Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.07.2016., 17:15   #2131
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Imaš ovjde:
http://www.dobraca.com/savjeti/siemens-sx763/openwrt

A sve što je inače Delboy napravio za SX-a imaš ovdje:
https://storage.googleapis.com/googl...ce-archive.zip

Tu je sve i sa prve stranice
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2016., 17:45   #2132
ali_dzi
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: x
Postovi: 57
Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
Imaš ovjde:
http://www.dobraca.com/savjeti/siemens-sx763/openwrt

A sve što je inače Delboy napravio za SX-a imaš ovdje:
https://storage.googleapis.com/googl...ce-archive.zip

Tu je sve i sa prve stranice
Hvala (dao si Ferarri rastavljen do šarafa amateru da ga sastavi)!

Nakon ubacivanja secondary_boot.img, na 192.168.1.1 dobijem:



i kad tu pokušam sa BROWSE i SUBMIT upucati "gigaset_sx763-webflash-firmware.bin" ili bilo što drugo ("uImage.bin"), dobijem nakon 15-tak sekundi ovo:



Ovo mogu sejvati (uvijek dobijem neko random ime od 8 znakova) i fajl je uvijek 340 bajta (nečitljiv, binarni, uvijek drugačiji sadržaj).

Nakon ovoga, ne mogu pristupiti modemu, već ga moram hardverski resetirati, nakon čega se ponovo vrtim u krug sa Failsafe UI-jem.
Malo sam gledao sa Wiresharkom, čeka tko je na 192.168.1.1 i nikad ne dobije odgovor. Nemam pojma što dalje.
Antivirus/firewall isključeni, Firefox 47, XP SP3, dakle standardno, a probao sam i na notebooku sa Win7, isto se sve ponaša.

Mislite li da je modem zbrikan?

Zadnje izmijenjeno od: ali_dzi. 29.07.2016. u 17:51.
ali_dzi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.07.2016., 17:55   #2133
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
Nije zbrickan, ima samo bootloader, sad trebaš OS flashati. Samo pokušavaj dalje po uputama, jednom će proći
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2016., 18:16   #2134
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor ali_dzi Pregled postova
i kad tu pokušam sa BROWSE i SUBMIT upucati "gigaset_sx763-webflash-firmware.bin" ili bilo što drugo ("uImage.bin"), dobijem nakon 15-tak sekundi ovo:


Upucaj uImage.bin i kada ti iskoci ovo sa slike gore ne diraj nista... ostavi da stoji tako.

Za 10-15min cuti ce se klik iz routera i rebootat ce se...

Ako se nista ne dogodi za 20min max onda ti nije dobar uImage.bin tj. nije dobra verzija, trazi neku drugu, stariju.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2016., 20:09   #2135
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 246
Jel uspio netko natjerati QoS da radi, ruter mi služi samo kao AP za goste ali nikako da mu uspijem limitirati max brzinu up i down
grizli1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 13:07   #2136
ali_dzi
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: x
Postovi: 57
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Upucaj uImage.bin i kada ti iskoci ovo sa slike gore ne diraj nista... ostavi da stoji tako.

Za 10-15min cuti ce se klik iz routera i rebootat ce se...

Ako se nista ne dogodi za 20min max onda ti nije dobar uImage.bin tj. nije dobra verzija, trazi neku drugu, stariju.
Ništa od ovoga ne pomaže - pokušao sam više raznih img-ova, svaki put LAN1 blinka dok prima .img fajl (30-60 sekundi), nakon toga OPEN dialog i svejedno što tu uradim (ne diram, sejvam ili otkažem), nakon 30 min se ništa ne događa (samo svijetle Power i LAN1).

Kad pokušam upucati neki drugi boot loader (secontary_boot.img), dobijem drugačiju sliku:


ali ništa se ne desi, niti LEDovi blinkaju, niti se uređaj reboota. Nakon toga se čak niti ne zaglavi (ne moram ga resetirati), već samo ponovo pokrenem browser i opet sam u FailsafeUI-u. JBG , nije mi bitan ovaj ruter, nabavit ću drugi, ali opet ću nešto sjebat, tako da mi se ne da niti početi.
ali_dzi je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 16:25   #2137
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Evo, ovaj ja koristim kao pocetni. Nakon njega idu svi ostali itd..

Preko 20-tak komada je krenulo sa tim.

https://1drv.ms/u/s!AlgJgEMRnhzyixn0sLmPRAX6OC_8
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 19:37   #2138
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 361
Ja sam nakon dužeg vremena sam uspio staviti gore DDWRT v.3.0 r.30016 std (06.24.16) tako mi barem piše na desnoj strani, ali sada imam problem jer kada kliknem na wireless postavke router jednostavno zablokira, pa me zanima kako da to popravim..

Hvala..

Naknadno sam sada putem web flasha napravio upgrade na v.3.0 r.30342 std (7.30.16) i opet ista stvar, pa izgleda da moje problem u firmweru već je nešto drugo problem..
__________________


Zadnje izmijenjeno od: KR-DI. 04.08.2016. u 20:19.
KR-DI je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2016., 00:52   #2139
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
I kod mene ista stvar sa zadnjom verzijom (8-04-2016-r30356).
Kad odem na Wireless postavke izbaci blank screen i ne mogu jedno vrijeme pristupiti routeru.

Zato sam stavio "06-20-2016-r29974" za koju je alengrosevic napisao da radi i sad bez problema podešavam Wireless.
Ako se nekome da tražiti međuverziju koja radi, slobodno, meni je dosta WRT-a i flashanja.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2016., 09:16   #2140
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 361
Znači sada sam uspio staviti ddwrt gore i sve odlično radi, ali sada me zanima na koji način da osposobim router za 4g mrežu jer sam u međuvremenu nabavio 4g lte huawei e3372h-153 usb stick, pa ako je netko radio takvo nešto bio bih zahvalan da mi napiše na koji način da to napravim..

Hvala.

Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
I kod mene ista stvar sa zadnjom verzijom (8-04-2016-r30356).
Kad odem na Wireless postavke izbaci blank screen i ne mogu jedno vrijeme pristupiti routeru.

Zato sam stavio "06-20-2016-r29974" za koju je alengrosevic napisao da radi i sad bez problema podešavam Wireless.
Ako se nekome da tražiti međuverziju koja radi, slobodno, meni je dosta WRT-a i flashanja.
I kod mene ta verzija radi bez problema, a sve koje su novije ne radi mi wireless tj. ne mogu ući u postavke.
__________________

KR-DI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.08.2016., 00:20   #2141
ali_dzi
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: x
Postovi: 57
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Evo, ovaj ja koristim kao pocetni. Nakon njega idu svi ostali itd..

Preko 20-tak komada je krenulo sa tim.

https://1drv.ms/u/s!AlgJgEMRnhzyixn0sLmPRAX6OC_8
Ok, i što onda nakon ovoga? Vidim da ima ta verzija od 20.6.16 sa 3 fajla u folderu (gigaset..., preflash... i uImage) koja kao radi korektno. Što bi trebalo ako ovaj tvoj uImage.bin prođe, tj. kojim redosljedom?
ali_dzi je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2016., 00:37   #2142
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ako ti prodje ta verzija sto sam ti okacio onda ugasis router, stisnes reset i upalis dok ponovo ne dobijes Failsafe UI.

Stavis gore v24-sp2 (01/17/15) build 25948 koji sam ja zadnji tu prijavio da radi ili taj 06-20-2016. bulid 29974 koji je kolega forumas prijavio da isto radi ok.

Fleshas uvijek sa uImage.bin.

Preflash je boot loader, web flash je za fleshanje iz samog sucelja i nije uvjek ucinkovito, zna se zblesirati...


Citiraj:
Autor KR-DI Pregled postova
ali sada me zanima na koji način da osposobim router za 4g mrežu jer sam u međuvremenu nabavio 4g lte huawei e3372h-153 usb stick
Sa dd-wrt nikako, napisao sam gore koja 2 sticka rade provjereno, za bilo koji 4G stick uopce za sada nemam neki info da radi sa dd-wrt.

Sa openwrt mozda, piskaralo se nesto o tome u temi, valja pretrazivati... no nije klasicna konekcija da se router konekta na stick nego sam stick routa preko usb-a na WAN/LAN promet, nisam ni ja skuzio do kraja a niti isprobao... trazite postove
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 06.08.2016. u 00:45.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2016., 00:12   #2143
ali_dzi
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: x
Postovi: 57
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Fleshas uvijek sa uImage.bin.
Izgleda da baš ne kužim nešto pa te (vas) molim da potvrdite ili opovrgnete:
1. Preflash je isto što i secodnary_boot i on daje samo FailsafeUI tj. bootloader
2. Taj bootloader može učitati samo uImage.bin
3. Kad već imamo gore neki DD-WRT (što ja još nisam uspio!), onda kroz to DD-WRT web sučelje možemo flešati sa gigaset*.bin fajlom, ali se ne preporučuje, već kroz FailsafeUI i uImage.bin
4. To bi značilo da su uImage.bin i gigaset*.bin u principu isti fajlovi, samo ih se load-a sa drugačijim sučeljem (bootloader vs DD-WRT sučelje).
5. Znači li to da nas hard reset uvijek vraća na FailsafeUI i obvezno ponovno flešanje sa uImage.bin (makar gore već i bio DD-WRT)?
6. Treba li kao bootloader koristiti ovaj preflash umjesto secondary_boota?

Jesam li ja ovo otprilike skužio kako treba ili mi je opet nešto promaklo?

p.s. hvala svima koji se trude pomoći u ovim ljetnim vrućinama
ali_dzi je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2016., 01:41   #2144
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Da, da, da, da, da i ne

Sto se tice hard reseta nije ti potreban dokle god ne mislis mjenjati fw. Imas obican reset i imas Restore Factory Defaults iz samog sucelja.

Ako odradis Restore Factory Defaults kada se router digne bice sve isto kao da si ga prefleshao ponovo sa postojecim fw...

Preflash je samo u slucaju da kreces od nule sa nekim t-com, iskon itd... koji jos ima deafultni njihov fw.

Sa Failsafe UI moze doduse proci i web flash.bin ali kako kad... ono sto sam ja testirao je to da taman ako i webflash.bin preimenujem u uImage.bin i turim ga... nekad ne prodje ili prodje ali nemam boota tj. ne digne se dobro router.

Uostalom cemu fleshati iz web sucelja i rizikovati kad sa Failsafe UI radi sve ko po spagi. Nije se jednom desilo da neki bulid doslovce nece proci iz webflesha koliko god puta probao a kad opalim taj isti bulid sa uImage.bin prodje iz prve...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2016., 13:42   #2145
ali_dzi
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: x
Postovi: 57
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Evo, ovaj ja koristim kao pocetni. Nakon njega idu svi ostali itd..

Preko 20-tak komada je krenulo sa tim.

https://1drv.ms/u/s!AlgJgEMRnhzyixn0sLmPRAX6OC_8

OPA MIKI!!!
SVE PROŠLO OK, IMAMO HRV... pardon, DDWRT na ruteru, za koji već mjesec dana mislim da je zbrikan. HVALA NA POMOĆI MILION PUTA!!!!
Idemo dalje, u istraživanje DDWRT-a, biće tu koliko vidim dosta posla.

Hvala još jednom!
ali_dzi je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 15:11   #2146
ojura
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Je li uspio tko staviti 15.05.1? Imam attitude adjustment 12.09.1 od Delboya trenutno. Pokusao sam flashati openwrt-15.05.1-lantiq-xway-GIGASX76X-squashfs.image sa downloads.openwrt.org, i iz failsafea i iz Lucija, no uvijek mi se prestane javljati.
ojura je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 16:22   #2147
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
Mene zanimalo pa sam se poigrao prije par mjeseci s time, zaključak je da se bolje držati stare Delboy patchirane verzije. Trunk je katastrofičnom stanju, oduvijek je bio, patchevi koje su Delboy i ekipa napravili nisu nikad ušli u trunk. Nemojte niti probati ubacivati image od 15.05. ili trunk Designated Driver
Npr ono što sam ja našao.:
- particije u flashu ne štimaju, trunk verzije rade s 1 bootloaderom, SX763 ima 2.
- Wifi ne radi, trunk verzija očekuje potrebne podatke u posebnom epromu, kojega SX nema. Delboy i ekipa su umjesto toga ubacili hardcode u source. U međuvremenu je napravljen noviji patch koji te podatke drži na posebnoj particiji u flashu. Po meni nepotrebno, ali naravno da niti jedna verzija nije završila u trunku
- Delboy je nešto hakerirao i po GPIO, Luci interfaceu,... to samo on zna što je sve mijenjao.
- onaj sec. bootloader koji ima failsafe UI ima sjeban networking što smo svi provjerili kako iz 75-og pokušaja prihvati image.
- Uboot bootloader iz trunka je sjeban, nikako da pokupi environment i failsafe ne radi, ne mžeš ući u njega, ne rade niti eth portovi, kaos, samo serijska konzola.

Nakon podosta zajebancije uspio sam kompilirati i preko serijske konzole ubaciti trunk DD nakon selektivnog prebacivanja Delboyevih patcheva, ali nije radio wifi, status u Luci i dr. Od valjda 5-6 kompiliranih verzija 15.05. i trunk DD samo jednom mi je proradilo i to djelomično.
Lijepo izgleda DD s material temom, vidi attach :-)

Uglavnom, dok se developeri ne dogovore da li će se držati particijske sheme kakva je u trunku ili original kakvu mi koristimo i dok sve te patcheve ne ubace i testiraju, ništa od toga.
Nema više smisla zafrkavati se sa starim siemensom.
Life is too short :-)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot_2016-04-15-21-31-07_org.mozilla.firefox.png‎
Views:	308
Size:	59.9 kB
ID:	16847   Click image for larger version

Name:	Screenshot_2016-04-15-21-31-24_org.mozilla.firefox.png‎
Views:	294
Size:	86.3 kB
ID:	16848   Click image for larger version

Name:	Screenshot_2016-04-15-21-33-12_org.mozilla.firefox.png‎
Views:	310
Size:	127.3 kB
ID:	16849  

Zadnje izmijenjeno od: c-shadow. 10.08.2016. u 16:29.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 23:06   #2148
ojura
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Svaka cast sto ti se dalo toliko mucit oko toga Mislio sam da je stvar u necem jednostavnijem, nisam zamisljao da je sluzbeni build takav shit naspram Delboyevog.
ojura je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 23:24   #2149
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
Ako si još na 12.09, imaš Delboyevu 14.07 verziju tu negdje u threadu, to je zadnja koja radi, a dao je i linkove na dodatne pakete ako ti treba USB itd.
Ako ne nađeš, javi na PM, imam ja negdje na disku moj compile Delboyevog repoa, ista verzija, isti paketi.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2016., 21:03   #2150
ojura
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Nasao sam, #1666, hvala. Samo, sad mi ne radi bas wifi. Na 12 sam imao radio0 (koji nije radio za postaviti AP) i radio1 (koji je radio), a sad ima samo radio0 koji ne radi. Koliko god puta lupim Enable, nikako da pise Mode: Master i ono sto sve vec treba kad radi wifi.

Izgleda da ipak ostaje na 12

Zadnje izmijenjeno od: ojura. 11.08.2016. u 22:36.
ojura je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2016., 18:25   #2151
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Dali netko može isprobati i/ili potvrditi da se sa nekom verzijom openwrt ili ddwrt sx763 može koristiti kao repeater + da ima dva SSID-a s tim da je jednom limitirana max brzina?
Idealno bi bilo da bez korištenja kabla mogu extendati wifi signal od postojećeg routera te dodati jedan SSID na kojem bi bila ograničena max brzina.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2016., 19:01   #2152
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
sx763 i 2 ssid-a nikako ne rade kako spada. router se stalno zblesira. Probao na 3 komada.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2016., 19:13   #2153
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Tenks. A dali se može qos namjestit da je limitirana brzina za sve osim određene IP ili MAC adrese?
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2016., 01:01   #2154
ali_dzi
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: x
Postovi: 57
Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Dali netko može isprobati i/ili potvrditi da se sa nekom verzijom openwrt ili ddwrt sx763 može koristiti kao repeater + da ima dva SSID-a s tim da je jednom limitirana max brzina?
Idealno bi bilo da bez korištenja kabla mogu extendati wifi signal od postojećeg routera te dodati jedan SSID na kojem bi bila ograničena max brzina.
Mislim da SX763 nema repeater mod jer, sam negdje pročitao da ga Atheros WLAN chipset ne podržava (tj. iz nekog razloga nije podržan u Open/DD WRTu). Zato ima client mod, što baš i nije isto, ali je na neki način iskoristivo. I meni treba kao repeater pa ako je netko siguran da sam u krivu...
ali_dzi je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2016., 01:06   #2155
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
nebitno, podržava 4 ssida i može se na openwrtu
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2016., 09:01   #2156
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
@ali_dzi
Imaš alternativu ako stabilno radi:
- uz postojeći wifi interface dodaj jedan virtualni
- jedan neka je AP a drugi Client
- sve u istoj grupi / mreži i eto repeter
- sad se ne mogu sjetiti, treba isprobati, koji interface postaviti za šta jer su spominjali da kad postaviš obrnuto onda zeza
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2016., 21:16   #2157
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@ali_dzi
Imaš alternativu ako stabilno radi:
- uz postojeći wifi interface dodaj jedan virtualni
- jedan neka je AP a drugi Client
- sve u istoj grupi / mreži i eto repeter
- sad se ne mogu sjetiti, treba isprobati, koji interface postaviti za šta jer su spominjali da kad postaviš obrnuto onda zeza
Gore sam bio napisao, probao na 3 komada i ne funkcionira nikako. Doduše, ddwrt je bio na sva tri, sa open wrt nisam pokušavao.



Enivej, može mi netko dat uput kako da složim sx763 sa open wrt-om da bude client? router je tg782, t-com, wpa2 psk. Mučim se već dva dana i neznam više di fulam.

Zadnje izmijenjeno od: The AC. 07.09.2016. u 21:22.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 00:13   #2158
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Vjerujem da nisam jedini kojem su sve stare mašine pocrkale pa da više nema s čim flashati *WRT na ultra-zbugganom HTTP serveru u U-Bootu.
Alternativa je: zalemiti UART, učitati uImage preko TFTP-a, zapisati ga na 0xB0020000. Nakon toga "run flash_args" i "bootm b0020000". OpenWRT bi se trebao bootati.

Jednostavniji način bi bio buildati novi U-Boot koji će automatski pokretati pouzdaniji tftp umjesto http-a kao fallback ako ne nađe image, jer uIP server koji se ovdje koristi je očigledno nekompatibilan s novijim hardverom, a i sam projekt je napušten, odnosno postao dio većeg projekta.

Ja bih drage volje, ali ne znam kad ću uhvatiti vremena...

Zadnje izmijenjeno od: Blagus. 08.09.2016. u 00:24.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 20:43   #2159
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Mene zanimalo pa sam se poigrao prije par mjeseci s time, zaključak je da se bolje držati stare Delboy patchirane verzije. Trunk je katastrofičnom stanju, oduvijek je bio, patchevi koje su Delboy i ekipa napravili nisu nikad ušli u trunk. Nemojte niti probati ubacivati image od 15.05. ili trunk Designated Driver
Npr ono što sam ja našao.:
- particije u flashu ne štimaju, trunk verzije rade s 1 bootloaderom, SX763 ima 2.
- Wifi ne radi, trunk verzija očekuje potrebne podatke u posebnom epromu, kojega SX nema. Delboy i ekipa su umjesto toga ubacili hardcode u source. U međuvremenu je napravljen noviji patch koji te podatke drži na posebnoj particiji u flashu. Po meni nepotrebno, ali naravno da niti jedna verzija nije završila u trunku
- Delboy je nešto hakerirao i po GPIO, Luci interfaceu,... to samo on zna što je sve mijenjao.
- onaj sec. bootloader koji ima failsafe UI ima sjeban networking što smo svi provjerili kako iz 75-og pokušaja prihvati image.
- Uboot bootloader iz trunka je sjeban, nikako da pokupi environment i failsafe ne radi, ne mžeš ući u njega, ne rade niti eth portovi, kaos, samo serijska konzola.

Nakon podosta zajebancije uspio sam kompilirati i preko serijske konzole ubaciti trunk DD nakon selektivnog prebacivanja Delboyevih patcheva, ali nije radio wifi, status u Luci i dr. Od valjda 5-6 kompiliranih verzija 15.05. i trunk DD samo jednom mi je proradilo i to djelomično.
Lijepo izgleda DD s material temom, vidi attach :-)

Uglavnom, dok se developeri ne dogovore da li će se držati particijske sheme kakva je u trunku ili original kakvu mi koristimo i dok sve te patcheve ne ubace i testiraju, ništa od toga.
Nema više smisla zafrkavati se sa starim siemensom.
Life is too short :-)
Ja imam drugačije iskustvo sa 15.05.
1. Postoji više shema particioniranja. Trunk koristi shemu jedan bootloader + environment + image. Ono što većina nas koristi je zamijenjen sekundarni bootloader, radi jednostavnije instalacije i uštede prostora (zbog kompresije, Siemens + secondary daju 128KiB mjesta više na flashu).

2. Da bi radio samo sa jednim bootloaderom (trunk shema), trebaš buildati uboot-lantiq-gigasx76x_nor.
Kad ga buildaš, dobit ćeš u-boot.bin file koji flashaš na 0xB0000000. Nakon cold boota trebao bi dobiti taj bootloader u konzoli. U njemu radi networking i uspio sam prebaciti image preko tftp-a, tako da nisam siguran kakve probleme ti imaš sa eth portovima.

3. openwrt-lantiq-xway-GIGASX76X-squashfs.image flashaš na B0040000.
Upišeš u konzolu "setenv bootargs root=/dev/mtdblock1 rootfstype=squashfs; bootm 0xb0040000" i bootat će ti se CC na kojem čak i USB radi.

4. Patchevi koje spominješ, a koji su djelo Luke Perkova, Delboya i Slovenaca nikad neće biti upstreamani jer petljaju po kernelu, a to je suprotno pravilu maintainera Lantiq platforme po kojem bi cijeli Lantiq imao jedan kernel.
Device tree, koji postoji u 15.05 a ne sjećam ga se iz ranijih verzija, napravljen je upravo zbog takvih situacija, a budući da mi USB power radi u trunku, znači da si je netko dao truda i prebacio GPIO konfiguraciju iz kernela u device tree.
Nisam gledao commitove da bih znao jel išta drugo upstreamano na taj način.

Vjerujem da bi se lijepo dalo upogoniti CC/DD na Siemensu, samo treba malo vremena i volje.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2016., 21:03   #2160
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
Probao sam to sve što opisuješ, najviše sam uspio dobiti da se CC pokrene, ali nije radio wifi i pola statusa u luci.
Uboot koji sam buildao i natočio preko serijske konzole nije radio dobro, failsafe mode nije se htio uključiti niti na jedan način.
Vjerujem da se može složiti, ali činjenica je da taj stari router nije vrijedan truda.
Pogotovo za prosječnog korisnika.
Zato: RIP SX763.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na