Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 08.06.2006., 00:39   #1
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
T-HT i Vodatel ne mogu bez policije

Ovo je naslov članka u današnjoj Slobodnoj dalmaciji.........Zaštitari T-coma i jučer su spriječili postavljanje Vodatelovih kabela, a vruću je situaciju ponovno morala smirivati policija.............objašnjenje T-coma:šaht pred ulazom u prostorije T-coma u Sinjskoj ulici od osobite je važnosti za državnu sigurnost.......?????
alimilano je offline  
Staro 08.06.2006., 00:48   #2
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
wtf??! daj malo detaljnije, šta je na kraju bilo?

otkud im ideja da mogu prisvajat državnu zemlju ispred svog centra? super, onda je i ulica ispred moje kuće moja....
Ladybug je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2006., 01:05   #3
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Ma dajjjjjj.... Ovo je fakat glupo vise...

Fleks je offline  
Staro 08.06.2006., 10:13   #4
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Koji su to kreteni, ne mogu vjerovat...
domy_os je offline  
Staro 08.06.2006., 10:16   #5
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
lol, umirem od smijeha

ako je to važno za državnu sigurnost onda stvarno nek država propadne...
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline  
Staro 08.06.2006., 11:51   #6
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Ajd daj mal to detaljnije

Baš me jako zanimaju detalji cijele priče
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline  
Staro 08.06.2006., 13:06   #7
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
to je dobar materijal za anti T akciju "T-com zastitari sprijecili postavljnanje konkurentskih kabela....."
speedy-3 je offline  
Staro 08.06.2006., 16:28   #8
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
evo prepisaću ostatak članka pošto ga nema na slobodnadalmacija.com.................
.......naime nakon što su u petak u Nodilovoj ulici osujetili "Itel", Vodatelovu kooperantsku tvrtku, u priključivanju Studenskog centra na internet, T-comovi zaštitari intervenirali su i jučer ujutro s druge strane SC-a, u Sinjskoj, prilikom drugog pokušaja "itelovaca" u postavljanju kabela.-Za predvidjene radove imamo dozvolu od gradske službe za evidenciju i upravljanje nekretninama, no T-comovi djelatnici tvrde kako naš kabel ne smije ući u "njihov" šaht te prijete da će nam počupati kabel-u nevjerici nam je ispričao Deni Mandić iz "Itela", te dodao kako ga čupanje kabela ne bi začudilo jer su, navodno već znali tako postupati prilikom sukoba sa drugim operaterima.

Tvrtka "Itel" jučer je,isto kao i u petak, počela provlačiti svjetlovodni kabel za Vodatel kroz kabelske zdence T-HT-a, za koje još od 1979 T-HT ima gradjevinsku dozvolu i od tada ih ima u posjedu.Vodatel se nije obratio T-HT-u niti prezentirao dozvole poglavarstva, pa je ovdje u pitanju upad u DTK sustav.T-HT je postupio u skladu sa zakonom i štiti ne samo svoju imovinu nego i sigurnost telekomunikacijskog sustava-navela je u svom priopćenju Alenka Lisinski, glasnogovornica T-HT-a

.....i sad bi meni kao tribalo bit žao kad djelatnici T-HT-a dobivaju otkaze.....
.....banda jedna bahata.........da mi je bilo bit tamo.......
alimilano je offline  
Staro 08.06.2006., 17:09   #9
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
kakva LOLcina
Zmaj000 je offline  
Staro 08.06.2006., 18:14   #10
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
LOL, de molim te, oni imaju građevinsku dozvolu od 1979.!!!! Mislim da bi meni već davno tražili novu da kuću gradim s dozvolom iz 1979. A još jača fora joj je što oni imaju dozvolu za graditi na javnom zemljištu i sad su oni to sebi prisvojili zemljište odmah. Ajd super

Kak onda to ide s ovima na autocestama? Privatne firme imaju građevinsku dozvolu, jer to znači da je ta parcela njihova? Ako je slušat T-com, za kojega zakoni ne vrijede, davno sam se u to osobno uvjerio, očito da je njihova. I da, morat ću se naviknut što manje hodat iznad kabelskih zdenaca jer bih mogao dobiti od T-coma račun za prolaz preko njihovog teritorija
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650

Zadnje izmijenjeno od: Zvijerko. 08.06.2006. u 18:25.
Zvijerko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2006., 22:32   #11
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Trebali bi se zapitati zašto u tom istom Splitu HT PLAĆA GRADU za korištenje DTK mreže, a zašto u drugom dijelu Splita ne.


I zbog čega lokalna samouprava i grad na kraju krajeva ništa ne poduzimaju po tom pitanju.
tjst-u nekim dijelovima grada izgleda da jesu.


Mislim da ste malo na krivu stranu zabrijali.
J*be se HT-u, oni su kao i svaka tvrtka fokusirani na to da zarade kaj više.

Lokalna samouprava i grad su ti koji mogu nešto poduzeti po tom pitanju.

Da se npr. Općina Novi Zagreb žali na to-u gruntovnici se radi zabilježba i HT ne može raspolagati tom imovinom dok se stvar pravno ne riješi.

HT za razliku od lokalnih i gradskih vlasti radi na tome:

"U ovom trenutku, koliko ste od cijele mreže uspjeli legalizirati?

– Vjerojatno slično kao i ostala imovina u zemljišnim knjigama u državi. Ovisno o lokalitetima. U nekima, kao na zapadu Hrvatske, imamo 98 posto, kao u jednom od velikih gradova, a u nekima 45 ili 50 posto."
Kaže Mudrinić.


Svi mi znamo da je DTK u pravilu građena lovicom lokalne samouprave i grada, oni su ti koje bi trebali stisnuti da naprave nešto po tom pitanju...

I na njih se treba izvršiti pritisak da se pokrenu stvari.

Od jadanja po forumima i hračkanju po HT-u nema nikakve koristi.
Jelc je offline  
Staro 08.06.2006., 23:20   #12
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Vidi, naravno da treba dić frku i na lokalnu vlast, jer su oni ti koji nikako da nešt naprave. Vidimo primjer Varaždina gdje će vrlo skoro T-com plaćati gradu korištenje vodova, a ne t-com naplaćivat. Ali stvar je u tome da obične ljude koji to ne prate treba koliko-toliko upoznat sa situacijom i time kako plaćaju stvari koje u biti ne bi trebali plaćati, točnije plaćaju onima kojima ne bi trebali plaćat
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline  
Staro 08.06.2006., 23:31   #13
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Citiraj:
Autor Jelc
Od jadanja po forumima i hračkanju po HT-u nema nikakve koristi.
"First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you... then you win." - Mahatma Gandhi
Ladybug je offline  
Staro 08.06.2006., 23:53   #14
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Zvijerko
i na lokalnu vlast
Ne i na nego na.

Jer ovako HT može drapat ostale providere za korištenje infrastrukture a to rezultira većim cijenama neta, telefona itd...i dok se to ne riješi ništa od pojeftinjenja.

A ako se HT uspije na nešto upisati i to postane njegovo vlasništvo-onda više nemamo o čemu pričati.

A kao što vidiš iz gore rečenog time se upravo i bave.
Jelc je offline  
Staro 09.06.2006., 00:04   #15
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Polako Jelc, ovo mi budi nadu . A i rekle su mi neke pticice da se u Zagrebu uzurbano radi na tome

http://www.business.hr/show.php?id=9072&src=rss
__________________

Zond je offline  
Staro 09.06.2006., 00:34   #16
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
Citiraj:
Autor Jelc
Trebali bi se zapitati zašto u tom istom Splitu HT PLAĆA GRADU za korištenje DTK mreže, a zašto u drugom dijelu Splita ne.


I zbog čega lokalna samouprava i grad na kraju krajeva ništa ne poduzimaju po tom pitanju.
tjst-u nekim dijelovima grada izgleda da jesu.


Mislim da ste malo na krivu stranu zabrijali.
J*be se HT-u, oni su kao i svaka tvrtka fokusirani na to da zarade kaj više.

Lokalna samouprava i grad su ti koji mogu nešto poduzeti po tom pitanju.

Da se npr. Općina Novi Zagreb žali na to-u gruntovnici se radi zabilježba i HT ne može raspolagati tom imovinom dok se stvar pravno ne riješi.

HT za razliku od lokalnih i gradskih vlasti radi na tome:

"U ovom trenutku, koliko ste od cijele mreže uspjeli legalizirati?

– Vjerojatno slično kao i ostala imovina u zemljišnim knjigama u državi. Ovisno o lokalitetima. U nekima, kao na zapadu Hrvatske, imamo 98 posto, kao u jednom od velikih gradova, a u nekima 45 ili 50 posto."
Kaže Mudrinić.


Svi mi znamo da je DTK u pravilu građena lovicom lokalne samouprave i grada, oni su ti koje bi trebali stisnuti da naprave nešto po tom pitanju...

I na njih se treba izvršiti pritisak da se pokrenu stvari.

Od jadanja po forumima i hračkanju po HT-u nema nikakve koristi.

...znači ako nije legalizirano onda je HT-ovo i on to može naplaćivat......zašto onda ne bi bilo moje ........lokalna uprava je ista banda kao i HT........
alimilano je offline  
Staro 09.06.2006., 00:40   #17
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Zond
Polako Jelc, ovo mi budi nadu . A i rekle su mi neke pticice da se u Zagrebu uzurbano radi na tome

http://www.business.hr/show.php?id=9072&src=rss
Obrati i pažnju na jednu stvar.
To bi možda i donjelo određena pojeftinjenja.

Ali-to je sa druge strane mješanje u stvari koje se tiču lokalne samouprave.
Drugim riječima-od toga onda opet nikakve koristi za lokalne vlasti.
Ni kontrole.
Jer će na to sve staviti šapu državna agencija.

Mislim da se po tom pitanju ne bi smjelo popustiti jer bi to bio izrazito loš presedan.

J*ebiga-sa jedne strane se od svake općine i grada očekuje da sami ulažu i financiraju infrastrukturu a sad bi laganini državna agencija trebala raspolagati, nadzirati i odeđivati uvjete korištenja DTK koji je općinsko/gradsko vlasništvo (u većini slučajeva).

Probaj si samo zamisliti koliko love mi kao grad Zagreb trošimo na telefoniju i net.
I to plaćamo HT-u koji koristi općinsku/gradsku infrastrukturu.

Bilo bi zanimljivo vidjeti podatak koliko grad i sve gradske službe i firme u gradskom vlasništvu iskeširaju godišnje HT-u za net i telefoniju.
Bojim se i pomislit...

A da grad Zagreb ima kontrolu nad DTK mrežom i može određivati uvijete i cijene korištenja-to bi bilo oho-ho manje...

Ovako će nam Hrvatska agencija za telekomunikacije određivati sve to a ne mi kao grad.: suicide
Jelc je offline  
Staro 09.06.2006., 00:45   #18
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Citiraj:
Autor Jelc
sa jedne strane se od svake općine i grada očekuje da sami ulažu i financiraju infrastrukturu a sad bi laganini državna agencija trebala raspolagati, nadzirati i odeđivati uvjete korištenja DTK koji je općinsko/gradsko vlasništvo (u većini slučajeva).

Probaj si samo zamisliti koliko love mi kao grad Zagreb trošimo na telefoniju i net.
I to plaćamo HT-u koji koristi općinsku/gradsku infrastrukturu.

Bilo bi zanimljivo vidjeti podatak koliko grad i sve gradske službe i firme u gradskom vlasništvu iskeširaju godišnje HT-u za net i telefoniju.
Bojim se i pomislit...
pa šta se onda ne isplati državnim i lokalnim vlastima ubrzat taj proces? ipak bi onda ta lova išla njima...Ili lokalna baš i nema tu previše govora, sve dok na razini države više zarađuju putem T-Coma?
Meni to nekako logičnije onda zvuči "kaj bi ja tebi davao novac za telefon i net, kad ti kabeli su moji, samo trebamo malo ubrzat te vlasničke listove i to legalizirat sve skupa?"
Ladybug je offline  
Staro 09.06.2006., 00:50   #19
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
Grad Zagreb upravo trenutno polaže svoju optičku infrastrukturu; TCom mu nemre niš jer DTKi pripadaju gradu..a uz to bude izgubio prihod od gradskih ustanova kad sve bude "operational"
__________________
..smartphone...
Lesa je offline  
Staro 09.06.2006., 00:50   #20
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor alimilano
...znači ako nije legalizirano onda je HT-ovo i on to može naplaćivat......
Obrati pažnju na do da u jednom dijelu Splita koji je pametnije to riješio HT plaća za korištenje DTK mreže.

To kaj su tvoji općinari ljene guzice ili ih boli briga je problem vas koji u toj općini i živite.
Jelc je offline  
Staro 09.06.2006., 01:06   #21
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Ladybug
pa šta se onda ne isplati državnim i lokalnim vlastima ubrzat taj proces?
Pa o tome i pričam.
LOKALNIM vlastima ili ajmo reći Zagrebu bi se isplatilo.
A ako na to stavi šapu DRŽAVNA Hrvatska agencija za telekomunikacije-mi smo kao Zagreb opet popušili.

Tu se radi o pitanju vlasništva.
DTK (ne 100%) u Zagrebu je izgrađen od naše love i mi bi kao grad trebali time raspolagati.

A sad ako ne stavi HT šapu na to-stavit će državna agencija za telekomunikacije.
I mi onda kao grad nemamo ništa od toga.

Naglasak je na to da DTK NIJE državno vlasništvo nego gradsko/općinsko.


Za primjer-da mi kao grad možemo raspolagati svojim vlasništvom mi bi i davali uvjete i cijene korištenja.
Pa bi i ostali provideri mogli imati niže cijene.
A sad im te cijene diktira HT i to taman takve da nikakve jeftinije tarife ne dolaze u obzir.
Jelc je offline  
Staro 09.06.2006., 08:09   #22
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
Citiraj:
Autor Jelc
Obrati pažnju na do da u jednom dijelu Splita koji je pametnije to riješio HT plaća za korištenje DTK mreže.

To kaj su tvoji općinari ljene guzice ili ih boli briga je problem vas koji u toj općini i živite.
zaključak mi je da mi kao krajnji korisnici baš i nemamo neke koristi(još uvijek)od toga ....po tome znači da u onom dijelu grada u kojem Ht plaća za korištenje DTK ostali operateri bi bez problema tribali provuć svoje kabele i to naravno plaćat gradu........sumnjam da če HT ponudit jeftinije usluge na nivou županije i grada pa nam ostaje čekat da većina DTK bude legalizirana pa možda onda spuste cijene jer će imat konkurenciju.....
alimilano je offline  
Staro 09.06.2006., 20:38   #23
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Jelc, a da se i ti aktivno uključiš malo u to, a ne samo pričajući?
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline  
Staro 09.06.2006., 21:34   #24
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Ma nije samo DTK mogu oni to riješit ali malim operatorima treba omogučit i ulaz u centrale HTa i spajanje svojih vodova na last mile što znači treba se riješit pitanje LLUa. E da sad Iskon kao dio Pinky firme ima veliku prednost u tom polju i koliko čujem oni rade nekaj postavljaju kabele i svoju opremu u centrale ali ne to neće dovest do pojeftinjenja jer bi HT sam sebi rupu kopao.
__________________
Dawar je offline  
Staro 10.06.2006., 14:43   #25
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Ljudi bžji nemojte se vesiliti kad ljudi kaj "rade" tj. robuju u T-HTu dobe otkaze. razgovaro sam s nekoliko ljudi akaj tamo "rade" i s njima se ponašaju kao da su stoka, plaće su im razmjerno niske, no bar imaju posao, i nadaju se da neće odletiti s posla.

Krivi su u upravi T-HTa i oni su ti nakoje se treba usmjeriti paljba.

Problem sa šahtovima je da traje spor čije je to vlasništvo. Državan uprava znamo kakva je a isto tako znamo d aje država vlasni zadnjeg paketa dionica HTa pa se onda čudite zakaj ne dozvoljavaju konkurenciji da postave kablove.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline  
Staro 11.06.2006., 18:01   #26
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor Jelc
Naglasak je na to da DTK NIJE državno vlasništvo nego gradsko/općinsko.
Mislim da brkaš pojmove. DTK spada u javno dobro, a pitanje je samo unutar čije ingerencije se nalazi upravljanje nad njim. Državne ili Gradskog poglavarstva.

Drugo pitanje jest čiji interes nalaže usporavanje/kočenje razrješavanja situacije nad pravom upravljanja.
karabaja je offline  
Staro 24.06.2006., 00:16   #27
mirkoB
Premium
 
mirkoB's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Karlovac
Postovi: 783
Izgleda da ovdje netko mora glumit đavoljeg odvjetnika. Pa, da krenem onda...
Razmišljam ovako :
- firma napravi planove za "mrežu" - ne nužno telekomunikacijsku. Nacrti se rade u firmi ili se plati drugoj firmi za to
- s planom se ide u odgovarajaći ured lokalne samouprave, traže se potrebni papiri. Građevinska, ne... firma plati sve takse i sl.
- te lokalne/državne instance odobre instalaciju prema predočenim planovima
- firma kupi potreban materijal - ovisi već kakva je mreža - al ajmo reć da su u pitanju nekakvi kablovi, pa famozne cijevi za polaganje tih kabela u njih, pa šahtovi i sve to.
- firma počne radove na izgradnji "mreže". Bilo vlastitim snagama ili plati nekog da prema planovima prekopa zemlju, grad, selo..i postavi materijal tamo dolje
OK, stvar je do sada jasna, jel tako?

Znači, imamo firmu koja je do sada izradila planove, ishodovala potrebne dozvole, nabavila materijal i napravila mrežu.

I onda dođe lokalna samouprava/država i kaže: ma sve pet, planove ste vi izradili, mi smo ih odobrili i izdali dozvole -to ste nam platili, materijal ste vi platili, radove ste sami izveli ili platili, ALI znate, mreža je naša, nije vaše vlasništvo.
1) Da se vratimo na konkretan slučaj - TK mreža HTa. Zašto su kablovi vlasništvo HT-a, a cijevi u koje su položeni nisu? U čemu je razlika
2) Što je s ostalim mrežama? Kad se privatizira recimo vodovod, hoće li lokalna samouprava/država zadržati cijevi, tako da je samo voda u njima u vlasništvu vodovovodne firme?
3) Struja - čiji su dalekovodi koji prelaze preko državnog zemljišta? Elektrini? Kad Elektra dobije konkurenciju, hoće li država ustvrditi da njena distributivna mreža nije firmina nego državna? (OT: prije bi Elektru trebali privatizirati. Bash me zanima hoće li u ovom ugovoru biti definirane ovakve sitnice.)
4) Što ako Tatjana Holjevac ustvrdi da trafostanice u ZG nisu Elektrine već gradske jer su na gradskom zemljištu?

itd, moglo bi se predvidjeti još čudnih situacija koje će se događati.


BTW, najgluplje što sam čuo u cijeloj priči je izjava ministra Kalmete, ide ovako..angažirali smo stranog savjetnika da procjeni u čijem je vlasništvu DTK mreža. Ako oni ustvrde da je mreža vlasništvo T-HT-a onda će država naći načina da ostane u državnom vlasništvu.
Poanta je u tome da država baca novac poreznih obaveznika (svih nas koji plaćamo porez) na stranog savjetnika s čijom odlukom,ako im se ne bude sviđala, članovi vlade misle obrisati guzicu. Hehe...
__________________

| AVG Free 7 | SPF 5.6 | SS&D 1.4 | MBSA 2.0 |
| Firefox & Thunderbird 1.5 | MozBackup 1.4.4 | POPFile 0.22.2 |
| 7-Zip 4.32 | VMWare Player | nLite 1.0RC7 | Qemu 0.7.2 |
| PDFCreator 0.8.0 | Open Office 2.0 | Readiris Pro 8 |
| UltraVNC 1.0.1 | Media JukeBox 8.0 | Burn4Free 2.3 |

| Pentium D 805 | ThermalTake BigTyp 120 |
| Gigabyte G945P-S3 | 1024/667 Kingmax DDR2 | 160 GB Hitachi SATA2 |
| Enlight 430W | Antec Solution SLK3700AMB | OKI OL400w |
| XP Home SP2 zakrpan do jaja + Windows 98SE Virtual Machine |

| 178/81 |
| Cipele br. 42 |
| 35 godina |
mirkoB je offline  
Staro 24.06.2006., 00:38   #28
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor mirkoB
Znači, imamo firmu koja je do sada izradila planove, ishodovala potrebne dozvole, nabavila materijal i napravila mrežu.

I onda dođe lokalna samouprava/država i kaže: ma sve pet, planove ste vi izradili, mi smo ih odobrili i izdali dozvole -to ste nam platili, materijal ste vi platili, radove ste sami izveli ili platili, ALI znate, mreža je naša, nije vaše vlasništvo.
stvar je u tome da je ta infrastruktura napravljena novcem gradjana ove zemlje, (sto kroz izravna davanja firmi, sto kroz poreze, prireze i sl.)jer je ta firma bila u drzavnom vlasnistvu...
sporno je da li je prodano i vlasnistvo nad dtk mrezom, a sporno je zbog toga sto sadrzaj ugovora o privatizaciji firme nije javan i pojedinosti zna uski krug ljudi

inace firmi jako pase ova neodređena situacija, jer ako se utvrdi da vlasnistvo nad dtk nije njihovo onda bi morali placati drzavi/lokalnoj upravi za koristenje i konkurencija bi mogla uci na trziste.
sa druge strane ukoliko se utvrdi da firma ima vlasnistvo nad dtk mrezom, mogli bi se javiti vlasnici zemlje kroz koju prolazi mreza i za to traziti odredjenu naknadu od firme ili vadjenje vodova van...

a firma je uzela za pravo raspolagati dtkom kao svojom imovinom bez obzira na situaciju, a takav razvoj dogadjaja ocito ne pase samo firmi nego i drugima kad se takvo ponasanje tolerira

edit:
slika govori vise od 1000 rijeci

Zadnje izmijenjeno od: morph. 24.06.2006. u 01:13.
morph je offline  
Staro 24.06.2006., 10:56   #29
mirkoB
Premium
 
mirkoB's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Karlovac
Postovi: 783
OK, u ovoj sad situaciji je jedino sigurno da se ništa ne zna. Predstavnici državne uprave mi djeluju previše zbunjeno za nekog tko je siguran u svoje pravo vlasništva. Čudno je što se ne bahate kao inače...

Citiraj:
stvar je u tome da je ta infrastruktura napravljena novcem gradjana ove zemlje, (sto kroz izravna davanja firmi, sto kroz poreze, prireze i sl.)jer je ta firma bila u drzavnom vlasnistvu...
Hebiga, sve je u onom sistemu napravljeno novcima građana ove zemlje. Evo npr. u Karlovcu je '80-ih bio raspisan referendum o samodoprinosu za novu bolnicu. Referendum je prošao, jer je morao, novac je skupljen, bolnica je napravljena - završena pred rat. I dobro da je tako bilo jer sad imamo relativno dobro opremljenu i organiziranu bolnicu.
Bolnice su (još uvijek) državne, a u slučaju neke buduće privatizacije, mislite li da će građani kojima su direktno od plaće skidali novce postati dioničari bolnice? No way.

Citiraj:
sa druge strane ukoliko se utvrdi da firma ima vlasnistvo nad dtk mrezom, mogli bi se javiti vlasnici zemlje kroz koju prolazi mreza i za to traziti odredjenu naknadu od firme ili vadjenje vodova van...
Čisto sumnjam za ovu naknadu ili vađenje. Stvar je poput autoputa - vlasnik dobije odštetu i gotova stvar. Ako netko zna neki primjer vani da tk firma plaća za najam zemljišta privatnim vlasnicima, neka me ispravi.
Eventualno ako je riječ o nadzemnim objektima kao što su bazne stanice mobilnih mreža.

Citiraj:
sporno je da li je prodano i vlasnistvo nad dtk mrezom, a sporno je zbog toga sto sadrzaj ugovora o privatizaciji firme nije javan i pojedinosti zna uski krug ljudi
Dam se kladiti o svoju matičnu ploču da u tom ugovoru DTK nije ni spomenut.
Od tud tolika zbunjenost, strka i trka. Državi tada DTK nije niti pao na pamet, konkurencija na razini lokalne mreže je bila čisti SF, a DT vjerojatno nije ni sanjao u što može upasti u Kroatien.
Uostalom, znamo tko je tada odlučio o prodaji i odredio kupca.
__________________

| AVG Free 7 | SPF 5.6 | SS&D 1.4 | MBSA 2.0 |
| Firefox & Thunderbird 1.5 | MozBackup 1.4.4 | POPFile 0.22.2 |
| 7-Zip 4.32 | VMWare Player | nLite 1.0RC7 | Qemu 0.7.2 |
| PDFCreator 0.8.0 | Open Office 2.0 | Readiris Pro 8 |
| UltraVNC 1.0.1 | Media JukeBox 8.0 | Burn4Free 2.3 |

| Pentium D 805 | ThermalTake BigTyp 120 |
| Gigabyte G945P-S3 | 1024/667 Kingmax DDR2 | 160 GB Hitachi SATA2 |
| Enlight 430W | Antec Solution SLK3700AMB | OKI OL400w |
| XP Home SP2 zakrpan do jaja + Windows 98SE Virtual Machine |

| 178/81 |
| Cipele br. 42 |
| 35 godina |
mirkoB je offline  
Staro 24.06.2006., 11:52   #30
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
inace ove informacije o vlasnicima zemlje i naknadi su iz Lidera, koji je nedavno pisao o toj problematici, a sumnjam da bi oni pisali napamet, neprovjereno (kod autoputa se radi o drzavnom interesu, dok the firma nije drzavni interes)

sto se bolnice tice, zamisli da se da privatnoj firmi omoguci da pruza medicinske usluge unutar bolnice (znaci dovest ce svoje lijecnike, osoblje ili ce placati postojece) a ta firma pocne sa bolnicom kao objektom i sa opremom raspolagati kao da je njeno vlasnistvo (a to ne prozlazi iz ugovora)

cista dobit firme u zadnje 2 godine je bila nesto veca 3,8 milijarde kuna. pametnom dosta
morph je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na