Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.11.2009., 11:54   #1
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Windows XP malo poludio nakon instalacije 7-ice




;
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /FASTDETECT /NOEXECUTE=OPTIN /USEPMTIMER



Druga stvar je u servicima. Naime, nakon instalacije windows7 (opet ponavljam, na potpuno drugi hard disk!) meni su se neki servisi vratili na njihove defaultne vrijednosti (poput automatic update i sl.), koje sam ja opet vratio na off, ali me zanima kako je moguce da se to vratilo na te vrijednosti?!
Hvala svima
-->
Pozdrav,
naime napravio sam backup svog orginalnog DVD od Windows7 u ISO fajlu, i preko Deamon Toola sam pokrenuo instalaciju windows7, ali sam ga instalirao na drugi hard disk, znaci u svom racunalu inace koristim hard disk od 320GB koji je podijeljen na 3 particije (na C: particiji su normalno windowsi), dok sam sedmicu isao instalirati na F: particiju koja je jedna jedina na hard disku od 80GB.
I odlucih ja jos malo pricekati sa koristenjem windows 7, jer nema nigdje drajvera za moj modem (siemens a-100-i), i ja laganini izvadim taj hard disk i mislim si kako nece ostati nista od windows 7 na mom primarnom hard disku, jer kao sto rekoh, sve sam instalirao na vec istekanom hardu. Ali...
Kod svakog paljenja racunala doceka me onaj boot manager (ako se to tako zove) koji me uvijek pita koji OS ocu bootati, i onda uvijek moram kliknuti "Earlier version of Windows", sto se naravno odnosi na XP. Ali u boot.ini ja nigdje ne nadjoh tu neku liniju da ju obrisem, pa da mi odmah boota windows xp, jer bi ja stavio da mi je vrijeme onog loadanja krace od 30sec, ali je stvar u tome sto mi je windows7 kao prva opcija, pa svaki puta moram odabrati windows xp i enter. Izvolite u spoileru boot.ini, pa ako vi sta tu skuzite, bilo bi mi jako drago



;
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /FASTDETECT /NOEXECUTE=OPTIN /USEPMTIMER



Druga stvar je u servicima. Naime, nakon instalacije windows7 (opet ponavljam, na potpuno drugi hard disk!) meni su se neki servisi vratili na njihove defaultne vrijednosti (poput automatic update i sl.), koje sam ja opet vratio na off, ali me zanima kako je moguce da se to vratilo na te vrijednosti?!
Hvala svima
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 12:11   #2
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,885
Sta ovaj dio je isto iz boot.ini fajla?
Citiraj:
;
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
Pa pogledaj default boot.ini od XP-a.. http://support.microsoft.com/kb/289022
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2009., 12:22   #3
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Da, to je tocno tako. Stisnuo sam na edit, otvorio mi se notepad i odatle sam kopirao u spoiler.
I da ti budem iskren, nisam to nikada prije niti otvarao, jer mi nije niti trebalo, jedan OS koristim vec dugo (xp), tako da me zaista nije niti zanimalo, ali ovo me sad bas nekak zacudilo, pa neznam tko tu koga
Kopirao sam si sada defaultni boot.ini, pa idem obaviti jedan restart, pa javim rezultate
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na