Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.08.2014., 01:02   #1
Nickfast
Lazy person
 
Nickfast's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U blizini zg
Postovi: 91
Talking Preporuka za udaljeni wifi

Ovako trebao bih pomoc za dva problema, jedan imam ja a drugi frend

Moj problem je ovakav: imam dvije kuce, jedna od druge udaljena nekih 300- max 400 m zracne udaljenosti.

U kuci koja ima net sam ja, a starci su u ovoj drugoj kuci koja nema interneta.
Htio bi im nekako omoguciti da koriste moj net, jer za to sto njima treba ne isplati im se uzimat sad neku pretplatu na internet i sl.

Ruter imam onaj thompsonov od t-coma.

Ovak bezv kupio airlive wl1700 prije nekog vremena pa sam ga mislio bio iskoristiti da se preko njega kvace na net. I sad mi se javlja problem da on hvata signal i radi internet ali samo na tavanu gdje nije kompletno dovrseno i tamo nema ni prozora jos pa me je malo strah radi vremena da to nece dugo raditi. Plus problem je sto mi je bedasto uvijek moraju imati laptop upaljen radi conectify jer radi wifi mrezu da se mogu spojiti s mobom kad sam kod njih.

Sad me zanima sto sve trebam kupiti da im napravim da po cijeloj kuci oni imaju wifi. Mislio sam kupiti neki outdoor ap kao npr ovaj :http://www.tp-link.com/lk/products/d...del=TL-WA5210G
koji bi hvatao moju mrezu i onda ako se nekako da prosirio to na ostatak kuce (kao sto vidite nemam pojma o tome, pa trebam vasu pomoc )


A problem prijatelja je slican. Ima vikendicu i ima cistinu na jedan hotel koji ima free wifi. On se kvaci mislim isto s wl1700 (al budem provjeril ) i onda preko laptopa cijeloj vikendici daje net. Sad i njega zanima kako da napravi da hvata net i onda ga daje cijeloj vikendici a da bu laptop ne mora biti uvijek upaljen (valjda ako sam dobro skuzil treba kupiti neki ap al nisam siguran )


Evo ako bi ikako mogli pomoci bio bih stvarno zahvalan
__________________
Zivotni moto : Odmaraj se, od odmaranja jos nitko nije umro
Nickfast je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 02:59   #2
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Pa kupi neki wifi transmiter(valjda se tak zove). Samo nzn dal postoji koji s mogucnosci primanja i slanja putem wfia, moj prima kablom i onda radi wifi mrezu a moze i obrnuto al nisam siguran dal moze i primat wifi i radit onda hotspot, al moj je kinesko smece za 50kn.
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.08.2014., 05:45   #3
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Da postoji, trazi acces point sa modom universal repeater
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 10:47   #4
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
taj uređaj što si naveo koliko vidim ima potreban WiFi mod:
"AP Router Mode, AP Client Router Mode (WISP Client) , AP/Client/WDS , Bridge/Repeater mode"
Uređaj je sa dobro usmjerenom antenom za razliku od wl1700 sa kojim imaš konekciju što znači da će sa ovim biti stabilna veza.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 12:59   #5
Nickfast
Lazy person
 
Nickfast's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: U blizini zg
Postovi: 91
znaci ja mogu kupiti ovog , dali je mozda bolje da dodam 100 kuna i uzmem jacu verziju s 15dbi antenu ili ce ovaj biti dovoljan

A sto se tice frenda on moze uzeti bilo koji ap kad njemu lovi wifi s laptopom bilo gdje u kuci ili imate neku preporuku sto da on uzme
__________________
Zivotni moto : Odmaraj se, od odmaranja jos nitko nije umro
Nickfast je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2014., 12:50   #6
hafthorr
Premium
Moj komp
 
hafthorr's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 121
nanostation m2
hafthorr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na