Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.10.2020., 22:49   #2581
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Btw, nakon 7 mjeseci, holy pande su stigle !!!! , kakav zvuk imaju, prekrasno nesto :


unnamed-1
upload a picture


Prezadovoljan Ducky-em koji je svemirski brod naspram ovih brandiranih primjeraka, ali svrbi me neka hot swap verzija za istraživanje switch-eva kao što je Holy Panda.

#jelly


PS: Skoro godina dana od kako je na jobu Ducky One 2 TKL Horizon, prezadovoljan kao i prvog dana. Još nema tragova habanja.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 11:41   #2582
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor tun3 Pregled postova
maščobe slikaj slobodno, tu mi svaki savjet vrijedi
unnamed



Po preporuci taehe. 3204 trbosys sam uzeo zbog pandi, mislim da ce malcice bit gust za Tealiose ali budem testirao, to je iskljucivo lube za switcheve, uspio sam ga uhvatiti na mykeyboard.eu . Ove dvije mascobe za lubanje stabilizera snajpaj na amazon/ebay. Skupe su ali su najbolje a imas ih za jedno 100 tipkovnica. Napomena, tribosys se nemoze skinuti nicim osim UZV kadicom ili mehanicki, pa dobro pazi kad mastiš

Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Prezadovoljan Ducky-em koji je svemirski brod naspram ovih brandiranih primjeraka, ali svrbi me neka hot swap verzija za istraživanje switch-eva kao što je Holy Panda.

#jelly


PS: Skoro godina dana od kako je na jobu Ducky One 2 TKL Horizon, prezadovoljan kao i prvog dana. Još nema tragova habanja.
Ja necu uzimati hotswap jer mi nijedna osim tofu nije zanimljiva a nje nikad nema, tocnije tog PCB. Budem se igrao s lemilicom i lagano Dap, ti ducky su stvarno tenkovi.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2020., 12:28   #2583
marcony
Premium
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Klc
Postovi: 86
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
unnamed



Po preporuci taehe. 3204 trbosys sam uzeo zbog pandi, mislim da ce malcice bit gust za Tealiose ali budem testirao, to je iskljucivo lube za switcheve, uspio sam ga uhvatiti na mykeyboard.eu . Ove dvije mascobe za lubanje stabilizera snajpaj na amazon/ebay. Skupe su ali su najbolje a imas ih za jedno 100 tipkovnica. Napomena, tribosys se nemoze skinuti nicim osim UZV kadicom ili mehanicki, pa dobro pazi kad mastiš



Ja necu uzimati hotswap jer mi nijedna osim tofu nije zanimljiva a nje nikad nema, tocnije tog PCB. Budem se igrao s lemilicom i lagano Dap, ti ducky su stvarno tenkovi.
Koliko svrsavate na taj ducky poceo sam razmisljati da ga uzmem, samo nisam siguran oko modela obzirom da trenutno koristim obicnu full size tipkovnicu. SF bi bio prvi izbor, ali kako je nema kod nas bacio sam oko na mini samo me malo strah navike na arrow keys (development)
marcony je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 13:08   #2584
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Pa uzmi one 2 SF, ona ima strelice. Nije da svrsavamo ali je uz varmilo jedino sto u EU mozes dobiti gotovo a da valja. Ima puno boljih tipkusa ali je naravno amerika u igri.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 13:33   #2585
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor marcony Pregled postova
Koliko svrsavate na taj ducky poceo sam razmisljati da ga uzmem, samo nisam siguran oko modela obzirom da trenutno koristim obicnu full size tipkovnicu. SF bi bio prvi izbor, ali kako je nema kod nas bacio sam oko na mini samo me malo strah navike na arrow keys (development)
Ako sa full size prelaziš na manju dimenziju, preporučam TKL umjesto 65% ili ti SF (Sixty Five) od Ducky-a. Sa SF gubiš i F1-F12 red.

Ako imaš kakvih pitanja vezano uz Ducky samo opleti.

Poslano sa mog ONEPLUS A6003 koristeći Tapatalk
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 13:59   #2586
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 343
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Prezadovoljan Ducky-em koji je svemirski brod naspram ovih brandiranih primjeraka, ali svrbi me neka hot swap verzija za istraživanje switch-eva kao što je Holy Panda.
Ne znam kako kotira u tom svijetu, ali ova moja GMMK baza je hotswap, a došla me 94€ sa shippingom sa Casekinga. Nov sam u tome pa nisam vjerojatno mjerodavan ali mi se čini ok, pogotovo ako je samo za istraživanje switcheva

Citiraj:
Autor marcony Pregled postova
Koliko svrsavate na taj ducky poceo sam razmisljati da ga uzmem, samo nisam siguran oko modela obzirom da trenutno koristim obicnu full size tipkovnicu. SF bi bio prvi izbor, ali kako je nema kod nas bacio sam oko na mini samo me malo strah navike na arrow keys (development)
https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan...m_medium=click

Ne znam koliko su pouzdani ko trgovina ali evo... ako uzmeš sa Caseking sa ashippingom će te doć cca 100kn jeftinije, a možda su pouzdaniji.

Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Po preporuci taehe. 3204 trbosys sam uzeo zbog pandi, mislim da ce malcice bit gust za Tealiose ali budem testirao, to je iskljucivo lube za switcheve, uspio sam ga uhvatiti na mykeyboard.eu . Ove dvije mascobe za lubanje stabilizera snajpaj na amazon/ebay. Skupe su ali su najbolje a imas ih za jedno 100 tipkovnica. Napomena, tribosys se nemoze skinuti nicim osim UZV kadicom ili mehanicki, pa dobro pazi kad mastiš
Au, dal da se ku amater upustim u nešto tako, inače sam malo šlampav po prirodi, moglo bi te masti bit svuda a nemam kadice To se nanosi nekakvim posebnim alatom ili može neki tanki kist vulgaris?
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 14:05   #2587
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Tanki kist u mulleru kupis tamo na odjelu za slikanje, ja konkretno imam kist 2 s ravnim vrhom (to ti je ovaj u sredini, kupljen u mulleru)

Ova u tia mobiteli tipkusa je preskupa a i ANSI je layout (mali enter) , tako da to odmah otpada. Uzmes u casekingu i dodje ti za 4 dana kuci.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 14:13   #2588
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Nemoj da bi netko koristio WD 40.

Ovdje je kratki prikaz (za početnike) kako izgleda podmazivanje:

https://imgur.com/a/lhLqo

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 09.10.2020. u 14:21.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 14:29   #2589
marcony
Premium
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Klc
Postovi: 86
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Tanki kist u mulleru kupis tamo na odjelu za slikanje, ja konkretno imam kist 2 s ravnim vrhom (to ti je ovaj u sredini, kupljen u mulleru)

Ova u tia mobiteli tipkusa je preskupa a i ANSI je layout (mali enter), tako da to odmah otpada. Uzmes u casekingu i dodje ti za 4 dana kuci.
Osim toga layout je DE. Netko je vec spomenuo slovenski mlacom koji ima nesto ducky modela sa CRO layout-om
marcony je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2020., 14:42   #2590
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Nemoj da bi netko koristio WD 40.

Ovdje je kratki prikaz (za početnike) kako izgleda podmazivanje:

https://imgur.com/a/lhLqo
To je sastavljena tipkovnica, stabse je bolje lubati i clippati tako da ih se kompletno skine i još bandaida od ispod da ublaže udarac

__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2020., 16:24   #2591
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor marcony Pregled postova
Osim toga layout je DE. Netko je vec spomenuo slovenski mlacom koji ima nesto ducky modela sa CRO layout-om
Samo TKL modele, na žalost svi full size modeli su US ANSI layout.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2020., 22:05   #2592
Wannabes
Premium
Moj komp
 
Wannabes's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sk
Postovi: 184
Znalci, da vam sad netko da 500tinjak kuna da si kupite mehaničku tipkovnicu koju bi si uzeli ?


RGB nebitan, može ful crna sa bijelim osvjetljenjem, veliki enter ako ima, nećete igrat puno - više tipkat, pa onda vjerojatno brown switchevi ?


Ček, sad malo googlam veličine tipkovnica pa mi je izbacilo ovo - https://mechanicalkeyboards.com/shop..._detail&p=3485 ili https://mechanicalkeyboards.com/shop..._detail&p=3483


Jel moguće da bi Ducky upao za 600tinjak kuna ?? Jel imaju neki nedostatak koji mi je promakao
Wannabes je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2020., 23:10   #2593
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Wannabes Pregled postova
Znalci, da vam sad netko da 500tinjak kuna da si kupite mehaničku tipkovnicu koju bi si uzeli ?


RGB nebitan, može ful crna sa bijelim osvjetljenjem, veliki enter ako ima, nećete igrat puno - više tipkat, pa onda vjerojatno brown switchevi ?


Ček, sad malo googlam veličine tipkovnica pa mi je izbacilo ovo - https://mechanicalkeyboards.com/shop..._detail&p=3485 ili https://mechanicalkeyboards.com/shop..._detail&p=3483


Jel moguće da bi Ducky upao za 600tin