Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.03.2012., 22:34   #3241
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Garfield Pregled postova
Kojih to tocno argumenata? Koji su to ne cestovni modeli Renaulta? Zato se valjda ljudi na track dayevima trgaju za Renaultom pokraj Imprezi, EVO-a, Focusa RS, Audievih RS modela i BMW-a M jelda? Ne mogu smisliti to uzdizanje Renaulta na tron svjetske sportske perfekcije ili kako vec to pokusavate prezentirati.
Za početak, u prvom postu spominješ cestovne renault modele u kontekstu sporta i utrka pa bi bilo zgodno orjentirati se na tu kategoriju.

Argumenti u korist modela Mégane R26R:

- bolje vrijeme na trkaćoj stazi spram Focusa RS (33% manjoj snazi usprkos)
- bolje ležanje u zavojima pri vožnji na granici (ostaje na sva 4 kotača dok se Focus nekad "šverca" s jednim u zraku)
- veća brzina prolaska kroz zavoje
- diferencijal s ograničenom blokadom proklizavanja

Citiraj:
Autor Garfield Pregled postova
Zato se valjda ljudi na track dayevima trgaju za Renaultom pokraj Imprezi, EVO-a, Focusa RS, Audievih RS modela i BMW-a M jelda? Ne mogu smisliti to uzdizanje Renaulta na tron svjetske sportske perfekcije ili kako vec to pokusavate prezentirati.
Ovo smatraš argumentom valjanim za prosudbu o kvaliteti određenog modela u kontekstu sportske vožnje, utrka i sličnog?

Vidi, NHF ali najiskrenije, tvoja dva posta, osim generičkim i paušalnim prosudbama, obiluju i argumentima kao vinograd đubretom u siječnju.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 22:46   #3242
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Garfield Pregled postova
Ne mogu smisliti to uzdizanje Renaulta na tron svjetske sportske perfekcije ili kako vec to pokusavate prezentirati.
Pa ako spominješ svjetski automobilistički sport, tu je F1 top. A svi znamo što Renault radi u F1. Tako da.....
A to što te živcira je sasvim legitimno
burmuz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.03.2012., 22:53   #3243
Garfield
Dezurno Smetalo
Moj komp
 
Garfield's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Da ne duljimo, nemam stvarno namjeru ulaziti pretjerano duboko u ovakve rasprave. Koji su to rezultati Renaulta na sportskoj bazi u zadnjih par godina? I ne, nemoj mi spominjati F1 jer mi je to na istoj razini kao da na Fiat 500 natrpas F1 oznake jer eto, Ferrari owna u istome!

Samo da nadodam, 2 naslova prvaka u momcadskom i vozackom dijelu su toliko ekstremno vrhunski rezultati? Fakat jedan Ferrari tu nema sto traziti sa 15 komada! No, gdje je tu Rally, Le Mans, DTM, WTCC, Drift ili nesto toga tipa? Zasto kada se spominje Rally gledamo raspravu o Imprezama, EVO-ima, Focusima, Toyotama, Citroenima i slicnima? Le Mans? Jel se Renault uopce natjecao u tome iza 1974 i zadnje pobjede u tome? O ostalome nema ni smisla raspravljati.
__________________
Who is this general failure and why is he reading my disk?
Garfield je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 23:08   #3244
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
/cut

Megane je puno lakši sa puno nižim "centrom gravitacije", to je full stripani tvrdi sportski auto bez ikakve opreme, zato i prolazi kroz zavoje brže i sa sva 4 kotača na cesti.

Focus je natrpan opremom, teži i zato se voli naginjati u zavojima i prolaziti kroz iste sa 3 kotača. Udobniji je, jači, a uostalom vidjelo se da je o-ho-ho brži čim se dočepa ravnine i ostavlja Francuza u prašini

Focus ima puno bolje podvozje i motor. O užitku u vožnji neću ni govoriti. Nisu bezveze i novinari i vozači (što profi što entuzijasti) više-manje jednoglasni o Focusu kao najboljem hot-hatchu.

BTW, Ford puno duže nego Renault ima limited slip differential, a ti ga spominješ kao argument u korist Meganea?
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 23:11   #3245
Garfield
Dezurno Smetalo
Moj komp
 
Garfield's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Pusti ih, klasika argumenti koje sam cuo vec bezbroj puta! Nitko nije spominjao kavez, slickove, olaksan auto do jako niskih vrijednosti po pitanju tezine, drugacije restrikcije ispuha kod Focusa i jos podosta toga! Srecom netko je podosta mutav u Fordu, pa mi je pomalo nevjerojatno zasto Focus RS od pocetka nije izasao kao 4x4 automobil, sa nekih 450HP da se kompenzira gubitak snage kod prijenosa te nesto visa masa.
__________________
Who is this general failure and why is he reading my disk?
Garfield je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 23:16   #3246
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kavez, toyo slickovi, akrapović titanski auspuh, pvc prozori...

mimo toga svega focus sa brdo konja više nije mogao skinuti ni starog megana, kamoli r. model, a novi skida 10sec ispod njega.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 23:20   #3247
kripton
Cars & Tunning
Moj komp
 
kripton's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vukovar - Rijeka
Postovi: 533
Renolček je uvijek bio sposoban napraviti pravi trkaći auto a uza sve to još i dobro izgledaju
To što je jedna firma više orijentirana praviti sportske automobile nego druga ne znaci da nije sposobna, to je kao da kazete da Citroen ne zna napraviti sportski auto a Loeb u Citraču osvojio 8 puta svj. prvenstvo u WRC-u.
Poanta je, svatko je sposoban napraviti sportski auto, vjerujem da bi i Lada mogla čak , jedni malo bolji neg drugi ali sve su to male razlike. Više ljudi gledaju kako paše financijski nego po voznim sposobnostima.

Edit: Ako netko sad kaze da Citro ne zna napraviti sportaka dobije fljusku od mene
__________________
NovA Squadron

D6C DOHC GTi 16v | D2A SOHC on 2Barrel-Solex 8v | Red Devil | D2F SOHC GTi 8v |

Zadnje izmijenjeno od: kripton. 29.03.2012. u 23:25.
kripton je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 23:26   #3248
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Kakva hrpa hormonskog trkeljanja

Meni je GTR bolji od Meganea tog rofl

Citiraj:
Autor kripton Pregled postova
...
Poanta je, svatko je sposoban napraviti sportski auto, vjerujem da bi i Lada mogla čak , jedni malo bolji neg drugi ali sve su to male razlike. ...
link1 link2

Zadnje izmijenjeno od: Halos. 29.03.2012. u 23:35.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 23:43   #3249
kripton
Cars & Tunning
Moj komp
 
kripton's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vukovar - Rijeka
Postovi: 533
__________________
NovA Squadron

D6C DOHC GTi 16v | D2A SOHC on 2Barrel-Solex 8v | Red Devil | D2F SOHC GTi 8v |
kripton je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2012., 00:03   #3250
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
zavoji,staza? netko spominjao? type r vs gtr a ovaj r ima čak i manje konja od mog r-a...kako tip jeee... vozi!!

http://www.youtube.com/watch?v=3KKSt...feature=relmfu
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2012., 00:14   #3251
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
/
snip
Tko spominje opremu u kontekstu sportske vožnje i rezultata automobila na trkaćoj stazi? O tome se, ako se ne varam, vodila rasprava.

Osim toga, Focus RS na stazi (Ring) gubi od R26R-a za 10 sekundi, što je poprilično za 33% slabiji motor.

A megane RS trophy kao model koji nije "stripan" i ima "pozamašnu" opremu bolje i ne spominjati u ovom kontekstu. Još uvijek slabijeg motora (265 KS vs 305 KS) a na stazi razlika za ponižavajućih 20 s. Uz svjetski rekord za FWD modele i puhanje za vrat (3-4 sekunde) modelu kao što je Audi R8.

Mislim da je to ipak malo previše za jedan Focus RS.

Zadnje izmijenjeno od: listerstorm. 30.03.2012. u 00:29.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2012., 00:16   #3252
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Uzmeš Megane R.S. i vozi. Niti je skup, niti se kvari.
Nije skup i ne kvari se? dobro o kvarovim ne bi sad potezao polemike no da nije skup
Meni je recimo dat 230+ k za kompakta puno. No svak ima svoje veselje.

Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Dobri u F1, kuda ćeš bolje.
F1 s tim autom ima veze koliko i slon s baletom. Googlaj marketing


Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Samo da dodam da isti team ima velike veze sa F1
Koje to velike veze ima s F1 odjelom osim što nosi marketinški isti naziv?


Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
( pogledaj samo prednje krilo na R.S. modelima, valjda te podsjeća na nešto)
Nisam znao da jedan Megane ima prednje krilo.
No ajd možda sam u krivu, no daj mi onda reci koju ulogu ima to ''krilo s F1 bolida'' na jednom kompaktu?


Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Mislim, ja sam zaljubljenik u isti tako da...
...si ujedno objektivan do samih granica fanatizma


Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Ali svojim postom htjedoh reći sljedeće: za male pare dobiješ auto koji je zvijer.
230+ tisuća kuna nisu male pare, posebice ne za RH standarde.
Da auto jest dobar ali baš reći da je jeftin.


Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
a brate imaš u Top Gear-u review pa vidi.
Recenzija u top gear-u
Top Gear spada pod zabavni program. Oni nisu niakkav consumer advice program niti njihove ''recenzije'' imaju veze sa stvarnim stanjem. To je emisija čisto zabanog karaktera.

Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Osim toga, Focus RS na stazi (Ring) gubi od R26R-a za 10 sekundi, što je poprilično za 33% slabiji motor.
Mogu li ja u R26R povest curu, frenda i njegovu curu na cugu ako ih sretnem u gradu?
A mogu li to u Fikusu RS?

R26R je super auto za ganjat ga po stazi, no to je ujedno i sve u čemu je dobar.


I za kraj, vidim da se tu svi busaju vremenima na zelenom paklu i sl. Ajd nek vlasnici tih jurilica kažu koliko su krugova ovaj mjesec (ma unazad godinu dana) napravili po istom? Koliko su puta ovaj mjesec otišli na neki track day? A koliko su puta taj isti auto ovaj mjesec koristili u gradskoj gužvi da odvezu baku/mamu/ženu/curu na plac ili do trgovine?
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64