Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.03.2013., 12:44   #421
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
@ junkieee - Ja imam ovog iz Moj komp (btw, pod "istim/vrlo sličnim" oznaka imaš više vrsta pa pripazi).. Malo sam se izhebao dok ga nisam montirao ali tome sam ja kriv a ne hladnjak.. Išao sam u obližnju željezariju uzet 4 duža vijka i problem riješen..

Inače trenutno mi je proc na 20-24 °C, a u full loadu (Far Cry 3) ne prelazi kakvih 50-60 °C (možda sam puno i rekao, ne sjećam se više)
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 12:47   #422
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Mislim da mi onda ni ne treba nista bolje, jer mi sadasnji Hyper TX2 koji je hladio jos prastari 5000+BE uspijeva drzati procesor ispod 60 stupnjeva pod full loadom.

Instalacija onda ne bi trebala bit problem jer imam cm690...

hvala na brzom odgovoru.

Konkretno se nude ova dva :

http://www.njuskalo.hr/procesori/zal...-oglas-7523845

http://www.njuskalo.hr/procesori/pro...-oglas-6484825 - mislim da je ovo identican tvom modelu Omerta

malo cu se probat oko cijene dogovorit i kupujem.
junkieee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.03.2013., 14:32   #423
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Ovaj FLEX ti nema ventilator ali ako ćeš ga sam montirati onda možeš i njega uzeti.. Ili još bolje montiraj dva venta, na početku hladnjaka i na kraju za bolju odvodnju topline.

No kako kažeš da ti temp ne prelazi 60 °C onda nemaš beda, no uvijek je bolje što niža temp naravno..

Da, ono je isti kakav imam ja, i moraš znat (ako te to zanima) da hladnjak ne stoji ravno u odnosu na kućište već je malo nakošen, što je meni bilo jako čudno, ali onda sam malo googlao i očito tako mora biti..

Fotka
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 14:50   #424
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Ovaj FLEX ti nema ventilator ali ako ćeš ga sam montirati onda možeš i njega uzeti.. Ili još bolje montiraj dva venta, na početku hladnjaka i na kraju za bolju odvodnju topline.

No kako kažeš da ti temp ne prelazi 60 °C onda nemaš beda, no uvijek je bolje što niža temp naravno..

Da, ono je isti kakav imam ja, i moraš znat (ako te to zanima) da hladnjak ne stoji ravno u odnosu na kućište već je malo nakošen, što je meni bilo jako čudno, ali onda sam malo googlao i očito tako mora biti..

Fotka
nisu ni potrebna dva venta....razlika na njemu je 2-3 C kad je jedan i kad su dva venta 120mm od (2500 rpm)
__________________
klem je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 17:11   #425
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Ma dobro nije problem u ventilatorima, imam jedan sto uvlaci zrak i jedan sto izvlaci, oba 120 mm, dok su ova dva gore 140 mm ali ne rade jer nema potrebe za tim.
To sto stoji ukoso meni uopce ne smeta, samo da on drzi neku solidnu temperaturu kad ja njega natjeram na 4 ghz
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2013., 20:24   #426
tgecek
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Ivanec
Postovi: 9
Pozdrav,imam jedan mogući problem: imam laptop Pavilion G7 - 2050 sm koji ima AMD A6 4400m procesor,problem je u tome da je hladnjak često bučan,laptop je relativno nov i tak je bučan od prvog dana,nikad ga ne ostavljam po krevetima,dekama itd. tak da zaštopan heatsink i cooler pun prašine isključujem kao problem. Temperatura mi je uglavnom oko 50 stupnjeva, evo sad kad pišem ovaj post je nekih 70-80 a pod opterećenjem ode i na 90 ili više

laptop normalno radi,nije se nijednom zgasil ili počel štekati,ali čim počnem igrati neku flash igricu ili odem na youtube zuji ko lud i malo šteka a temperature me stvarno zabrinjavaju, sad ne znam dal je to normalno za taj laptop ili da ga reklamiram ?

Zadnje izmijenjeno od: tgecek. 27.03.2013. u 20:40.
tgecek je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2013., 04:15   #427
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor tgecek Pregled postova
Pozdrav,imam jedan mogući problem: imam laptop Pavilion G7 - 2050 sm koji ima AMD A6 4400m procesor,problem je u tome da je hladnjak često bučan,laptop je relativno nov i tak je bučan od prvog dana,nikad ga ne ostavljam po krevetima,dekama itd. tak da zaštopan heatsink i cooler pun prašine isključujem kao problem. Temperatura mi je uglavnom oko 50 stupnjeva, evo sad kad pišem ovaj post je nekih 70-80 a pod opterećenjem ode i na 90 ili više

laptop normalno radi,nije se nijednom zgasil ili počel štekati,ali čim počnem igrati neku flash igricu ili odem na youtube zuji ko lud i malo šteka a temperature me stvarno zabrinjavaju, sad ne znam dal je to normalno za taj laptop ili da ga reklamiram ?
Reklamiraj. Na laptopima su uvijek vice temp, ali 90 je jako, jako vruce.

Zadnje izmijenjeno od: dinos3. 29.03.2013. u 04:42.
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2013., 14:52   #428
tgecek
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Ivanec
Postovi: 9
pokrenul sam dva orthosa i stavil na oba stress CPU,tak je bilo nekih 20 minuta,nije bilo grešaka i temperatura nije prelazila 86, s tim da sam za to vrijeme gledal neke stranice po internetu, evo sad sam opet pokrenul i max je 93, al i dalje radi skroz stabilno

podesil sam u BIOS-u da ventilator ne bude uvijek uključen i primjetil sam da se gasi sam na nekih 50 stupnjeva pa pretpostavljam da onda tih 86 kolko mu je max i nije tak puno, s time da je to akcelerirani procesor sa integriranom grafikom za koji je valjda normalno da se više grije ?


ne znam,poslal sam upit HP službi za podršku pa budemo vidjeli...

već bi ja davno njega odnesel al kad moram u zagreb samo za to a u tjednu ne mogu zbog posla,a kroz vikend manje-više nitko ne radi

Zadnje izmijenjeno od: tgecek. 29.03.2013. u 15:37.
tgecek je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 21:25   #429
tgecek
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Ivanec
Postovi: 9
ipak ide laptop na servis, hp kurirska služba ga bude preuzela i natrga besplatno dostavila k meni doma,besplatno

sam se nadam da ga nebudu samo propuhali i vratili nazad jer sam više puta izričito napomenul da u tome nije problem
tgecek je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 12:39   #430
Bolnum
#define yes no;
Moj komp
 
Bolnum's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 153
Pozdrav ljudi,
može savjet za neki cijenom prihvatljivi (čim manje; do 200-tinjak) hladnjak za 1090T? Može i preporuka/usporedba više modela.
Bolnum je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2013., 17:37   #431
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Ispod Hyper 212 EVO ja osobno ne bih išao. U principu za tu lovu najbolje uzeti polovno.
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2013., 18:35   #432
Bolnum
#define yes no;
Moj komp
 
Bolnum's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 153
Što mislite o Scythe Katani 4? Nekako mi se čini da mi 212 ne stane u kućište, tj. da ga onda ne bih mogao zatvoriti. Ima samo 18cm širine.
Bolnum je offline