Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2021., 16:45   #1
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Kupnja kuhinjskog posuđa (informacije i savjeti)

Ako nema nitko ništa protiv, otvorio bi novu temu za pomoć u traženju tava, lonaca, noževa i sličnog - ima svašta toga dobrog i lošeg po dućanima, pa bi nečije tuđe iskustvo i savjet dobro došao


Zamolio bi admine da, ukoliko postoji već ista i/ili slična tema da slobodno prebaci.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 16:53   #2
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Da se nastavim na dojmove tamo, delimano je zadnji otpad, tave su previse tanke i doslovno se krive. Dobar jeftin brand je tognana za tave, bude u spar/tommy. Iman par tava, svaka mi izdrzi cca 2 godine i onda je zaminin, posto je relativno jeftina.

Za set posuđa san u lonci i poklopci uzea set od 4 tece i poklopca turske marke korkmaz na nekoj akciji i za sad su odlicni. Uzea ovaj na nekoj ljutoj akciji za cca 700kn. Mater mi ima neki drugi model tog korkmaz set posuda vec 20+ godina i nije im nista.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2021., 17:09   #3
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Kako je jedan od kolega ranije naveo u vez sa Merhzerom, od njih sam na akciji uze Chefs Knife u kauflandu. Da je vrhunski nije ne, ali za moje potrebe tada i sada dobro služi.

Točno je da se oštrica brzo tupi, tako da kod mene primjerice moram svaka 3-4 dana štrajherom proći da mogu ove tvrdoglave domaće rajčice narezati bez da napravim tulum po kuhinji.


Vezano za delimano, ne znam ...od kada ih znam sa onim smiješnim reklama eni to sve izgleda kao kratkotrajna sreća sa posuđem...da li su danas išta bolji, pa eto ako ima više njih koji su zadovoljni vrijedilo bi pogledati i tu opciju.


nadalje, jučer sam vidio u kaflandu ovu marku/tavu da imaju za nekih 100kn - onak, pod rukom je bila dosta teška. Ali za marku nikad čuo u mom životu. Na njoj je neki kamenjkasti motiv, ajmo to tako nazvati.



Šta mislite ? Do sada sam imao cijeli set iz ikeje i osim lonaca sve tave su za baciti nakon nekih godinu i po.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 17:21   #4
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
russell hobs?
od njih imam tavu za palačinke i kuhalo za vodu, sve tip top već evo 3 godine.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 17:32   #5
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
TO je već početak, kako sam ih vidjeo uzivo pise kao 10 godine garancije.

1. Se neko već opekao i čitao/raspitao se šta točno ta garancija pokriva?
- predpostavljam da je nešto minimalno ali ajde.

probao sam tražiti iskustva o toj marki, ali skoro sve je samo na miksere, blendere i slicno...tave isam našao da itko spominje, eto osim tebe danas
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 18:11   #6
Ivooh1
Registered User
 
Ivooh1's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Krapina
Postovi: 0
U doba kad još u Zg postojala Kika, supruga i ja smo kupili Fislerov set lonaca. To je stvarno dobro suđe.

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk
Ivooh1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 19:45   #7
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Što se tiče delimano kamene tave: to je daleko najveće smeće s kojim sam imao posla u ovom životu. A vjerojatno i prethodnima, samo što se ne sjećam

Tava je kao takva bila teška na ruku (heavy is good, heavy is reliable) ali kur*ina, navelo me to na krivi zaključak. Nakon cca godinu dana upotrebe "kameni" sloj se počeo ljuštiti, više je to ličilo ne nekakvu gumu nego kamen.

Zamijenio sam ju Tefalovom iz Plodina (made in France, kaže) koja na akciji dođe kakvih 80 KN. Bolja je 10x od gore navedene.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 20:00   #8
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor Ivooh1 Pregled postova
U doba kad još u Zg postojala Kika, supruga i ja smo kupili Fislerov set lonaca. To je stvarno dobro suđe.

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk
Da, vidim i da su cijenom par rangova više od svega spomenuto. Pa očito da pravdaju tu cijenu, mada mi je to van budgeta

Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Što se tiče delimano kamene tave: to je daleko najveće smeće s kojim sam imao posla u ovom životu. A vjerojatno i prethodnima, samo što se ne sjećam

Tava je kao takva bila teška na ruku (heavy is good, heavy is reliable) ali kur*ina, navelo me to na krivi zaključak. Nakon cca godinu dana upotrebe "kameni" sloj se počeo ljuštiti, više je to ličilo ne nekakvu gumu nego kamen.

Zamijenio sam ju Tefalovom iz Plodina (made in France, kaže) koja na akciji dođe kakvih 80 KN. Bolja je 10x od gore navedene.

I tefal je opcija da, znaš li kojim slučajem koju model imaš? Gledam si ovako malo, vidim da je simply clean" kao ulazni model. cijenom su mi sasvim prihvatljivi i neki drugi modeli.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 20:56   #9
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Imam neku Russell Hobbs "kamenu" vec godinu ipo ima. Iskrivila se mrvicu na sredini, to joj je najveća mana. Naoko nije ali kad ulijes ulje/vodu se vidi, ali zna sam je udrit na P na indukciji, sta nije pametno
Non stick idalje non stick, perem je u perilici, przim u ulju u njoj grebem sa grubim PLASTICNIM spuzvama. Sa tavom zadovoljan. A imam pekac njihov, odma ga je nož izgrebao služi mi za togana grill tavu ko poklopac.

Lonce imam wmf, al tek godinu ipo, ocekujem da ce bit dobri. Nozeve zwilling iz kauflanda kad je bila akcija, odlicni su mi.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2021., 20:57   #10
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Hah, tema ko narucena. Prije par dana odlucili kupiti prvi ekspres lonac, moze i komplet manji+veci+jedan poklopac. Trazim nesto za sljedecih 10ak godina, daj boze i duze.

Moze kod nas ili amazon.

Koje su uopce preporuke odakle krenuti gledati, a da nije bas zepter? Fisler?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2021., 21:09   #11
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Hah, tema ko narucena. Prije par dana odlucili kupiti prvi ekspres lonac, moze i komplet manji+veci+jedan poklopac. Trazim nesto za sljedecih 10ak godina, daj boze i duze.

Moze kod nas ili amazon.

Koje su uopce preporuke odakle krenuti gledati, a da nije bas zepter? Fisler?
Imaš WMF: https://www.mydealz.de/deals/rewe-wm...insatz-1861696

Ja sam za sličnu cijenu uzeo taj u kompletu sa 3l (4,5 + 3l i samo jedan poklopac).

WMF je uglavnom OK iako se većina toga proizvodi u Kini. Fissler, Zwilling su isto dobri.

Ne bih uzimao ništa s premazima, na visokim temperaturama ispuštaju razne otrove. Teflon je posebno opasan. (P.S. Ima dobar film na tu temu: Dark Waters)
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2021., 09:09   #12
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Stara mi je uvalila tavu s keramičkim premazom, mislim da je Delimano, i super mi je, traje već godinama, nije se izgrebala, ništa se ne lijepi. I jednu veliku teću od Zeptera. Neki kao poluekspres, ima onaj tlakomjer na poklopcu To mi je isto zakon, za juhe, gulaše i takve stvari.

Šta se tiče pečenja i materijala, lijevano željezo bi trebalo bit the way to go. A i to bi kao trebalo trajat vječno, samo povremeno seasonat. Uzeo sam si De Buyer tavu za palačinke, najbolja ikad, tako da mislim da će mi i sljedeća "prava" tava bit na tu foru. A i na wok pucam
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2021., 09:15   #13
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Možda netko lovi guseno posuđe od Dutch ovena, sada je na 50%
https://www.lonciipoklopci.hr/do-50-...a-2021#katalog
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2021., 10:03   #14
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
...krivo...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 27.09.2021. u 11:56.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2021., 10:33   #15
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Nemojte hraniti trolove. Prijavite post. User je napustio forum. Nastavite dalje.

Da se malo pridružim.

mehrzer - chefs, santoku i onaj mali imam od njih.

oštrilo za noževe - wmf i zwilling. Isto rade savršeno dobri.

Od boljih tava dvije od mehrzera i jedna velika ovalna od delimana (stone nešto). Savršeno ok.

Lonci većinom inox shit ali savršeno služe. Od većih lonaca imam neki turski ok 20 litara (za sarmagedon).

Imam i par Kitchen Aid lonaca ali ih za sada još nisam koristio. Kao čeka se nova kuhnja.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2021., 10:37   #16
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Mislim da cu na kraju ići na Tefal, ovo osalo iako vjerujem da je odlično meni je previse kada se skupe 3 tave u paketu za hoby kuhanje

Taman sancta i emmezeta imaju popuste do 30%.

A da li itko ima neka iskustva sa ovim spravama za oštrenje noževa? ili je sve to badava i treba kamen ili nosit čoviku? Pričamo o nož od 200kn
thunder11 je offline   Reply With Quote