mi se ne uplati puni iznos od 766kn koliko je uređaj kostao ide Vam prijava.

Njihov odg:
tražili ste povrat otpečaćenog i korištenog uređaja.
Mi smo vam u našoj dobroj volji izašli vam u susret, te odobrili zamjenu za neki drugi artikl.
Za to smo vam poslali ponudu, koja vama očito ne odgovara.

Tako da se i time rješava i naša odobrena zamjena.
Moram napomenuti da mi nismo dužni vama, zamijeniti uređaj ili vratiti novce. Uređaj ste otpečatili i koristili.



Na koju foru da isprobam da li uređaj radi ako ga ne otpečatim kako oni to nazivaju...
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2021., 09:19   #2422
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
kupio putem webshopa ili direkt u dučanu?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2021., 09:19   #2423
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
kupio putem webshopa ili direkt u dučanu?
Web shop (napisao na prijašnjoj strani), zato se i pozivam na rok od 14 dana da mogu vratit uređaj.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2021., 09:27   #2424
markotornic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Kaj si kompiciras. Napravi prijavu na Mingo i lapapa

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
markotornic je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2021., 09:28   #2425
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor markotornic Pregled postova
Kaj si kompiciras. Napravi prijavu na Mingo i lapapa

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Kaj već odma mogu jer nije prošlo 14 dana ?

I šta sa kablovima sa ponude vratit i njih moram ili kako ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2021., 09:31   #2426
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
https://gov.hr/moja-uprava/pravna-dr...potrosaca/2023


ovo me pika u oko


Ako trgovac nije obavijestio potrošača o njegovu pravu na jednostrani raskid ugovora pravo potrošača na jednostrani raskid ugovora prestaje tek po isteku 12 mjeseci od isteka roka od 14 dana. ako te nisu obavjestili, možeš ih prcnut samo tako ..
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2021., 09:32   #2427
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
https://gov.hr/moja-uprava/pravna-dr...potrosaca/2023


ovo me pika u oko


Ako trgovac nije obavijestio potrošača o njegovu pravu na jednostrani raskid ugovora pravo potrošača na jednostrani raskid ugovora prestaje tek po isteku 12 mjeseci od isteka roka od 14 dana. ako te nisu obavjestili, možeš ih prcnut samo tako ..
Usmeno to nisam doživio da netko radi, ali vidim sad na računu ima.

Nemam baš vremena se prcat s tim jer sam u poslu stalno. A nebi htio gubit pare od kretena poput protisa, već sam ih i sad izgubio što vremenski slanjem mailova njima i tlačeći tu na forum u vezi tog pa ako netko zna konkretno šta napravit da me uputi.

Odem li po robu sam sebe sam posrao tim.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 27.02.2021. u 09:43.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2021., 09:54   #2428
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Jesi im poslao obrazac ili nedvosmislenu izjavu da zelis raskid ugovora tog i tog? Ne vidim cemu ove komplikacije, prijetnje prijavama i sl. Ako si im poslao, imaju 14 dana i to je to. Ovi savjeti da ih prijavis prije toga u stvarnosti su samo jos veca komplikacija.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2021., 09:59   #2429
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Jesi im poslao obrazac ili nedvosmislenu izjavu da zelis raskid ugovora tog i tog? Ne vidim cemu ove komplikacije, prijetnje prijavama i sl. Ako si im poslao, imaju 14 dana i to je to. Ovi savjeti da ih prijavis prije toga u stvarnosti su samo jos veca komplikacija.
Ja bi osobno poslao prijavu kad prođe rok za vraćanje novaca s time da bi ih zadnji dan upozorio na to. Dakle ako sam predao 1. - 16. bi stisnuo prijavu ako ne pada na subotu/nedjelju.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2021., 10:07   #2430
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Jesi im poslao obrazac ili nedvosmislenu izjavu da zelis raskid ugovora tog i tog? Ne vidim cemu ove komplikacije, prijetnje prijavama i sl. Ako si im poslao, imaju 14 dana i to je to. Ovi savjeti da ih prijavis prije toga u stvarnosti su samo jos veca komplikacija.
Poslao sam 23.2 prije 4 dana na mail ispunjeni obrazac u privitku na šta su mi odgovorili

upute vezane uz povrat robe nalaze se u našim uvjetima poslovanja članak 50 - 54.
https://www.protis.hr/company/termsofuse>

Kako bi Kupac mogao ostvariti pravo na jednostrani raskid Ugovora o kupoprodaji, dužan je pismeno obavijestiti Prodavatelja o svojoj odluci o jednostranom raskidu ugovora prije isteka navedenog roka i to nedvosmislenom izjavom poslanom poštom na adresu Protis d.o.o., Hrvatskog narodnog preporoda 35, 44010 Sisak, u kojoj će navesti svoje ime i prezime, adresu, broj telefona, telefaksa ili adresu elektroničke pošte.
Navedenu nedvosmislenu izjavu o odluci o jednostranom raskidu ugovora Kupac može poslati koristeći primjer obrasca za jednostrani raskid ugovora koji se nalazi u prilogu ovih Općih uvjeta poslovanja ili na ovoj poveznici http://prot.is/ae5hs>
Kupac je dužan vratiti sve što je primio temeljem ugovora, te to dostaviti na vec navedenu adresu sa izjavm o odluci o jednostranom raskidu ugovora. Preduvjet jednostranog raskida Ugovora jest da proizvod nije korišten.
Kupac je odgovoran za svako umanjenje vrijednosti proizvoda koje je rezultat rukovanja robom, osim onog koje je bilo potrebno za utvrđivanje prirode, obilježja i funkcionalnosti robe.

Lp



I nakon toga im nisam više ništa pisao. No tu navode da im moram pismeno poslat, a ja sam elektronski.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na