Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.02.2009., 10:37   #1
Ivan351
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Mo
Postovi: 3
Problemi s matičnom pločom Gigabyte G31-M7 TE

Lijep pozdrav,

U čemu se sastoje problemi:
Dakle po kupovini računala nije mi bio aktivan USB2.0 port sa prednje strane, sa kojim je zajedno i čitač MM kartica. Provjerivši vidio sam da usb priključak nije bio spojen na matičnu. Probao sam priključak spojiti ispod već priključenog usb priključka. no ni dalje nije se aktivirao. Da bi nakon toga usb 2.0 priklučio umjesto već uključenog, i kompjuter se upalio i uspio sam prebaciti sadržaj sa SD memorijske kartice. Ali kad sam izgasio računar, i ponovo pokrenuo računalo nisam mogao, računalo se nebi palilo. samo bi hladnjaci se zavrtili i stali. Kad bi izvadio usb priključak iz matične kmpjuter bi se upalio normalno.

Evo molim vas ako neko zna o čem se radi da pomogne, Hvala unaprijed.
Ivan351 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2009., 10:55   #2
karamazov
Palačinke nemaju kosti!
Moj komp
 
karamazov's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Republic Zagorje
Postovi: 62
U biosu ti je ugašen ovaj drugi usb konektor na matičnoj. Ovo što ti se neda upalit, daj provjeri da nekim slučajem nisi uspio naopako okrenut konektor....
__________________
Beware Of Liter & Woda!
karamazov je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2009., 11:09   #3
Ivan351
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Mo
Postovi: 3
Citiraj:
Autor karamazov Pregled postova
U biosu ti je ugašen ovaj drugi usb konektor na matičnoj. Ovo što ti se neda upalit, daj provjeri da nekim slučajem nisi uspio naopako okrenut konektor....

Hvala na ovoj informaciji za bios, ma buni me to što se kopjuter podigne i radi normalno, čak sam prebacio oko 700MB slika, i sve ok. Ali kad se napravi turn off, nemože se podići više, i kad isključim usb za matične kompjuter se normala diže. kako to objasniti?

Citiraj:
Autor karamazov Pregled postova
U biosu ti je ugašen ovaj drugi usb konektor na matičnoj. Ovo što ti se neda upalit, daj provjeri da nekim slučajem nisi uspio naopako okrenut konektor....
A šte tiče naopakog okretanja, pazio sam na to




jeli ovako

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 17.02.2009. u 21:54.
Ivan351 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2009., 11:34   #4
dDario
Premium
Moj komp
 
dDario's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,567
U biosu prvo pod "Chipset > Southbridge" postavi "USB Function = 8 ports" i "USB 2.0 = Enable"
i onda još u "Advanced > USB Configuration" postavi 1. i 3. opciju na Enabled i 2. na FullSpeed.

To bi bile postavke za bios. Ako sam dobro razumio već si imao spojen nekakav USB na jedan od ovih headera i htio si dodat na drugi čitač kartica?
Jesi probao spojit ovaj USB koji je radio na ovaj drugi header (di si spajao čitač kartica)? Jer je moguće i da je kabel od čitača kartica slab ili nevalja, pa ovako provjeriš.

BTW: ako je tvoj post zadnji koristi tipku "edit", nemoj postat 3x zaredom .. i slike moraju biti u thumbnails ili manje od 50kb
__________________

IBM T43 > Centrino M750 > 2GB DDR2 > 60GB > DVD-RW > 14" XGA
Atom 230 > D945GCLF > 1GB Buffalo > 120GB > DVD-RW > HP L1940
Atom 330 > D945GCLF2 > 2GB G.SKILL > 160GB > DVD & DVD-RW > SM720N


E1400 > G31-M7 TE > GB DDR2 > 80GB > DVD & DVD-RW > SM720N
E1400 > G31-M7 TE > 2GB DDR2 > X1600Pro > 250GB > DVD & DVD-RW > SM932B


X4 9950 > AM2NF3-VSTA > 2x2GB G.SKILL > Parhelia 256 > 2x 640GB > DVD-RW > 2x SM205BW
E6300 > ASUS P5B > 2xGB kingmax > X1900AIW > 2x320GB > DVD-RW & DVD-RW > LG 194WT


Zadnje izmijenjeno od: dDario. 17.02.2009. u 12:01.
dDario je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2009., 11:59   #5
Ivan351
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Mo
Postovi: 3
Citiraj:
Autor dDario Pregled postova
U biosu prvo pod "Chipset > Southbridge" postavi "USB Function = 8 ports" i "USB 2.0 = Enable"
i onda još u "Advanced > USB Configuration" postavi 1. i 3. opciju na Enabled i 2. na FullSpeed.

To bi bile postavke za bios. Ako sam dobro razumio već si imao spojen nekakav USB na jedan od ovih headera i htio si dodat na drugi čitač kartica?
Jesi probao spojit ovaj USB koji je radio na ovaj drugi header (di si spajao čitač kartica)? Jer je moguće i da je kabel od čitača kartica slab ili nevalja, pa ovako provjeriš.
u ovaj što radi sam uključivao, da jesam imao sam već tu uključen. i kako čitač kartica+usb2.0 nijeradio na ovom drugomprebacio bi ga na ovaj prvi. a to nisam probao, provjerim i to.
Ivan351 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na