Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2006., 15:18   #1
vjekson
Premium
Moj komp
 
vjekson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 336
sporo botanje win XP-a

Dakle win. se nekad botaju normalno(15-ak sec.) ,a nekada 3min. jednostavno nema pravila,nekada dvaput za redom učitava 3min.,a nekada po tjedan dana učitava normalno
E sad mislio sam da je to do win. ali sam jučer napravio svježu instalaciju i dešava se ista stvar
Probao sam izvaditi zvučnu=ista stvar,probao sam izvaditi tv karticu=ista stvar,druge stvari ne mogu povaditi jer nemam zamjenske pa ne mogu ni provjeriti(jedino još ram,mogu izvaditi jednu pločicu pa isprobati kako radi)


Ima li netko ideju što bi to moglo biti?
P.S.Grafa,matična,proc,mema i hard su pod garancijom...
Bot procese sam gledao ali nisam našao ništa konkretno,ima tu i tamo koji crveni uskljičnik,i hrpa žutih,ali ne piše niša konkretno,istina da se hard spominje više puta,ali u svim testovima radi normalno i u radu nema nikakvih zastoja!
vjekson je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2006., 15:30   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,328
Koji hard je u pitanju? Kojim si ga programima testirao? Očigledno je u pitanju neki hardverski problem.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.11.2006., 16:38   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Pusti ti njemu cijelu noc prime95, pa vidi ujutro ako je citav
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2006., 20:34   #4
dk78
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: pULA
Postovi: 16
Uobičajen problem kod novih amd-ovih nforce konfiguracija (64-bit) pogotovo nf4 -4x!
Konflikt drivera najčešče amd-ovih za cpu i drivera za chipset!
Probaj skinuti zadnje drivere za cpu,chipset i grafiku, prvo skini sve bitne drivere u sistemu (vga, matična, cpu), instaliraj 1:drivere za matičnu 2: cpu drivere 3: vga drivere! Ako ne radi napravi update biosa i reinstall drivera!
Pozdrav!
dk78 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2006., 22:57   #5
DTK
Premium
 
DTK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Split
Postovi: 140
Dali si probao Bootvis?
DTK je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2006., 13:02   #6
vjekson
Premium
Moj komp
 
vjekson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 336
odgovor

Hd je seagate 80gb sata2,a probao sam i instalirati bootvis ali ne kontam ja to pročitati što on napiše,vidim jedino da se zadnji proces počne učitavati u 93 sec. i to je to.
Ali probao sam izvaditi memoriju iz prva dva slota i staviti ju u druga dva i sada sve radi normalno več 4 dana!!!: roller :

Izgleda da je problem u prvom slotu za memoriju,jer kada u njega stavim keks,ne podiže win.

Da odem probati zamjeniti matičnu,ima li neka bolja do 600kn od ove moje gigabytove nf4-4x ? (inače ploča ide na 290 fsb bez beda...)
vjekson je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2006., 22:02   #7
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,360
Isto to se i meni događa, ali samo na x64. Jel možda zato što mi je unutra modem za kojeg nemam instalirane drivere?
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2006., 13:00   #8
vjekson
Premium
Moj komp
 
vjekson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 336
opet

Bilo je sve dobro dok nisam dirao latencije memorije u biosu,i opet sam dobio spori boot...
Izgleda da je stvar ipak u memoriji jer kako vidim i ti imaš SP c2 memoriju!!!
Sada više nemam pojma što da radim!
vjekson je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2006., 11:27   #9
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
ako je sav hardware ispravan taj se problem javlja zbog konflikata sa pci smbus-a resursa
na nforce 4 ultra sam imao x-fi zvučnu i 7800gtx i u nekim igrama je bilo problema sa zvukom i boot je trajao dugo. onda poludim i kupim abit nf4 sli i novi hard i opet dugo bootanje. sad sam već lud. i na kraju kupim 8800gtx i puknem u komp i pci modem ne radi! detektiran je u device manageru. znači 8800gtx u kombinaciji sa x-fi ne ostavlja više prostora na pci busu. onda sam kupio externi usb modem i sad sve radi normalno. komp se boota za par sekundi. zamijenio sam pol kompa a problem je bio u pci-busu
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na