Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2024., 19:24   #11671
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Ja sam nakeljio u dnevnu neku van Gogh like zvrljotinu a u spavacu kao kompromis neki impresionisticki cvijetni dezen

Kupio sam i obicne white panele za koje imam ideju staviti iza/unutar normalne slike koja ide na zid. Obicno imaju ramu, na rami platno a iza platna prostora.



a zamisli da staviš original Mona Lizu - koja bi to umjetnost od zvuka bila
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2024., 21:22   #11672
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
A tek da je pospricam ajnpren juhom

Jesi li vidio uzivo sliku Mona Lise? To je jako mala slika i nije bas da bi unijela promjenu u zvuku
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2024., 21:29   #11673
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Šogica je stavila neke debele teške zavjese za koje se ispostavilo da su akustički. To je samo ona znala do nedavno. Kuži se kako soba više odzvanja kada se zavjese skupe.

Koštale su tri soma kuna prije korone za pokriti dva prozora i jedna balkonska vrata :-o
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2024., 21:33   #11674
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Nisam bas skuzio, soba vise odzvanja kad se skupe?! Dakle zavjese prigusuju?
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2024., 21:46   #11675
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Hi-Fi

Baš prigušuju. Staklo je najgora površina za akustiku. Od stakla odzvanja gore nego od valjda bilo koje druge površine. Glatko je i čvrsto.

Skupiš zavjese, vidi se kroz prozor.
Raširiš zavjese, ne vidi se kroz prozor
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2024., 07:46   #11676
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Šogica je stavila neke debele teške zavjese za koje se ispostavilo da su akustički. To je samo ona znala do nedavno. Kuži se kako soba više odzvanja kada se zavjese skupe.

Koštale su tri soma kuna prije korone za pokriti dva prozora i jedna balkonska vrata :-o
Plus kaj ti zamrače sobu te u zimi još čuvaju toplinu. Nisu bezveze po dvorncima imali slične zavjese
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2024., 12:12   #11677
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Ekipa - s obzirom da se Jamo poceo sve cudnije ponasat - probat cu ga za "male pare" popravit ak se da - ak ne - razmisljam o alternativama. Kaj bi bilo adekvatno u rangu cca 300-500 Eura (novo il rabljeno - svejedno) da bi upario sa postojecim Dali Oberon 1 + Yamaha subom? Pokusao sam sam doc do nekog smislenog zakljucka ali cim vise citam tim manje znam sto hocu iskreno. Cisto pojacalo mi je dovoljno sa DAC-om sa barem 2 digitalna ulaza. Bitno mi je da ima dovoljno snage za sve skupa - spajao bih TV i WIIM Pro preko coax/toslink prikljucka pa je jedino sto je bitno da interni DAC bude kak spada. Cist zvuk, detaljan, ne volim prejak bas al niti prenaglasen visoki ton...vise onak...smooth mid i preljev. Sve ostalo je opcionalo. Od glazbe se slusa primarno Blues, Rock, ostalo sve manje bitno. Pokusao sam ograniciti izbor na sljedecih par modela:

1. Marantz PM6007
2. Yamaha A-S501/A-S301
3. Cambridge Audio AXR100

Alternativa je naravno da pocekam jos malo pa se isprsim za nekaj malo bolje:

1. Marantz PM7000N
2. NAD C368
3. Audiolab 6000A

No posto ne planiram mijenjat zvucnike smatram da bi bili overkill. Ako grijesim - ispravite me.

P.S.- u meduvremenu sam experimentirao sa par DAC uredaja: SMSL SU-1 (AKM) , Topping E50 (ESS) i Fosi Audio K5 Pro ESS. I iskreno ocekivao sam da ce mi se se zadnja 2 bolje dopasti s obzirom da mi se zvuk WIIM AMP-a (ESS) dopao. Nije. Zapravo nikakve razlike u zvuku u odnosu na Jamo. SMSL s druge strane - cujne razlike, sve je naglasenije - al opet - nebi davao radi toga vise od 100 Eura za zasebni DAC osim ako nema podrsku za nesto (npr. MQA) sto nekome treba.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2024., 13:36   #11678
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Meni svi Marantzi zvuče nekako tupo. Radije bi Yamahu. Ostale nisam slušao.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2024., 14:27   #11679
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
ljudi

iman cudan problem u setupu. znaci, nominalno lg c1 nema podrsku za dts. yamaha avr je uparen s njime preko arc porta, a pristup lokalnom libraryu se izvodi preko jellyfina.

e sad, kad naleti dts (uglavnom lossy 1.5mbps core, ali nebitno sad) zvuk 'proradi' nakon par sekundi, ali je out of sync s videom - sto se onda korigira samo od sebe nakon nekoliko dodatnih sekundi, jedino sto subsi onda odu naprid - i to za otprilike onaj vremenski interval koliko je zvuku bilo potrebno da 'proradi'.

testira sam s 20-30 fileova, dogada se samo s fajlovima koji koriste dts, dd radi normalno...prilicno iritantno, na jellyfin klijentu postoji vremenska korekcija subsa (u velikoj vecini slucajeva muxanih u mkv kontejner, samo par eksternih za probu s istim rezultatom), ali volim kad sve radi ako spada out of the box

imate neki prijedlog?
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2024., 15:23   #11680
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Ekipa - s obzirom da se Jamo poceo sve cudnije ponasat - probat cu ga za "male pare" popravit ak se da - ak ne - razmisljam o alternativama. Kaj bi bilo adekvatno u rangu cca 300-500 Eura (novo il rabljeno - svejedno) da bi upario sa postojecim Dali Oberon 1 + Yamaha subom? Pokusao sam sam doc do nekog smislenog zakljucka ali cim vise citam tim manje znam sto hocu iskreno. Cisto pojacalo mi je dovoljno sa DAC-om sa barem 2 digitalna ulaza. Bitno mi je da ima dovoljno snage za sve skupa - spajao bih TV i WIIM Pro preko coax/toslink prikljucka pa je jedino sto je bitno da interni DAC bude kak spada. Cist zvuk, detaljan, ne volim prejak bas al niti prenaglasen visoki ton...vise onak...smooth mid i preljev. Sve ostalo je opcionalo. Od glazbe se slusa primarno Blues, Rock, ostalo sve manje bitno. Pokusao sam ograniciti izbor na sljedecih par modela:

1. Marantz PM6007
2. Yamaha A-S501/A-S301
3. Cambridge Audio AXR100

Alternativa je naravno da pocekam jos malo pa se isprsim za nekaj malo bolje:

1. Marantz PM7000N
2. NAD C368
3. Audiolab 6000A

No posto ne planiram mijenjat zvucnike smatram da bi bili overkill. Ako grijesim - ispravite me.

P.S.- u meduvremenu sam experimentirao sa par DAC uredaja: SMSL SU-1 (AKM) , Topping E50 (ESS) i Fosi Audio K5 Pro ESS. I iskreno ocekivao sam da ce mi se se zadnja 2 bolje dopasti s obzirom da mi se zvuk WIIM AMP-a (ESS) dopao. Nije. Zapravo nikakve razlike u zvuku u odnosu na Jamo. SMSL s druge strane - cujne razlike, sve je naglasenije - al opet - nebi davao radi toga vise od 100 Eura za zasebni DAC osim ako nema podrsku za nesto (npr. MQA) sto nekome treba.



nad je jako hvaljen, 315, 316, 325..ima ih po oglasniku podosta, treba se cjenkat jer su pretjerane cijene, il sa HIFI sharka pa povećat tražilicu sa Rotelima ili jačim yamahama - tamo su cijene puno realnije
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2024., 15:25   #11681
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
ljudi

iman cudan problem u setupu. znaci, nominalno lg c1 nema podrsku za dts. yamaha avr je uparen s njime preko arc porta, a pristup lokalnom libraryu se izvodi preko jellyfina.

e sad, kad naleti dts (uglavnom lossy 1.5mbps core, ali nebitno sad) zvuk 'proradi' nakon par sekundi, ali je out of sync s videom - sto se onda korigira samo od sebe nakon nekoliko dodatnih sekundi, jedino sto subsi onda odu naprid - i to za otprilike onaj vremenski interval koliko je zvuku bilo potrebno da 'proradi'.

testira sam s 20-30 fileova, dogada se samo s fajlovima koji koriste dts, dd radi normalno...prilicno iritantno, na jellyfin klijentu postoji vremenska korekcija subsa (u velikoj vecini slucajeva muxanih u mkv kontejner, samo par eksternih za probu s istim rezultatom), ali volim kad sve radi ako spada out of the box

imate neki prijedlog?



nikad nisam išao zvuk TVa na ymahu. uvijek sam stremao sa medija playera Zapitti i niakd nije bilo razlike bez obzira na format (DD,DTS,DTSHD...)
ima yamaha negdje korekciju AV sync, čini mi se
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2024., 16:41   #11682
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
nikad nisam išao zvuk TVa na ymahu. uvijek sam stremao sa medija playera Zapitti i niakd nije bilo razlike bez obzira na format (DD,DTS,DTSHD...)
ma da, icu na opciju s extra media playerom cini mi se...lag se ocito stvori izmedu reakcije jellyfin klijenta pa dok yamaha ne preuzme zvuk na sebe....

Citiraj:
ima yamaha negdje korekciju AV sync, čini mi se
ima yamaha previse svega 2 popodneva sam izgubia podesavajuci sve i svasta


EDIT: ok opet ja. postoji li nacin da saljem glazbu iz foobara na receiver, da nije neki protokol koji zaposli windows media player, nego da je legit player. mogu povezat mreznim kabelom avr i pc, mogu i hdmi-em, obe mi opcije igraju jer nije velika udaljenost.

imam dosta glazbe, od cega je 30ak % hi-res flac/dsd, 60% flac/ape i nesto sitno lossy formata. ako bas ne ide, di ste nabavili ovaj wiim ili kako se vec zove i ima li (barem djelomicno funkcionalan) display, toliko da vidim sta svira, da ne mora bit tv stalno ukljucen

Zadnje izmijenjeno od: flyer1. 02.02.2024. u 23:29.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2024., 09:12   #11683
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova


EDIT: ok opet ja. postoji li nacin da saljem glazbu iz foobara na receiver, da nije neki protokol koji zaposli windows media player, nego da je legit player. mogu povezat mreznim kabelom avr i pc, mogu i hdmi-em, obe mi opcije igraju jer nije velika udaljenost.

imam dosta glazbe, od cega je 30ak % hi-res flac/dsd, 60% flac/ape i nesto sitno lossy formata. ako bas ne ide, di ste nabavili ovaj wiim ili kako se vec zove i ima li (barem djelomicno funkcionalan) display, toliko da vidim sta svira, da ne mora bit tv stalno ukljucen
pa jel ima taj foobar wifi? ako ima onda preko mreže bez PCja

wiim pro je odlična stvar zate novce..sve gledaš i upravljaš na mobitelu i njegovoj app, nema daljinca
180 "evra" u ACA
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2024., 09:28   #11684
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
ma da, icu na opciju s extra media playerom cini mi se...lag se ocito stvori izmedu reakcije jellyfin klijenta pa dok yamaha ne preuzme zvuk na sebe....

ima yamaha previse svega 2 popodneva sam izgubia podesa