Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.02.2012., 14:54   #421
robi64
zovem se robert iz zg.sam
Moj komp
 
robi64's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZAGREB-DUBRAVA
Postovi: 1,073
uzeo sam samsung galaxy s 5" wifi tablet,uspio sam napraviti root idr.ali mi nije jasna ona opcija u USB postavkama gdje ima stavka Media Player, da li to znači da se može kada se uključi ta opcija gledati preko USB memorije ili vanjskog diska recimo filmovi,moram priznati da sam pokušao sve načine ali mi to nikako nije proradilo jednostavno tablet ne prepoznaje vanjsku USB memoriju,pa čemu služi onda ta opcija ako netko zna?
http://imageshack.us/photo/my-images/560/221738791.jpg/
__________________
zovem se Robert i iz Zagreba sam
robi64 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 15:11   #422
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Teoretski bi se reklo da se može gledati film sa sticka. Zašto ne možeš mi nije jasno.
Na mom A501 postoji usb i miniUSB konektor. U uputama jasno piše da USB konektor ima host funkciju i da se na njega mogu prikopčati drugi uređaji i to uredno šljaka (još nisam probao sa externim diskom, ali stick radi). Za miniUSB piše da je za prijenos podataka tj. spajanje na komp.

Moje osobno mišljenje je da se nisi usrećio s tim tabletom i da je on više igračka nego ozbiljan uređaj. Pokušao bi ga prodati i nabaviti nešto bolje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2012., 15:25   #423
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor Maddogg Pregled postova
da, trebao sam navesti za što mi treba...

dakle - kupujem ga ženi, a ona će ga uglavnom koristiti za surfanje, čitanje (e-books, pdf-ovi), mail, pisanje tekstova (znači poželjno da se može skopčati nekakva tipkovnica)...zbog ovog zadnjeg joj želim uzeti ekran od 10", za izvrtiti nekakav divx na putovanju, glazbu.....od igrica - solitaire, angry birds...nista zahtjevnije od toga...ukratko - više "uredske" stvari

ja ću ga povremeno koristiti uglavnom za surfanje, HDMI mi je zanimljiv zato što sam pročitao da se može spojiti na telku, pa nju koristiti kao monitor, odnosno da ima funkciju media playera (iako mi to uopće nije presudno, dapače ni bitno, obzirom da imam media player...no plus je ako ima tu opciju).

znači definitivno - 10" ekran, što veće rezolucije, capacitive, budžet cirka 2k kn...za ostalo sam fleksibilan
onda ti dvojezgreni procesor nije must-have. za media player preko tv-a ti prvo treba biti prikopčan na struju ali valjda ti je to jasno. slika kakav god tv bio će ionako ovisiti o materijalu kojeg puštaš.
ako se možeš "pružiti" do 2500, kupi acera 500/501 (razlika je samo u 3g modulu) i imaš prilično dobar tablet, ili idi na ipad jedinicu.
kapacitivni su manje više svi 10" modeli, a rezolucija-12xx*8xx kod nešto skupljih uređaja do 1024*600 kod low/mid range uređaja.
s time da na 16:9 uređajima mada su 10" nije nešto preugodno čitati internet stranice. za čitanje i pisanje je 4:3 puno ugodniji za rad.




Citiraj:
Autor robi64 Pregled postova
uzeo sam samsung galaxy s 5" wifi tablet,uspio sam napraviti root idr.ali mi nije jasna ona opcija u USB postavkama gdje ima stavka Media Player, da li to znači da se može kada se uključi ta opcija gledati preko USB memorije ili vanjskog diska recimo filmovi,moram priznati da sam pokušao sve načine ali mi to nikako nije proradilo jednostavno tablet ne prepoznaje vanjsku USB memoriju,pa čemu služi onda ta opcija ako netko zna?
http://imageshack.us/photo/my-images/560/221738791.jpg/
mislim da to nije za playanje medije nego za sinhronizaciju medija fajlova između samsunga i pc-a/kiesa. ako imaš postavke mass storage->vanjski disk, interernet->spanjanje pc-a na internet preko mobitela i media player-to bi trebalo biti to. a ako sam tablet nema host usb, onda moš' uštekat' što želiš, neće biti prepoznato.

sorry roby, nekako mi se čini da si i ovaj put zeznu stvar s kupovinom...

Zadnje izmijenjeno od: viking.software. 28.02.2012. u 15:32.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 15:36   #424
robi64
zovem se robert iz zg.sam
Moj komp
 
robi64's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZAGREB-DUBRAVA
Postovi: 1,073
Citiraj:
Autor viking.software Pregled postova
mislim da to nije za playanje medije nego za sinhronizaciju medija fajlova između samsunga i pc-a/kiesa. ako imaš postavke mass storage->vanjski disk, interernet->spanjanje pc-a na internet preko mobitela i media player-to bi trebalo biti to. a ako sam tablet nema host usb, onda moš' uštekat' što želiš, neće biti prepoznato.

sorry roby, nekako mi se čini da si i ovaj put zeznu stvar s kupovinom...
ma to sam uzeo jer je ovaj nešto manji od 7" tableta i spretniji za nositi,hm da pokušao sam i preko skinutog sa marketa programa USB HOST CONTROLERA i on očitava neke podatke i to je to samo vrti neke podatke ok ništa
__________________
zovem se Robert i iz Zagreba sam
robi64 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 16:20   #425
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
kud ćeš manje od 7"?
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 16:21   #426
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
Citiraj:
Autor viking.software Pregled postova
...
ako se možeš "pružiti" do 2500, kupi acera 500/501 (razlika je samo u 3g modulu) i imaš prilično dobar tablet, ili idi na ipad jedinicu.
...
Di si vidio za tu smjesnu cifru? Na nabavi su svi 3.2k+
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 18:31   #427
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
njuškalo. ljudi su ih pokupovali na onoj vipovoj akciji za 900 ili 999kn (nisam siguran) i sad ih lifraju na oglasima.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 18:51   #428
Zekoslavzeko
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Zna li netko nešto o tabletu Coby Kyros koji se pojavio u Chipoteki?
Model PC Tablet Coby Kyros 7022 7" je kod njih 1.099,00 kn. Vrijedi li to te novce?

http://www.chipoteka.hr/novost/104

Na ebay-u je npr US $144.95!

http://www.cooldroids.com/coby-kyros...2-3-tablet-pc/

Zadnje izmijenjeno od: Zekoslavzeko. 28.02.2012. u 19:09.
Zekoslavzeko je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 20:35   #429
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
ako nisi pretjerano zahtjevan korisnik i ako je budžet ograničen i ako bi uzeo tablet koji će vjerojatno dobiti još koju nadogradnju OS-a, onda se isplati.
za te novce si malo pogledaj prestigia 7070c. veća korisnička podrška, no, pitanje je koliko će mu još izdavati nadogradnje.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 21:14   #430
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,987
http://www.androidtablets.net/forum/...-399-99-a.html

Zakon!
Kroz par mjeseci bi stvarno trebalo biti dosta jeftinih tableta a hardverskih jakih,pogotovo ako kog imate preko bare da vam uzme kad se pojave
rodriguez je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2012., 21:29   #431
ripero
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2
Pozdrav svima. Puno sam čitao vaše postove, tražio, uspoređivao cijene i ostalo, mijenjao odluke....

Na kraju sam se sa sinom dogovorio da ćemo svu lovu koju imamo (koju on ima) ulupati u malo kvalitetniji tablet, umjesto da kupimo jeftiniji i štedimo za nešto drugo.

Moram reći da je sinu ideja krenula onog trenutka kad se je vozio na skijanje i pored sebe imao klince s PSP-om i igricama. Od tada je bilo puno dvojbi: koji PSP, da li uopće PSP ili neki tablet, koji tablet, koliko love...

Na kraju imam dvije nedoumice i molim da mi pomognete da ih riješim. Prva je - koji tablet.
Dvojba je između
Toshiba
i
Archos

A nakon toga slijedeća dvojba. Zašto uopće tablet a ne nešto ovakvo i to za manje para
Netbook računalo

Puno vam hvala na odgovorima, pogotovo na drugu dvojbu. =)

Edit: nisam napomenuo. gsm nije uvjet, ali je poželjan. Prvenstvena namjena je za igranje (sim... pa i ja maaaalo) i čitanje (uglavnom ja).

Zadnje izmijenjeno od: ripero. 28.02.2012. u 21:36.
ripero je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 07:00   #432
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Citiraj:
Autor SilentException Pregled postova
Di si vidio za tu smjesnu cifru? Na nabavi su svi 3.2k+
Ja kupio mjesec dana starog, praktički nekorištenog A501 za 2,6k kn preko Plavog oglasnika. Na Njuškalu je tip iz Splita prodavao za istu lovu, ali ima razvaljenu plastiku oko usb konektora i nekoliko šara na zadnjem poklopcu.
Ovih dana sam vidio da je jedan lik smanjio jednom cijenu na 2,9k kn, a počeo je sa 3,5k kn.

EDIT: vidio da je još malo smanjio cijenu
http://www.njuskalo.hr/tablet-pc/ace...-oglas-4346113
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 08:15   #433
dfranc
Premium
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Daruvar
Postovi: 308
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ja kupio mjesec dana starog, praktički nekorištenog A501 za 2,6k kn preko Plavog oglasnika. Na Njuškalu je tip iz Splita prodavao za istu lovu, ali ima razvaljenu plastiku oko usb konektora i nekoliko šara na zadnjem poklopcu.
Ovih dana sam vidio da je jedan lik smanjio jednom cijenu na 2,9k kn, a počeo je sa 3,5k kn.

EDIT: vidio da je još malo smanjio cijenu
http://www.njuskalo.hr/tablet-pc/ace...-oglas-4346113
Ja kupio na njušlalu hp touchpad,za 1600 kn,plus poštarina,a bilo ih i jeftinijih .Star mjesec dana sa dual botom,web os i android 2.37, sa dosta raznih programćića .pozz
dfranc je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 10:10   #434
dudof1
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: doma
Postovi: 20
Citiraj:
Autor ripero Pregled postova
...

Na kraju imam dvije nedoumice i molim da mi pomognete da ih riješim. Prva je - koji tablet.
Dvojba je između
Toshiba
i
Archos

...
Nemam niti jedan, ali sam ih dobro procesljao i evo ti neki, za mene, bitni pros/cons:

Archos:
+ ICS najavljen, ako vec i nije izasao
+ Micro SD/SDHC card reader
+ USB host (stick, HDD, mis, tipkovnica)
+ Market app
- ripple effect (defektan ekran kod pritiska kucista)!!!!!
- 0.5GB rama
- 8GB flasha u odnosu na 16GB kod Toshibe
- cijena (ulozeno/dobiveno)
- velicina ekrana (i rezolucija) u odnosu na Toshibu, inace nije ni 8" lose

Toshiba:
+ 1GB rama u odnosu na 0.5GB kod Archosa
+ cijena u usporedbi s ostalim 10" tabletima
+ SD/SDHC card reader
+ USB host (stick, HDD, mis, tipkovnica)
+ HDMI
+ 5.0MP straznja kamera koju Archos nema
+ skoro svaki minus od Archos ovdje ne postoji
+ Market app, ali to sam jedino na slikama uspio uhvatiti, dakle nisam 100% siguran
+ izmjenjiva baterija (ako je to upce bitno)
- ICS?????
- bloatware, ali valjda nije bitno jer ima dovoljno flasha
- debljina, ali ni to nije bitno ako nije za sminku

Jos nesto, Archos je u Emmezeti po 2.2k. Posto je Toshiba cca. 2.5k, za tih 300Kn razlike dobijes mnogo vise. Da sad kupujem, uzeo bih Toshibu, ali jedino sto ne znam je da li ce dobiti ICS update, ostalo me ne smeta. Ali, ja imam treceg favorita, a to je Acer Iconia A200 koji nazalost jos nije stigao kod nas i mogao bi biti skuplji od Toshibe, ali nema HDMI i straznju kamericu. Cekam do daljnjeg.

Ako ides na Archos, uvjeri se da nema ripple effect jer je to poznata boljka
tog modela.

Pozdrav.
dudof1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 10:22   #435
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor ripero Pregled postova
Pozdrav svima. Puno sam čitao vaše postove, tražio, uspoređivao cijene i ostalo, mijenjao odluke....

Na kraju sam se sa sinom dogovorio da ćemo svu lovu koju imamo (koju on ima) ulupati u malo kvalitetniji tablet, umjesto da kupimo jeftiniji i štedimo za nešto drugo.

Moram reći da je sinu ideja krenula onog trenutka kad se je vozio na skijanje i pored sebe imao klince s PSP-om i igricama. Od tada je bilo puno dvojbi: koji PSP, da li uopće PSP ili neki tablet, koji tablet, koliko love...

Na kraju imam dvije nedoumice i molim da mi pomognete da ih riješim. Prva je - koji tablet.
Dvojba je između
Toshiba
i
Archos

A nakon toga slijedeća dvojba. Zašto uopće tablet a ne nešto ovakvo i to za manje para
Netbook računalo

Puno vam hvala na odgovorima, pogotovo na drugu dvojbu. =)

Edit: nisam napomenuo. gsm nije uvjet, ali je poželjan. Prvenstvena namjena je za igranje (sim... pa i ja maaaalo) i čitanje (uglavnom ja).
huh, puno je tu dvojbi... ;-)
ako je 2500 limit novca, onda bih ti preporučio potražiti acer iconiu 500/501 na njuškalu. evo, coconut ti je dao link.
da se razumijemo, i toshiba i acer su po hardveru skoro pa identični i tu nema neke filozofije "što je bolje". malo dizajn, malo ležanje u ruci, korisnička podrška... kako ona pjesma kaže "princip je isti, sve su ostalo nijanse".
apropos prve dvojbe, ja bih pogledao ovdje, spustili su mu cijenu, samo za tablet, a komplet sa 3g stickom, koji sam košta 500kn je 2400. tako da si dobio 2core tablet sa 3g podrškom, 3g stick koji neće štrćati van kučišta, a po potrebi ga možeš koristiti na pc-u. uz "cijenu" manjeg ekrana. da li je tih 3cm baš toliko bitno-e, to je na tebi za odlučiti. vidim da si iz rijeke. odi u tower, u elipso i zamoli nek ti pokažu archosa. mada su poslovično neljubazni, ponekad im dođe pa su spremni na suradnju i pokazivanje. ako ti paše, naručiš ga s gornjeg linka.

netbook... u svakom slučaju kompletnije rješenje, malo je teži za nositi ga, možda nešto kraće trajanje baterije. ako ti ne smeta čačkanje po windowsima, instaliranje drivera, onda nema razloga zašto NE netbook. pogotovo jer s njime možeš koristiti i 3g i dvb-t i miša i printer... a na androidu instlairaš, deinstaliraš, povremeno očistiš cache i kada se sve uspori, napraviš hard reset i sve se samo reinstalira.
tako da je IMHO, jednostavnost uporabe prvi adut za tablet, ali snaga (koliko se tu može govoriti o snazi) procesora, grafike, puna tipkovnica, miš... su na strani netbooka.
s time što ja ne bih uzeo ovaj x101h što si linkao nego recimo OVO ili ići na nešto noviju, ali procesorski malo slabiju varijantu sa amd-om.
ako je baš izbor pao na asus. imao sam ih nekoliko i dobri su. malo su zakomplicirali sa onim funkcijskim tipkama, neke nikada nisam uspio ni pokrenuti, ali kvaliteta izrade je na nivou.
s time da kod windowsa moraš znati da ti tih 1gb rama neće biti dosta. sve će se vući, bez obzira koje windowse instlairaš (mislim na sedmicu. xp radi ok). znači dokupiti barem još 1 gb ili ako podržava zamjenu, onda staviti 4gb.

ugl. teško će ti netko moći reći ovo je bolje od ovoga jer i jedno i drugo ima mana i prednosti.
osobno bih radije išao na netbook, po mogućnosti potražiti neki od 12" i imati drugo, treće računalo s kojim se nešto može i napraviti.


Citiraj:
Autor dudof1 Pregled postova
Nemam niti jedan, ali sam ih dobro procesljao i evo ti neki, za mene, bitni pros/cons:

Archos:
- ripple effect (defektan ekran kod pritiska kucista)!!!!!
- 0.5GB rama
- 8GB flasha u odnosu na 16GB kod Toshibe
- cijena (ulozeno/dobiveno)
- velicina ekrana (i rezolucija) u odnosu na Toshibu, inace nije ni 8" lose

Toshiba:
+ HDMI
+ 5.0MP straznja kamera koju Archos nema
+ skoro svaki minus od Archos ovdje ne postoji
+ Market app, ali to sam jedino na slikama uspio uhvatiti, dakle nisam 100% siguran
+ izmjenjiva baterija (ako je to upce bitno)
- ICS?????
- bloatware, ali valjda nije bitno jer ima dovoljno flasha
- debljina, ali ni to nije bitno ako nije za sminku
problem sa ekranom je bio, a svaki takav primjerak se ekspresno mjenja za novi. čak mislim da ih kod nas više ni nema, da su poviučeni.

hdmi ima i archos.
stražnja kamera?! koji će ti vrag stražnja kamera? prvo to toliko glupo izgleda slikati/snimati s tabletom da ti to ne mogu opisati, a drugo, kvaliteta, kod kojeg god tableta je upitna. tako da kamera ne može biti ni minus ni plus. ako je tu, ok, ako je nema, opet ok.

8-16gb flasha. da, ali uvijek postoje sd kartice.
archos ima ili će dobiti pristup na "pravi" market. tako da ni to nije problem.


izmjenjiva baterija je plus u odnosu na SVAKI tablet. mada, svaka ta baterija će trajati više nego što će netko koristiti tablet.

bloatware-itekako veliki problem kojeg se nekada ne može riješiti ako se ne roota. mada je takvih programa ipak manje. u svakom slučaju, žalibože prostora na flashu.

veličina ekrana-4:3 je ugodniji za mail/internet. 16:9 je bolji za filmove.

po pitanju cijene, već sam mu napisao-archos 2400 ali dobije i 3g, ako ekran nije problem.

Zadnje izmijenjeno od: viking.software. 29.02.2012. u 10:32.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 11:16   #436
ripero
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2
Ljudi, hvala vam na brzini, kvaliteti i kvantiteti.

Još malo gledao na youtubeu i drugdje i, s obzirom da je sve krenulo od toga da nam treba igraća konzola koju se igra u autu za vrijeme putovanja, nekako mi je sam po sebi netbook ispao iz konkurencije jer nije baš adekvatan - nekako mi se čini da je vrlo nezgrapno igrati igricu u autu dok ti je računalo na koljenima.

Molim objašnjenje, što je ti ICS i update za to?

I još, postoji li ispravljač/punjač koji se koristi u autu?
ripero je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 11:40   #437
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
ICS je Ice Cream Sandwich tj. Android 4.0. Trenutno je na dobrom dijelu tableta 3.2 verzija zvana Honeycomb (hint: svi Androidi imaju imena po nekim jelima). Dio tableta koji imaju HC bi uskoro trebao dobiti update na ICS. HC je otpočetka namijenjen tabletima, a ICS je sve još više ispolirao i prilagodio.

Punjači za auto postoje. Na ebayu se nađu sa neke smiješne cifre.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 13:24   #438
dudof1
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: doma
Postovi: 20
Citiraj:
Autor viking.software Pregled postova
...

problem sa ekranom je bio, a svaki takav primjerak se ekspresno mjenja za novi. čak mislim da ih kod nas više ni nema, da su poviučeni.

hdmi ima i archos.
stražnja kamera?! koji će ti vrag stražnja kamera? prvo to toliko glupo izgleda slikati/snimati s tabletom da ti to ne mogu opisati, a drugo, kvaliteta, kod kojeg god tableta je upitna. tako da kamera ne može biti ni minus ni plus. ako je tu, ok, ako je nema, opet ok.

8-16gb flasha. da, ali uvijek postoje sd kartice.
archos ima ili će dobiti pristup na "pravi" market. tako da ni to nije problem.


izmjenjiva baterija je plus u odnosu na SVAKI tablet. mada, svaka ta baterija će trajati više nego što će netko koristiti tablet.

bloatware-itekako veliki problem kojeg se nekada ne može riješiti ako se ne roota. mada je takvih programa ipak manje. u svakom slučaju, žalibože prostora na flashu.

veličina ekrana-4:3 je ugodniji za mail/internet. 16:9 je bolji za filmove.

po pitanju cijene, već sam mu napisao-archos 2400 ali dobije i 3g, ako ekran nije problem.
Ok ako je ekran rijesen, ali to ne vjerujem dok ne vidim ili ako ne garantiraju u trgovini.

Sto se tice straznje kamere, slazem se, meni skroz nepotrebno, dakle nije kljucno. Ali bitnija razlika je 1GB rama i velicina displaya.

A za Market sam stavio '+', naravno.

Da, kad si spomenuo 3g, to je definitivno '+' ako je zahtjev takav. Ali, ako imam npr. mobilni internet na android smartphoneu, ukljucim portable hotspot i spojim se preko svog moba wifi-em na net bez potrebe za 3g na tabletu.
dudof1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 15:28   #439
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
ekran često ne možeš vidjeti dok ga ne upališ doma. a to se može zahvaliti našim trgovcima.

512rama i 1gb. osim za igre, ali ni one nisu nešto previše zahtjevne, ta razlika se u svakodnevnom radu ne osjeti. pod svakodnevni rad mislim na internet, tviter, newsi, rss, znači, uglavnom sve što je vezano za on-line. pogledati video, poslušati mp3 ili internet radio, sve je to moguće u 512 a da ni ne osjetiš. naravno, s tom pretpostavkom da se ne instalira gomila gluposti i nepotrebnih stvari koje se podižu sa sustavom i koriste se jednom mjesečno ili rjeđe. ali, svatko ima svoj način korištenja. pa se i klasični pc počne vući nakon određenog vremena i instaliranja svakojakog shareware-a.

tako da je tih 1gb (koji ionako neće biti sav raspoloživ) više stvar koja te privuče jer je to "više i bolje od 512". pogledaj malo postove s početka ovog topica gdje su forumaši kupovali tablete sa 256mb rama i govorili da nema zapinjanja. sam android, kao OS, je sa verzijom 2.3.x unaprijedio manipulaciju memorijom, pa i on sam gasi nepotrebne ili neaktivne aplikacije ako mu zafali memorije.
je, bolje je 1gb nego 512mb, ali nije nešto što bi nekoga trebalo odbiti od kupovine.
za ekran sam napisao-ovisi za što se primarno koristi i veličina od 10" nije nužno bolja i ne izgledaju aplikacije bolje ako su na većem ekranu.

Zadnje izmijenjeno od: nino. 03.03.2012. u 10:43.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 18:53   #440
Zekoslavzeko
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Citiraj:
Autor viking.software Pregled postova
ako nisi pretjerano zahtjevan korisnik i ako je budžet ograničen i ako bi uzeo tablet koji će vjerojatno dobiti još koju nadogradnju OS-a, onda se isplati.
za te novce si malo pogledaj prestigia 7070c. veća korisnička podrška, no, pitanje je koliko će mu još izdavati nadogradnje.
Tablet bi uzeo kćeri. Tako da ima zanimaciju u autu na putovanju, godišnjem, za igrice, facebook-u i sl. Financije su mi dosta ograničene tako da 1.400 kuna (za 8" coby) je malo više nego što mogu dati ali nekako bi i to progutao - ipak je u pitanju moja mezimica.
Privukla me je spec. coby-a:

Kyros MID 8127
Veličina ekrana 8“ / 20.3 cm
Rezolucija ekrana 800x600 (SVGA)
Kapacitivni ekran Da
Android 2.3
Procesor (CPU)
Cortex A8 1 GHz
Ugrađena memorija 4 GB
Mem. proširiva do 32 GB
Bežična mreža
WiFi 802.11 b/g
HDMI / USB 2.0 da / da
MPC s PDV-om 1349 kn
RAM 512 MB

http://www.cobyusa.com/?p=prod&prod_...9&pcat_id=3001

Negdje sam pročitao da nema nadogradnje Androida za njega, kći mi ionako "surfa" na starom laptopu na kojem je XP home.

Konkretno, meni se sviđa (sve osim cijene) ali me zanima ima li još koja "caka" sa tim tabletom (nedostatak) te dali je to isplativa kupovina ili bi se moglo naći nešto slično jeftinije. Privlači me me i Chipoteka jer imaju korektan odnos (po mom iskustvu) sa reklamacijama!
Za prestigio 7070c nisam našao cijenu ni spec. ni gdje ga ima u ponudi.
Zekoslavzeko je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 19:38   #441
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor Zekoslavzeko Pregled postova
Tablet bi uzeo kćeri. Tako da ima zanimaciju u autu na putovanju, godišnjem, za igrice, facebook-u i sl. Financije su mi dosta ograničene tako da 1.400 kuna (za 8" coby) je malo više nego što mogu dati ali nekako bi i to progutao - ipak je u pitanju moja mezimica.
Privukla me je spec. coby-a:

Kyros MID 8127
Veličina ekrana 8“ / 20.3 cm
Rezolucija ekrana 800x600 (SVGA)
Kapacitivni ekran Da
Android 2.3
Procesor (CPU)
Cortex A8 1 GHz
Ugrađena memorija 4 GB
Mem. proširiva do 32 GB
Bežična mreža
WiFi 802.11 b/g
HDMI / USB 2.0 da / da
MPC s PDV-om 1349 kn
RAM 512 MB

http://www.cobyusa.com/?p=prod&prod_...9&pcat_id=3001

Negdje sam pročitao da nema nadogradnje Androida za njega, kći mi ionako "surfa" na starom laptopu na kojem je XP home.

Konkretno, meni se sviđa (sve osim cijene) ali me zanima ima li još koja "caka" sa tim tabletom (nedostatak) te dali je to isplativa kupovina ili bi se moglo naći nešto slično jeftinije. Privlači me me i Chipoteka jer imaju korektan odnos (po mom iskustvu) sa reklamacijama!
Za prestigio 7070c nisam našao cijenu ni spec. ni gdje ga ima u ponudi.
Se meni samo čini ili su specsi ovoga čuda maltene jednaki kao od Prestigia 5080B?
Čini mi se da se isplati proteći tih 100 kuna više kad je Prestigio potvrdio da Ice Cream Sandwich (Android 4) dolazi na njega...
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2012., 20:42   #442
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor Zekoslavzeko Pregled postova
Tablet bi uzeo kćeri. Tako da ima zanimaciju u autu na putovanju, godišnjem, za igrice, facebook-u i sl. Financije su mi dosta ograničene tako da 1.400 kuna (za 8" coby) je malo više nego što mogu dati ali nekako bi i to progutao - ipak je u pitanju moja mezimica.
Privukla me je spec. coby-a:

Kyros MID 8127
Veličina ekrana 8“ / 20.3 cm
Rezolucija ekrana 800x600 (SVGA)
Kapacitivni ekran Da
Android 2.3
Procesor (CPU)
Cortex A8 1 GHz
Ugrađena memorija 4 GB
Mem. proširiva do 32 GB
Bežična mreža
WiFi 802.11 b/g
HDMI / USB 2.0 da / da
MPC s PDV-om 1349 kn
RAM 512 MB

http://www.cobyusa.com/?p=prod&prod_...9&pcat_id=3001

Negdje sam pročitao da nema nadogradnje Androida za njega, kći mi ionako "surfa" na starom laptopu na kojem je XP home.

Konkretno, meni se sviđa (sve osim cijene) ali me zanima ima li još koja "caka" sa tim tabletom (nedostatak) te dali je to isplativa kupovina ili bi se moglo naći nešto slično jeftinije. Privlači me me i Chipoteka jer imaju korektan odnos (po mom iskustvu) sa reklamacijama!
Za prestigio 7070c nisam našao cijenu ni spec. ni gdje ga ima u ponudi.
evo, potemkin me pretekao. ako je 1400 limit, onda prestigio 5080. tu ti je upravo njegov mali review, i mislim da je prilično neutralno i korektno napisao.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=226261

za ostale prestigiove proizvode ti je tu LINK

kyros zvuči dobro na papiru. ja se upravo dopisujem sa čovjekom koji ga je dobio malo za upoznavanje, pa će napraviti i kakav reviw, no, on ima model 10" - 1152. osim dijagonale ekrana, sve je unutra isto. postoji i njihov forum: LINK

bottom-line, ja za sada kyrosa ne bih kupovao jer je još friški na našem tržištu i podrška za ove modele koje je čipoteka uvezla su još "na kapaljku".
neke specifikacije su krivo navedene, pa čak ni na službenom siteu se na par mjesta ne poklapaju.

tako da moj glas ide prestigiu 5080. NABAVA-CIJENE
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2012., 07:23   #443
dudof1
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: doma
Postovi: 20
Citiraj:
Autor viking.software Pregled postova
ekran često ne možeš vidjeti dok ga ne upališ doma. a to se može zahvaliti našim trgovcima.

512rama i 1gb. osim za igre, ali ni one nisu nešto previše zahtjevne, ta razlika se u svakodnevnom radu ne osjeti. pod svakodnevni rad mislim na internet, tviter, newsi, rss, znači, uglavnom sve što je vezano za on-line. pogledati video, poslušati mp3 ili internet radio, sve je to moguće u 512 a da ni ne osjetiš. naravno, s tom pretpostavkom da se ne instalira gomila gluposti i nepotrebnih stvari koje se podižu sa sustavom i koriste se jednom mjesečno ili rjeđe. ali, svatko ima svoj način korištenja. pa se i klasični pc počne vući nakon određenog vremena i instaliranja svakojakog shareware-a.

tako da je tih 1gb (koji ionako neće biti sav raspoloživ) više stvar koja te privuče jer je to "više i bolje od 512". pogledaj malo postove s početka ovog topica gdje su forumaši kupovali tablete sa 256mb rama i govorili da nema zapinjanja. sam android, kao OS, je sa verzijom 2.3.x unaprijedio manipulaciju memorijom, pa i on sam gasi nepotrebne ili neaktivne aplikacije ako mu zafali memorije.
je, bolje je 1gb nego 512mb, ali nije nešto što bi nekoga trebalo odbiti od kupovine.
za ekran sam napisao-ovisi za što se primarno koristi i veličina od 10" nije nužno bolja i ne izgledaju aplikacije bolje ako su na većem ekranu.
Ispravi me ako grijesim, jer nisam imao nijedan android tablet u rukama, ali mob. jesam (i sve kako pises, cim ponestane memorije, sam cisti appse iz pozadine). Cesljajuci po netu sam naisao da ako je npr. otvoren browser s vise tabova, da onda na Archosu vracanje na neki drugi tab uzrokuje reload srtranice na tom drugom tabu. To moze biti iritantno, ovisno o tome sto je na stranici, ali kao sto rekoh, nisam se osobno uvjerio. Eto, tu me tih 512MB rama mucilo, a i sam sam bio na korak da kupim tog Archosa, dakle tablet mi je sasvim ok.
dudof1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2012., 11:16   #444
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
si to našao samo za archos ili uopće? jer, ja koliko sam do sada vidio i radio sa tebletima, na takvo ponašanje nisam naišao. dapače, ljudi traže aplikaciju koja će upravo to i napraviti-kada otvori trentuno zatvoreni tab da im se refresha. tako da ti tu zbilja ne mogu pomoći. možda je do browsera, možda je do postavke, no, kako god, to nije dobro jer, upravo kako si i sam rekao, ovisi što je na stranici, da li je rad s bankom, aukcijama ili nešto treće gdje će te baciti u trošak. ;-)

drage volje, ali zbilja do sada nisam na to naletio. ako već imaš ili si imap android mobitel, da li ti se ikada srušila stranica odsn. browser jer si otovrio 5,6 tabova? meni za sada ne (lg p500) isto tako 512rama, s time da je u stvari dostupno nekih 420, i od tih 420mb što još uzmu aplikacije, ostaje mi 200-230 mb čistog rama. tako da mislim da te to ne treba previše zabrinjavati. osim ako se ne misliš malo žešće igrati.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 09:39   #445
dudof1
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: doma
Postovi: 20
E vidis to me zapravo u cijeloj prici zanimalo. Drugim rijecima, i tih 512MB je ocito dovoljno, bar meni, posto mi igrice nisu na prvom mjestu, vec citanje knjiga, surfanje, RSS i sl. A na svom androidu (Huawei U8650) sam rijetko u browseru jer mi se naprosto neda surfati na tom malom prostoru, cuvam se za tablet .

Ovu fintu s reloadom tabova (kod switchanja) na Archosu sam procitao ili na archosfans forumu ili u nekom review, ali sam prilicno siguran da se radilo o Archosu G9. Moguce da se odnosilo na reload kod switchanja appsa, ali to je onda stvar multitaskinga. Ako nadjem, priljepim link.
dudof1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2012., 11:51   #446
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
gle, ako zbilja igranje nije primarno, za što u stvari tablet ni nije zamišljen, ako ćemo pravo, onda ti za ovo što si nave ni ne treba dvojezgreni procesor. tako da bi i prestigio 5080 mogao biti dovoljan.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2012., 10:33   #447
Zekoslavzeko
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Citiraj:
Autor viking.software Pregled postova
evo, potemkin me pretekao. ako je 1400 limit, onda prestigio 5080. tu ti je upravo njegov mali review, i mislim da je prilično neutralno i korektno napisao.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=226261

za ostale prestigiove proizvode ti je tu LINK

kyros zvuči dobro na papiru. ja se upravo dopisujem sa čovjekom koji ga je dobio malo za upoznavanje, pa će napraviti i kakav reviw, no, on ima model 10" - 1152. osim dijagonale ekrana, sve je unutra isto. postoji i njihov forum: LINK

bottom-line, ja za sada kyrosa ne bih kupovao jer je još friški na našem tržištu i podrška za ove modele koje je čipoteka uvezla su još "na kapaljku".
neke specifikacije su krivo navedene, pa čak ni na službenom siteu se na par mjesta ne poklapaju.

tako da moj glas ide prestigiu 5080. NABAVA-CIJENE
Koja je razlika između androida 2.3 i Ice Cream Sandwich (Android 4)?
Mislim u čemu su poboljšanja? Da li Ice Cream Sandwich ima veće hardverske zahtjeve od Gingerbread-a? Ako uzmem tablet sa 512 RAM-a, što je dosta za Gingerbread, hoće li to biti dosta i za Ice Cream Sandwich? Koliko dugo je prestigio 5080B na tržištu? Kako se je pokazao u kvaliteti - trajnosti , da se ne "rasklima" nakon nekog vremena?


Citiraj:
Autor potemkin.hr Pregled postova
Se meni samo čini ili su specsi ovoga čuda maltene jednaki kao od Prestigia 5080B?
Čini mi se da se isplati proteći tih 100 kuna više kad je Prestigio potvrdio da Ice Cream Sandwich (Android 4) dolazi na njega...
Kako si zadovoljan sa svojim Prestigio-m 5080B? Obzirom da ga imaš puna dva mjeseca, znaš ga u dušu!

Zadnje izmijenjeno od: nino. 06.03.2012. u 10:12.
Zekoslavzeko je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2012., 12:37   #448
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
zekoslave, ne dupliraj postove, admin bi te mogao opomenuti. koristi "multiquote" i "quote". to ti je ova ikona sa navodnicima i plusom " "+ ". znači, s njom obilježiš što sve želiš quotati, pa onda na zadnjem postu stisneš taj znak i konačno gumb quote.

što se tvod pitanja tiče-razlika između 2.x i 4.x je prvenstveno u sučelju i hardverskim zahtjevima. za 4.x memorija nije toliko bitna koliko procesor. mada je sve to podložno raspravi jer se vode priče i priče o tome i na kraju nitko nema nekakav smislen odgovor. kao što su za android 2.2 na a6 procesorima govorili da ne može raditi flash, ali to je bio marketinški trik da ljudi masovno kupuju nove aparate radi flash web stranica.
da li će tvoj novi tablet podržavati 4.x ti ne mogu reći jer nisi rekao što bi kupio. no, kako sada stvari stoje, prestigio bi trebao dobiti 4.x. ali to je veliki možda jer i sa ovim zadnjim nešto petljaju. jedino ako nas neće razveseliti pa preskočiti 2.4.6 i dati odmah 4.x.
od ovih skupljih tableta sa dvojezgrenim procesorima ili ovi novi koju su "na putu" će ti sasvim sigurno dobiti. ovi novi modeli coby kyros koje je uvezla čipoteka pred kojih tjedan-dva, će isto tako možda već u travnju dobiti 4.x. ugl, prvo odluči što želiš kupiti ili barem do koje love misliš ići, pa onda prošnjofait po forumima.
što se tiče prestigiove klimavosti, čak bih se usudio reći da je jedan od kompaktinijih i čvršćih tableta. a sad što ti smatraš pod trajnost-e, to ti ne mogu reći. traje ti dok ga ne uroniš u vodu. recimo.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2012., 13:09   #449
Zekoslavzeko
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Citiraj:
Autor viking.software Pregled postova
zekoslave, ne dupliraj postove, admin bi te mogao opomenuti. koristi "multiquote" i "quote". to ti je ova ikona sa navodnicima i plusom " "+ ". znači, s njom obilježiš što sve želiš quotati, pa onda na zadnjem postu stisneš taj znak i konačno gumb quote.

što se tvod pitanja tiče-razlika između 2.x i 4.x je prvenstveno u sučelju i hardverskim zahtjevima. za 4.x memorija nije toliko bitna koliko procesor. mada je sve to podložno raspravi jer se vode priče i priče o tome i na kraju nitko nema nekakav smislen odgovor. kao što su za android 2.2 na a6 procesorima govorili da ne može raditi flash, ali to je bio marketinški trik da ljudi masovno kupuju nove aparate radi flash web stranica.
da li će tvoj novi tablet podržavati 4.x ti ne mogu reći jer nisi rekao što bi kupio. no, kako sada stvari stoje, prestigio bi trebao dobiti 4.x. ali to je veliki možda jer i sa ovim zadnjim nešto petljaju. jedino ako nas neće razveseliti pa preskočiti 2.4.6 i dati odmah 4.x.
od ovih skupljih tableta sa dvojezgrenim procesorima ili ovi novi koju su "na putu" će ti sasvim sigurno dobiti. ovi novi modeli coby kyros koje je uvezla čipoteka pred kojih tjedan-dva, će isto tako možda već u travnju dobiti 4.x. ugl, prvo odluči što želiš kupiti ili barem do koje love misliš ići, pa onda prošnjofait po forumima.
što se tiče prestigiove klimavosti, čak bih se usudio reći da je jedan od kompaktinijih i čvršćih tableta. a sad što ti smatraš pod trajnost-e, to ti ne mogu reći. traje ti dok ga ne uroniš u vodu. recimo.
Upss! Kriv sam! Nisam mislio duplat postove nego nisam baš vješt!
Od tableta uzimam u obzir Prestigio 7080B (Vaš izbor - Hvala!)
i Coby iz chipoteke (Chipoteka mi je bliža nego Links), samo čekam kako će se pokazati na tržištu.
Po pitanju kvalitete mislio sam na dječju nepažnju i nebrigu oko tih uređaja i njihovu otpornost na takvu "dječju" nebrigu. Tu je znači Prestigio 7080B izvrstan.
Nije mi samo jasno: kažu da je Android 2.1, 2.2, 2.3 za Android telefone a da je za tablete verzija Androida 1.6, 3.2 i dr.
Dali to znači da ako je na tabletu verzija 2.3 (kao za telefone) da lošije radi na tabletu (šteka?!) nego da je verzija npr. 3.2 (za tablet) ili?

Zadnje izmijenjeno od: Zekoslavzeko. 03.03.2012. u 13:14. Razlog: Nadopuna texta.
Zekoslavzeko je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2012., 13:30   #450
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Android 3.2 i veći (ICS) su optimizirani za rad na tabletima. 2.3 i drugi nisu toliko optimizirani, ali to ne znači da štekaju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na