Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.12.2017., 13:46   #4591
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Neće biti da je do win updatea jer ako je mreža do sada uspješno preživjela sve moguće updateove uključujući i sve Creator's Update, onda će biti prije da je problem do routera. Kompovi su bili isključeni tokom vikenda i nisu mogli dobiti update ni pod 'razno'.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 14:09   #4592
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
skalar
Yo, buraz, koja s oproštenjem usrana "moralna strana"?
Kakav je.... moral?
Plaćam uslugu, za svoje pare hoću točno ono što sam platio, ni manje, ni više!
Problem leži u politički (korisnički) nepismenim ljudima koji reagiraju točno onako kao što si naveo; ma joj, pusti me stat, memereš im ništa, bolje da šutimo i jedemo govna, pa da nam usput još i uzmu pare za to...
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2017., 14:25   #4593
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,559
speedport je primjer ,ali kod svih operatera je slično -uvjek nešto šteka,naravno da bi se zakonski a i u sastavu hakoma trebalo puno toga mjenjati ,ali ako se nitko ne buni nemože se ni mjenjati,to što se kuka po forumima to baš apsolutno ništa neznaći,to kad ti kažemo kupi svoj router bolje će ti raditi to je rešenje nije naredba,svi bi mi rađe da smo dobili friza da sve radi savršeno ,ali nismo.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 14:29   #4594
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Neće biti da je do win updatea jer ako je mreža do sada uspješno preživjela sve moguće updateove uključujući i sve Creator's Update, onda će biti prije da je problem do routera. Kompovi su bili isključeni tokom vikenda i nisu mogli dobiti update ni pod 'razno'.
a cuj, ne znam, ali ako ti net radi preko lana i wifija, ne znam kako bi ti oni mogli pomoci, ovo kaj se kompovi medjusobno ne vide je stvar lokalne mreze :/


Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Ma da, Nikky, 2000 % si u pravu, ali zašto bismo mi kao korisnici koji uredno plaćamo svoje obaveze prema pružatelju usluge još dodatno investirali sredstva (čitaj pare), u uređaje koji bi nam tek onda pružali uslugu zagarantiranu potpisom ugovora?
operateru placamo uslugu interneta, lokalna mreza je sasvim druga stvar..
zato je dobro lokalnu mrezu odvojiti na svoj uredjaj, a ne je slagati na operaterovom uredjaju
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 17:38   #4595
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Ja sam samo naveo jedno od rješenja (svoj router), također mi smeta to dodatno (nepotrebno) ulaganje da bi usluga radila i da oni ne prčkaju kad i kako im se prdne.

Kolega poviše kaže: "operateru placamo uslugu interneta, lokalna mreza je sasvim druga stvar..",
da, ali kako će ta (naglašavam privatna) lokalna mreža raditi ovisi o odr. postavkama u routeru.
Nisam se igrao nešto sa ovim Zyxell - om pa nisam siguran da je kod njega slučaj ali ima routera (platformi) koji u pameti imaju postavku za ime workgrupe i time mogu utjecati na "ponašanje" ...
Isto tako je kod nekih poznati feature razdvajanja Lan i Wlan klijenata (kod nekih se to može palit / gasit a kod nekih ne).

Da se maknemo od "politike" i vratimo na zadnji problem,
neka kolega kokos napiše šta je u međuvremenu probao, napravio ...
Jedan od prijedloga je lupit factory reset routera da sve digne iz početka + nakon šta Internet proradi custom promjene kao WiFi i sl.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 10:57   #4596
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Pingao NAS i printer sa oba kompa i ping je uspješan (kaže 0% data loss). Vidi ih se u postavkama routera, ali kada pokrenem driver za mrežni printer, on ga ne nalazi. Pokušaj spajanja na NAS putem web sučelja isto ne prolazi.

Razmišljam da aktiviram 'printer sharing' opciju na routeru (preko USB utora na njemu) i pomoću nje pokušam koristiti printanje. Bar za prvu ruku jer ne znam što činiti tj. kako popraviti mrežu.

EDIT: u postavkama 'Network and Sharing Center' stoji da mi je komp joinan na HomeGroup putem LANa.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 18.12.2017. u 11:03.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 13:17   #4597
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Vidiš da M$ & W10 smetje pametuje (da budem fin),
HomeGroup i stari dobri WORKGROUP je i nije isto,
na svim klijentima u mreži provjeri i prebaci ih u "WORKGROUP",
vidi > https://social.technet.microsoft.com...tpronetworking

Na printeru provjeri mrežne postavke, ping prolazi šta znači da je u istom mrežnom segmentu,
ali postavi fiksne TCP/IP v4 ip adrese, neka je neka van DHCP Poola,
ako ima TCP/IP v6 ugasi.

Kada ovo odradiš install mrežnog printera odradi na način da drajveru zadaš dodijeljenu ip adresu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 16:51   #4598
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,559
jeli tko prešao sa t-coma 200/100 na iskon 200/100, ako je može li malo usporediti?
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 17:25   #4599
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Pokušavam, zasad su mi jedino došli iz HTa provest optiku koju već imam i koristim. Iz Iskona se nitko ne javlja već tjedan i pol.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 10:43   #4600
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
jeli tko prešao sa t-coma 200/100 na iskon 200/100, ako je može li malo usporediti?
Ja nisam prešel s tcoma, ali jesam s iskona 90/90 na 200/100 pa mogu poslat rezultate čim dobijem ruter.
ojpi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.12.2017., 11:01   #4601
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Koji cirkus od ISPa

Dakle, nakon preko 15 godina surfanja na valovima iskona, brzina ADSL-a na području Zagreb-Zapad (kvart - Kustošija) degradirala je s preko 12 stabilnih MBit na 7 MBit + pucanje veze.

Njihovo objašnjenje - ja sam kriv.
Nevjerojatno.

Nakon što sam se požalio konstantno pucanje routera, dobih odgovor da je moj upload kriv.
Da previše uploadaom preko te mega-brzine od 0,5 MBita i da zločestu sinkronizaciju mobitela ne smijem koristiti, da ne smijem slati velike privitke mailom, da ne smijem koristiti Google Drive, i tako dalje.
Uglavnom, da sve šaljem golubom pismonošom s kuvertom u kojoj je USB, to bi im valjda bilo prihvatljivo.
Što je najsmješnije, torrente već pola godine niti ne koristim na toj liniji jer je neupotrebljiva.

Rješenje - gospodine ograničite upload. Odite od uređaja do uređaja, instalirajte limitere, tucite ukućane batinom kad krenu nešto uploadati i nabavite sirenu koja će svirati kada netko nešto uploada ili nedaj Bože šalje PDF privitak mailom da svi ostali stanu sa radom.

Nije problem njihov router koji se 5-6 puta dnevno resetira i smrzava, problem sam ja koji ga konstatno vraćam u život i koristim taj internet koji hej...pa i plaćam redovito. Trajnim nalogom.

Ovo je nevjerojatno.

Prepiska:
Citiraj:
Poštovani gospodine _______,

statistika linije je u potpunosti uredna i modem se spaja na ispravnu pristupnu brzinu.

Što se tiče žalbe na modem i njegov rad, mogu Vam reći da za svaki naš modem garantiramo jednake funkcionalnosti i u slučaju da ustanovimo da je uzrok nekakvih poteškoća, isti ćemo uvijek i zamijeniti.


U ovom slučaju uzrok poteškoća jest povećan promet u uploadu, kao što je i kolegica niže objasnila.


Vaš popis internetskih spajanja možete vidjeti na korisničkim stranicama koje se nalaze na linku: https://moj.iskon.hr/internetUsageULL.htm.

Vidim da ste naveli da iskopčavate modem više puta dnevno kako bi usluga proradila.

Nakon što Vi rebootate modem, svi uređaji koje spajate na Internet se ponovno spoje na mrežu.

Prilikom toga padne povećan promet dok se ponovno ne spoji uređaj koji vrši velik upload.

Nakon što se uređaj ponovno spoji na mrežu treba mu neko vrijeme dok ponovno zapuni promet na maksimum.


Kada ponovno zapuni promet, Vama opet dođe do poteškoća u radu. Stalno paljenje/gašenje modema neće otkloniti Vaše poteškoće, te Vas iz tog razloga i uputimo kako ograničiti promet na uređajima koji ga vrše.

Promet ne mora vršiti nužno Torrent, može ga vršiti i uploadanje datoteka na DropBox ili sinkronizacija podataka na Google Drive/iCloud na pametnim telefonima.
Pa onda opet u istom tonu:

Citiraj:
poteškoća je uzrokovana povećanim prometom koji se vrši u vrlo kratkom vremenu te zbog toga dolazi do nemogućnosti komunikacije pristupnog uređaja (modema) sa sustavom.

U vašem paketu imate brzinu uploada od 640 Kb. U ispod navedenim primjerima možete vidjeti da se u nekoliko spajanja koja su trajala samo minutu vršilo i do 6 puta više prometa od navedenih 640 kb.

Nije riječ o tome da Vi nešto ne smijete koristiti, kako ćete Vi koristiti Internet je u Vašoj domeni, problem je u količini prometa koji je izvršen u kratkom vremenu koji se može ograničiti u navedenim aplikacijama koje ga vrše.


Ne smatram da je resetiranje modema svaki dan normalna pojava i navela sam u prethodnom mailu da to nije rješenje Vaše poteškoće, Vi to radite kako biste si osposobili uslugu, a naveli smo Vam kako možete trajno otkloniti poteškoću s ograničavanjem prometa.


Statistiku linije sam pogledala navela sam Vam da je ista uredna, te da nema grešaka niti ikakvih oscilacija koje bi uzrokovale poteškoće u radu usluge.

Molim da za detaljniji pregled spajanja pogledate svoj popis spajanja na linku https://moj.iskon.hr/internetUsageULL.htm.

Nažalost, mi ne možemo ograničiti promet koji se vrši na Vašim uređajima, te je to nešto što korisnici samostalno obavljaju.

Ovo je uvjerljivo najgore pristupanje službe za korisnike koju sam u životu vidio, mislim znam da su to student(ice)i, ali da niti primirisat neće rješavanju problema to mi nije jasno.
Džabe ja njoj govorio o FEC, CRC greškama na liniji, o nepostojećem QoSu na routeru i općenito blesavoj situaciji gdje kad upload ode do maksimuma router se smrzava i resetira...ne, nema pomaka.

Eto, toliko za ISP nove generacije. Strava.
Ne mislim investirati u access pointove gdje ću spuštati brzinu za LAN, i WIFI klijente, niti stavljati netlimitere, rootati telefone, jailbreakati i tako dalje samo da bih ograničio upload.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 11:14   #4602
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Imaju neki profil i podešenje za upload ADSL-a da ne puca kada ga duže opteretiš ali 90% studenata ga ne zna staviti.
Nestalo bi da ti puste vdsl
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 11:17   #4603
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Pa, pretpostavljao sam to, ali rade budalu od mene vrlo uspješno već nekoliko dana iako pojma nemaju o tematici nego plasiraju FAQ odgovore.

FTTC je postavljen prije koji mjesec 150m od kuće pa eto čekam i to, ali prioritet mi je stabilna linija pa makar i ovakva kakva je. Ovo sada je neupotrebljivo.

Edit: Stavit ću i screenshot, samo ne znam koliko ima smisla jer se pod milim Bogom stalno resetira veza. Više detalja mislim da i ne mogu vidjeti na tom routeru.


Zadnje izmijenjeno od: Zvone2772. 20.12.2017. u 12:01.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 11:33   #4604
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
Stavi ovdje sliku DSL statistike iz routera?
Europium je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 12:59   #4605
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,063
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
o nepostojećem QoSu na routeru
zyxel ima QoS. i provjereno radi. stavi mu max uplink na 450kbita i neće ti pucat veza.

i taj problem nećeš rješit sa iskon korisničkom. ili idi ća od iskona, ili nek te prebace na vdsl neovisno o usranoj brzini. dok god si na iskon adsl-u, pucat će ti link
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 13:12   #4606
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,559
meni se čini da je najveći problem da tih 0,5 MBita uploada više nije primjereno vremenu
to ti pocuclaju windowsi pri startu dok pretražuju u pozadini jel ima nadogradnje ili nema,
i još tome nije stabilnih 0,5 MBita.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 13:26   #4607
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
zyxel ima QoS. i provjereno radi. stavi mu max uplink na 450kbita i neće ti pucat veza.

i taj problem nećeš rješit sa iskon korisničkom. ili idi ća od iskona, ili nek te prebace na vdsl neovisno o usranoj brzini. dok god si na iskon adsl-u, pucat će ti link
Nije Zyxel nego je SX763, nažalost
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 14:44   #4608
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Pa SX763 je možda i bolji u odnosu na bisere koje rade kod Zyxel - a,
druga je sad stvar ako ga je "načelo vrijeme".
Nisam tražio početak tj. koja je brzina i udaljenost od centrale kod Zvone2772, ali ova priča sa "smanjite upload" je toliko bahata / bezobrazna da je to čudo jedno.
Na žalost kod xDSL veze Up i Dn promet utječu jedan na drugog, ali opet mora proći cca 70% od max. mogućeg (karakteristika linije).
Isto tako nije nemoguće da je port na DSLAM - u polu - ispravan, a to se može detektirati baš kad se optereti prometom.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 22:23   #4609
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Pa SX763 je možda i bolji u odnosu na bisere koje rade kod Zyxel - a,
druga je sad stvar ako ga je "načelo vrijeme".
Nisam tražio početak tj. koja je brzina i udaljenost od centrale kod Zvone2772, ali ova priča sa "smanjite upload" je toliko bahata / bezobrazna da je to čudo jedno.
Na žalost kod xDSL veze Up i Dn promet utječu jedan na drugog, ali opet mora proći cca 70% od max. mogućeg (karakteristika linije).
Isto tako nije nemoguće da je port na DSLAM - u polu - ispravan, a to se može detektirati baš kad se optereti prometom.
Problem je i počeo prije cca 2 godine kada je na centrali cijeli port otišao i nisam imao interneta 3 dana.
Od tog dana pa na dalje su problemi, a brzina je magično pala sa nekih 12 na 7 do 9 (ovisno o tome kako se sinkronizira), ali je nestabilnost to što me smeta.

Tako da svakako mislim da si u pravu, ili da je nešto do centrale. Prije toga sam dugi niz godina imao ST780 i on je u pravilu radio tjednima (barem) bez ikakvih problema.

Udaljenost je mislim nekih 1,5 km do centrale.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 18:07   #4610
Klokan
Premium
Moj komp
 
Klokan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 118
i moji doma su dobili isti bullshit odgovor nakon sto je brat pisao podrsci da se iskon tv smrzne 2-3 puta dnevno. slika u privitku. ima li smisla raspravljati se sa studentima?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG-20171221-WA0001.jpg‎
Views:	269
Size:	142.2 kB
ID:	18923  
__________________
All the ways you wish you could be, that's me. I look like you wanna look, I fuck like you wanna fuck, I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not
Klokan je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 18:55   #4611
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Ja nisam prešel s tcoma, ali jesam s iskona 90/90 na 200/100 pa mogu poslat rezultate čim dobijem ruter.
Ja isto cekam ruter dogv se jesam načelno hehe...

30kn se više plaća za 200/100 u odnosu na prije jel tak ?
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 20:02   #4612
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Ja sam ti do sad imal tel+internet i plaćal sam 200kn, sad budem plaćal 180kn samo internet 200/100, a kad mi istekne ugovor za 10 mj, onda budem uzel još nižu cijenu uz novi ugovor.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 20:05   #4613
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,559
pa imaju to 200/100 skoro pa mjesec dana u ponudi ,nije vrag da nikome nisu još poslali router za to?
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 20:12   #4614
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Nisu, barem nikome na ovom forumu. Ja već čekam 3 tjedna.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 20:31   #4615
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor Klokan Pregled postova
i moji doma su dobili isti bullshit odgovor nakon sto je brat pisao podrsci da se iskon tv smrzne 2-3 puta dnevno. slika u privitku. ima li smisla raspravljati se sa studentima?
Nema smisla jer uopće ne istražuju problem nego studenti daju odgovore kao roboti. Nisu ni pipnuli statistiku linije, nego samo "gledaju" popise spajanja i izvlače epohalna otkrića, a rješenja su im kao što i vidite.
Besmislena i bahata.

Na kraju dobijem ovo:
Citiraj:
Prema informacijama kolega iz Odjela tehnike utvrdili smo da je uzrok poteškoća s radom usluge povećani upload koji generira oprema/uređaji u vlasništvu korisnika.

Za vrijeme maksimalnog korištenja uploada očekivana posljedica je jako usporen rad Interneta, odnosno downloada i pucanje veze.

Potrebno je ograničiti upload kako bi usluga radila stabilno, kao što su Vas i kolege uputili 19.12.2017. Ukoliko Vam je potrebna pomoć kod navedenog, slobodno se javite našem Odjelu korisničke podrške, na e-mail pomoc@iskon.hr ili broj 08006320.

Iskon Internet d.d. ne odgovara za poteškoće s radom usluge koje uzrokuje povećani upload.

Ukoliko ste ograničili upload, a poteškoće su i dalje prisutne, molimo da se javite kolegama iz Odjelu korisničke podrške, na e-mail pomoc@iskon.hr ili broj 08006320.


Ovaj odgovor predstavlja zaključnu odluku u postupku prigovora Odjelu reklamacija Iskon Interneta d.d.



U slučaju primjedbi na ovu odluku, upućujemo Vas da, sukladno članku 50. stavak 13. Zakona o elektroničkim komunikacijama (NN 73/08, 90/11, 133/12, 80/13, 71/14), možete podnijeti pisanu pritužbu Povjerenstvu za rješavanje pritužbi korisnika u roku od najviše 30 dana od dana zaprimanja odluke po reklamaciji, na adresu:

Iskon Internet d.d.
"Povjerenstvo za rješavanje pritužbi korisnika"
Garićgradska 18, 10000 Zagreb
Znači, korisniče, tko te šiša, nećemo ni prstom mrdnuti.
Sad tražim na kojeg bi drugog operatera prešao jer ovima više ne šaljem ništa osim Zahtjeva za raskid ugovora, s obzirom da nisam vezan ugovorno
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 20:47   #4616
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Nisu, barem nikome na ovom forumu. Ja već čekam 3 tjedna.
Dali si se možda interesirao (ili ti je možda netko iz Iskona rekao) koji točno gateway dobivaš na korištenje za 200/100 brzinu?

Jbt, radoznao sam k´o mačak iz Whiskas reklame kojim to uređajem misli opjevani nam ISP handlati te brzine?
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 22:23   #4617
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Nisam, ali netko je pisao po forumu da se radi o Innbox V51.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 23:42   #4618
kiki123 ss
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Požega
Postovi: 2
Pozdrav,

dobio sam od Iskona Innbox V45 ( trenutni fw 6.4.13d111-87.5).
On ima 2 USB porta aktivna te sam sam složio file sharing preko njega.

Brzina nije neka, ali posluži.

Međutim, navodno bi trebao raditi i printer sharing, ali što god sam probao nikako ne prolazi.

Jel možda netko uspio isto upogoniti tj. jel uopće radi s obzirom na FW koji je gore?

hvala
kiki123 ss je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2017., 02:53   #4619
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,559
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Nisam, ali netko je pisao po forumu da se radi o Innbox V51.
meni je ženska nakon provjere sa tehničkom službom rekla albisov gigabitni router prije tjedan dana, a zyxel za brzine do 100.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2017., 12:29   #4620
manki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 321
@Zvone
također sam u Kustošiji (Donjoj) i razumijem tvoju bol...pa da spomenem i svoju pricu.

na Amisu sam imao također cca 12mbps, te kako sam prije godinu i pol prešao na Iskon uslijed Vipnetove kupovine i iskustava koje sam tu procitao, također mi je propusnost bila neko vrijeme ok. nakon što su počela smrzavanja telke (5-6 mjeseci perfektno radilo) brzina dl je pala na 8 nakon mojih ucestalih poziva - ali se telka nije popravila.

pisao sam prigovore i borio se da se nesto po tome napravi, ali sa njihove strane je sve ok, a oprema je ispravna. u tom periodu sam isao na operaciju koljena pa sam streamao filmove i rokao po plejci dok sam odmarao - telku nisam niti gledao osim zene. nisam se vise htio boriti jer alternativa mi je bila nikakva, pomaka nikakvog, pa sam zenu istrenirao kako treba resetirati njihov tv prijemnik. kada su mi 3 uređaja na mreži (tab, mob i pc) veza puca u nekim trenucima, te se ubrzo sama uspostavi.


zadnje sto mi se desilo je da mi plejka odjednom pocela prikazivati NAT3 i da nisam mogao sve normalno igrati (ni moj mali). zvao ih da godinu i pol dana stoji u DMZu i da nemam problema, te da mora biti sa njihove strane nesto. decko (prema glasu pretpostavljam) koji mi se javio tvrdi da je greska u plejci ili u mojim postavkama. reko znam da nije, ali odfurao do frenda na iskonu, postavio DMZ i radi kako treba. ruter resetirao, iznova postavio - problem i dalje bio.
zvao sluzbu, dobio simpaticnu Helenu, objasnio stvar gdje mi je rekla da je opet do mene jer internet i telka rade normalno, te nije do njih. jos jednom sam smireno ponovio sve i naglasio ili da je sa njihove strane se nesto promijenilo (sto, ne znam) ili da se ruter blesira, te da se potrudi dovesti nekog na telefon tko moze pomoci ili da cu uzeti cekic i podrobiti im opremu, pa makar platio da cu dobiti novu / ispravnu. 15ak sekundi kasnije pitala me jel mogu ponovno pogledati da li je sada ok i "carobno" se popravilo.
da li je korektno od mene prijetiti, nije. da li se moze drugacije rjesavati, moze, ali nekada nema pomaka osim ako se ne pocnes ponasati kao mandril


od ljeta je u obližnjem parku postavljen neki ormaric, vjerojatno t-com, nakon cega mi stari na t-comu (u prizemlju) ima brzinu umjesto 7/0.5 novih 28/2. tako da pri isteku ugovora cu se lagano na njih preseliti sada kada je alternativa tu.
manki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na