Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 27.04.2013., 17:27   #61
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Oni su privatne firme i mogu nuditi uvjete kakve žele, nisi ti prisiljen koristiti internet, niti je to državna instutucija niti ti život ovisi o tome hoćeš li skinuti 300 ili 600GB svaki mjesec.
Ae, možemo i tako okrenut priču pa reć da je u 2013. internet luksuz. A da ne postoji kakva-takva regulacija tržišta, odnosno zaštita potrošača, baš bi nam super bilo s privatnim firmama.

A sad bih se pridružio rastućem broju onih koji su odustali od rasprave s tobom. Pozdrav
Interpol je offline  
Staro 27.04.2013., 17:34   #62
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor hafthorr Pregled postova
ja volim DT




inace ljudi jos uvijek ne razumiju koliko je internet u stvari jeftin kod nas, ali shvatit ce sa dolaskom "evrope"
Inače ljudi još uvijek ne razumiju koliko je internet u stvari skup kod nas, ali shvatit će kada pogledaju prosječnu plaću kod nas i u nekim drugim zemljama. Ili ćemo uspoređivati samo sa lošim primjerima. Primjer, Helsinki, Internet (6 Mbps, Unlimited Data, Cable/ADSL) 20.00 €. U Njemačkoj postoji mogućnost optike sa 100 megabita down i 10 megabita up za 30 eura. Prosječna plaća u Finskoj je iznad 17.500 kuna, a u Njemačkoj oko 17.000.
 
Staro 27.04.2013., 17:35   #63
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Ae, možemo i tako okrenut priču pa reć da je u 2013. internet luksuz. A da ne postoji kakva-takva regulacija tržišta, odnosno zaštita potrošača, baš bi nam super bilo s privatnim firmama.
Nije internet luksuz nego je luksuz skidati pola TB svaki mjesec.

Svakako priupitaj ovdje na forumu u bnet topicu kako oni mogu živjeti s bnetovim ograničenjima brzine na flatu.

Citiraj:
A sad bih se pridružio rastućem broju onih koji su odustali od rasprave s tobom. Pozdrav
Pozdrav i tebi.
Rade0n je offline  
Staro 27.04.2013., 17:53   #64
hafthorr
Premium
Moj komp
 
hafthorr's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 121
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Inače ljudi još uvijek ne razumiju koliko je internet u stvari skup kod nas, ali shvatit će kada pogledaju prosječnu plaću kod nas i u nekim drugim zemljama. Ili ćemo uspoređivati samo sa lošim primjerima. Primjer, Helsinki, Internet (6 Mbps, Unlimited Data, Cable/ADSL) 20.00 €. U Njemačkoj postoji mogućnost optike sa 100 megabita down i 10 megabita up za 30 eura. Prosječna plaća u Finskoj je iznad 17.500 kuna, a u Njemačkoj oko 17.000.
ne govorim o prosjecnoj placi, nego za X eura dobijes toliko Gb/Tb na nekoj brzini.
hafthorr je offline  
Staro 27.04.2013., 17:57   #65
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Nije net kod nas uopće jeftin, u Rumunjskoj se dobije 10-ak puta veća brzina za iste novce (npr 100mbit za cijenu naših 10)
segregator je offline  
Staro 27.04.2013., 18:01   #66
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor hafthorr Pregled postova
ne govorim o prosjecnoj placi, nego za X eura dobijes toliko Gb/Tb na nekoj brzini.
dobro, ali za samu raspravu oko cijene i skupoće interneta vrijedi jedino ovo na što je đuka ukazao.

entry net 10% minimalca... de brate šta je to.
syss je offline  
Staro 27.04.2013., 18:41   #67
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
@Rade0n
Nije mi jasno o kakvim ti stotinama gigabytea stalno tupiš. Ograničenje je 75GB pri brzini DO 16mbita. To je bezobrazno i premalo. Ja zbog posla ne stignem gledati filmove i skinuo sam samo za ženu 2-3 ovaj mjesec, igre imam legalne, glazbu slušam preko radia i youtube-a, a prešao sam daleko tih 75GB.
Promet radi update steama, origina, svih vezanih igara (iako ih rijetko igram, svejedno vuku update), update windoza na raznim kompovima, velik promet firma-kuća i još koješta. Četvoro nas je na mreži i taj limit bi bio premali.
Ja legalnim radnjama pređem 100GB uvijek, a ti očito ne koristiš internet. Samo ga imaš .
Ti si mi isti kao vozači, kojima ne smetaju gluposti na cestama, a prešli su 10k km u zadnjih 5 godina.
Ne koristiš, ne bali onda. Ljudima, koji koriste, smeta ograničenje.

Za "kolekcionare" me nije briga jer ne branim piratluk, ali ograničenje je smiješno i za legalnu uporabu.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline  
Staro 27.04.2013., 18:54   #68
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
A šta se ti hvataš za tih 75GB kod njemaca?
To su njihove nove tarife, a 75GB je osnovni flat paket, ako ti je malo normalno da ćeš uzeti onaj od 200, 300 ili 400GB, ovo je čak i odlično odrađeno, imaš fiksnu cijenu i biraš šta ti paše.

Što se tiče toga koliko ja koristim internet, bolje čitaj topic prije uskakanja ko padobranac: http://forum.pcekspert.com/showpost....9&postcount=43
Rade0n je offline  
Staro 27.04.2013., 19:02   #69
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Što se tiče toga koliko ja koristim internet, bolje čitaj topic prije uskakanja ko padobranac: http://forum.pcekspert.com/showpost....9&postcount=43
Pročitao sam ja tvoj, kao i sve ostale postove ovdje, ali nisam išao gledati tvoje slike. Mene nije briga koliko prometa radi tvoj ruter kad ti braniš ograničenja. Bespredmetno je jesi li ti napravio promet ili neko od ukućana, susjeda ili kradljivaca interneta .

Ovo je isto kao i unlimited na mobilnoj mreži. Ono, je unlimited, ali do 1500 minuta .

Jel ti imaš neku bolesnu želju plaćati više ili ćeš prestati raditi takav promet, ako uvedu ograničenje?
Daj se odluči što želiš.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline  
Staro 27.04.2013., 19:12   #70
hafthorr
Premium
Moj komp
 
hafthorr's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 121
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
dobro, ali za samu raspravu oko cijene i skupoće interneta vrijedi jedino ovo na što je đuka ukazao.

entry net 10% minimalca... de brate šta je to.
trosak usluge je prakticki isti u njemackoj i hrvatskoj

routeri, switchevi, optika, cpe uredaji ... sve to kosta isto bilo gdje da jesi.

tako da nemozemo gledati place i BDP i sta god u kalkulaciji koliko neka usluga kosta, nego njezin trosak te ciklus zamjene tehnologije.
hafthorr je offline  
Staro 27.04.2013., 19:12   #71
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Jel ti imaš neku bolesnu želju plaćati više ili ćeš prestati raditi takav promet, ako uvedu ograničenje?
Daj se odluči što želiš.
Želim da sve ostane ovako kako je sada, ali razumijem i ograničenja, čak se i čudim što ih HT još nije uveo.
Sve je ok dok se ne dira u sadržaj skidanja.
Rade0n je offline  
Staro 27.04.2013., 19:15   #72
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Rade0n naporan si do bola. Tolko si naporan da sam morao odahnut par minuta, a nisam ni citao tvoje postove.
Kao prvo, nemas pravo govoriti drugima sta da skidaju, kako da zive, itd...
Kao drugo, ako kupujes flat onda ne kupujes 75GB, 100GB, 200GB nego kupujes flat. Ne kupuješ tarifu FLAT1, FLAT2 ili FLAT3.

Znaš šta je odlično odrađeno? Kad imaš flat i fiksnu cijenu za flat i koristis flat internet. Bez zvjezdica i dodataka.

Tebi bi najbolje bilo kad bi se sa parnim tablicama mogao vozit parnim danima, kad bi bio ograničen na 3 obroka određene veličine dnevno i kad bi ti cijena jabuka na tržnici rasla pet puta za svaki komad.

Cable Industry Finally Admits That Data Caps Have Nothing To Do With Congestion

Citiraj:
Data caps are about one thing only: increasing profits for the broadband providers, who already have massive control over the market with limited competition.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 27.04.2013. u 19:23.
IcyTexx je offline  
Staro 27.04.2013., 19:24   #73
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Kao drugo, ako kupujes flat onda ne kupujes 75GB, 100GB, 200GB nego kupujes flat. Ne kupuješ tarifu FLAT1, FLAT2 ili FLAT3.

Znaš šta je odlično odrađeno? Kad imaš flat i fiksnu cijenu za flat i koristis flat internet. Bez zvjezdica i dodataka.
Jel ti razumiješ pojam FLAT?
Jel tebe netko ograničava u prometu i kaže ti da ne možeš skinuti više od 75GB?
To što ti se uspori brzina nakon toliko i toliko je sasvim druga stvar, tvoj promet je neograničen i mjesečna cijena je fiksna.

To je flat, to nije paket od 75GB jer da provider reklamira kao paket od 75GB onda bi značilo da kad to prekoračiš plaćaš veću cijenu, a ne plaćaš nego i dalje praviš promet ali sa manjom brzinom.
Daj nauči neke osnove.
Rade0n je offline  
Staro 27.04.2013., 19:30   #74
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Imaš pravo, zanio sam jer sam razmišljao i o ovome što HT kod nas počinje nuditi:
https://www.hrvatskitelekom.hr/paket...-paketi/paketi
Ne znam dal su ga u početku reklamirali kao neograničen promet, a kasnije promijenili u ove pakete.

Al zato sam i rekao bez zvjezdica i dodataka.

Još jednom pogledaj ovaj link kojeg sam dao, kape se uvode samo radi para... A već imaju neviđeno velike marže.
IcyTexx je offline  
Staro 27.04.2013., 20:00   #75
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
@IcyTexx

Citiraj:
Hrvatski Telekom optikom trenutno pokriva određeni broj lokacija u 14 hrvatskih gradova: Bjelovar, Čakovec, Dubrovnik, Karlovac, Koprivnica, Osijek, Pula, Rijeka, Split, Šibenik, Varaždin, Vinkovci, Zadar, Zagreb i manjim mjestima Bukovje Bistransko, Donja Bistra, Gornja Bistra, Novaki Bistranski, Oborovo Bistransko, Poljanica Bistranska.

* Internet korisnički račun uključuje 5 e-mail adresa u jednoj od unaprijed definiranih domena, 100MB e-mail prostora, 25MB web prostora, dodatni dial-up pristup, antispam, antivirus i firewall zaštitu. U mjesečnu naknadu Ultra MAX paketa uključeno je 250GB Internet prometa (zbrojeno u downloadu i uploadu). Nakon potrošenih 250GB, Internet promet se obračunava u blokovima od 1GB prema principu započetog bloka prometa.
Iako imam mogućnost uzeti jedan od tih paketa muči me onih 250 Gb mjesečno.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Staro 27.04.2013., 20:33   #76
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
@Amdejac

Znam... Meni iznad vrata već dvije+ godine stoji optika i čeka. Uz ovakve uvjete nikad neće proći preko praga. Žalosno.
IcyTexx je offline  
Staro 27.04.2013., 20:37   #77
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Tebi iznad vrata, a ja ju koristim.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Staro 27.04.2013., 21:26   #78
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Rade0n naporan si do bola
agreed.

@radeon
Ako je flat, onda je flat. Ako ti treba "flet" imaš ga kod vipa/tcoma i ostalim mobilnim mrezama, neograničeno skidaj, 1GB po najvecoj brzini, zatim 64k. Jel to flat tebi?

Dosadan si bio i tu, pa se ne javljaš više.
Gilbert5 je offline  
Staro 27.04.2013., 21:38   #79
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
agreed.

@radeon
Ako je flat, onda je flat. Ako ti treba "flet" imaš ga kod vipa/tcoma i ostalim mobilnim mrezama, neograničeno skidaj, 1GB po najvecoj brzini, zatim 64k. Jel to flat tebi?
Normalno da je to flat, i ne samo meni nego svakome s pameću ko razumije što je flat, a mnogima je taj pojam izgleda neobjašnjiv, kad budeš jednog dana shvatio da flat nema veze s brzinom onda ćemo pričati.

Citiraj:
Dosadan si bio i tu, pa se ne javljaš više.
A u vezi čega bi se trebao javiti? Ne otvaram ja tu trgovinu, sve ti piše na sajtu.
Uglavnom, ne flejmaj bezveze o stvarima koje nemaju veze s vezom.
Rade0n je offline  
Staro 27.04.2013., 23:14   #80
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
A šta se ti hvataš za tih 75GB kod njemaca?
To su njihove nove tarife, a 75GB je osnovni flat paket
Mileni je offline  
Staro 27.04.2013., 23:20   #81
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Da Mileni moj, što ti nije jasno, treba ti se možda nacrtat?
To je flat, ali flat gdje si ograničen na 75GB.. Zašto odmah napadaš radeona? O čemu ti pričaš? Jel ti uopće znaš što je flat? Javi se kada naučiš, jer vidim da ti i ostali pojedinci nemate pojma o tome..

EDIT: Tko je shvatio što htjedoh reći/ukazati?
EDIT 2: rade + on je ovaj skeptik.
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zadnje izmijenjeno od: Omerta. 27.04.2013. u 23:43.
Omerta je offline  
Staro 28.04.2013., 00:31   #82
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ovo je kao da kad ugovaraš večeru (za vjenčanje), onda je spiza i piće flatrate , znači servira se uvijek i ima dovoljno za sve i praktički nemoš pojest i popit to.

Sad, šta bi se desilo da taj restoran kaže gostima - ajme nemožete više dobit jer ste gladna krmad i dobili ste dovoljno, mrš doma!

Takav establišment sigurno ne bi dugo preživija

Svi restorani imaju računicu na kojoj temelje ponudu. Naravno da spize uvik ostane previše, netko pojede kil janjetine i 3L vina, drugi salatu i popije vodu

Tako je i kod ISP-ova, prosječni korisnik troši vrlo malo i u današnje vrime pogotovo nema smisla da se ograničava net što se tiče tehničkih mogućnosti i kapaciteta.

Naravno, pozadina ovog svega nema veze sa tehnikom nego sa gubitkom profita telekoma zbog besplatnih i alternativnih izvora zabavnog sadržaja, jer kad pogledate - telekomi, pogotovo oni veliki, osim telefona drže kompletne komunikacije i TV.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Staro 28.04.2013., 08:10   #83
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
400GB u opce nije problem rjesiti danas. Meni je prosijek oko 400gb prometa mozda i malo vise. Sheram net na 3 stana u zgradi studentima. Zabranjeni su torrenti za skidanje ali servisi za stream i ostalo nije. i ponovo se nabere preko 400gb. Danas svi klipovi na Yubito servisu su HD. Samo da kazem da bi bio najsretniji kad bi dosao kod nas netflix sa hd ponudom. I to je isto direktni stream a legalan. Cak i legalnim radnjama nije problem skurit 400gb. A da ne kazem da ako pratis nekoliko serija u hd.u pogledas nekoliko filmova u full hd.u (prosijek velicine filma iznad 10gb) nije to problem. I ja sam protiv ovakvih sranja. Ako si na tscum tel+net ti izade mj 260kn sto je previseee i jos da ti kazu e cuj iznad 400gb nemoze mrs. Davno prije su flat blokovi bili po 500gb mj tako im je mjerio program ako se ne varam. Za prosijecnog korisnika danas tih 400gb djeluje puno ali za 5godina bit ce mu malo i 1Tb. Uskoro dolaze 4k fullhd
jurbAs je offline  
Staro 28.04.2013., 10:09   #84
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
*bo vas flet, paketi i sve sto ide sa tim.

Nadjite si posao, curu i malo sportskih aktivnosti i trebat ce vam 100gb mjesecno, a ne blejit po cijele dane i noci pred monitorom.

Kako populacija ne shvaca da se sve reze, odnosno sve ce se placat u buducnosti. Danas hoces neku tekmu LP-a pogledat, moras imat MaxTv. Di god hocu parkirat, evo plavih crta i automat.

Davno sam jos tu na forumu pisao sto nas ceka kad jednog dana udjemo u EU. Pricam sa ekipom izvana i oni se nemogu nacudit da je FLAT kod nas doslovno FLAT. Lik iz Belgije kaze, imam FLAT do 30gb, nakon toga placam pakete.

Da ne drobim vise, kavica je skuhana, mozete vi i dalje drobit sta vama treba i koliki vam promet treba, ali ovi gore ce sve vise smanjivati granicu prometa, samo da bi se izvuklo sto vise $$ iz nas i nasih kompova.

Over & out.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Staro 28.04.2013., 11:55   #85
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
*bo vas flet, paketi i sve sto ide sa tim.

Nadjite si posao, curu i malo sportskih aktivnosti i trebat ce vam 100gb mjesecno, a ne blejit po cijele dane i noci pred monitorom.

Kako populacija ne shvaca da se sve reze, odnosno sve ce se placat u buducnosti. Danas hoces neku tekmu LP-a pogledat, moras imat MaxTv. Di god hocu parkirat, evo plavih crta i automat.

Davno sam jos tu na forumu pisao sto nas ceka kad jednog dana udjemo u EU. Pricam sa ekipom izvana i oni se nemogu nacudit da je FLAT kod nas doslovno FLAT. Lik iz Belgije kaze, imam FLAT do 30gb, nakon toga placam pakete.

Da ne drobim vise, kavica je skuhana, mozete vi i dalje drobit sta vama treba i koliki vam promet treba, ali ovi gore ce sve vise smanjivati granicu prometa, samo da bi se izvuklo sto vise $$ iz nas i nasih kompova.

Over & out.
Apsulutno se slažem za posao, aktivnosti, cure ( makar su pain in the ass)
Samo mi nije jasno ovo za Belgiju, možda sam krivo pročitao... Koja je razlika FLAT do 30 GB ili paket do 30 GB. Ne kužim, pa mi imamo pakete do 20 mislim, valjda oni imaju više...
E sada, stvar je semantike. Ako kažu "neograničeni" onda to mora biti, a FLAT može biti kao i Tango tarifa u Vipu ili gdje već
burmuz je offline  
Staro 28.04.2013., 12:05   #86
Thorax
Doomster
Moj komp
 
Thorax's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Kraj Donji
Postovi: 396
Potaknut raspravom i čitajući ona prava B.neta da ograniči brzinu u periodu vremena najvećeg prometa otišao sam pogledati kolko prometa napravimo mjesečno.

U kućanstvu su 3 računala i laptop te 3 smartfona, ukupno 5 korisnika. Radnje su razno-razne, streamanje s raznih audio i video servisa, gaming, skype, download i upload (torrent) svega i svačega, updatei, google play itd... uglavnom, u prosjeku kućanstvo napravi 300-350 GB prometa. Dakle, za sada još ne probijamo granicu od 400 GB

Dal je to puno ili malo, ne znam, ali me zanima preko koje granice se račun svrstava pod "ekscesivne" korisnike?
__________________


CPU: AMD Athlon 640 under TX3
MBO: Asrock 870 Extreme3
RAM: 8 GB DDR3 Mushkin @ 1333, CL8
VGA: XFX HD4830
HDD: WD 6400AAKS
Monitor: Samsung 2470H
PSU: Fortron PNF 400W
OS: Win 7 Enterprise x64 SP1
Net: 12 Mbit/1,25 Mbit
Sound: Logitech X-530




CPU: Intel Celeron T3100
MBO: HP 1526
RAM: 2 GB DDR3
VGA: GMA 4500MHD
HDD: WD3200BEVT
Monitor: 15,6“ LCD
PSU: HP 65 W
OS: Win 7 Enterprise x86 SP1
Sound: Arctic Sound P281




CPU: AMD Athlon M320 undervolt @ 0.975 V
MBO: AMD 785
RAM: 2 GB DDR2 800
VGA: Integrated HD4200
HDD: Hitachi 250 GB
Monitor: LCD 15,6“
PSU: Delta Electronics 65 W
OS: Win 7 Ultimate x86
Net: 8 Mbit/768 kbit
Sound: integrated
Thorax je offline  
Staro 28.04.2013., 12:09   #87
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ajde se malo smirite.
Nigdje u svijetu ne garantiraju 100% maksimalnu brzinu i flat rate promet za kucne korisnike, u svim uvjetima i vremenskim razdobljima.
Ovo sto DT uvodi jeste flat, neogranicen promet, jer generalno gledajuci ne ogranicavaju promet, nego ogranicavaju maksimalnu brzinu nakon predjenih XYZ GB. Nakon toga brzina pada a promet je i dalje neogranicen. Samo sto su oni debelo pretjerali u tom ogranicenju. 75 GB za 16 Mbit je jako malo i ako ima par ukucana koji koriste net, preci ce se 75 GB jako brzo. Pogotovo u njemackoj gdje imaju puno vise streaming usluga nego kod nas.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline  
Staro 28.04.2013., 12:15   #88
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Ajde se malo smirite.
Nigdje u svijetu ne garantiraju 100% maksimalnu brzinu i flat rate promet za kucne korisnike, u svim uvjetima i vremenskim razdobljima.
Ovo sto DT uvodi jeste flat, neogranicen promet, jer generalno gledajuci ne ogranicavaju promet, nego ogranicavaju maksimalnu brzinu nakon predjenih XYZ GB. Nakon toga brzina pada a promet je i dalje neogranicen. Samo sto su oni debelo pretjerali u tom ogranicenju. 75 GB za 16 Mbit je jako malo i ako ima par ukucana koji koriste net, preci ce se 75 GB jako brzo. Pogotovo u njemackoj gdje imaju puno vise streaming usluga nego kod nas.
Baš sam to htio napisat.
Tcom već sad ima flat mobilne tarife npr. 1 Gb gdje oni do 1 Gb prometa daju maximalnu moguću brzinu, a nakon iskorištenih 1 Gb brzina pada na 64 kbita, ako se ne varam. Imaš flat, ali ograniče brzinu.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Staro 28.04.2013., 12:17   #89
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Citiraj:
Autor hafthorr Pregled postova
trosak usluge je prakticki isti u njemackoj i hrvatskoj

routeri, switchevi, optika, cpe uredaji ... sve to kosta isto bilo gdje da jesi.

tako da nemozemo gledati place i BDP i sta god u kalkulaciji koliko neka usluga kosta, nego njezin trosak te ciklus zamjene tehnologije.
mozemo i moramo gledati. Postoji nešto što se zove kupovna moć, te postoje razno razni faktori koji određuju krajnju cijenu bilo kojeg proizvoda.
wnbeeeE je offline  
Staro 28.04.2013., 12:34   #90
flash1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Ajde se malo smirite.
Nigdje u svijetu ne garantiraju 100% maksimalnu brzinu i flat rate promet za kucne korisnike, u svim uvjetima i vremenskim razdobljima.
Ovo sto DT uvodi jeste flat, neogranicen promet, jer generalno gledajuci ne ogranicavaju promet, nego ogranicavaju maksimalnu brzinu nakon predjenih XYZ GB. Nakon toga brzina pada a promet je i dalje neogranicen. Samo sto su oni debelo pretjerali u tom ogranicenju. 75 GB za 16 Mbit je jako malo i ako ima par ukucana koji koriste net, preci ce se 75 GB jako brzo. Pogotovo u njemackoj gdje imaju puno vise streaming usluga nego kod nas.
Korisnik je platio brzinu jednako kao i flat paket.
flash1 je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na