Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2010., 14:19   #1
pootzko
I like tea.
 
pootzko's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Nerdvana
Postovi: 30
Preporuka omni antene za usb stick

što preporučate da nabavim za usb stick - koju omni antenu da daje što jači signal, a da ima smisla stavit ju na usb stick.. njub sam što se tiče tog hardverskog dijela wireless opreme pa ne znam koliko uopće ima smisla stavljati jaču antenu na takav jedan usb stick, da li će joj on uopće moć dat dovoljno snage?

Naletio sam recimo na ovu od 10dBi, što je za razliku od one standardne od 5dBi što je došla s usb stickom pretpostavljam osjetna razlika, no ima li smisla? Neki bolji prijedlog?

hvala
pootzko je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 15:03   #2
karika
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 67
Ne vjerujem da ces se posebno pomoć s jačom omnicom ako nije u ap modu. Moje mišljenje da ti je bolje uzet nekakog bikvada (oko 120 kn) ili ga mozes i sam napravit...
karika je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2010., 15:11   #3
pootzko
I like tea.
 
pootzko's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Nerdvana
Postovi: 30
u biti i treba mi za rad u AP modu, ali za zatvoreni prostor
__________________
...I put on my robe and a wizard hat...
pootzko je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 15:47   #4
karika
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 67
Citiraj:
Autor pootzko Pregled postova
u biti i treba mi za rad u AP modu, ali za zatvoreni prostor
Prije sam ja sebi kombinirao neku mrežu, kacio se s jednim kompom na AP, pa na drugi komp preko LAN-a (Bridge) i onda sam na tom drugom kompu stavio karticu da radi u AP modu. Kolega ima firmu koja se bavi izradom i prodajom antena, pa donjeo par antena za isprobat, ni s jednom se nisam spasio. Imao sam omnicu od 12 dBi na toj kartici u drugom kompu i nisam se mogao spojit s laptopom koji je bio dolje u prizemlju. Radilo je dobro max kroz 2 zida na istom katu. Kad sam uzeo neki jeftini ruter s tom omnicom od 12 dBi po cijeloj kući sam imao signal.
karika je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 16:02   #5
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Sve ovisi o tome kakav stick imaš. Da si izdvojio, recimo nekih 200-tinjak ili manje kuna za kakav 500 mW Wi-Fi, recimo Alfa ili G-Sky (takav imam), sad ne bi imao tih problema.
Čak je i TP-Link TL-WN422G prilično moćan po dometu. Meni radi kroz 3 zida bez greške, a od frenda router hvatam na ~70m kroz 1 moj i 1 njegov zid na 75% signala.

Oba imaju 5dBi omnice.

Jesi probao ovo?
http://www.instructables.com/id/Wifi...trainer-WokFi/

I da ne radi, koliko te može koštati da staroj zbušiš jedno cjedilo ili wok?
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 16:35   #6
pootzko
I like tea.
 
pootzko's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Nerdvana
Postovi: 30
imam TP-Link TL-WN422G

nije da mi ne radi i da imam problema, nešto eksperimentiram s laptopom pa sam mislio od njega nekakav gateway napravit, a nisam konkretno isprobao još kako šljaka u live okruženju kada budem spajao se s drugim računalima na njega. zanimalo me samo da li bi mi se isplatilo dat tih 100kn za nešto bolju antenu od ove standardne od 5dBi što je došla uz stick, odnosno da li bih dobio šta bolji signal ili ne.

hvala za ovaj link, njušim već kuhinjsku forenziku uskoro xD

ali nespretno mi je sa sobom nosit tako nešto, zato mi je neka omnica ok, jer je relativno mala, pa sam u duhu toga mislio - najbolje što mogu izvuć sa nečim što kompaktnijim
__________________
...I put on my robe and a wizard hat...
pootzko je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 17:20   #7
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Gle, ima fora kako se slaže omnica do 12 dBi,
http://wireless.gumph.org/articles/homemadeomni.html
ali nije baš kompaktno ni mahati okolo s antenom od pola metra. Gledat će te ljudi k'o da si Conan pa vitlaš okolo mačem.

U svakom slučaju, ako znaš gdje je router, bilo što usmjereno je žešće od omnidirekcione antene.

Ne, ne isplati se dati 100 Kn za komad žice u plastici sa konektorom. Radije potroši 150 na Yagi-cu ili Bi-Quad. Više dometa i načina upotrebe za par kuna više.

Ako bolje pročitaš, vidjet ćeš da se tvoj stick lako upotrijebi kao AP, a to je ustvari ono što hoćeš, zar ne? Misliš spajati druga računala na taj lap preko WiFi-a?
http://www.tp-link.com/products/prod...odel=TL-WN422G
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 17:32   #8
pootzko
I like tea.
 
pootzko's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Nerdvana
Postovi: 30
tako je, laptop će glumit wifi AP
__________________
...I put on my robe and a wizard hat...
pootzko je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 17:38   #9
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Samo po doma? Ako ne trebaš veći domet od 30 m radijusa, ostavi ga takvog kakav je. Biti će to jako dobro.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2010., 22:43   #10
silasara
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 67
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Sve ovisi o tome kakav stick imaš. Da si izdvojio, recimo nekih 200-tinjak ili manje kuna za kakav 500 mW Wi-Fi, recimo Alfa ili G-Sky (takav imam), sad ne bi imao tih problema.
Čak je i TP-Link TL-WN422G prilično moćan po dometu. Meni radi kroz 3 zida bez greške, a od frenda router hvatam na ~70m kroz 1 moj i 1 njegov zid na 75% signala.

Oba imaju 5dBi omnice.

Jesi probao ovo?
http://www.instructables.com/id/Wifi...trainer-WokFi/

I da ne radi, koliko te može koštati da staroj zbušiš jedno cjedilo ili wok?
Daj mi reci kak si zadovoljan s tim g-sky jer bi si i ja jedno kupio al od 1W pa me zanima dal to dobro radi.
Treba mi hvatat signal na 120 metara preko 2 zida
silasara je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.08.2010., 00:00   #11
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Pa, prilično je jak. Hvatam nekih 15 routera za koje nisam ni znao do sad, i to prilično dobar signal. Jedino mi se čini da povremeno izgubi vezu i spoji se opet, ali to nije još potvrđeno da je do sticka.

U principu su ti G-Sky i Alpha iste, barem po svemu osim imena, tako da je bilo koja super izbor. Obje su podržane u BT3 i BT4, realtek RTL8187 chipset.

Frend ima Alphu 2W, nije normalna. Kupio je zato jer mu do cure T-com ne želi uvesti adsl jer "nema dovoljno mogućih korisnika" u tome dijelu sela. Udaljeni su nekih 1.5 Km, ima i šume između. Spojio je yagicu umjesto originalne antene, radi super. Signal u nebu.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2010., 14:21   #12
silasara
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 67
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Pa, prilično je jak. Hvatam nekih 15 routera za koje nisam ni znao do sad, i to prilično dobar signal. Jedino mi se čini da povremeno izgubi vezu i spoji se opet, ali to nije još potvrđeno da je do sticka.

U principu su ti G-Sky i Alpha iste, barem po svemu osim imena, tako da je bilo koja super izbor. Obje su podržane u BT3 i BT4, realtek RTL8187 chipset.

Frend ima Alphu 2W, nije normalna. Kupio je zato jer mu do cure T-com ne želi uvesti adsl jer "nema dovoljno mogućih korisnika" u tome dijelu sela. Udaljeni su nekih 1.5 Km, ima i šume između. Spojio je yagicu umjesto originalne antene, radi super. Signal u nebu.
Možda bi i ja onda bolje kupio od 2W sam neznam dal če laptop to tjerat mislim neznam koja je izlazna snaga na usb i dal če radit, dal če bit kakvih problema u radu.
To bi trebo stavit na tavan jer to je stvarno jako
silasara je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2010., 14:53   #13
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Vidiš, nikad o tome nisam razmišljao, koliko je ustvari Imax na USB portu... Nekako sam se vodio pretpostavkom da nitko neće napraviti uređaj koji bi zahtijevao više struje nego što je port sposoban dati.

Ako netko ima saznanja o power outputu USB port-a, bilo bi lijepo da nam kaže, i mene zanima.

Na kartici ti je mini USB (kao na Motorola mobu), nitko ti ne brani da složiš 5V trafo s ispravljačem i stabilizatorom da pomaže USB-u direktno na kabel (može i neko napajanje od kompa, ali je glomazno za posao koji radi), ili da koristiš Y USB kabel ako ti nije žao zauzeti 2 USB-a za WiFi.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2010., 20:42   #14
silasara
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 67
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Vidiš, nikad o tome nisam razmišljao, koliko je ustvari Imax na USB portu... Nekako sam se vodio pretpostavkom da nitko neće napraviti uređaj koji bi zahtijevao više struje nego što je port sposoban dati.

Ako netko ima saznanja o power outputu USB port-a, bilo bi lijepo da nam kaže, i mene zanima.

Na kartici ti je mini USB (kao na Motorola mobu), nitko ti ne brani da složiš 5V trafo s ispravljačem i stabilizatorom da pomaže USB-u direktno na kabel (može i neko napajanje od kompa, ali je glomazno za posao koji radi), ili da koristiš Y USB kabel ako ti nije žao zauzeti 2 USB-a za WiFi.
Vidiš,vidiš ovo je dobro sa Y usb kabelom
silasara je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2010., 21:49   #15
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Usb daje 5 V i cca 500mA, a to je 2.5W, a mislim da možda i više.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na