Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2006., 22:32   #1
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Upozorenje:Ve-mil i Powercolor Radeon AIW X1900GT

Izgleda da u Ve-milu Powercolor Radeon AIW X1900GT dolazi BEZ daljinskog upravljača (koji je jedan od najboljih stvari kod kupovine te grafe).
Dakle nema daljinca i recivera, nema ni DVD-a Adobe Premiere Elements 2.0 ni Adobe Photoshop Elements 4.0

Samo taj soft+daljinac i reciver koštaju preko pola vrijednosti te grafe.

Na njihovim stranicanma NEMA opisa te grafe-sad znamo i zašto.
Cijena u Ve-milu je ISTA kao i u Autronicu sa "sitnom" razlikom da se u Autronicu dobiva full bundle (daljinac+reciver i DVD-i Adobe Premiere Elements 2.0 i Adobe Photoshop Elements 4.0)

Moram priznati da je ovo jedno od većih guzičarenja koje sam vidio u zadnje vrijeme...jednostavno jadno i bezobrazno.

Isti naziv grafe, ista cijena a fali pola stvari: baad :

Tek toliko da se ne zaj*bete kao par forumaša.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2006., 23:00   #2
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
pa ja bi im odma na licu mjesta vratio grafu i rekao ne hvala .... nekuzim kako se netko moze zeznuti kada ima pravo da u roku tjedan dana vrati proizvod.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2006., 04:01   #3
undo
You'll Never Walk Alone
 
undo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,282
Nazalost tog roka od tjedan dana neki se prodavaci ne pridrzavaju,vec je bilo par primjera na forumu kako su se ljudi zalili i prodavaci im nisu bas izasli u susret.Inace kao i sto @codiac veli kupac ima puno pravo u roku od tjedan dana ako nije zadovoljan robom traziti povrat novca,ali kod nas ocito to teze malo ide...
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad





undo je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 08:59   #4
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Ma vrati im to i prijeti im svim mogucim ako nece uzet nazad........ gamad..ne mozes to samo tako pustit.. a inace trgovci imaju tendenciju postati "malo" ljubazniji kad spomenes zakon o potrosacima i udrugu....
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 10:51   #5
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
Citiraj:
Autor undo Pregled postova
Nazalost tog roka od tjedan dana neki se prodavaci ne pridrzavaju,vec je bilo par primjera na forumu kako su se ljudi zalili i prodavaci im nisu bas izasli u susret.Inace kao i sto @codiac veli kupac ima puno pravo u roku od tjedan dana ako nije zadovoljan robom traziti povrat novca,ali kod nas ocito to teze malo ide...
Scenarij 1:

kupac: Dobar dan. Molim Vas, vratio bih ovo jer ne dolazi sa svime s cime treba dolaziti. Imam pravo u roku 7 dana.
prodavac: Nazalost, to kod nas ne vrijedi. Zao mi je.
kupac: OK, dovidenja.

Ishod: Kupac je ispusio.

Scenarij 2:

kupac: Dobar dan. Molim Vas, vratio bih ovo jer ne dolazi sa svime s cime treba dolaziti. Imam pravo u roku 7 dana.
prodavac: Nazalost, to kod nas ne vrijedi. Zao mi je.
kupac: OK. Molim Vas pozovite mi Vaseg nadleznog a dok cekam mi dajte samo Knjigu zalbe i telefon da nazovem drzavni inspektorat, mobitel mi je u autu ostao, ako Vam nije problem.
prodavac: am, hm, nm. Pricekajte ovdje trenutak molim Vas. bla bla bla.
Nakon 5 minuta...
prodavac: izvolite Vas novac gospodine.
kupac: Hvala, dovidenja.

Ishod: Ducan je ispusio.

Ako se znas postavit, uvijek ce se ispostovat zakon. Nemaju oni sto drzati se necega ili ne. Nisam jednom dignuo galamu i u Ve-milu i Hg-u i jos kojekakvim ducanima. Da vidis kak se sve sredi kad 100 ljudi u ducanu pocne saputati "Drzavni inspektorat? Sto je to?"
mat je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 14:10   #6
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Da mat, tako se to radi
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 14:31   #7
slink
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Požega
Postovi: 12
Samo sto bih ja prilikom ponovnog posjeta snimao razgovor ako dodje do nekih daljnjih komplikacija u vezi reklamacije...
slink je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 14:57   #8
inline
Premium
 
inline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zadar
Postovi: 77
pa da ima tih sranja, ja sam narucia isto u Ve-mila x1950pro(200EU) i stigla jucer i na svu srecu sve je bilo na svom mistu, dok mi je frend narucia iz njemacke x1950xtx za nekih 450-500EU i njemu nije bio onaj crossfire(ona stvar sto spaja dvi grafe eli) u paketu, sad jeli to neki za*** ili sto, a njemacka je daleka da bi se za***ava s tim i odusta je od ikakvog pokusaja...

a u hg-a su mi radnom kolegi od matere pri sastavljanju kompenanata uvalili druge komponente nego sto je narucia, i naravno otisa tamo i ***a im sve zivo, nako par dana sve se vratilo na svoje covjek dobia nov komp a oni ostali bez ikakve tuzbe a taj lik mislim da je dobia otkaz...
inline je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 15:26   #9
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
Citiraj:
Autor inline Pregled postova
pa da ima tih sranja, ja sam narucia isto u Ve-mila x1950pro(200EU) i stigla jucer i na svu srecu sve je bilo na svom mistu, dok mi je frend narucia iz njemacke x1950xtx za nekih 450-500EU i njemu nije bio onaj crossfire(ona stvar sto spaja dvi grafe eli) u paketu, sad jeli to neki za*** ili sto, a njemacka je daleka da bi se za***ava s tim i odusta je od ikakvog pokusaja...

a u hg-a su mi radnom kolegi od matere pri sastavljanju kompenanata uvalili druge komponente nego sto je narucia, i naravno otisa tamo i ***a im sve zivo, nako par dana sve se vratilo na svoje covjek dobia nov komp a oni ostali bez ikakve tuzbe a taj lik mislim da je dobia otkaz...
Pa to ni ne treba dolazit u paketu, osim ako nije naručio master karticu...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 15:46   #10
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Mali OT @nicko : X1900GT AiW ili X1950pro ? Što uzeti? Može tu ili PM tnx!!
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2006., 15:57   #11
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Citiraj:
Autor mat Pregled postova
Scenarij 1:

kupac: Dobar dan. Molim Vas, vratio bih ovo jer ne dolazi sa svime s cime treba dolaziti. Imam pravo u roku 7 dana.
prodavac: Nazalost, to kod nas ne vrijedi. Zao mi je.
kupac: OK, dovidenja.

Ishod: Kupac je ispusio.

Scenarij 2:

kupac: Dobar dan. Molim Vas, vratio bih ovo jer ne dolazi sa svime s cime treba dolaziti. Imam pravo u roku 7 dana.
prodavac: Nazalost, to kod nas ne vrijedi. Zao mi je.
kupac: OK. Molim Vas pozovite mi Vaseg nadleznog a dok cekam mi dajte samo Knjigu zalbe i telefon da nazovem drzavni inspektorat, mobitel mi je u autu ostao, ako Vam nije problem.
prodavac: am, hm, nm. Pricekajte ovdje trenutak molim Vas. bla bla bla.
Nakon 5 minuta...
prodavac: izvolite Vas novac gospodine.
kupac: Hvala, dovidenja.

Ishod: Ducan je ispusio.

Ako se znas postavit, uvijek ce se ispostovat zakon. Nemaju oni sto drzati se necega ili ne. Nisam jednom dignuo galamu i u Ve-milu i Hg-u i jos kojekakvim ducanima. Da vidis kak se sve sredi kad 100 ljudi u ducanu pocne saputati "Drzavni inspektorat? Sto je to?"


A zadatak za tebe: nađi u ovom dokumentu gdje točno piše da trgovac mora uzeti nazad robu unutar 8 dana: http://nn.hr/clanci/sluzbeno/2003/1218.htm

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 12.12.2006. u 20:35.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 16:00   #12
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Radeon X1900 AIW:

Core clock: 500 MHz
ROPs: 16
Memory clock: 480 MHz / 960 MHz ef.
Pixel shaders: 48 x PS 3.0
Vertex shaders: 8 x VS 3.0

Radeon X1950Pro:

Core clock: 600 MHz
ROPs: 12
Memory clock: 700 MHz / 1400 MHz ef.
Pixel shaders: 36 x PS 3.0
Vertex shaders: 8 x VS 3.0

Na defaultu je X1950Pro za nijansu bolja, ali ako uzmeš u obzir koliko se X1900 AIW može klokati, onda je AIW šiša jer se ti silni pipeovi i PS-i fino raspušu... Ne znam koliko se X1950Pro može klokati, pretpostavljam ne puno jer su taktovi već po defaultu dosta nafrljeni. Neka me netko ispravi, ako griješim. Još nisam siguran u kojem je proizvodnom procesu rađena AIW jer za X1950Pro piše da je 80 nm...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 16:04   #13
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Mali OT @nicko : X1900GT AiW ili X1950pro ? Što uzeti? Može tu ili PM tnx!!
domy_os ti je odgovorio, sad je samo pitanje: želiš li ti clockat i koliko?
I treba li ti sva ta silna multimedija što dolazi sa AIW-om ili bi rađe možda drugi DVI port...

@domy_os: mislim da je AIW u 90nm, jer je potekla od X1900XT, a ne od X1950 (barem tako mislim, možda sam u krivu)....
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 16:20   #14
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Sky Pregled postova
O tvojim putešestvijama po dućanima smo sve saznali na onom threadu sa papirnatim distancerima i kakav si bio kada ti je stara dolazila u servis po matičnu ploču (sjećam se, ne boj se...).

A zadatak za tebe: nađi u ovom dokumentu gdje točno piše da trgovac mora uzeti nazad robu unutar 8 dana: http://nn.hr/clanci/sluzbeno/2003/1218.htm
ček šta nije to ovo:?

Članak 32.

(1) Potrošač ima pravo, ne navodeći razloge za to, jednostrano raskinuti ugovor iz ove glave Zakona u roku od 8 radnih dana od dana primitka pisane obavijesti iz članka 31. ovoga Zakona.

(2) Ugovor se raskida pisanom obaviješću o raskidu.

(3) Ugovor je raskinut u trenutku kada je trgovac primio obavijest o raskidu.

(4) Smatra se da je ugovor raskinut na vrijeme, ako je obavijest o raskidu upućena unutar roka iz stavka 1. ovoga članka.


Članak 34.


(3) Trgovac je dužan, najkasnije u roku od 30 dana od dana primitka pisane obavijesti o raskidu, vratiti potrošaču cjelokupan iznos koji je potrošač do tog trenutka platio na temelju ugovora, uvećan za zatezne kamate od primitka pisane obavijesti o raskidu do isplate.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 16:34   #15
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Rendula, kvragu, čitaj, odnosi se na ugovore sklopljene izvan poslovnih prostora trgovca.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2006., 16:36   #16
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Članak 32.

(1) Potrošač ima pravo, ne navodeći razloge za to, jednostrano raskinuti ugovor iz ove glave Zakona u roku od 8 radnih dana od dana primitka pisane obavijesti iz članka 31. ovoga Zakona.