Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.08.2010., 14:00   #1
crni2222
Premium
Moj komp
 
crni2222's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 89
CN-WF511 problemi sa spajanjem

jucer sam uzeo doticnu karticu, stavio ju u komp, instalirao drivere i sve je super radilo... medjutim, u jednom trenutku se pocela blesirat.. hvatao sam nekih 10-ak wireless mreza s njom, a sad jednu, eventualno dvije i nemogu se vise uopce spajat na niti jednu, kao da joj signal nenormalno oscilira.. probao sam zamijeniti par antena, uninstalirat ju, radit restore point i ne znam sto vec ne, ali nista ne pomaze. na canyonovoj stranici postoje driveri, ali mi te ne prihvaca, tak da su driveri skinuti s windows updatea i kartica je prepoznata kao Ralink 2500 wireless pci card, inace OS je Win7 64bit.. spajam se na firmin wireless, tu nista nije dirano, sve je ok s mrezom, na svim racunalima radi wireless, a meni niti ne nadje tu mrezu svaki put, signal je inace uvijek bio excellent i na ovih par susjednih mreza koje sad tu i tamo uhvatim je takodjer excellent. Di je zapelo, jel zna netko??
crni2222 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 16:27   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Pazi, razlika je CN-WF511 od CNP-WF511 jer su napravljene sa različitim chipsetom.
Zadnji (30/11/2009) origigi drajveri su na ovoj stranici.
Alternativa je da sa stranica proizvođača chipseta (Ralink) skineš drajver za RT256x seriju. Namjerno nedaju direktni link, pa klikaj sam.
Ako instalacije "ne pronalaze" karticu (pogotovo origigi) probaj raspakirat ove exe instalacije ili po kompu ulovit / pronaći fajlove pa kasnije manualno instalirat kroz Device Manager.
Ono šta tebe vjerojatno muči je kombinacija W7 x64 + drajveri o ćemu se već par puta govorilo na forumu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2010., 01:21   #3
crni2222
Premium
Moj komp
 
crni2222's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 89
vec sam probao i originalne i ove "alternativne" drivere i isti vrag, ne radi.. probao sam jos par drivera jer sam malo guglao po stranim forumima medjutim bez uspjeha. ili driveri ne prepoznaju karticu, ili odbija radit s bilo kojim drugim osim ovog s windows updejta, tak da vise nemam pojma kaj da napravim..
crni2222 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2010., 19:27   #4
Hazz
Premium
Moj komp
 
Hazz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Hrvatska/Zagreb
Postovi: 75
Ja imam dotičnu karticu instaliranu na XP, kupio ju jučer, i mogu ti reč da je odlična, vrijedi svake lipe, a hvata mreže koje su udaljene i više od 300 metara. slažem se s Nikkyem, da W7 uzrokuje probleme, jer sam i ja imal problema s njim di pojedine komponente su jednostavno poblesavile. Sad sam se vratio na dobri stari XP i sve dela odlično . Sjeti se kaj si delal prije nego je poblesavila, možda si neku postavku promjenio??
Hazz je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 15:09   #5
karika
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 67
Citiraj:
Autor Hazz Pregled postova
Ja imam dotičnu karticu instaliranu na XP, kupio ju jučer, i mogu ti reč da je odlična, vrijedi svake lipe, a hvata mreže koje su udaljene i više od 300 metara. slažem se s Nikkyem, da W7 uzrokuje probleme, jer sam i ja imal problema s njim di pojedine komponente su jednostavno poblesavile. Sad sam se vratio na dobri stari XP i sve dela odlično . Sjeti se kaj si delal prije nego je poblesavila, možda si neku postavku promjenio??
Dobra kartica ali ne "radi" s backtrack 3, možda u 4. radi, ali nisam probao. Dok sma imao betu 7. komp mi se zamrzne nakon 2-3 minute od paljenja. Sad sam nabavio preko faksa originlanu, poskidao update i radi savršeno.
karika je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na