Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2011., 12:59   #31
nevermind.hr
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: ...
Postovi: 5
multi-purpose small form konfiguracija

planiram sastaviti neku malu konfiguraciju na kojoj bi se vrtio linux i sluzila bi kao:
- media player (xmbc) spojen na HDTV
- backup server
- git repozitorij
- testing playground
...

(bitno mi je da bude cim tise je moguce i manjih dimenzija)

ovo mi je zapelo za oko:

Matična ploča INTEL D525MW Intel NM10 Express + 1 x Intel Atom D525 (2 DDR3 SDRAM,Mini-ITX,VGA) - 510,12 kn
http://www.protis.hr/products/detail...niitxvga/40804

Kućište Linkworld 820-01B-C2221, 60W - 285,53 kn
http://www.protis.hr/products/detail...2221-60w/24464

Memorija DDR3 1333MHz 2GB Kingmax - 85,94 kn
http://protis.hr/products/details/me...b-kingmax/9297

disk vec imam (wd green 320GB)


eh sad, prednost ove ploce je sto ima pasivno hladjenje, nedostatak je sto nema hdmi i koliko sam citao, softversko dekodiranje full hd videa s tim procesorom ne radi bas savrseno (ali to se moze rijesiti s dodatnom karticom za stotinjak kn)...

druga opcija bi bila ovako nesto:
Matična ploča Sapp.Pure White Fusion E350, A50M, mITX - 708,10 kn
http://www.protis.hr/products/detail...50m-mitx/44680

ovo ima hdmi i valjda bi trebalo dekodirati full hd bez problema, ima bolje performanse, ali muci me taj ventilator na procu, imam feeling da bi to moglo poprilicno zujati, a nisam nasao nijednu takvu plocu s pasivnim hladjenjem... se moze na takve ploce montirati neki veci (i tisi) cooler?


sto se tice kucista, ovo gore mi se svidja zbog dimenzija i externog napajanja bez ventilatora, ali mi se 65w cini nekako malo (mozda stavim jos koji disk unutra i povremeno cu spajati jos diskova na usb)...
gledao sam i ovo: http://www.protis.hr/products/detail...l26ibkbk/29031 - izgleda malo bolje, ali je vece i ima nesto jace interno napajanje (s ventilatorom koji vjerovatno nije bas pretjerano tih ), se da zamijeniti taj ventilator?

i treba mi neki prijedlog za usb IR receiver za univerzalni daljinski koji dobro radi na linuxu...

prijedlozi, ideje? budget je fleksibilan, bilo bi dobro da je otprilike u ovom gore cjenovnom rangu, ali nije uvjet...
nevermind.hr je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2011., 17:19   #32
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Evo ti pasivnjača:
http://www.links.hr/index.php?option...kl=050.303.556
Vdiim da je vani dosta popularna, pogledaj na XBMC forumu imaš par threadova.

Ja imam ovu ploču:
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=E350M1
Imaš dosta fusion modela na odabir, čak i kod nas. Samo pazi, ako misliš linux voziti gore, znaš da je hw akeleracija videa na ATI karticama dosta mlada, tako da i fusion platforma ima svoje mušice. Ali jednom kad složiš fglrx i vaapi, to radi. Na HTPC-u vrtim trenutno openelec jer je diskless (xbmc live je malo prespor na usb sticku), ali tebi bi vjerojatno bolje došla neka full instalacija, xbmc možeš uvijek gore dignuti. Još nisam naletio na film kojeg nije dekodirao. BTW, xbmc ima bugova, meni je najiritantniji da se ponekad zblokira kod brzog kretanja po izbornicima ili kod buđenja iz standbya. A i oko hdmi/optical audio out znaš da je uvijek bitka na linuxu. Pa onda se A/V sync izgubi kod fast forwarda i sl.
Baci oko na xbmc i openelec forume za detalje.

Citiraj:
sto se tice kucista, ovo gore mi se svidja zbog dimenzija i externog napajanja bez ventilatora, ali mi se 65w cini nekako malo (mozda stavim jos koji disk unutra i povremeno cu spajati jos diskova na usb)...
gledao sam i ovo: http://www.protis.hr/products/detail...l26ibkbk/29031 - izgleda malo bolje, ali je vece i ima nesto jace interno napajanje (s ventilatorom koji vjerovatno nije bas pretjerano tih ), se da zamijeniti taj ventilator?
Imam ja to kućište i vent na napajanju je preglasan. Ja riješio problem spuštanjem na 7V, sad se čuje lagano tik-tik-tik dok radi ako naslonim uho otraga na kućište. Malo je zeznuto za promijeniti taj vent jer je širine 15 mm, a kod nas nisam našao. Neki imaju u online cjeniku, a kad nazoveš ispostavi se da je iapk 25 i da su zeznuli podatke na webshopu. Pored toga, tipka za paljenje je loše složena i voli se zaglaviti. Dobro da je stroj stalno upaljen. A hebiga, kućište za 200-ak kn :-)

Citiraj:
i treba mi neki prijedlog za usb IR receiver za univerzalni daljinski koji dobro radi na linuxu...

prijedlozi, ideje? budget je fleksibilan, bilo bi dobro da je otprilike u ovom gore cjenovnom rangu, ali nije uvjet...
Meni dobro radi neki jeftinjak s dealextreme :-)
U biti svi kompatibilni s lirc-om su podržani, MCE kompatibilni rade ot of the box na xbmc, za ostalo ćeš se malo igrati.

BTW, na tvoje mjestu ja bi razmislio i o ION platformi, na linuxu vdpau na nvidii radi puno bolje nego vaapi na amd-u.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 10.09.2011. u 22:29.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2011., 17:33   #33
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ta ploča (Asus e35m1-m) je puno preskupa i za te pare se složi konfica jača od nje. Ak se već hoće ta platforma, bolji izbor je asrock il nešto slično. Ne u smislu da je bolja ploča, već se neisplati dati soma za asusicu.

@c-shadow

Neznam kakav (tanki)vent imaš u napajanju što želiš zamjeniti, u linksu ima CM od 80mm, 15mm debljine. Vidio vent juče u trgovini, tako da ih ima za kupit. A ako se radi o 120mm, bilo je isto tamo skajtova, onih slip stream il kako se već zovu, 15mm debljine.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2011., 17:44   #34
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Nema u linksu, zvao ja već prije. Vent je 70mm. Probao sam 80x25 staviti izvana/iznutra na napajanje, ali nema mjesta.
Jedino da ga izvana na kućiste našarafim, ali to mi ružno makar ne bi smetalo na polici ispod TV-a. Ionako se napajanje ne grije jer proc malo trosi.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 10.09.2011. u 22:28.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2011., 17:48   #35
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Aha, ja sam mislio da je 80mm vent, jer njega sam vidio juče da imaju. Ako je 70, hebiga. Jedino da staviš vent unutar kućišta na napajanje, ako me razumiješ.

Vidim da ima u linksu, bar na webu ono što tebi treba. Jedino buka nije baš nešto
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2011., 22:19   #36
nevermind.hr
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: ...
Postovi: 5
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Evo ti pasivnjača:
http://www.links.hr/index.php?option...kl=050.303.556
Vdiim da je vani dosta popularna, pogledaj na XBMC forumu imaš par threadova.
hm da, ali to je mATX, a sva takva kucista koja sam vidio su jos uvijek dosta velika, tako da bih radije Mini-ITX

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Imaš dosta fusion modela na odabir, čak i kod nas. Samo pazi, ako misliš linux voziti gore, znaš da je hw akeleracija videa na ATI karticama dosta mlada, tako da i fusion platforma ima svoje mušice. Ali jednom kad složiš fglrx i vaapi, to radi. Na HTPC-u vrtim trenutno openelec jer je diskless (xbmc live je malo prespor na usb sticku), ali tebi bi vjerojatno bolje došla neka full instalacija, xbmc možeš uvijek gore dignuti. Još nisam naletio na film kojeg nije dekodirao. BTW, xbmc ima bugova, meni je najiritantniji da se ponekad zblokira kod brzog kretanja po izbornicima ili kod buđenja iz standbya. A i oko hdmi/optical audio out znaš da je uvijek bitka na linuxu. Pa onda se A/V sync izgubi kod fast forwarda i sl.
Baci oko na xbmc i openelec forume za detalje.
ok, obratiti cu paznju na te detalje...

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Imam ja to kućište i vent na napajanju je preglasan. Ja riješio problem spuštanjem na 7V, sad se čuje lagano tik-tik-tik dok radi ako naslonim uho otraga na kućište. Malo je zeznuto za promijeniti taj vent jer je širine 15 mm, a kod nas nisam našao. Neki imaju u online cjeniku, a kad nazoveš ispostavi se da je iapk 25 i da su zeznuli podatke na webshopu. Pored toga, tipka za paljenje je loše složena i voli se zaglaviti. Dobro da je stroj stalno upaljen. A hebiga, kućište za 200-ak kn :-)
znaci, s 7V je prakticki necujan na 1-2m? kako to utjece na temperaturu i stabilnost napajanja?

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
BTW, na tvoje mjestu ja bi razmislio i o ION platformi, na linuxu vdpau na nvidii radi puno bolje nego vaapi na amd-u.
ma gledao sam i to i jedino u nekom normalnom cjenovnom rangu sto sam nasao kod nas je ovo: http://protis.hr/products/details/ma...vga-matx/43207
ali dosta je skuplja od D525MW, ima slabiji procesor, ddr2 i wlan karticu koja mi bas nista ne znaci... a sto se tice samog hd dekodiranja, to se moze rijesiti s nekom ovakvom dodatnom karticom: http://www.ebay.com/itm/Broadcom-BCM...item27bbdf83fb

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Na procesoru si ostavio taj defaultni cooler ili? koliko je to glasno?

Zadnje izmijenjeno od: McG. 10.09.2011. u 22:28.
nevermind.hr je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2011., 23:29   #37
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Autor nevermind.hr Pregled postova
hm da, ali to je mATX, a sva takva kucista koja sam vidio su jos uvijek dosta velika, tako da bih radije Mini-ITX


ok, obratiti cu paznju na te detalje...


znaci, s 7V je prakticki necujan na 1-2m? kako to utjece na temperaturu i stabilnost napajanja?
Ja čujem kao šišmis i u potpunoj tišini okolo po noći moram dobro napregnuti uši da ga čujem na 2m kad je vani na stolu. Na polici ispod TV-a ne čujem uopće. Poigraš se ,alo s promjenom venta, ugradnjom izvana itd. Kućište je jeftino, meni je to bilo bitno.
Nisam primijetio problem oko stabilnosti, doduše, ja samo gledam filmove, to ne troši ništa proca. Jedino divx/xvid kombinacije nisu akcelerirane i to troši oko 30% proca, a to nije dovoljno da se vent bolje zavrti :-)
U BIOS-u je sve za vent namješteno na minimum.

Citiraj:
ma gledao sam i to i jedino u nekom normalnom cjenovnom rangu sto sam nasao kod nas je ovo: http://protis.hr/products/details/ma...vga-matx/43207
ali dosta je skuplja od D525MW, ima slabiji procesor, ddr2 i wlan karticu koja mi bas nista ne znaci... a sto se
Da, to je problem. Precijenjene su te ploče. Zato sam ja i odabrao AMD-a.

Citiraj:
tice samog hd dekodiranja, to se moze rijesiti s nekom ovakvom dodatnom karticom: http://www.ebay.com/itm/Broadcom-BCM...item27bbdf83fb
Zašto bi to uopće uzimao?
Fusion dekodira video bez problema. Barem H264, a za ostalo je i glavni proc više nego dovoljan.


Citiraj:
Na procesoru si ostavio taj defaultni cooler ili? koliko je to glasno?
Da. Kad se vrti full onda je glasan. Kod mene ne jer ne vrtim ništa procesorski zahtjevno. A možeš uvijek samo vent skinuti s proca i zašarafiti provizorno neki veći.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2011., 10:51   #38
nevermind.hr
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: ...
Postovi: 5
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Zašto bi to uopće uzimao?
Fusion dekodira video bez problema. Barem H264, a za ostalo je i glavni proc više nego dovoljan.
Fusion da, ovo je korisno u slucaju ako bih isao na atom.

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Da. Kad se vrti full onda je glasan. Kod mene ne jer ne vrtim ništa procesorski zahtjevno. A možeš uvijek samo vent skinuti s proca i zašarafiti provizorno neki veći.
Znaci, jednostavno je staviti neki veci fan na njega?
nevermind.hr je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2011., 11:08   #39
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Znaci, jednostavno je staviti neki veci fan na njega?
Ne velim da je jednostavno, samo da mi se čini da je izvedivo. heatsinkovi nisu iste visine, ovaj na procu je niži nego na chipsetu. Ako skineš vent i staviš veći morati ćeš ga šarafiti samo s jedne strane na heatsink. Ja bi recimo neki 80mm zašarafio na sink od chipseta tako da puše i preko proca. Tako nekako. Sve se da s malo vremena i planiranja. Prvo vidiš da li ti je preglasan, ako je onda ideš kopati, ne može ti nitko reći unaprijed kako to ide ako se ne proba
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2011., 14:04   #40
nevermind.hr
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: ...
Postovi: 5
ok, nadao sam se da cu naci neko jednostavno pasivno rjesenje, ali izgleda da cu ipak morati malo "zaprljati ruke"
izgleda da je na ovoj ploci heatsink od cpu-a visi od ovog na chipsetu: http://images.pricerunner.com/produc...usion-E350.jpg
tu bi bez problema trebao ici veci vent, ne?

ako idem na ovo gore navedeno Linkworld-ovo kuciste: http://www.protis.hr/products/detail...2221-60w/24464
hoce tih 65W biti dovoljno za ovu fusion konfguraciju + 2 sata diska i jos 2 usb diska koja bih povremeno spajao?

Zadnje izmijenjeno od: nevermind.hr. 11.09.2011. u 20:05.
nevermind.hr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.09.2011., 23:52   #41
nevermind.hr
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: ...
Postovi: 5
malo sam promijenio pocetnu ideju - sloziti cu jednu konfiguraciju koja ce biti samo HTPC, a diskovi ce ici u NAS koji cu sloziti od stare celeron konfiguracije koja mi stoji doma...
ovo bi bila nova HTPC konfiguracija:

CPU: Intel Celeron G530 ~ 330 kn
MB: Asrock h61m/u3s3 ~ 500kn
RAM: Corsair 1X2GB DDR3 1333MHz ~ 100kn
CASE: LC Power 1400MI ~ 250kn
USB stick: 8GB Adata C008 ~ 60kn

dakle, diskovi ce biti u NAS-u, HTPC ce samo imati USB stick iz kojeg ce bootati linux (+XBMC i sto ce vec trebati), kasnije mozda stavim koji disk ako ce mi trebati...
vjerovatno cu mijenjati ventilatore, ali za pocetak nek budu ovi stock...

misljenja, komentari?

Zadnje izmijenjeno od: nevermind.hr. 15.09.2011. u 00:21.
nevermind.hr je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2011., 14:18   #42
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
HTPC od Athlon 64 5000+ i Asus M2N4-SLI

Nakon kupovine novog hardwarea ostali su mi procesor (AMD Athlon64 x2 5000+) i maticna ploca (Asus M2N4-SLI) i drugi nebitni dijelovi za ovo pitanje. Htio bi od toga sastaviti HTPC i zanima me koja bi bila preporuka graficke kartice. Drugo sto me zanima da li bi na toj platformi (AM2 i predlozena graficka) mogao postici da i zvuk ide preko HDMI-ja i na koji nacin.
kanta bi sluzila iskljucivo za gledanje filmova.

za sada je moj izbor graficke Asus EN210 silent: http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=3943
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 16:11   #43
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Koja je po vašem bolja opcija za HTPC:

Kučište Linkworld 648-01C2228-420W
DDR3 4GB (2x2GB) Kingmax, 1333MHz, FLFE
Disk je WD green 2Tb

opcija 1:

MSI 760GM-P23 (FX), AM3+, AMD® 760G+SB710, 2xDDR3, GBLAN,VGA+DVI
AMD Athlon II X2 260

Opcija 2:
Sandy bridge
Asrock H61M-S
Intel Pentium G620 2.6GHz

Opcija 3:
AMD fusion:
Asrock E350M1

Razlika između pojedinih konfi je 150kn znači od 1300-1500kn tako da mi to nije neka prevelika razlika, namjena stroja bi bila HTPC, torrent i surfanje čisto da ne palim laptop bez veze.
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 16:20   #44
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
To LPK napajanje koje se dobije uz Linkworld kućište je niškoristi, ja bi preporučio da se kupi neko bolje.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 16:26   #45
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Za stroj sa potrošnjom oko 200w mislim da ne bude nekaj trebalo više, imam doma i DTK 400W koje mi stoji pa mogu stavit.
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 16:38   #46
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Za iste pare kvalitetnije kućište, bez napajanja, al ako već imaš DTK 400w...
http://www.links.hr/index.php?option...kl=052.607.102

Ili još bolje http://www.links.hr/index.php?option...kl=052.607.121

Zadnje izmijenjeno od: BojanZD. 05.10.2011. u 16:45.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 16:41   #47
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Opcija 3 definitivno + Thermaltake Element kućište. Ja imam doma i jako jako jako zadovoljan, troši struje manje od 60w žarulje.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 16:48   #48
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783




LPJ9-25, Item No. 2320
max. Output: 420W
1x80mm fan, thermal control
PFC
connectors:
1x 20+4pin;
1 x 4pin 12V;
1 x 4pin Floppy,
3 x 4pin Molex,
2 x Sata
Retail box
packing unit: 10pcs/carton; 400pcs/Pallet;
measurement: 1,45cbf/carton




Edit:
Za neka napajanja je i 60W puno.
-->
Ispravak, riječ je o LPJ9-25, ko voli, nek izvoli





LPJ9-25, Item No. 2320
max. Output: 420W
1x80mm fan, thermal control
PFC
connectors:
1x 20+4pin;
1 x 4pin 12V;
1 x 4pin Floppy,
3 x 4pin Molex,
2 x Sata
Retail box
packing unit: 10pcs/carton; 400pcs/Pallet;
measurement: 1,45cbf/carton




Edit:
Za neka napajanja je i 60W puno.

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 05.10.2011. u 17:05.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 17:01   #49
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Ma svejedno, ja to napajanje nebi stavio ni da mi pile na ražnju vrti..
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2011., 17:13   #50
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Eto da rješim dilemu sa napajanjem uzeo sam A+ kučipte i stavit ću unutra DTK 400W napajanje, a dajte prijedlog za konfiguraciju tj koja je opcija najbolja

A za piliće vrtit je najbolji motorić brisaća sa stojadina spojen na akumulator
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2011., 04:39   #51
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 669
Ako se već radi o HTPC-u, onda još jedan glas za Fusion.
Imam MSI E350IA-E45 i makinica radi ok, glatko vrti sve oblike videa a PCI-E slot sam iskoristio za dual-tuner DVB-T karticu. Sve to u Chieftec kućištu BT-02B.

Budući je bila iste cijene kao AsRock, prevagnulo je što ima USB 3.0 kojeg je ipak malo teže nadograditi nego izvući jedan kabel sa bracketom pa imati e-SATA .
U užem izboru su mi bile još AsRock (model sa USB 3.0) i Sapphire Fusion (puni, ne White, sa svih 6 SATA (5 + 1 eSATA) i SO-DIMM DDR3), međutim nisu bile dobavljive kod nas.

Za piliće ne bih znao
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2011., 07:14   #52
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Ako se već radi o HTPC-u, onda još jedan glas za Fusion.
Imam MSI E350IA-E45 i makinica radi ok, glatko vrti sve oblike videa a PCI-E slot sam iskoristio za dual-tuner DVB-T karticu. Sve to u Chieftec kućištu BT-02B.

Budući je bila iste cijene kao AsRock, prevagnulo je što ima USB 3.0 kojeg je ipak malo teže nadograditi nego izvući jedan kabel sa bracketom pa imati e-SATA .
U užem izboru su mi bile još AsRock (model sa USB 3.0) i Sapphire Fusion (puni, ne White, sa svih 6 SATA (5 + 1 eSATA) i SO-DIMM DDR3), međutim nisu bile dobavljive kod nas.

Za piliće ne bih znao
Koji softver vrtiš gore za HTPC?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2011., 19:49   #53
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 669
Još se nisam stigao detaljnije pozabavit tako da za sad samo softver od tv-kartice (AverMedia) i stari dobri MediaPlayerClassic (sa DXVA vrti 720 i 1080 video ispod 20% cpu-a). XBMC ne izgleda loše, ali premalo sam ga koristio.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2011., 19:56   #54
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Ma zanima me kako radi XBMC pod windowsima s obzirom da ga nisam tamo nikad koristio. Na linuxu mi se često ruši pa razmišljam i da windozere stavim na HTPC samo da radi stabilno. Ruši se kod brzog kretanja po izbornicima ili ako dugo stoji (preko noći) pa ujutro mrdneš daljinskim, dođe izbornik kreneš korak ili dva po izborniku i zblokira xbmc. OS je živ ispod, samo se xbmc smrzne. To mi se na fusionu događa. Sjećam se da mi se to događalo, doduše jako rijetko i kad sam ga vrtio na nvidia grafičkoj na velikom kompu, ali tada nije tako dugo radio pa je možda neki drugi problem bio.
Ajmo windowsaši, kako vam radi XBMC?

Zadnje izmijenjeno od: McG. 04.11.2011. u 00:53.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2011., 20:02   #55
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Meni na windozama radi sve savršeno. Isto kao na linuxu. (uz par "prednosti" kaj možeš pokrenuti neke programe iz njega kaj nemam na linuxu i kaj mi je jedini razlog zašto mi je XBMC na windozama)
  Reply With Quote
Staro 06.10.2011., 21:49   #56
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
ATI ili Nvidia?

Zadnje izmijenjeno od: McG. 04.11.2011. u 00:54.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2011., 22:25   #57
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Nakon što sam složio HTPC bio sam u dilemi koji front end odabrati. U najužem krugu je bio XBMC, ali nakon što sam pročitao da softver nije event driven, nego cijelo vrijeme vrti kod u loopu i ispituje stanja (što rezultira trošenjem CPU-a i u idle-u), automatski sam ga prekrižio.

Koristim Windows Media Center 7 + MediaBrowser kao frontend za WMC7 + Media Center Master za metapodatke.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2011., 11:49   #58
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
ATI ili Nvidia?
4850 ati.
  Reply With Quote
Staro 08.10.2011., 15:06   #59
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor mrva_zg Pregled postova
Eto da rješim dilemu sa napajanjem uzeo sam A+ kučipte i stavit ću unutra DTK 400W napajanje, a dajte prijedlog za konfiguraciju tj koja je opcija najbolja

A za piliće vrtit je najbolji motorić brisaća sa stojadina spojen na akumulator
Taj je najbolji i za svinjče ako se koristi prijenos sa stare pony bicikle. Motor na mali zupčanik direktno a na veliki zupčanik ražanj...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2011., 19:34   #60
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Kako nisam iskusan u HPC vodama, a imam potrebu za jednom takvom konfiguracijom, molio bi pomoc oko sastavljanja. Jucer sam frendu prodao 3D telku od 55" pa da sastavimo nesto sukladno tome.

Razmisljam o Llano platformi u nekom fancy kucistu, bez optickih uredjaja, sa cijenom recimo oko 2.5 - 3000kn. Obavezno µAtx kuciste.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na