Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.11.2016., 11:20   #1
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
Android One mobiteli

Nisu kineski, nisu brendirani, nadam se da će biti ok ako otvorim novu temu. Čini mi se da je vrijedno pažnje!

Uglavnom, čačkajući po katalozima naletio sam na brand General Mobile iz Turske. U Sancta Domenicu je taman stigao novi model GM5d.

Link do promocije:

http://promocije.sancta-domenica.hr/...pacnoj-cijeni/

Išao sam i osobno malo se raspitati i zbilja sam ostao paf, radi se o mobitelima s čistim Androidom, vrlo dobrom kvalitetom izrade (GM 5 Plus izgleda odlično uživo) i nadprosječnim kamerama za svoje cjenovne raspone...

Razmatram uzeti jeftiniji model, 1100 kn, Android 7.0, 2GB RAM-a, 16GB interne i Qualcomm čipset.

Imate li kakva iskustva s ovim brandom ili s Android One programom općenito?
Dragster je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2016., 06:38   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.11.2016., 09:10   #3
susan
Mala crna
Moj komp
 
susan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZD
Postovi: 110
Naručila GM 5d za starog, kad stigne javim dojmove.
susan je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2016., 09:31   #4
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
Zamolio bih te ako nije problem da testiraš GPS nakratko, koliko treba da ulovi signal i je li stabilan kroz par minuta, s tim sam se dosad najviše pecnuo kod jeftinijih ne-samsung mobitela, a dosta ga koristim za auto
Dragster je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2016., 09:59   #5
susan
Mala crna
Moj komp
 
susan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZD
Postovi: 110
Citiraj:
Autor Dragster Pregled postova
Zamolio bih te ako nije problem da testiraš GPS nakratko, koliko treba da ulovi signal i je li stabilan kroz par minuta, s tim sam se dosad najviše pecnuo kod jeftinijih ne-samsung mobitela, a dosta ga koristim za auto
U Mapama ili nekoj drugoj aplikaciji (GPS test i sl.)?
susan je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2016., 10:06   #6
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
Google Maps, samo dok ne ulovi signal prilikom startanja navigacije do odredišta, da se ne teli po 10 minuta Hvala!
Dragster je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2016., 13:07   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Mene interesira fotić. Ako bude kvalitetniji nego na Kinezima, ima šanse.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2016., 15:48   #8
susan
Mala crna
Moj komp
 
susan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZD
Postovi: 110
Usporedim njegove fotografije sa onim slikanim sa Oneplus 3 i Samsung Galaxy Alpha.
susan je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2016., 22:07   #9
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Kaj oćete fotić i GPS. Dajte parametre za fotić glede GPS.a, koristio ga jednom u Zg.u i evo sad upalio odma locka sad ... mogu skinut neku aplikaciju ako tko ima prijedlog pa da očitam tehnikalije .

Inače već tjedan dana ponosni vlasnik GM5 plus - primarno uzet kao službeni mobitel i trebao bi mi držat privatni broj kao drugu karticu - privremeno.

Recimo jedna zanimljivost modovi stražnje kamere:
4:3 (3.1,5.0,13.0 MP) dok je 16:9 (4.1 i 8.3 MP).

Šta bi još bilo zanimljivo:
U paketu došle slušalice, 2 kabla i adapter te fast charger. Taj fast charger bi ga trebao napunit za malo više od sat vremena bar tako procjenjuje - nisam testirao.

Šta se tiče ekrana - odličan sa sitnom zamjerkom - malo mi je presvjetao i na najnižoj postavci - naime G4 je išao i niže .... Dva sima rade po principu kad je jedan aktivan drugi je neaktivan tj. "korisnik se ne može javiti" iako to nije ništa novog.

Software:
7.0 sa sigurnosnom zakrpom od 6.11.2016. - došao je sa 6.nešto i onda prvo nudio jedan ili dva upgrejda i onda skok na 7 pa onda još mislim jedan na sedmici.
Home screen se napokon okreće .

Baterija izdrži skoro dva dana ali tu treba imat na umu da ga još nisam natrpao sa svim aplikacijama i da je samo jedan gmail račun aktivan, nisam mu ostale dodao.

Pucajte ako imate kakvih pitanja.

Eh da čak je i stock tipkovnica napokon dobila full cro layout i čak nije ni loša. Ali ovo je do OS.a.

Slobodno pucajte sa pitanjima .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2016., 22:13   #10
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
Prc milojka, izgleda da imam novi mob Ma nemam nikakve ekstra zahtjeve za GPS, samo da nije lijena krava dok ulovi signal. Sa starim Gigabyteom sam čekao lock 15 minuta i onda bi pucao svakih nekoliko minuta...
Dragster je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.11.2016., 06:40   #11
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Malo je bzvz da je drugi SIM neaktivan.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2016., 07:09   #12
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
nema dosadne poruke "insert SIM 2" ako se ne koristi drugi slot?
Dragster je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2016., 09:47   #13
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Koliko sam shvatio oba su aktivna, mislim na stand by.u jer na svakog moze doc poziv, ali ako si u pozivu na jednom onda je drugi neaktivan tj. kaze da je korisnik nedostupan na njemu.

Ovo za insert SIM 2 provjerim, moram jednog izvadit.

Inače nisam napomenuo SIM 2 je i microsd slot pa sad ili karica ili sim. I mehanizam umetanja je kao na Iphonu ona ladica šta se izvlači sa iglom odnosno moze i spajalica .