Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.09.2010., 16:27   #1231
DiTech
Premium
 
DiTech's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 334
Citiraj:
Autor igiskor Pregled postova
Planiram uzeti 3D paket, al malo me brine net posto vidim da ljudi u zadnje vrijeme imaju problema! Vidim da nekima radi ok a neke zafrkava! Dal se strpiti ili uzeti pa kud puklo?!
Meni se brzina neta jucer popravila, s tim da je "kvar" trajao nekih 6 dana.
Inace sam zadovoljan imam 2d. Malo bi mogli sluzbu za korisnike poboljsati, barem da odgovaraju na mail kao i ovi iz prodaje.
DiTech je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 18:00   #1232
Miso66
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
U ponudi imamo zicni modem i wifi router koje mozete uzeti u mjesecni ili jednokratni najam.

Mjesecni najam zicnog modema iznosi 14,11kn ili jednokratni najam od 299kn.

Mjesecni najam wifi routera iznosi 29,24kn ili jednokratni najam 499kn.

Model uređaja ovisi o usluzi. U 3D paketu dobivate Cisco router ili modem.

Jel jednokratni najam znaci da je on i dalje u njihovom vlasnistvu tj. da im se mora vratit nakon isteka ugovora tj. prelaska na nekog drugog operatera???
Miso66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.09.2010., 18:01   #1233
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ne atlanta već onaj cisco crni EPC2425 taj je navodno dobar,a ovi tomsoni mi se gade već kolko sam ih se nagledo ne kažem da su loši već imaju neke mušice koje meni smetaju, evo pitao sam preko mail pa dobio odgovor što se tiče router-a ovog cisco,a za motorolu mi je tip preko telefona to reko možda sam ga krivo čuo btw i da je fušerajska motorola mi se čine ko neki šit modemi tako da mislim da nebi za to trebo fuš oni bi što prije se tog željeli riješit pa bi to sa zadovoljstvom podijelili.


Poštovani,

Zahvaljujemo na vašem upitu.

U ponudi imamo zicni modem i wifi router koje mozete uzeti u mjesecni ili jednokratni najam.

Mjesecni najam zicnog modema iznosi 14,11kn ili jednokratni najam od 299kn.

Mjesecni najam wifi routera iznosi 29,24kn ili jednokratni najam 499kn.

Model uređaja ovisi o usluzi. U 3D paketu dobivate Cisco router ili modem.


Srdacan pozdrav,
--
Odjel prodaje rezidencijalnih korisnika

....

Referent telefonske prodaje

B. net Hrvatska d.o.o.
Avenija Dubrovnik 16
10000 Zagreb, Hrvatska
...
čovjeće božji jel ti čitaš kaj pišem uopče? dobit ćeš ono kaj imaju taj tren


motorole se više ne dijele, dijelile su se nekad daaaavno.

Citiraj:
Autor Miso66 Pregled postova
Jel jednokratni najam znaci da je on i dalje u njihovom vlasnistvu tj. da im se mora vratit nakon isteka ugovora tj. prelaska na nekog drugog operatera???
tako je, modem je i dalje u njihovom vlasništvu. nakon 3 godine cca ti prestaje ić najam modema(aka, tih 14,11 kuna mjesečno, slična stvar sa wlan routerima, samo s njima je 29,24 - 14,11, tako ako uzimaš wlan router, rađe odam plati cijeli najam, ako uzimaš običan modem/voip modem, onda ti je jednostavnije plačat tih 14 kuna mjesečno.
Citiraj:
Autor DiTech Pregled postova
Meni se brzina neta jucer popravila, s tim da je "kvar" trajao nekih 6 dana.
Inace sam zadovoljan imam 2d. Malo bi mogli sluzbu za korisnike poboljsati, barem da odgovaraju na mail kao i ovi iz prodaje.
Meni se isto normaliziralo sad. Nisam baš pokušavo restartat modem jer mi se nije dalo zavlačit do njega tak da
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 19:55   #1234
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Naravno da čitam šta piše, frajer mi je reko kad sam ga zvao cisco ili motorolu ovisi šta imaju,a ženska mi je rekla da dobim cisco kad uzmem 3d jel ću ja uzet 3d paket, znam da ću dobit to šta imaju taj tren,al ono mogli bi bar reć točan model koji daju,a malo su tajnoviti što se tog tiče t-com i ostali normalno kažu koje rutere daju i toe to čak im i na sajtu piše,ja kod b.net-a nisam mogo nać uređaje koje oni daju jedino po priči ovdje čut i vidjet kod frendova koji su oni dobili kad su uzimali.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 20:17   #1235
Hazz
Premium
Moj komp
 
Hazz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Hrvatska/Zagreb
Postovi: 75
ovako ako zemeš 3D paket, dobivaš Scientific Atlanta (sad dio CISCO-a) EPC2203 i to je običan cable modem sa jednim LAN izlazom i USB izlazom. I uz prošireni paket dobivaš još jedan modem uz onaj STB, a to je CISCO EPC2100. Ako želiš više kompova spojit moš kupit neki Dlinkov ruter, DIR-100 ili DIR-300, s tim da je DIR-300 wireless ruter. Oba su odlična, jako se malo griju, a cijena je 220 pa do 300 kn za DIR-100 (ovisi di kupiš) a DIR-300 je oko 250-300 kn. I bnet laže kad kaže da su njihovi ruteri posebno podešeni. Ja kupio DIR-100 i sam se odabere opcija da se automatski dobivaju IP adresa i DNS, bez username i passworda, i sve šljaka.
Hazz je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 21:06   #1236
Garak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 172
Motorola se prestala dijeliti 2004 ili 2005, dakle ancient history. Onaj tko ti je rekao da ces mozda dobiti Motorolu jednostavno se zabunio...
Garak je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 22:32   #1237
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Poslo sam mail da mi kažu koje točno modele routera daju da mi napišu pa ću vidit sutra šta će mi reć,meni se sviđa kod frenda ovaj EPC2425 fkt je dobar 4 lana ima,wlan, 2 izlaza za ukopčat telefon i ne izgleda loše.

EDIT: dobio sam odgovor na moje pitanje koje je glasilo "Mogu dobit ime modela Cisco routera koju dobim uz 3d paket kad uzmem? "

Odgovor:

Poštovani,

Zahvaljujemo na vašem upitu.

Model Cisco routera je EPC2425

Srdacan pozdrav,
--
Odjel prodaje rezidencijalnih korisnika

...

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 22.09.2010. u 16:39.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 18:00   #1238
igiskor
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Ja sam ih danas zvao i uzeo sam 3d paket + prosireni + muzicki + dodatni receiver! bas me zanima kolko ce im vremena trebati da to realiziraju! Samo se jos premisljam dal da modem platim odjednom da mi smanji pretplatu! Trazio sam onaj s 4 portnim switchem.
i to sve ce me ispasti kolko trenutno placam t-komi za net i telefon!
igiskor je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 18:25   #1239
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor igiskor Pregled postova
Ja sam ih danas zvao i uzeo sam 3d paket + prosireni + muzicki + dodatni receiver! bas me zanima kolko ce im vremena trebati da to realiziraju! Samo se jos premisljam dal da modem platim odjednom da mi smanji pretplatu! Trazio sam onaj s 4 portnim switchem.
i to sve ce me ispasti kolko trenutno placam t-komi za net i telefon!
To je taj vjerovatno šta su meni rekli EPC2425 taj ima 4 porta za lan wirless i 2 za telefon.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 17:25   #1240
DiTech
Premium
 
DiTech's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 334
Meni jos brzina nije rijesena, a izgleda da ni drugima u zapadnom dijelu Zg-a nije ok. Poslali su mi odgovor na moj upit u stilu opterecenosti segmenta i vremena kada se surfa te da svi seramo internet i zato je brzina tako mala.

Ovo su mjerenja zadnja 2 dana. Youtube je nemoguce otvoriti, drugo da ne spominjem. Jedino mogu po forumima citat.








Bnet
DiTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2010., 17:27   #1241
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Dosao i meni Bnet doma. Danas prva kiša od kad imam 3D paket, i od 8mbit imam ovo

jucca je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 18:23   #1242
Hazz
Premium
Moj komp
 
Hazz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Hrvatska/Zagreb
Postovi: 75
jbga, naviknut češ se na to, to je zato jer tak glupo postavljaju ormariče nasred parkova i onda se ljepo nakupi kiša i onda imamo net kakav imamo.
Hazz je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2010., 11:32   #1243
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Meni je ormarić u ulazu pa mislim da nebi trebalo bit takvih problema kad uzmem.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2010., 11:47   #1244
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
@Jucca



Kisi unatoc, razvodni ormar u novijoj zgradi - Kacunar
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2010., 11:57   #1245
DiTech
Premium
 
DiTech's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 334
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
@Jucca


Kisi unatoc, razvodni ormar u novijoj zgradi - Kacunar
Nije stvar u ormaricu (i meni je u zgradi), stvar je u ja mislim u cvornom mjestu gdje dolaze linkovi iz zgrada i sami spojevi kablova koji radi vlage imaju lagani kratki spoj pa se povecava broj gresaka i brzina se automatski smanjuje.
Zato mislim da to nece tako brzo rijesiti.
DiTech je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2010., 12:01   #1246
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor DiTech Pregled postova
Nije stvar u ormaricu (i meni je u zgradi), stvar je u ja mislim u cvornom mjestu gdje dolaze linkovi iz zgrada i sami spojevi kablova koji radi vlage imaju lagani kratki spoj pa se povecava broj gresaka i brzina se automatski smanjuje.
Zato mislim da to nece tako brzo rijesiti.
Ajde, srica onda da Split nije toliko vlazan grad
Meni su inace rijetki padovi brzine samo onda kad "drljaju" po infastrukturi (ali bar stave obavijesti na svom webu by admin)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote