Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 31.12.2006., 13:30   #91
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
da, i ova Šoljan (ak se ne varam) je rekla da će na početku godine brzine gore...pa valjda ona zna
svebee je offline  
Staro 31.12.2006., 13:32   #92
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Ja ću pričekati kojih 10-ak dana poslije nove, da vidim kako su brzine VM mreža, pošto su rekli da se poslije 01.01. stablilizira situacija, a i najviše me zanimaju brzine torrenta.Ako sve bude OK, prelazim.Zato, ekipa koja je prešla na VM Mreže očekujem vaš feedback...
mskvorc1 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.12.2006., 13:34   #93
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor mskvorc1 Pregled postova
Ja ću pričekati kojih 10-ak dana poslije nove, da vidim kako su brzine VM mreža, pošto su rekli da se poslije 01.01. stablilizira situacija, a i najviše me zanimaju brzine torrenta.Ako sve bude OK, prelazim.Zato, ekipa koja je prešla na VM Mreže očekujem vaš feedback...
Ja sam prebacio iskon na surf paket, koristit ću vm u siječnju i ako se poprave onda ću ih nastavit koristit, a ako ne prebacujem iskon opet na 5gb i ne spajam se na vm.
ojpi je offline  
Staro 31.12.2006., 14:09   #94
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Delta S4 Pregled postova
Imaš neki argument za to ili si bio kod nekog vrača/šamana pa je on to prorokovao po okusu kozjeg mlijeka?

U biti ona bitch iz t-scuma je tako i rekla na BUG cd-u, zar ne? Brzine gore, cijene iste?
da imam pouzdan izvor tj 2 izvora, jedan mi je rekao prijatelj a ja kako nevjerujem raspitao se malo i pitao jos neke osobe i dobio istu povratnu informaciju, neka dizu i spustaju ja sam otisao na amis i jos jedan mjesec cu se strpiti na comu dok me neprikljuce
mikimikic je offline  
Staro 31.12.2006., 14:34   #95
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
U Bugu je bio intervju s nekim "menađerom" za t-com adsl.
Naime on kaže da je dosad bilo dizanje brzina i povećanje paketa ciklično svako toliko, a koliko se sjećam zadnje su se povećali paketi, tako da je realno očekivati povećanje brzine.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Staro 31.12.2006., 15:02   #96
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Ako nisi primjetio, torrent ne radi uopće.....

Citiraj:
Autor mskvorc1 Pregled postova
Ja ću pričekati kojih 10-ak dana poslije nove, da vidim kako su brzine VM mreža, pošto su rekli da se poslije 01.01. stablilizira situacija, a i najviše me zanimaju brzine torrenta.Ako sve bude OK, prelazim.Zato, ekipa koja je prešla na VM Mreže očekujem vaš feedback...
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline  
Staro 31.12.2006., 15:08   #97
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor provokator Pregled postova
Nakon što su mi iz VM mreža poslali login i ugovor, kad sam spazio da je ugovor na godinu dana, mejlao sam im da takav ugovor neću potpisati, samo ako mi ponude na neodređeno. Na to sam dobio pisani odgovor da ako se neki mjesec ne spojim - ne dobivam račun.
Zaključak: ugovor ću potpisati, prvom prilikom prijeći na Optimu ili Amis (da se skroz maknem s T-HTa) i ako mi pošalju račun, pozvati se na taj emajl (koji je poslan od službene osobe sa službene adrese ).
Ne znam koliko ce ti se isplatiti potpisivati kad ces morat platiti skoro 500kn taj prikljucak. Jedino ako sam pogresno skuzio pa se i to ne placa nista.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline  
Staro 31.12.2006., 15:31   #98
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Ljudi, jel mi može sad netko ovo objasniti?

Istekao mi je ugovor s t-comom. Jel se mogu ja sada prebacit kod t-coma na najniži paket (to mi je omogućeno u korisničkom sučelju) i potpisat ugovor s vm-mrezama na godinu dana, a onda kad mi se sprdne prestat koristit vm-mreze, a da ne plaćam njihov promet, nego promet onoga kod koga ću se prikačiti???

Nadam se da ste me razumjeli.
frANZi je offline  
Staro 31.12.2006., 15:42   #99
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Citiraj:
Autor BrunoZG Pregled postova
Ako nisi primjetio, torrent ne radi uopće.....
Upravo i zato čekam da vidim kako će biti poslije 01.01. Na drugim forumima sam čitao da im je ekipa slala mailove zbog brzina i sl.,a neki lik ih je konkretno pitao zašto torrenti idu brutalno sporo,pa su mu odgovorili da će se poslije 01.01.2007. stanje stabilizirati i nakon toga da će biti samo bolje.Uostalom, pošto koriste T-Comovu infrastrukturu ne bi bilo čudno da ih ovi koče.A i na stranicama od VM Mreža piše da su dugo pregovarali o proširenju linka, te sada T-Comu ide tužba od VM Mreža zbog "štopanja" konkurencije...

Ponovo povećana brzina linka.
Nakon dugih pregovora uspjeli smo isposlovati dodatno proširenje našeg linka prema T-comu.
Mreža sada ponovo radi s normalnim brzinama,te su time ispravljeni problemi sa brzinama.
Trenutno smo u slanju prigovora na adrese Telekom agencije i Agencije za zaštitu tržišnog natjecanja da bi se izborili za mogućnost pružanja bolje i povoljnije usluge za Internet korisnike ADSL usluge.
Nakon rješavanja ovih problema moći ćemo ponuditi još bolju i povoljniju uslugu Vama našim sadašnjim i budućim korisnicima.




Velika je navala na VM Mreže i treba vremena da sve to uspije se posložiti...već nekoliko puta sam rekao da je u početku i T-Com imao problema,a i sada im se znaju "zalomiti".Ljudi, malo strpljenja...
mskvorc1 je offline  
Staro 31.12.2006., 16:39   #100
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
Citiraj:
Autor Zvijerko Pregled postova
Ne znam za sada, ali uskoro bi trebao T-com kreniti na dovođenje optike do najviše 500 m od korisnika. To bi rezultiralo time da bi mogli postići preko bakra brzine do 24mbit (ADSL2+). Navodno bi uskoro to trebalo krenit u testnu fazu. Za promet još nisam ništa saznao, ali bih se mogao raspitati.
Kako mislis uskoro bi trebalo u testnu fazu?! Pa Iskon vec neko vrijeme nudi iskon.duo uslugu sto je zapravo testiranje za T-Com, pa nece si T-Com dopustit probleme kad to mogu prevalit sve preko Iskonovih leda, pa nisu ih kupili jer im ovi kradu profit nego ce sad Iskon uvjek sluzit za uvodenje novih usluga i testiranje istih.

A sto se tice povecanja paketa, vjerojatno ce biti kao i zadnji put, prvo brzine a onda paketi kroz neko vrijeme jer ostali ISPi ne predstavljaju preveliku prijednju jos, a lakse je povecati brzine prema van nego dati vise prometa jer ce zagusenje ostati jednako dok bi i sa postojecim brzinama i flat-om zagusenje naraslo do neslucenih granica.
Ako uzmemo u obzir koliko ima korisnika samo u Osijeku primjerice (znaci grad od 100000 stanovnika) koji imaju dsl, da se svi oni u isto vrijeme spoje i pocnu downloadati filmove nastalo bi zagusenje, e pa sad, kako bi izgledalo da pocne Zagreb isto to raditi?! Brzina bi pala na 10-ak kBps.
antrax je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.12.2006., 19:57   #101
WeD@
Space Cadet
 
WeD@'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Split<-->Vela Luka
Postovi: 592
Citiraj:
Autor Zvijerko Pregled postova
Ne znam za sada, ali uskoro bi trebao T-com kreniti na dovođenje optike do najviše 500 m od korisnika. To bi rezultiralo time da bi mogli postići preko bakra brzine do 24mbit (ADSL2+). Navodno bi uskoro to trebalo krenit u testnu fazu. Za promet još nisam ništa saznao, ali bih se mogao raspitati.
he, meni ide optika 30 m od kuce , samo 24 mbps necu dozivit u ovoj republici
__________________

e4300@3.2, 965p-ds3 rev 3.3, (kingmax 667 ddr2 1gb)x2
9600gso 768mb, 1tb wd, 500gb wd, sb live!
fortron 500w


WeD@ je offline  
Staro 31.12.2006., 20:17   #102
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Tako je to u velik gradovima. Optiku imate a kod mene trebaju vuci 5 km do centrale.
BlackDwarf je offline  
Staro 03.01.2007., 21:45   #103
Kuzo
Premium
Moj komp
 
Kuzo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg,sk
Postovi: 126
i kaj. od pojeftinjenja niš?
Kuzo je offline  
Staro 03.01.2007., 21:50   #104
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Ja sam cuo za dvije verzije. Jedna da krece 5.1. a druga 15.1. Sada kome je vjerovat i oce li biti pojeftinjenje paketa ili dizanje brzina.
BlackDwarf je offline  
Staro 03.01.2007., 22:48   #105
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
nadajmo se ovoj 15.1.
junkieee je offline  
Staro 03.01.2007., 23:19   #106
Shadowww
^_-
Moj komp
 
Shadowww's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 311
mozemo se samo nadat... cekali smo 1.1, sad cekamo 15.1, pa 1.2 ... itd itd.. damn naziji..
Shadowww je offline  
Staro 03.01.2007., 23:45   #107
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
pa zadnjih mjesec dana se prica o 15.1 kao datumu ... nadam se da ce to biti tocno... mislim... meni totalno svejedno... tj, nije ali ja nemam alternative ili iskon dsl ili t-com dsl ... vm, optima/amis to kod mene sve nula bodova....
__________________
-potpis-
h3lld je offline  
Staro 03.01.2007., 23:47   #108
pava
Premium
 
pava's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zagreb trnje-pescenica
Postovi: 308
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
Ja sam cuo za dvije verzije. Jedna da krece 5.1. a druga 15.1. Sada kome je vjerovat i oce li biti pojeftinjenje paketa ili dizanje brzina.
Bilo je prvo 15.12 pa 1.1 pa sad 15.1, ako ne bude nis do 15.1...

Cekamo pdf.
pava je offline  
Staro 04.01.2007., 01:49   #109
Kuzo
Premium
Moj komp
 
Kuzo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg,sk
Postovi: 126
a ko to uopće čuje? ko širi dezinformacije? sam te-kom?
Kuzo je offline  
Staro 04.01.2007., 02:11   #110
pava
Premium
 
pava's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zagreb trnje-pescenica
Postovi: 308
Citiraj:
Autor Kuzo Pregled postova
ko širi dezinformacije?
hr.comp.adsl
pava je offline  
Staro 04.01.2007., 02:24   #111
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Citiraj:
Autor pava Pregled postova
Bilo je prvo 15.12 pa 1.1 pa sad 15.1, ako ne bude nis do 15.1...

Cekamo pdf.
Ja sam čuo 15.2 (čisto da ne ostanemo bez nade kad dodje 15.1)
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline  
Staro 04.01.2007., 10:19   #112
Shadowww
^_-
Moj komp
 
Shadowww's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 311
na sveto nigdarjevo..
Shadowww je offline  
Staro 04.01.2007., 10:23   #113
amd freak
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 543
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Ja sam čuo 15.2 (čisto da ne ostanemo bez nade kad dodje 15.1)


Trebamo ih napumtat mailovima..i to svi s istom porukom..pa da vidiš loma u t-comu
amd freak je offline  
Staro 04.01.2007., 10:32   #114
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
mislim...lol... svako malo se pojavi netko tko je pričao s nekim iz t-coma (obično s monterom ili portirom) te kako ima točnu informaciju i 100% provjerenu (portiru je naime rekla čistaćica) da kreće opasno sniženje cijena 15.12.

Onda se skontalo da niš od toga pa se pojavio netko s nekom božićnom akcijom, pa onda ovo s 15.01., pa do kada tako? ja imam provjerenu informaciju da kreće 15.03.

A sad malo provjereno provjerenih informacija:
Dakle sv i znamo da će se nešto dogoditi ali ne znamo kada. Običaj je u t-comu da se takve informaciju dobiju DANAS a akcija počinje SUTRA, tako da neko nagađanje datuma, cijena i sl pada u vodu i nemojte trošiti živce na to. Kada se bude znalo nešto konkretno znat će te i vi.

Ono što se treba dogoditi je povečanje brzina te pad cjen a prometa, a sve skupa se treba ujediniti u nekakvu triplepay opciju koja bi trebala izgledati kao kod Vodatela. Pitanje je samo kako će se to sve skupa implementirati.

I za kraj.....
Zašto bi se T-comu žurilo sa smanjivanjem cijena kad alternativni davatelji koji koriste vlastitu infrastrukturu nisu do sada spojili niti 100 korisnika, a vidimo kakve beeove imaju i VM mreže...
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline  
Staro 04.01.2007., 11:33   #115
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
ma svima nam je već dosta čekanja,ali iskreno tcom ne mora ništa raditi dok kon****nciji pucaju veze toliko i dok im torrenti i p2p ne radi,tako da kada vm sredi probleme negdje će onda tcom nešto mjenjati
MAHER je offline  
Staro 04.01.2007., 16:16   #116
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Ev, iz T-com službe za korisnike (njihovi teamleaderi pričaju o tome, jel) od 1.2. 1mbit flat 138 kn, a za 99kn 1 mbit s 5gb paketom. Sad, sve mi se čini da će ovaj mjesec biti jako dug dok dočekamo da vidimo jel opet bila neka patka ili ne. Ali kako god bilo, čim mi se neka konkurencija pojavi kao dostupna, prelazim
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline  
Staro 04.01.2007., 16:23   #117
WeD@
Space Cadet
 
WeD@'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Split<-->Vela Luka
Postovi: 592
Citiraj:
Autor Zvijerko Pregled postova
Ev, iz T-com službe za korisnike (njihovi teamleaderi pričaju o tome, jel) od 1.2. 1mbit flat 138 kn, a za 99kn 1 mbit s 5gb paketom. Sad, sve mi se čini da će ovaj mjesec biti jako dug dok dočekamo da vidimo jel opet bila neka patka ili ne. Ali kako god bilo, čim mi se neka konkurencija pojavi kao dostupna, prelazim
znaci to je provjereno, tj ako nazovem t-com sluzbu za korisnike , meni ce rec isto ?
__________________

e4300@3.2, 965p-ds3 rev 3.3, (kingmax 667 ddr2 1gb)x2
9600gso 768mb, 1tb wd, 500gb wd, sb live!
fortron 500w


WeD@ je offline  
Staro 04.01.2007., 16:28   #118
CoreDownloader
Skidaj se do kraja ;-)
Moj komp
 
CoreDownloader's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Tunguzija
Postovi: 158
Iskreno meni bi puno vise odgovaralo da dignu brzine posto flat kod vm mreza je jeftiniji i imam ljepsi osjecaj posto neoram svu lovu tcomu davat
__________________
Bez linkova u sigu.
CoreDownloader je offline  
Staro 04.01.2007., 16:51   #119
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor WeD@ Pregled postova
znaci to je provjereno, tj ako nazovem t-com sluzbu za korisnike , meni ce rec isto ?
Kao što rekoh, više stvarno ničem ne vjerujem dok ne vidim, tako i ovo. Teamleaderi unutar službe za korisnike (pretpostavljam da su to osobe unutar službe koje prve dobiju neko priopčenje) pričaju da će tako biti. Naravno, opet je to rekla-kazala i ništa nije još službeno. Ali et, samo napominjem da se o tome priča kao 90% sigurnoj stvari unutar službe za korisnike.

@Coredownloader
Da su meni VM-mreže dostupne sigurno bih razmišljao isto kao i ti, ali ipak većini ljudi nisu dostupni i ipak većina priželjkuje smanjenje cijena flata. Naravno, nakon toga ćemo priželjkivati veće brzine
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline  
Staro 04.01.2007., 16:56   #120
WeD@
Space Cadet
 
WeD@'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Split<-->Vela Luka
Postovi: 592
eto nazva sam sluzbu za korisnike,javio se neki feminizirani smrkavac, uglavnom on nema nikakvih informacija o povecanju brzine, prometa, jadnik cak ni nezna kako se stavi kasada modem u router nacin rada, objasnio je da je to uredjaj namjenjen bridge nacinu rada (iako na uredjaju pise adsl router isuse, di nalaze ove likove ? siroce je bio bas kulturan pa mi ga se nije dalo sprdat...
bas me zanima, jeli itko uspio dobit neku korisnu informaciju od sluzbe za korisnike, tj jeli imaju oni pojma o bilo cemu ?
__________________

e4300@3.2, 965p-ds3 rev 3.3, (kingmax 667 ddr2 1gb)x2
9600gso 768mb, 1tb wd, 500gb wd, sb live!
fortron 500w


WeD@ je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na