Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.06.2011., 14:15   #451
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
ja i tata smo im sve pripremili,ubacili kazetu u livelu..
decki iz firme koja je u linku dosli,spojili,prozracili.. bili gotovi za sat vremena
to je bilo prije 4 god i jako sam zadovoljan sa njom..
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2011., 16:44   #452
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Pa to ti ja isto govorim. Ne isplati se za jednu klimu kupovati alat. Sve možeš pripremiti ako imaš barem udarnu bušilicu : (montaža vanjske, unutarnje jedinice, kanalice, struja itd.).
begi je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2011., 09:14   #453
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
btw.stari se bavi sa vodom,centralnim tako da alata ne fali
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 00:47   #454
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Pozdrav... Ne mogu se odlučiti koju klimu uzeti, kakav sistem trebam (1 ili 2 vanjska, 1 ili 2 unutarnje).

Ovo je sketch stana od 40 kvadrata.
http://www.pohrani.com/f/2e/Uj/2zHMGY6g/untitled-1.png

Dvorište je po cijeloj lijevoj strani i gornjoj, preferirao bi da je vanjska jedinica na lijevom zidu. Nema baš previše direktnog sunca (ali ima puno svjetlosti u najvećoj sobi) jer je u dvorištu drveće ali je gadno sparno i vruće.

Kakva klima bi ohladila taj prostor, malo je zeznut jer su dvije velike sobe odvojene hodnikom. Klima u najvećoj gornjoj sobi mora biti, dal će trebat još jedna u blagavaoni/kuhinji da taj dio bude pod normalnom temperaturom? Tamo najmanje udara sunce jer je uvučeno u zgradu, ali opet ima svjetla.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 00:58   #455
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nije da sam neki ekspert, ali ovdje moraju ići barem 2 x 9ke ili 12 gore, 9 dolje... jedino što može obje prostorije (kakti) ohladiti je neka jača na ulazu, ali onda buš dobio ledeni hodnik i prosječno ohlađene sobe.

imho jedna vanjska koja će furati dvije nutarnje (čisto zbog uštede prostora) recimo vanjska između dva vanjska prozora kupaone i blagovaone, a instalacija je maltene "prek zida" na jednu i drugu stranu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 01:03   #456
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nije da sam neki ekspert, ali ovdje moraju ići barem 2 x 9ke ili 12 gore, 9 dolje... jedino što može obje prostorije (kakti) ohladiti je neka jača na ulazu, ali onda buš dobio ledeni hodnik i prosječno ohlađene sobe.

imho jedna vanjska koja će furati dvije nutarnje (čisto zbog uštede prostora) recimo vanjska između dva vanjska prozora kupaone i blagovaone, a instalacija je maltene "prek zida" na jednu i drugu stranu.
Slazem se da treba dvije klime, pre mali je hodnik i previse zavoja/vrata da bi to jedna ohladila kako treba. Jednostanvo pretesko bi bilo usmjerit zrak i jedna soba bi bila pre hladna a druga nedovoljno.

A sto se tice dvije unutarnje/jedna vanjska to ponekad i nije jeftinija/bolja solucija a i ako se pokvari vansjka (nedja boze) onda su obje van pogona dok u slucjau dvije zasebne bar nesto (pola) jos radi .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 01:09   #457
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
naravno multisplit sistem se naplaćuje ugradnja kao i dve normalne, ali velim treba sve točno staviti na papir i vidjeti da li ima uštede... makar ima i druga strana medalje - da u taj poluzatvoreni kut stavi dva kompresora jedan drugog će grijat garant, a to i nije najidealnija situacija ako pričamo o dugovječnosti.

velim treba sve staviti na vagu, makar bi ja rađe vani jednu multi.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 01:25   #458
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Pozdrav... Ne mogu se odlučiti koju klimu uzeti, kakav sistem trebam (1 ili 2 vanjska, 1 ili 2 unutarnje).
Jest da mi se zatvaraju kapci, i da su Syss i Lewis naspavaniji i sabraniji... ali osim ako se ormari takodjer ne racunaju kao sobe, mislim da ce jedna vanjska jedinica ipak biti dosta

Osim ako i u ormare ne treba koja dodatna, ali to bih onda prepustio posebnom timu koji se bavi drvenarijom.

u suprotnom dodajes samo jos dvije unutrasnje. Sve ostalo ti izbor po spomenutim preporukama u temi, i odabiru imena inst'alera kome najvise virujes, ili si dobio preporuku.

Mozda ti se cini kao svetogdje, ali mozda da nekako prezivis do jeseni, jer usao si u najgluplji dio sezone za ugradju. Em su svi bukirani po terenu, em ces platiti vise jer ce ti itekako nabiti na nos tu cinjenicu pri ugradnji, ma kako da su posteni ili dobri

Ostalo je suocavanje s cijenom i tvoj blagoslov koliko municije si voljan dati. ZG je ipak u pitanju, pa ti je izbor sarolik, no, 2-3 imena su manje vise najcesce spominjana u ZG-u, pa ih i ne treba reklamirati. Pozovi odabranu ekipu i cisto informativno nek ti naprave uvidjaj. Pa se lako odlucis, hoce li ostati u procesu slaganja, ili ipak pricekati kraj sezone.

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
A sto se tice dvije unutarnje/jedna vanjska to ponekad i nije jeftinija/bolja solucija a i ako se pokvari vansjka (nedja boze) onda su obje van pogona dok u slucjau dvije zasebne bar nesto (pola) jos radi .
Ma dobro, ali s boljim imenom (ma i sa srednjom pouzdanom) koliko je sansi da ce ga zadesiti takav scenarij? I to bas sada kad si ga zigosao kletvom?

Za njegov prostor, to je ipak nepotrebni cirkus, jer kvalitetna vanjska gura i do 4 unutrasnje jedinice. A iz skice se bas i ne vidi magistrala od vodenog puta, koji bi trazio dvije vanjske.

No kao sto rekoh, kapci su teski, Syss je previse skroman, znamo svi da je Ekspert.

Noch
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 01:31   #459
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Jasno, treba stavit na papir ali po sjecanju kad sam ja gledao sebi za kucu bilo je jeftinije uzeti dvije odvojene (isto kvalitetne) nego jedan multisplit . A i tako mogu imati razne marke/modele ovako (trebam i trecu na katu i za nju cu ozeti trecu marku da se sam uvjerim koja je "najbolja ).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 01:33   #460
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
vizaž otrovan kao i uvijek

ajsi, ako je takva gužva i trebaš ugradnju zvekni pm pa te spojim sa vrlo dobrim instalaterima
syss je offline   Reply With Quote