Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.04.2023., 11:27   #151
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Znaci polutvrda majka za tvoju refrakciju, obicna sferna RGP ili eventualno back toric RGP, ovisi o zakrivljenosti roznice tj podacima keratometrije.


Ako dodjes fitteru i postavis mu pitanje jel mi ide sferna rgp ili back toric(ruck torisch na njemacki) na moje oko past ce na guzicu i onda ti mora isfitat kak treba jer ce ispast da znas o cem pricas


Al bez zeze ide ti ideala polutvrda, i ostrina ce te ODUSEVIT, sad ako si u njemackoj nebi smjelo bit problema oko fittera RGP leca, al nemoj stedit na tome, odi nekome ko zna posel, znaci ne ove komercijalne optike, fielmann apollo itd neg neko ko se malo vise bavi kontaktnim lecama......


Nema okretanja lece, ne muti ti se vid jer samo ime kaze, polutvrda je, kad trepnes oblik lece je uvijek isti ne savija se te samim time je ostrina stabilna tj uvijek ista, savrseno bistro. Mekana se zakrece i kad trepnes lomi se jer je savitljiva, a tebi s tako jakim cilindrima to jako utjece na ostrinu
Hvala, idem traziti tko mi to moze napraviti kako treba
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2023., 13:16   #152
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Pogi moze malo infoa o procesu, koliko novaca, koliko je kompleksna operacija, oporavak, potencijalne negativne posljedice, itd. Hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Prvo oko sam odradio u KBC Rijeka. Tamo je problem što oni koliko sam skužio nemaju na raspolaganju cijeli spektar leća za ugradnju pa mi je ostala na tom oku dioptrija od -2.5. Ali dobro. To sa odradio 2016g.

Drugo oko sam sredio u prosincu 2019g zbog prelaska na novi posao. To sa odradio par dana prije Božića u subotu u Optical Expressu u Zagrebu i odmah odradio sutra dan u nedjelju prvu kontrolu. Sve je ispalo super, na tom oku mi je ostala dioptrija od -0.5. Sad imam jedne naočale za vožnju, televiziju i računalo. U ostalim situacijama niti ne nosim naočale. Tada je to (jedno oko) koštalo 9000 kn.

Nikakvih problema nisam imao ni sa jednom operacijom, niti žuljanja niti suhoće oka.... apsolutno ništa. Samo 10-tak dana kapaš kapi i mažeš mast da ne dođe do infekcije. Tih desetak dana nesmiješ močiti oko vodom, npr. prilikom pranja kose. Nakon tih desetak dana ja sam još desetak dana držao zatvorene oči prilikom pranja kose, poslije se opustiš i ne misliš više o tome.

Operacija je šetnja kroz plitak potok. Duže traje priprema nego sam zahvat. Prije operacije ti daju jedan apaurin ili Xanax ili nešto slično da se malo smiriš. Anastezija su kapi za oči, još ti nakapaju da ti se rašire zjenice i da ti umrtve mišiće oka. Gledaš u jarku svjetlost reflektora i od kada doktor napravi rez od 2-3 milimetara, ultrazvučno izmrvi (ovo je fora, osjetiš to drobljenje i sisanje i usiše prirodnu leću pa do ubacivanja umjetne leće koju doslovno vidiš kad je ubacuje prođe max. 10 minuta. Sve to namažu i nakapaju antibioticima i zatvore oko povezom. Digneš se i odeš doma i sutra dan prvi pregled kada čitaš sa tim okom slova.

Eto, to je moje iskustvo.

EDIT: mislim da je i dan danas najbolje ići na ugradnju jednožarišnih asferičnih leća. Danas je toliko optika napredovala da se mogu ugraditi i trožarišne leće sa kojima bi se trebalo vidjeti jednako i na blizu i na srednje i na velike udaljenosti, ali sam čuo za slučajeve kad su to ljudi išli dodatno izvaditi iz oka i ugraditi jednažarišne
pogi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.04.2023., 13:39   #153
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Majko mila svaka čast na hrabrosti. Ja ne znam dal bi se usudio 🙏
Samo dok sam čitao post suze su mi se nakupile od nelagode 😆
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2023., 17:17   #154
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Gle, mrena se nemoze rijesiti drugačije. To je zamućenje leće koja se nalazi u oku iza zjenice. To nikakav laser nemoze riješiti. Tako da bilo je ili ne vidjeti ili operirati, tako da neke dileme i nije bilo...
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2023., 18:12   #155
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Ne treba se operirat mrena
Samo si nabavis bijeli štap kad osljepiš i to je to
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2023., 19:03   #156
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
Ima u Rijeci neki kvalitetan oftamolog za preporucit?

Sent from my motorola edge 30 fusion using Tapatalk
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2024., 10:05   #157
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Jel tko probao Biofinity leće za kontinuirano nošenje?
Ja sam se prošli mjesec prebacio na njih i samo pohvale za sada.

Puno su mekše od standardnih, udobne da ih uopće ne osjećam, uvijek su vlažne i može se spavati s njima što mi je najbitnije jer nekada trebam dan-dva-tri kontinuiranog nošenja.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na