Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.04.2018., 11:14   #36091
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Cek, to su "parking mjesta" na trotoaru?
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 11:19   #36092
Blackman
Banned
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Earth
Postovi: 70
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Cek, to su "parking mjesta" na trotoaru?
Pa jasno. I da ih nema opet se smiješ stati metar od ograde/okućnice i možeš viriti na cesti. To je jako debilno ali je tako u zakonu pa su eto sad i počeli crtati ta parking mjesta na cesti. haha
Blackman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2018., 11:53   #36093
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,119
Jebote kakvih pilota ima kod ovih radova u Radničkoj...

Od pretjecanja cijele kolone, do guranja preko cijele kolone itd...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 11:54   #36094
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Blackman Pregled postova
Pa jasno. I da ih nema opet se smiješ stati metar od ograde/okućnice i možeš viriti na cesti. To je jako debilno ali je tako u zakonu pa su eto sad i počeli crtati ta parking mjesta na cesti. haha
Ne smiješ parkirati na nogostupu ako nije znakom drugačije određeno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 12:25   #36095
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Nebi se htel mješat, al mene eto neki dan pauk nije odfurao sa trotoara jer su mu kad je poslao slike (nisam ni znao da to rade), rekli da sam propisno parkiran jer sam ostavio mjesta za pjesake i nisam na zelenoj povrsini. Nije dozvoljeno parkiranje inače na navedenom trotoaru, ali nema ni znaka zabrane. Dok sam se strcao da platim prije neg mi odvuče auto, lik je već spremao alatke natrag i rekao mi da mi nema osnove odvesti auto.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 12:29   #36096
Blackman
Banned
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Earth
Postovi: 70
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne smiješ parkirati na nogostupu ako nije znakom drugačije određeno.
Ako nema znaka zabrane smiješ. Glupo je ali je tako. Jasno, uz propisanu udaljenost od 1m da pješaci mogu proći. Takvih auta vidim po gradu parkiranih koliko hoćeš, smetaju prometu ali ih nitko ne dira jel ne smiju.
S druge strane dižu ekipu koja se makne sa ceste a 90cm je od ograde ili one koji su jednim kotačem na "zelenoj površini" a ono komad gole zemljice.
Hrvatska.
Blackman je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 12:29   #36097
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Nebi se htel mješat, al mene eto neki dan pauk nije odfurao sa trotoara jer su mu kad je poslao slike (nisam ni znao da to rade), rekli da sam propisno parkiran jer sam ostavio mjesta za pjesake i nisam na zelenoj povrsini. Nije dozvoljeno parkiranje inače na navedenom trotoaru, ali nema ni znaka zabrane. Dok sam se strcao da platim prije neg mi odvuče auto, lik je već spremao alatke natrag i rekao mi da mi nema osnove odvesti auto.
Parkiranje nije dozvoljeno na nogostupu, zaustavljanje je (s tim da se mora ostaviti 1,6 metara).
Odvoz vozila je moguć tek ako se ostavi manje od jednog metra.

Citiraj:
Autor Blackman Pregled postova
Ako nema znaka zabrane smiješ. Glupo je ali je tako. Jasno, uz propisanu udaljenost od 1m da pješaci mogu proći. Takvih auta vidim po gradu parkiranih koliko hoćeš, smetaju prometu ali ih nitko ne dira jel ne smiju.
Nije dozvoljeno parkiranje na nogostupu. Zaustavljanje je. i moraš ostaviti 1,6, ne 1 m.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 12:32   #36098
Blackman
Banned
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Earth
Postovi: 70
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Parkiranje nije dozvoljeno na nogostupu, zaustavljanje je (s tim da se mora ostaviti 1,6 metara).
Odvoz vozila je moguć tek ako se ostavi manje od jednog metra.



Nije dozvoljeno parkiranje na nogostupu. Zaustavljanje je. i moraš ostaviti 1,6, ne 1 m.
je 1.6m u pravu si.

U najgorem slučaju kazna od 300kn. A blokiraš promet. A ovom kaj se maknuo s ceste ide pauk.
Blackman je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 12:35   #36099
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,075
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Nebi se htel mješat, al mene eto neki dan pauk nije odfurao sa trotoara jer su mu kad je poslao slike (nisam ni znao da to rade), rekli da sam propisno parkiran jer sam ostavio mjesta za pjesake i nisam na zelenoj povrsini. Nije dozvoljeno parkiranje inače na navedenom trotoaru, ali nema ni znaka zabrane. Dok sam se strcao da platim prije neg mi odvuče auto, lik je već spremao alatke natrag i rekao mi da mi nema osnove odvesti auto.
Fora je što možeš parkirati.
Samo moraš ostaviti 100cm prostora za kretanje pješaka.
Barem tako ZSPC kaže.

Članak 84.

(1) Policijski službenik ili službenik jedinice lokalne samouprave, naredbom će odrediti da se vozilo premjesti na drugo mjesto ako je zaustavljeno ili parkirano na cesti na kojoj ugrožava sigurnost prometa ili ometa normalan tok prometa i kad je parkirano ili zaustavljeno:
1) na mjestu rezerviranom za zaustavljanje i parkiranje vozila osoba s invaliditetom,
2) na obilježenome pješačkom prijelazu, pješačkom otoku i pješačkoj zoni,
3) na nogostupu ako pješak prilikom kretanja mora zbog vozila silaziti na kolnik ili drugu površinu (slobodan prolaz između parkiranog vozila i zgrade manji od 100 cm),
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 12:37   #36100
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Blackman Pregled postova
je 1.6m u pravu si.

U najgorem slučaju kazna od 300kn. A blokiraš promet. A ovom kaj se maknuo s ceste ide pauk.
I pješaci čine promet, to što se mora negdje parkirati ne znači da se mora tamo gdje čovjeku odgovara.
Isto tako i pauk može micati samo neka vozila, ne sve. Postoje jasna pravila kad se što diže, a kad ne.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2018., 12:44   #36101
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
Fora je što možeš parkirati.
Samo moraš ostaviti 100cm prostora za kretanje pješaka.
Barem tako ZSPC kaže.

Članak 84.

(1) Policijski službenik ili službenik jedinice lokalne samouprave, naredbom će odrediti da se vozilo premjesti na drugo mjesto ako je zaustavljeno ili parkirano na cesti na kojoj ugrožava sigurnost prometa ili ometa normalan tok prometa i kad je parkirano ili zaustavljeno:
1) na mjestu rezerviranom za zaustavljanje i parkiranje vozila osoba s invaliditetom,
2) na obilježenome pješačkom prijelazu, pješačkom otoku i pješačkoj zoni,
3) na nogostupu ako pješak prilikom kretanja mora zbog vozila silaziti na kolnik ili drugu površinu (slobodan prolaz između parkiranog vozila i zgrade manji od 100 cm),
Čitaj malo bolje. Gledaš krive članke.

Jedno je kad je što zabranjeno (ZSPC čl. 82.), drugo je kad se vozilo diže (ZSPC čl. 84.).

Što se ne smije (čl. 82):

Vozaĉ ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo:
....
10) na nogostupu i pješaĉkoj zoni,
...
(2) Iznimno od stavka 1. ovoga ĉlanka, na mjestima iz toĉke 10. ovoga ĉlanka, zaustavljanje je dopušteno ako je za kretanje pješaka ostavljeno najmanje 1,6 m širine na površini za kretanje pješaka, s tim da ta površina ne može biti uz rub kolnika. Pod istim uvjetima može se i parkirati ako je to dopušteno prometnim znakom.

Kad se diže (čl. 84):

1) Policijski službenik ili službenik jedinice lokalne samouprave, naredbom će odrediti da se vozilo premjesti na drugo mjesto ako je zaustavljeno ili parkirano na cesti na kojoj ugrožava sigurnost prometa ili ometa normalan tok prometa i kad je parkirano ili zaustavljeno:
...
3) na nogostupu ako pješak prilikom kretanja mora zbog vozila silaziti na kolnik ili drugu površinu (slobodan prolaz izmeĊu parkiranog vozila i zgrade manji od 100 cm)
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 12:54   #36102
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,278
Ne znan, mislin da ih i ti gledaš. Kod nas se u pravilu mozes parkirati na nogostup u vecini ulica dok god ostavljas 1 m prolaza za pjesake i nece te pauk dignit.

Pretpostavljam da se članak 82 odnosi ako je cijeli automobil na nogostupu ili se to pravilo jednostavno u praksi ne primjenjuje. Inače bi vise od 50% parkinga u gradu bilo uklonjeno.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 12:55   #36103
Blackman
Banned
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Earth
Postovi: 70
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Čitaj malo bolje. Gledaš krive članke.

Jedno je kad je što zabranjeno (ZSPC čl. 82.), drugo je kad se vozilo diže (ZSPC čl. 84.).

Što se ne smije (čl. 82):

Vozaĉ ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo:
....
10) na nogostupu i pješaĉkoj zoni,
...
(2) Iznimno od stavka 1. ovoga ĉlanka, na mjestima iz toĉke 10. ovoga ĉlanka, zaustavljanje je dopušteno ako je za kretanje pješaka ostavljeno najmanje 1,6 m širine na površini za kretanje pješaka, s tim da ta površina ne može biti uz rub kolnika. Pod istim uvjetima može se i parkirati ako je to dopušteno prometnim znakom.

Kad se diže (čl. 84):

1) Policijski službenik ili službenik jedinice lokalne samouprave, naredbom će odrediti da se vozilo premjesti na drugo mjesto ako je zaustavljeno ili parkirano na cesti na kojoj ugrožava sigurnost prometa ili ometa normalan tok prometa i kad je parkirano ili zaustavljeno:
...
3) na nogostupu ako pješak prilikom kretanja mora zbog vozila silaziti na kolnik ili drugu površinu (slobodan prolaz izmeĊu parkiranog vozila i zgrade manji od 100 cm)
Pa jeboga na to sam mislio. Dižu ako je manje od 1m. Za ostalo eventualno kazna ali opet nije baš da stalno pišu takvima. Više pauk radi nego te kazne.

BTW baš nedavno mi je bio prometni redar u kvartu radi neproposno parkiranih auta uz zgradu i onda mi onako lagano veli i da za naša označena parkirna mjesta može pisati kaznu jel su dijelom na zelenoj površini (a grad ih crtao, imamo čak i tablu samo za stanare) hahahha luda kuća
Blackman je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 13:07   #36104
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Ne znan, mislin da ih i ti gledaš. Kod nas se u pravilu mozes parkirati na nogostup u vecini ulica dok god ostavljas 1 m prolaza za pjesake i nece te pauk dignit.
Prema pravilima ne smiješ se parkirati na nogostup nigdje, osim ako nisu označena mjesta. Bez ikakvih iznimki.

Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Pretpostavljam da se članak 82 odnosi ako je cijeli automobil na nogostupu ili se to pravilo jednostavno u praksi ne primjenjuje. Inače bi vise od 50% parkinga u gradu bilo uklonjeno.
Dovoljno je da si imalo na nogostupu. A primjenjuje se kao i puno toga - koliko se policiji i komunalcima da. I u gradu se obično smije 50 pa obično ne zaustavljaju ako ne voziš 60.
Ako je parking označen, to je drugo. Ako parking nije označen, ne može se ni ukloniti.

Citiraj:
Autor Blackman Pregled postova
Pa jeboga na to sam mislio. Dižu ako je manje od 1m. Za ostalo eventualno kazna ali opet nije baš da stalno pišu takvima. Više pauk radi nego te kazne.

BTW baš nedavno mi je bio prometni redar u kvartu radi neproposno parkiranih auta uz zgradu i onda mi onako lagano veli i da za naša označena parkirna mjesta može pisati kaznu jel su dijelom na zelenoj površini (a grad ih crtao, imamo čak i tablu samo za stanare) hahahha luda kuća
Pauk nije policija, gradu se uvijek to više isplati.
A da je luda kuća, je.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 13:09   #36105
Scorp21
Premium
Moj komp
 
Scorp21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Požega, Croatia
Postovi: 45
Zaustavljenje (traje do 3 minute) je dopušteno na nogostupu ako ima više od 1,6 m prostora za prolaz pješaka, dok je parkiranje (zaustavljanje duže od 3 minute) zabranjeno u svakom slučaju osim ako to nije označeno parkiralište. Pauk diže samo ako je ostavljeno manje od 1 m prostora za pješake u tom slučaju ili naravno ako ometa drugi promet.
Scorp21 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 14:17   #36106
Blackman
Banned
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Earth
Postovi: 70
Citiraj:
Autor Scorp21 Pregled postova
Zaustavljenje (traje do 3 minute) je dopušteno na nogostupu ako ima više od 1,6 m prostora za prolaz pješaka, dok je parkiranje (zaustavljanje duže od 3 minute) zabranjeno u svakom slučaju osim ako to nije označeno parkiralište. Pauk diže samo ako je ostavljeno manje od 1 m prostora za pješake u tom slučaju ili naravno ako ometa drugi promet.
Dakle u praksi većina parkira bar 1m i jebe im se. U najgorem slučaju (a rijetko se dogodi) dobiju neku kaznicu.
Blackman je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 16:24   #36107
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,957
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Cek, to su "parking mjesta" na trotoaru?
Si toro. Druga zona.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 19:52   #36108
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 443
Jeli se tko kad susreo s ovim?



Mislim na plavu boju na novim gumama


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 20:01   #36109
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Pa to je netko ofarbao sprejem, čak i ne izgleda loše.
kurc je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 20:13   #36110
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
Osim kaj je otislo malo po gumi
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 20:16   #36111
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,119
Kaže da su nove gume...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 20:18   #36112
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Pa za to postoje oni markeri za pisanje po gumama (kome se to sviđa naravno):


https://www.youtube.com/watch?v=Yj7SApbPgB0

Ovo sa sprejem (koji je malo pobjegao) je u kategoriji seljo-tunning
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 21:54   #36113
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 443
Pokupio sam nabrzinu auto u vulkanizera, mislio da je nekakva folija preko slova ali nije. Sutra idem u istoga na optiku, pa ću ga pitati kako se skida, valjda su bijela slova ispod.

Glupo izgleda


I motor je dobio malo pažnje, remenja i filtera




Sljedeće ide na najbolnije, u limara. Ima hrđavih točkica, a bojim se šta je ispod ovih svih plastika.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: murina. 26.04.2018. u 22:01.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 22:06   #36114
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
koji K pa to je netko rucno isao spricati, jesi ti to kao kupio NOVE gume?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 22:28   #36115
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,278
Da su slova bijelom bojom, ko na ovom videu sta je bertone stavio bilo bi gg, ovako je malo djecje malo seljo tjuning zbog spreja svugdje.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 22:49   #36116
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 443
Automobili

Nove gume od ovlastenog dilera 😀

Pogledao sam na stranici, ne postoji plava sprejana varijanta 😅









Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________

Zadnje izmijenjeno od: murina. 26.04.2018. u 23:05.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 23:06   #36117
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,854
Ma netko te trolla. Ovo je sa sprejem ofarbano. I to uzasno
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 23:27   #36118
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Nove gume od ovlastenog dilera ��

Pogledao sam na stranici, ne postoji plava sprejana varijanta ��

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ako su gume full nove onda vulkanizer ima viška slobodnog vremena i loš smisao za umjetnost , a ako su rabljene onda loš smisao ima prijašnji vlasnik.

Ako si kupio nove kako kažeš, a vulkanizer nema loš smisao za umjetnost, onda ti je uvaljao rabljene gume pod nove... bilo kako bilo, to mu lijepo vrati i neka ti da nove gume (bez umjetnosti) kakve si i kupio.

Što se ostalog tiče... lijep i očuvani primjerak Vitare
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2018., 23:50   #36119
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 443
Automobili

zumirao sam sliku, zapravo ne vjerujem da je naneseno sprejanjem. Na slovima je deblji sloj i uredan je. Vise mi izgleda kao da je pritisnuto uz boju. Probat cu oprati vodom, mozda je banalno

Tapatalk javlja gresku, ne mogu uploadati zumiranu sliku.

edit: Nove su gume, narucene prosli tjedan, a vulkanizer je normalan lik, bio sam vise puta kod njega. Ne vjerujem da ima vremena za umjetnosti jer mu je guzva kao i kod svih. Sad mi je palo na pamet da bijela slova moraju ostati cista od tvornice do auta


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________

Zadnje izmijenjeno od: murina. 27.04.2018. u 00:29.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2018., 00:29   #36120
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Netko je tebe zavaljao i prodao rabljene gume koje je netko vratio
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na