Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Zabraniti pušenje u zatvorenim prostorima?
Da 98 74.24%
Ne 34 25.76%
Glasači: 132. Ne možete glasati na ovoj anketi

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 29.11.2008., 15:37   #301
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ne isplati se.

ovo sam namjerno napisao samo da vidim reakciju kada se spomene bozanstvo po nazivu "alkohol". nisam nigdje napisao da bi htio takav zakon, ali popratne nuspojave jesu onakve kako sam napisao.

btw, necu ostat duzan jer nisam do sada, ali ser kenj drk bla sperm - fino izrazavanje, vidi se becka skola .

i opet kazem, ja podrzavam sve zakone koji su dobri, ukljucujuci i ovaj za zabranu pusenja na svim javnim mjestima. nacin na koji je donesen i prezentiran - ne podrzavam. da se samo stalo na tome - ne podrzavam. eod od mene, samo dajte dalje .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 29.11.2008., 16:08   #302
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ovo sam namjerno napisao samo da vidim reakciju kada se spomene bozanstvo po nazivu "alkohol". nisam nigdje napisao da bi htio takav zakon, ali popratne nuspojave jesu onakve kako sam napisao.
Potpuno svejedno koje "bozanstvo" si spomenuo kada ti je usporedba deplasirana. Sto se mene tice, u birtijama si mogu trpati u venu stol do mene ako ce se ponasati pristojno i nece ometati druge na bilo koji nacin. To oni koji puse ne shvatjaju. I zato je lijepo da su dobili cipelu.

Citiraj:
btw, necu ostat duzan jer nisam do sada, ali ser kenj drk bla sperm - fino izrazavanje, vidi se becka skola .
Ja sam izmislio becku skolu.

Citiraj:
i opet kazem, ja podrzavam sve zakone koji su dobri, ukljucujuci i ovaj za zabranu pusenja na svim javnim mjestima. nacin na koji je donesen i prezentiran - ne podrzavam.
Brutalno si silovan slusajuci Dadu Milinovica i njegove mudre prilikom iznosenja zakona? Donesen je zakon, nema pusenja na tim i tim mjestima i bok. To sto novine i televizija nemaju o cemu pametnije pisati i puno je pogodnije da se laprda o necemu tako nebitnom nego o realnim problemima je drugi par grafickih kartica... Sto nisi bio gorljiv i propeo se na zadnje noge u bespredmetnim lamentacijama, kad je vec vezano, za zdravstvenu reformu, koja je neminovna, a ima nemjerljivo dalekoseznije socijoloske posljedice nego nekakva zabrana pusenja?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 29.11.2008., 16:11   #303
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor Dawar Pregled postova
Ko vam brani pušenje??? Morate znat da ste manjina i da se pušenje ne može uspoređivat sa alkoholom jer on ne širi dim okolo koji ulazi u tuđa pluća, tuđu odjeću i tuđe oči. Kaj je takav problem izać van i zapalit, ili se napuši prije i poslije birtije. Kad tad ćete se naviknut, isto kao što su se ljudi naviknuli da se ne puši u tramvajima, busevima i slično
U tome i je štos, nevezano za pušenje/nepušenje. Ljudi se na svakakva sranja kadtad naviknu i onda neznaju za bolje. Zato i je ovako kako je. Al nema veze, bit će i gore, naviknut ćemo se kadtad..
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline  
Staro 29.11.2008., 16:13   #304
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
A da zabranimo karanje? Jer svaki put kad pukne gumica ili gospodepomiluj netko tendencionalno zeli dijete, riskiramo novog Hitlera, Lenjina, Staljina, Milosevica, Boska Balabana...
Bubba ti si car

@ Burko koliko znam zabranjeno je napit se i voziti, tj dozvoljeno je do 0.5 promila iznad se kažnjava.
__________________
Dawar je offline  
Staro 29.11.2008., 16:14   #305
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Ma je. Nitko vas ne napada, ali da jambrate - jambrate.

Glupo je nama pušačima braniti cigarete.

Vidi kako to stoji. Meni branis cigarete. Super. A to mi branis zbog nekog emo nepušaca koji pije sojino mlijeko, jede iskljucivo blitvu i izalzi jednom godisnje. I taj jedan izalazak svima upropasti jer stalno cmizdri da ga peku oci od dima i da mu krvare usi od glasne glazbe.

Mislim poznam takvih ljudi i previse i znam tko je glasan u borbi protiv cigareta. Bas taj tip ljudi. Asocijalni štreberi koji jedi blitvu, piju sojino mlijeko jer je to zdravo i in. Na to sve su jos i papci na koje nikad nemozes racunat i svi su nekakvi polu ljudi. Da ne pricam da bi ti isti uveli i zakon kolko smije biti glasna muzika u disku, zakon o tome kad smije biti kisa, itd, itd...

Dakle to je tip ljudi koji nije nista bolji ni u kojem pogledu od ostatka svijeta, ali je hipersenzibilan i totalno sterilan i trul.

Kolko vidim tu su najglasnije upravo takve osobe. A takvi šmoksiji prije ili kasnije i zavrse u politici i evo sranja
Nitko vam ne brani cigarete. To je izvrtanje cinjenica, pusenje nece biti zabranjeno. I nije stvar u zdravom zivotu - sto se mene osobno tice pucaj se u venu u bircu sve dok ne smetas mene na bilo koji nacin i dok ces si sam placati troskove lijecenja.

Isto tako sto se tice jambranja u zivotu nisam nikad nikome srao zbog pljuge (ako izuzmemo par clanova najuze obitelji) niti mi to pada na pamet. Isto tako sam dozivio samo par puta da pusac pita je li u redu da zapali.

U ovoj raspravi bezveze se dizete na zadnje noge i nekorektno etiketirate nas koji ne razmisljamo na isti nacin. Ne znam sta je sojino mlijeko, blitvu ne volim, a izlazim van preko 10 godina jedanput do dvaput tjedno - kad vec pitas.



Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ok. malo zvuci cudno, ali zasto se i alkohol ne zabrani? jel moras pit kad izades van? jel moras sjesti za volan i glumit frajera, divljat po ulicama, razbijat i pojma sta sve ne?
ovi sto kazu da je zdravo tu i tamo popit malo, brate - popij doma! jel moras ici van da bi popio? u birceve, kafice, birtije, disko klubove itd?

to sto on ugrozava samo svoje zdravlje kad pije alkohol stoji dok je on sam na svijetu. cim on popije, a izade u svijet, nije vise 0% opasan za okolinu. pod ovim mislim na bicikliste, pjesake, vozace svih vrsta, agresivne ljude, ljude opcenito..........
samo sto je to drugacije ugrozavanje jer ga ne mozes ocekivati niti predvidjeti, pa se ne racuna.

ali, jel bi se smanjio broj poginulih u prometu? bi. jel to cinjenica, pogotovo kad se zna koji je glavni uzrok nesreca? jest. dal ce se donijeti takav zakon? nece. zasto? jer ogromna kolicina ljudi pije, sto ponekad, sto cesto - i na svakom prodanom picu se slijeva lijepih 22% u budget. i svi sretni i zadovoljni. i gdje ti je tu onda briga o ljudima? to sto se ja petkom i subotom bojim parkirat na odredenim mjestima jer me moze docekat zguljen auto, razbijena sajba, odvaljen retrovizor? da ne kazem na cesti kakvih ima situacija, to ne se racuna kao ugrozavanje moje,tvoje, bilo cije sigurnosti i zdravlja?

nije problem sto je zabranjeno pusenje, osobno zaista podrzavam takav zakon. nacin na koji je prezentirano, nacin na koji je donesen - to meni smeta. plus sto je netko i pametno rekao, drugaciji zakoni vrijede u drugacijim zemljama. negdje je normalno da ti odrezu lijevu ruku za kradu, zasto se to ne donese kod nas? ili smijes tuci zenu jer je to zakonski odobreno, zasto takav zakon nema kod nas?
mozda je stvar do odredene kulture u kojoj se nalazis, pa treba i to uzeti u obzir? cista usporedba ti je kolinje, to da radis u jednoj francuskoj, engleskoj i slicnoj zapadnoj drzavi gledati bi te kao krapinjonca. isto kao sto nama nije normalno da se ne znamo zabaviti bez alkohola, izaskom u fini restoran proslaviti rodendan recimo, izaci u kino vise puta mjesecno nego popiti pivu i slicno. takvo je podneblje, sta reci kad je kruta i neugodna ali realna istina.

ali busiti se u prsa i prezentirati se kao zapad, pogotovo ovakvim zakonima je meni smijesno. nije biti zapad reci "mi smo zapad", trebaju godine i godine truda i preodgajanja ljudi, usadivanje cijenjenja i brigu za svoje ali i tude, stupanj odredenih moralnih i kulturih vrijednosti, podizanje opce naucenosti ljudi........ da ne kazem iskorjenje debele vecine sveg korumpiranog u drzavi, poboljsanje zivota, one nevazne stvari koje se uvijek stavljaju u treci plan.
Prvo sto mi je palo na pamet - po toj logici i automobili ugrozavaju zdravlje ljudi pa bi mogli i njih zabraniti (Bubba me pretekao sa malo ekstremnijim primjerom ).
Sa stajalista drzave naravno da nije stvar u zdravlju ljudi nego je kao i obicno stvar u lovi - jednostavno su procijenili da ce im dugorocna usteda na troskovima lijecenja biti veca od zarade koju ce ubrati preko prodanih cigareta.
Za nas nepusace ce se tu kao zgodna okolnost pojaviti cist zrak.
I to je to, a zapad i istok, europa i neeuropa, kulturne i nekulturne vrijednosti, alkohol i automobili nemaju veze sa tim.


A vuci nekakvu paralelu izmedju alkohola i cigareta nema smisla iz vise razloga. Ne znam jesi primijetio, ali voznja pod utjecajem alkohola je zabranjena kao i divljanje i razbijanje. Kao druga stvar cigarete su ipak prihvacenija stvar u drustvu od konzumiranja alkohola (i ovisnosti o njemu).
morph je offline  
Staro 29.11.2008., 16:26   #306
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Seremo svi kvake i mozemo lupiti lock.
Fleks je offline  
Staro 29.11.2008., 16:30   #307
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Citiraj:
Autor morph Pregled postova

jednostavno su procijenili da ce im dugorocna usteda na troskovima lijecenja biti veca od zarade koju ce ubrati preko prodanih cigareta.
morph : si siguran u to?

Ja mislim da to nema nikakve veze sa donošenjem ovog zakona.
To Europa traži ako ćeš pod njena krila,a naši veliki odozgo ne znaju drugačije nego "liz-liz"..
Misliš da bi donjeli taj zakon,a da to Europa ne zahtijeva??
Naša će država ,ljudi koji imaju birceve,razne lokale....itd, lijepo popušit na prometu..
__________________
greenfly je offline  
Staro 29.11.2008., 16:46   #308
dDario
Premium
Moj komp
 
dDario's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,567
Ustvari jedina novost u zakonu su restorani i bircevi - u kojima kako ko provodi 1-2h dnevno i to sam puno rekao. I vikendom izlasci. (ili ipak sva javna mjesta?)

Uglavnom znači za svo ostalo vrijeme i mjesta nema NIKAKVE razlike.
Da stvarno, da nije donesen taj zakon i dalje bi se svi jadni gušili u dimu i krepavali ko muhe.. LOL

Za mene je ovo lagano EOD, ustvari jedva čekam da dođe zakon na snagu, pa mi počnu propovjedat o zdravom životu, jedva čekam - moš mislit da budem zagasio cigaru.
__________________

IBM T43 > Centrino M750 > 2GB DDR2 > 60GB > DVD-RW > 14" XGA
Atom 230 > D945GCLF > 1GB Buffalo > 120GB > DVD-RW > HP L1940
Atom 330 > D945GCLF2 > 2GB G.SKILL > 160GB > DVD & DVD-RW > SM720N


E1400 > G31-M7 TE > GB DDR2 > 80GB > DVD & DVD-RW > SM720N
E1400 > G31-M7 TE > 2GB DDR2 > X1600Pro > 250GB > DVD & DVD-RW > SM932B


X4 9950 > AM2NF3-VSTA > 2x2GB G.SKILL > Parhelia 256 > 2x 640GB > DVD-RW > 2x SM205BW
E6300 > ASUS P5B > 2xGB kingmax > X1900AIW > 2x320GB > DVD-RW & DVD-RW > LG 194WT

dDario je offline  
Staro 29.11.2008., 17:03   #309
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Zašto se ključaju ovakve tem? Zašto se više neće moći otvarati? Nagradna pitanja za slijedeću igru na PCE-u.
tor je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na