Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2014., 08:59   #1561
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Citiraj:
Autor stokis Pregled postova
prika molim te reci mi gde si nabavio kod nas taj ruter?
i jesi na sx-u ima predodono openwrt pa sa ga vratio na t-com firmware?
pošto je mene zezo t-com da mogu isključivo adb koristit za voip
hvala
Naručio sam ga s ebaya za 280kn s poštarinom. Gledaj svako malo na ebayu, ima ih za 30 dolara u americi koliko hoćeš, samo ne šalju svi u Hrvatsku. Ja sam onda naletio na jedan 30 dolara i kojih 20 dolara poštarina potpuno novi. Stigao je za 7 dana, nov u celofanu.

Povratak na t-com software moraš imat nekakav openwrt bilo kakav i onda točno po upustvu. Mene je zezao tftp dok nisam onu naredbu ispravio i onda izprve bez problema.

Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Mozes koristit bilokoji router koji ima podrsku za VoIP i kojeg znas konfigurirat. Ja uredno koristim, tj spajam se kad se ukaze potreba, na jednom te istom mjestu: Thomsone ST780i i TG782, Siemens SX763 i ADB A4202N. Na svima uredno radi IMS kad se spojim i sumnjam da je T-Com briga s kojim se ja routerom spajam.
Slažem se s ovim, jedino meni sx763 malo bolje radi jer se prilikom reconnecta ili recimo gašenja/paljenja openwrt uvijek instantno spoji na internet preko sx763, dok je preko tg782 bacao pap authentication failed jedno minutu dok se nebi spojio.

Citiraj:
Autor stokis Pregled postova
imali gde taj file
Mislim da ćeš to morat povuć direkt od t-coma, a kako točno nisam 100% siguran. Probaj kad vratiš t-com na sx763 tvornički reset odavde

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=174453

Koliko vidim možeš probati i uzeti nečiju konfiguraciju, ubacit svoju šifru i probat se spojiti.
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2014., 17:02   #1562
stokis
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: vinkovci
Postovi: 191
situacija je ovakva
simensa sx sam vartio na t-com firmware, ubacio ovaj config file
proja toga upiso svoje podatke za voip i internet.
i na kraju voip radi ali internet neče,zvao t-com i njima nije jasno da voip hoče a internet neče, inače sa neslužbenim ruterom trebalo bi biti suprotno i na kraju mi je reko da je vijerovatno config file što sm ubacio negde zeza.




stokis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2014., 17:20   #1563
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Citiraj:
Autor stokis Pregled postova
situacija je ovakva
simensa sx sam vartio na t-com firmware, ubacio ovaj config file
proja toga upiso svoje podatke za voip i internet.
i na kraju voip radi ali internet neče,zvao t-com i njima nije jasno da voip hoče a internet neče, inače sa neslužbenim ruterom trebalo bi biti suprotno i na kraju mi je reko da je vijerovatno config file što sm ubacio negde zeza.
Fakat glupo jel se sinkronizira adsl? Jesi sigurno svi podaci dobri (0/33 vpi/vci), probaj liniju kabla stavit u line. Ne znam što bi još moglo bit, probaj tvornički reset pa ispočetka. Stvarno čudno da voip radi a internet ne.
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2014., 17:28   #1564
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
@sipe, DSL linija se sigurno sinkronizira, jer nebi inace radio IMS!

@stokis, problem je vjerojatno u neuskladjenom username/pass za spajanje na internet. Nebi bio ni prvi ni zadnji da te neki krivi/nepotrebni znak zeza.

Inace, prema slici, meni se cini da imas na SX-u ukljucenu opciju "PPPoE PassThrough", pa ako je, iskljuci ju. S tom opcijom router ocekuje autentifikaciju od drugog routera i ne salje svoju, pa nema sanse da te Authentication server propusti dalje na internat.
Koju poruku ti zabiljezi u logu SX-a nakon kaj stisnec gumb "Connect"?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2014., 22:33   #1565
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Dal itko zna kako srediti da MaxTV radi na Tomatu na HT FTTH?
Uspio sam napravit da radi internet sa VID offset na 96 i VLANom broj 100 koji ima tagiran WAN port.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2014., 19:16   #1566
dvorel
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Daruvar
Postovi: 21
dd wrt

Trebao bih dd-wrt fw za sx763 na kojemu radi qos. Trenutno je na njemu build 18687.
dvorel je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 12:14   #1567
creborn
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: koprivnica
Postovi: 14
ajd da sad ne gnjavim puno sto i kako.. procitao sam prvih 16 strana topica pokusavajuci flashat sx 763. uglavnom...ubacio sam secondary preko default sucelja.. i dosao na failsafe gui.. i nema sanse upucat ni jedan img sa onog prvog tutoriala... ni onaj testni voip.. ni annex ab. u chromu samo pise da stranica nije dostupna.. u mozzili malo duze vrti connecting iopet napise da je vezi isteklo vrijeme

nemam ni ubuntu ni nista.. koristim win 8.1

ima koja ideja cime da probam to upucat? sad sam u pat poziciji.. nemogu ni naprijed ni natrag

btw u network postavkama PCa sam postavio i IP i gateway i dns onako kako pise u tutorialu

nemam avast.. ugasio sma i win firewall i win defender...

edit: probao sam i neki lunascape browser.. isto izbaci this page can not be found nakon sto submitam file

edit2: The system is now trying to flash. If there is a problem, the LEDs will start to blink.
After a successful update the box will reboot

hm.. upalilo u mozzili.. al sam odabrao onaj secondary image... ni vrag da sam cijelo vrijeme tiskao krivi file.....I sad on flasha.. vec neko vrijeme....
lampice ne blinkaju... nema progres indikatora....pa cekam...

Zadnje izmijenjeno od: creborn. 07.07.2014. u 12:29.
creborn je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 12:25   #1568
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Makni se od W8 smetja i najnovijih browsera, nađi komp sa XP ili Linux - om + starija verzija Firefox - a, u ovoj i onoj drugoj temi o SX - u smo govorili o tome.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 12:30   #1569
creborn
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: koprivnica
Postovi: 14
znam da je w8 smetje.. jbga.. dobio original cd.. pa stavio gore... imam i win7 original.. 64 bitni.. pa samo cekam da ovo gofno pocne komplicirat pa da ga maknem
creborn je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 12:34   #1570
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
skini fakin ubuntu i pokreni ga fakin live.

ili jos jednostavnije, digni ubuntu u virtualki, stavi mu static IP i povezi ga na fizicku mrezu...
domis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2014., 12:38   #1571
creborn
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: koprivnica
Postovi: 14
ko sto rekoh.. pise da flasha... pa cekamo....

i nemojte vi tu meni static ovo ono.. pogubio sam se u pola threadova ovdje.. nisam ja neki network admin nesto... vec low end user

edit: koliko zapravo traje to flashanje? lampice ne blinkaju ( to pise da indicira nevolju) al to vec traje cca 10 min

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 07.07.2014. u 14:21.
creborn je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 12:57   #1572
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
static IP MORAŠ imati, ako neznaš postaviti - guglaj
velika je vjerojatnost da budeš moral iz linuxa flešati - digni neku live distru
domis je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 14:42   #1573
creborn
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: koprivnica
Postovi: 14
ok.. skinuo virtualbox, downloadam ubuntu.iso... kad pokrenem sve.. idemo dalje. u networkingu sam podesio IP onako kako pise na prvoj stranici tutoriala

edit... podesio sam IP u ubuntu networkingu... ne u windows networkingu

pokrenuo ubuntu.. i mozzilu.. upisao 192.168.1.1 i dobivam ovo:

A username and password are being requested by 192.168.1.1. The site says: "level 15 access"

probao user/user..nista..user/ 0000 nista..... sto je pak sad zapelo* probao sam restartati ruter.. ali vise ne dobivam onu failsafe GUI poruku da mogu ubaciti secondary boot. onaj flsh iz windsa nikad nije dosao do kraja... (cekao sam cca 2 sata)

EDIT2
ok.. u ubutnu sam na manual postavio network postavke 192.168.1.16... 255.255.255.0 i dns 192.168.1.1. i to je to. Nemogu pristupiti ruteru. jel to znaci da je flash sheban i da imam ciglu? ono sa serial portovima nebi radio

Zadnje izmijenjeno od: creborn. 07.07.2014. u 16:01. Razlog: Koristi edit, ne lupat x postova za redom
creborn je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 16:21   #1574
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Ako si vec napravio ovo:

"Ukoliko nesto zeznete u openwrt ili dd-wrt i nezeli se bootat, da bi ste ponovo usli u web server secondary bootlodera potrebno je:
Ugasiti router, zatim drzati tipku reset s doljnje strane, upaliti router i pustiti tipku nakon par seknudi.
Sada ce se ponovo otvoriti web server na 192.168.1.1 i možete ponovo ubaciti img, i pri tome će se sve vratiti na default."

i ne radi, probaj i ovo (TVORNIČKI RESET)

Ako ni tad ne proradi, bojim se da je cigla...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 16:37   #1575
creborn
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: koprivnica
Postovi: 14
ah.. nista..... onaj tvornicki uopce ne pali wlan/voip ledice. pingam ga u cmd-u i nema odgovora ni na 12.1 ni na 1.16
creborn je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2014., 23:36   #1576
john_tranzistor
Premium
Moj komp
 
john_tranzistor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 80
Sx763 ne koristim za spajanje na net (za to koristim drugi ruter koji je s ovim žično povezan u LAN port) nego za šeranje Neta po kući i kao neki jednostavni NAS. Interfejs WAN sam obrisal.
Problem je da mi sad ne radi transmission i diagnostics - jer ruter sad "nezna" na net (Dok sam se s njim spajal na adsl (WAN interfejs) to je radilo)

Zanima me kak to podesiti da radi i kako još osposobiti da wan port radi kao lan port.
john_tranzistor je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2014., 10:26   #1577
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Ponovno preko Setup-a napravit WAN interface? Iz kojeg si ga razloga obrisal, kad je to jedini podesan nacin spajanja na prvi router?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2014., 11:50   #1578
zwizard1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: R Hrvatska
Postovi: 145
Pozdrav svima.
Situacija je sljedeća da ne naručujem bez veze sa ebay-a zanima me da li se u usb port na sx763 na kojem je uredno podignut openwrt može uštekati WiFiSKY kartica one sa ebay-a (http://www.ebay.com/itm/WiFiSKY-2000...item486b6767d1) i da li bi to radilo.

Naime ruter mi je podgnut u klijent modu i spajam se na drugi Ap cca 500 m zračne udaljenosti i stalno mi veza puca. Pokazuje da je signal na nekih 58-62% i onda odjednom ništa. Na AP je 3D korner antena , a na ovom u klient modu obična yagi antena. E sad kako su na istim oni kablovi za povezivanje antene i rutera isto naručeni iz kine da li bi bilo moguće da oni prave probleme ili mi je nešto drugo.

Naime zamisao je bila u neku plastičnu ,nepropusnu kutiju postavit wifiskay povezat na jagicu i onda spustiti usb kabal do rutera i na taj način preko wifi skay kartice imat internet.
zwizard1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2014., 18:43   #1579
tehcereal
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 45
Moze netko napisat sto radim krivo kod spajanja na postojeci ap sa openwrtom.

Openwrt postavim na 192.168.2.1 postojeca mreza mi je zteov ruter na 192.168.1.1
U luci skeniram wifi spojim se napravim novi interface stabridge i odaberem lan i wwan u firewallu odaberem accept na forwarding i sstavim kvacicu na masquerade jer bez toga uopce nece. na pcu mi je postavljeno da automatski dobija ip te sam spojen na lan2 utor na sx763.
Kad to postavim tako sve radi i mogu se spojiti sa na net preko openwrta međutim kad ugasim ruter iz struje nekad oce nekad nece pa opet proradi nakon prckanja po postavkama pa vracanja na staro
To je sve sta sam dirao po ruteru.
Plus sto na windows 7/8 moram pod postavkama lan adaptera iskljuciti kvacicu na ipv6 da bi uopce ista proradilo
U uputama na wikiju pise da disableam dhcp na openwrtu ali tako uopce nece nista nesto ili zte zeza ili negdje grijesim.

Stavim i gateaway pod lan ip zte rutera ali nista . Znaci ako neko moze napisat sta tocno radi da bi se spojio na postojeci ap.
Te jos nesto zasto openwrt maskira mac adresu uređaja na 00:05:d1:20:00:c0 na oba uređaja na koja stavim openwrt
tehcereal je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2014., 08:43   #1580
edomali
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: hr
Postovi: 33
Winscp mi se ne želi spojiti,probao sam na sva tri kompa sa isključenim firewalom i antivirusom.telnet i putty se spajaju bez problema na portu 23 ali preko njih ne uspijevam ubaciti secondary boot image.
https://imageshack.com/i/p564QQOAp ova slika pokazuje kako izgleda moj ruter
https://imageshack.com/i/knStTwhSp ova slika pokazuje kako izgledaju drugi ruteri na čije slike sam naletio na netu.dali je to zbog toga jer nisam ubacio secondary boot image?help please...
edomali je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2014., 12:03   #1581
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Citao sam temu uzduz i proprijeko i nemogu pronaci rjesenje za svoj problem.

Htio bih preko openwrt-a ili ddwrt-a skidati fajlove na stick/disk preko ftp protokola sa servera?

Nikako da to upogonim, svaki savjet dobrodosao.

Unprijed hvala ljudi.
mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2014., 13:35   #1582
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
@tehcereal
Jednostavnije će ti biti da SX prebaciš sa 192.168.2.1 na 192.168.1.2,
tada ne trebaš nikakav routing jer je sve u istoj mreži,
potom ugasi njegov DHCP Server a podesi DHCP Relay (ako ga nema dhcrelay paket onda ga trebaš instalirati), i to tako da "Relay - a" DHCP glavnog routera sa 192.168.1.1.

Ovaj dio da trebaš "prčkati" po postavkama kako bi proradilo nakon gašenja može biti da neki detalj nije postavljen kako treba ili se nešto ne starta automatski nakon paljenja a proradi nakon manualnog aktiviranja ili postavljanja.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 15:47   #1583
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Kako postaviti vrijeme da pokazuje točno? GMT mu je fiksiran na 0 (pokazuje dva sata manje) u buildu "DD-WRT v24-sp2 (06/23/14) std (SVN revision 24461)"

Ntp client enable
Time zone Europe/zagreb
NTP server st.ntp.carnet.hr

Drugih problema u ovom najnovijem buildu nisam vidio... Link
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 17:04   #1584
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Trebalo bi biti GMT + 1 i još Daylight saving ...
a) pa stavi drugu Time zone koja je sada maknuta 2 sata
b) možda možeš riješiti editom nekog konfig fajla
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 22:02   #1585
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Ništa, bug je u tom releaseu. Svima je tako.

Popravljeno je u novom koji treba izaći ali se čeka da se popravi neka greška sa wifijem prije nego bude objavljen.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 02:02   #1586
lokoloko
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: worldwide
Postovi: 57
Gledam, neki dan stavljen, SX763. Preko njega mi šiba sve.. voip, iptv, adsl i ostale b/g ekipe.

Imam drugi sx763 sa "metnutim" dd-wrt-om al mi se neće sinkronizirat. Negdje fulam u postavkama, sve mi je glupo pitat. Sve sam prepisao sa ovog rutera, čak i MAC. Al opet neće. Može li pomoć?
lokoloko je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 12:37   #1587
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Kaj ti se "nece sinkronizirat"?
-DSL linija? Ona nema veze sa postavkama, jer se uvjek treba sinkronizirat ak je dobar modem i podesan anex.
-Internet?
-MaxTV?
-IMS?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 16:51   #1588
zuco1989
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Hr
Postovi: 8
Za one koji su izgubili wifi

Znaci prema ovoj temi:

http://wiki.openwrt.org/doc/howto/generic.backup

Za uspostavljanje wifi trebao bi mi backup od art.bin

Upute za izradu backupa pa ako netko ima volju i ispravan wifi da mi uploda:

https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=40589
zuco1989 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 22:45   #1589
mtigeli
Registered User
Moj komp
 
mtigeli's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Čakovec-okolica
Postovi: 55
Ponajprije, pozdrav svima!

Molio bih nekoga da mi pošalje svoj backup od configuration filea za OpenWrt na kojem mu radi T-Com internet,MAXtv i VoIP.

Unaprijed se zahvaljujem
mtigeli je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2014., 00:10   #1590
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Mislim da jos uvjek T-Com VoIP, tj IMS, ne radi ni na jednoj verziji OWrt-a...
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na