Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2009., 20:38   #1
FrKa
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: rijeka
Postovi: 9
Thumbs down WD6400E kvar

Pozdrav, posto mi je ovo prvi post!

Naime prilikom ukopcavanja istog u struju, on ne daje nikakve znakove zivota osim kratkog blica lampice na njemu, te na adapteru. ljudi molim bilo kakvu pomoc jer mi je na njemu brdo toga sta mi treba..radi se o ovom disku

Code:
http://www.eijlander.nl/article.php?group=828&id=354407
hvala!
FrKa je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2009., 20:41   #2
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Jesi ga probao izvaditi iz kućišta i uštekati ravno na matičnu? Može biti da je elektronika od kućišta samo krepala
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.07.2009., 20:48   #3
FrKa
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: rijeka
Postovi: 9
nisam jer mi ima garanciju i sada sam u nedoumici... ma sema je u tome sto je jucer grmilo, ja zvrcnuo doma da istekaju lap i disk i stari samo "hopa van iz uticnice"... znaci, moze bit da ga je grom spalio ili neki sok od naglog gubitka struje?!? kakva je sansa spasenja podataka? hvala!
FrKa je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2009., 20:52   #4
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor FrKa Pregled postova
nisam jer mi ima garanciju i sada sam u nedoumici... ma sema je u tome sto je jucer grmilo, ja zvrcnuo doma da istekaju lap i disk i stari samo "hopa van iz uticnice"... znaci, moze bit da ga je grom spalio ili neki sok od naglog gubitka struje?!? kakva je sansa spasenja podataka? hvala!
Čuj, ne mora značiti da je sam disk skuren, moguće je ali možda je samo elektronika od kućišta crkla, ako je kupljen kod nas disk nosi na servis pa neka ga probaju uštekat bez kućišta a ako je u Nizozemskoj (sudim prema linku koji si dao) više ti se isplati da ga sam otvoriš i spojiš nego da ga šalješ preko pola Europe, right?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2009., 20:56   #5
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
otvori i vidi. istu situaciju imao frend sa prenosnim seagateom, nije se palio kad bi ga ukopčali. mi ni 2 ni 3 nego kacavid u ruke, raskopali kučište, izvukli disk i vidi vraga - disk radi. frend kupio novo kučište i gotovo, a da je slao na garanciju em ne bi dobio podatke nazad em je za to trebalo otić u italiju, a to je cca 150 kn benzine koje je potrošio na novo kučište.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2009., 20:59   #6
FrKa
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: rijeka
Postovi: 9
ma uzeo sam ga u rijeci u jednom shopu (nebi reklamirao), tako da ce vjerovatno tamo na servis. link nizozemski jer je to jedini koji sam naso na brzinu u ovoj svoj tuzi i zalosti nego, nesto sumljivo se desava.. kada ukopcam samo adapter onda svijetli lampica na njemu,a kada ga ukopcam u disk opet se desava gorespomenuta situacija sa blic-blic i to je to.. jao majko..ljudi hvala na trudu!

edit: da,ako ga dam tamo podaci odose sigurno bez povratka..
FrKa je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2009., 21:07   #7
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
vrlo vjerojatno ta trgovina nema servis nego ako ne radi reklamiraju uredaj kod proizvodaca i ti dobijas novi. Tako da da, vrlo vjerojatno ostajes bez podataka. jedini potencijalni spas im je da ti sam otvoris disk pa ih izvuces van, u slucaju da nije bas disk umro.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2009., 21:11   #8
FrKa
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: rijeka
Postovi: 9
ajoj, znao sam da ce tako bit. ovako ne mogu nikako skuzit dal je ziv il mrtav? mozda iz tih "igrica" sa lampicama koje sam naveo? znaci adapter radi dok se disk ne ukopca, onda se gasi.. any idea? nego, ta trgovina ima servis, to sam 100% siguran, ali, da li je vjerovatno da ne servisiraju takve probleme?
FrKa je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2009., 21:15   #9
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Nope, probati spasiti podatke otvaranjem diska i naknadno kupiti novo kućište ako je disk ipak živ ili izgubiti podatke, dati disk na servis i novi disk to su jedine solucije po meni Mislim da su dobre šanse da je ipak samo kućište rikavela jer su obično sva ta kućišta neki šrot made in Čajna pa ih i najmanji pad u naponu može shebat
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2009., 21:18   #10
FrKa
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: rijeka
Postovi: 9
podaci su mi bitniji od novog diska, to sigurno.. malo cu sacekat, mozda se netko pojavi sa idejom, ako ne, kacavida u ruke :=)
FrKa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na