Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.07.2020., 18:48   #3091
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Kako je bolji od Hy. Super Invertera?
  Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 09:54   #3092
Cvorovic
Premium
Moj komp
 
Cvorovic's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Čovjek je rekao iz iskustva, po povratnim informacijama koje ima s terena, i ja mu vjerujem - mislim da je govorio o bučnosti vanjske jedinice. Kad gledam ukupnu cijenu (uređaj + montaža) tih 500 kuna nije tolika razlika da bih riskirao ako već imam preporuku, ali svatko odlučuje za sebe.
Cvorovic je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 15:43   #3093
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Pa Super Inverter je skuplji od Elite Invertera. Pa me zanima kako je to jeftiniji bolji? Po kojem kriteriju?
  Reply With Quote
Staro 02.08.2020., 10:13   #3094
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Kako na Mi daljinskom na mobitelu nisam našao Korel klimu, odabrao sam Midea.
Mogu upravljati klimom ali na mobitelu imam neke funkcije koje ne postoje na običnom daljinskom.
Postoji opcija "ECO" koju kada stisnem i poplavi ništa ne znači dok kada opet stisnem čuje se zvuk iz klime.
Isto tako tu je opcija Ir_wind_mode koju isto ne znam što bi napravila da stisnem, kao i "Dodatno zagrijavanje" koje mi ne dopušta u načinu hlađenja već se može uključiti samo u grijanju. Numerički prikaz isključi ekran, Pročišćavanje zraka (valjda) uključi ionizator, iako nikada ne znam je li uključen. Možda netko pretpostavlja što je taj "wind mode"?

__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2020., 11:04   #3095
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Nisi čuo za google?
Citiraj:
What is IR wind mode in AC?
This surely is an electricity saving option during high humidity days as even the fan motor is running at a slow speed and even the compressor is on for smaller duration. The air conditioner does not blow a lot of cool air in this mode, as the intent is just to dry the air and not to cool the room
A to što se dodatno zagrijavanje može uključit samo u modu grijanja spada pod točku nevjerojatno.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2020., 12:39   #3096
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Ne izbacuje mi pretrazivac, ali nemojte se ljutiti ako postoji upit.

Klima je lokalno spojena na wifi. Kako napravit da se s udaljene lokacije spojim lokalno i ukljucim klimu? Nemam staticku ip.

Sent from my Huawei P10 Lite using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2020., 14:04   #3097
tommyman1507
Premium
Moj komp
 
tommyman1507's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 416
Imam problem sa split klimom. Stara je nekih desetak godina i do prije par dana nije bilo nikada problema. Problem je u tome što prva unutarnja jedinica radi normalno dok se druga koja je kod mene u sobi počela paliti i gasiti sama od sebe. Prije par dana sam ju lupio par puta i od onda do evo danas je radila normalno. Danas opet poludila i stalno se pali gasi. Zna možda netko u čemu bi mogao biti problem?
tommyman1507 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2020., 14:26   #3098
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Da sam sebi odgovorim. Preko Smart Life moguce je udaljeno upravljati.

Sent from my Huawei P10 Lite using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2020., 12:48   #3099
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Pa Super Inverter je skuplji od Elite Invertera. Pa me zanima kako je to jeftiniji bolji? Po kojem kriteriju?
Ovo je zanimljiva tema. Malo sam istraživao i došao do zaključka da je prednost Super Invertera jer ima grijač u vanjskoj jedinici koji omogućuje da klima radi i pri nižim temperaturama.
Ostali Hyundai modeli nemaju...

https://www.klimakoncept.hr/upload/2...imakoncept.pdf (tablica na str. 4)

Zadnje izmijenjeno od: borisko. 09.08.2020. u 12:50. Razlog: pobrkao lončiće
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2020., 13:56   #3100
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
dali ko zna jesu te hyundai klime dobre i pouzdane??

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je online   Reply With Quote
Staro 09.08.2020., 14:55   #3101
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Na korel klimi mi je otišao display, tj neki djelovi znamenki.
Novi košta 200kn, ima li smisla to.mijenjati jer mi je serviser rekao da će za godinu dana opet otići
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2020., 13:05   #3102
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Uvijek me mučila potrošnja klime..
Al eto, nije tak strašno, kolko sam mislio Uglavnom, stavim na 25c, vanjska temp prek 32c, južna strana, sunce udara na najjače, dok se temp.stabilizira u sobi na željenoj temperaturi, potorošnja pada na 280w, dok puhanje stavim na "Quiet" onda padne na kojih 250w, navečer naravno padne potrošnja do cca 200w..
Klimu imam u sobi, Haier Tundra Green wifi plus, 2.6kw..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2020., 13:25   #3103
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Juzna strana, 50m2. Kod mene klima radi od 8 do 23h, saltam 25-26C. Ponekad je ugasim ako me nema doma cijeli dan, ali je u pravilu ne gasim preko dana. Ljeti ukupna struja oko 300kn. Zimi mi je bila vise (topla voda, klima grijanje + grijalica 2kW).

Ovih 10 dana u kolovozu smo je przili i preko noci na 26-27. Trosak skocio za 20ak kn (na mjesecnoj bazi bi to bilo sve skupa oko 360kn, sasvim oke).

E sad, jebe me samo to ako je klima na 26 zasto mi temp u prostoru preko noci padne na 24? Navecer je ugodno, ali pred jutro me pita za pokrivac. Trenutno imam rijeseno da se klima ugasi oko 3h ujutro i do jutra bude ugodnije...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2020., 13:57   #3104
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
E sad, jebe me samo to ako je klima na 26 zasto mi temp u prostoru preko noci padne na 24? Navecer je ugodno, ali pred jutro me pita za pokrivac. Trenutno imam rijeseno da se klima ugasi oko 3h ujutro i do jutra bude ugodnije...
Ne znam, ali i mene jebe ista stvar. Pretpostavljam da je gore kod klime doista 26, ali pošto se po noći ne otvaraju vrata, hladniji zrak boravi na visini na kojoj spavam. Ima li logike?
  Reply With Quote
Staro 11.08.2020., 14:49   #3105
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
To i meni ima smisla, ali da je razlika tako "velika"? Hmmm. Termometar mi je na 1m visine i tocan je, strop je standardnih ~2.5 (?). Klima u dnevnom, hladi dnevni, hodnik i konacno sobu. Znam samo da mi cijelu noc na 27 bas i nema nekog efekta

Mozda ne pomaze ni to sto je podesena da puse horizontalno umjesto da "mijesa" gore-dolje...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2020., 19:07   #3106
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Moja "miješa", pa opet isto.
Ja sam problem elegantno riješio sa: tankim pokrivačem.
  Reply With Quote
Staro 15.08.2020., 10:08   #3107
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Upravo uplaćena ASYG12KPC/AOYG12KPCA sa wifi upravljanjem.
Četvrti Fujitsu kod mene
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2020., 20:23   #3108
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Meni na daikinu u 24 sata na cca 50 kvadrata(dnevni kuhinja 25, hodnik 10, i soba 15)klima od 3.5 potrosi 5.5 kw do 7 kw u 24h, otvorim prozor prozracit nekad.

Temperatura 25, stan jugozapad.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 08:13   #3109
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 246
Iako je ljeto gotovo na rubu sam da kupim klimu, soba je 15m2 iako bi skoro sigurno vrata bila otvorena pa bi hladilo veću površinu.

Tražim nekakvi prijedlog za klimu, vidim zadnjih stranica se dosta spominje hyundai, ali me zanima ako netko ima iskustva s njim iz prve ruke.
grizli1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 08:23   #3110
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
provjeri Samsung wind free modele, imaš lanjskih modela na akciji, a imaš i novih modela. za tako malu prostoriju možda nije loše da nemaš direktno puhanje i osjećaj kao da si u frižideru ili na vjetrometini:
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 08:46   #3111
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ovo je dobra fora
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 08:51   #3112
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 246
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
provjeri Samsung wind free modele, imaš lanjskih modela na akciji, a imaš i novih modela. za tako malu prostoriju možda nije loše da nemaš direktno puhanje i osjećaj kao da si u frižideru ili na vjetrometini:

Odlična fora ali koliko barem na nabavi vidim oko 5000 je najjeftinija a kad još uračunam montiranje onda mi je to daleko van buđeta.
Grijanje mi na klimi nije niti najmanje bitno jer je prostorija sama po sebi najtoplija u kući a kroz cijelu kuću ide centralno.


ciljao sam negdje oko 3500-4000 tako da s montažom budem ispod 5000. Vidjet ću ovih dana sa susjedom koji je montirao klime koliko traži pa bi možda nešto jeftinije prošao
grizli1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 09:04   #3113
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Najmanju moguću uzmi, a što se tiče modela, mislim da je skoro svejedno. Gree je ok klima, Toshiba i Micabuši top klime, ali i ostali su dovoljni dobri koliko ćeš je ti koristiti.

Vidio sam u poslovnim prostorima i Vivaxe, od 7kw, koji rade cijelu godinu (grijanje i hlađenje) i dobro se drže.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 09:38   #3114
Chandler
Premium
Moj komp
 
Chandler's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 214
Ekipa, molio bih vas preporuku za neku dobru klimu za apartman.
Bitno mi je da dobro grije.
Apartman je dobro smješten, u dobroj hladovini tako da ni u ljetu nikada nije prevruće.
S obzirom da idem tamo dosta i van sezone to mi je najjednostavniji način za zagrijati prostor u kratkome vremenu.

Radi se o nekakvih cca 70ak m2 a zanima me nešto tipa Mitsubishi, Toshiba itd...
Ako imate preporuku nekog konkretnog modela bio bih vam zahvalan.
Nekih par sto kn gore dolje ne igra ulogu.
Chandler je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2020., 17:50   #3115
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Najmanju moguću uzmi, a što se tiče modela, mislim da je skoro svejedno. Gree je ok klima, Toshiba i Micabuši top klime, ali i ostali su dovoljni dobri koliko ćeš je ti koristiti.
Toshiba, Daikin i Mitsubishi ELECTRIC, ne heavy industries, su top. Mater mi je uzela gree sad, jer koristi klimu 15 dana preko ljeta i to je to, lipo razladi i lipo izgleda, samo je na wifi nikako ne mogu spojit, a cini se da nema potrošnju zapisanu.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2020., 13:48   #3116
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Toshiba, Daikin i Mitsubishi ELECTRIC, ne heavy industries, su top. Mater mi je uzela gree sad, jer koristi klimu 15 dana preko ljeta i to je to, lipo razladi i lipo izgleda, samo je na wifi nikako ne mogu spojit, a cini se da nema potrošnju zapisanu.

Spada li pod gore navedene top marke još uvijek Fujitsu? Ovo me zanima čisto da budem u toku. Jedno vrijeme su bili rame uz rame sa Mitsubishiem, Daikin iznad njih, a Toshiba je bila blago ispod kada sam prije 10-ak godina proučavao što je najbolje za uzeti. Odlučio sam se na kraju za Toshibu jer je bila dosta jeftinija. Danas vidim da se i Daikin prodaje po kikiriki cijeni u odnosu na desetljeće ranije.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2020., 14:40   #3117
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Nezz nisam profi ali rekao bih da da, ljudi su uglavnom prezadovoljni sa njima a instalatwri ih hvale, tako da valjda jesu
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2020., 15:53   #3118
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
Pozdrav,
trebao bih preporuku za prijenosnu klimu ( živim na 4. katu i mislim da montaža klasične klime nije moguća)
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2020., 16:10   #3119
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Zna li itko zasto mi klima, dok je ugasena ponekad kapi po sredini uza zid, nije to puno i nije uvijrk al me zivcira vidit kapi, daikin comfora je u potanju i normalno kondenzat odvodi dok radi, znaci kad radi sve je nirmalno... al me nervira to
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2020., 16:10   #3120
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Najbolje da nazoveš montera i pitas jel moguce, mislim da su bolje fiksne nego prijenosne, osim ako ti treba prenosivost.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na