Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.05.2020., 09:46   #181
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Iskreno ne znam za prvu ruku da li će plex server ići sa shielda ili ne, ali definitivno bi mi za future proof dobro došla 2 USB-a.


Znam da je vjerojatno glupo pitanje, ali ako se koristi shield kao plex server, može se istovremeno koristiti kao i klient? Jer u principu sad koristim komp kao server i klient, ne spajam se s drugim uređajima na njega.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2020., 15:56   #182
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Da, shield pro verzije mogu biti plex server i klijent. Non pro samo klijent.

Meni je sada 2015 pro model server a 2019 non pro klijent 😁

Nas mi je preslab za server :/

Update: dolby vision i true hd rade zajedno u plexu ako se remuxa dl dv rip u .ts
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2020., 21:48   #183
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Ima ko usb 3.1 zaštekam u shield 2017 verziju da mu radi normalno? Ne mogu naći na netu podatke podržava li usb 3.1.
Uzeo bi Sandisk extreme pro 128 GB onaj usb 3.1 za vanjsku pohranu za filmove i serije.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 21:51   #184
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Neznam koliko su 2017 i pro različiti ali ja imam taj stik u Shieldu i radi najnormalnije.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 22:46   #185
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Meni u 2017 radi najnormalnije i bez problema
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2020., 06:43   #186
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Super, hvala, naručeno!
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 18:37   #187
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
evo za imaoce Šilda - dali ovaj noviji model "cijev" puno okljaštren u odnosu na predhodni pro?
razlika u cijeni i nije neka ali nema dodatna 2x USB.
nešto drugo?
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 22:04   #188
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Gigu rama manje i duplo manje interne memorije, a to je i vise nego previse "okrljasteno"
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2020., 22:47   #189
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Gigu rama manje i duplo manje interne memorije, a to je i vise nego previse "okrljasteno"
OK a to u praksi znači što? ili su to samo podaci koji lošije izgledaju na papiru?
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 08:04   #190
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2020., 08:26   #191
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Ako misliš gledati filmove, mislim da je i ta okrljaštena verzija dovoljna, a i dalje debelo ispred prvog sljedećeg Android TV-a.
Ali za emulatore i slično je bolje uzeti normalnu verziju.

Ja imam 2017 non PRO i jako sam zadovoljan sa svime osim što neki put kad daljinski duboko zaspi pa se ne synca odmah, nego nakon 2-3min, a gamepad uvijek radi kao raketa (uzeo sam onaj paket sa gamepadom i taj nV gamepad je vrhunski, uz X1 vj najbolji gamepad koji sam probao).
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 14:37   #192
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
dakle mislim samo strimat filmove sa kompa preko LANa.
od online sadržaja YT ili netflix ako bude radio u 4K

nikakve igre ili social media.
andoid boxevi jeftinjare me ne zanimaju više bez obzira koliko skupe bile - to su igračke.

čak bi prije probao Zipity pa vratio ak ne radi kak spada iako su cijenom tu negdje.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2020., 15:17   #193
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Ako je to sve za što ti treba... koji god Shield uzmeš, nećeš falit...
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 16:47   #194
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Stigao mi Shield TV. Za sad sam super zadovoljan, sve radi lightning fast, Android TV je čudo u odnosu na Amazonov zatvoreni ekosustav kojeg koristi prethodni Firestick 4K.

Daljinski je također veliki napredak u odnosu na Firestick.

S obzirom da ću Shield koristiti gotovo isključivo za streamanje sadržaja, možda sam mogao kupiti novi Chromecast za 68€, više nego duplo manje, ali ovdje osim boljeg hardvera dobivam i odličan support, što mi je bitno za uređaj kojeg ću koristiti godinama.

Btw, ne nalazim HBO Go na Google Store, sad ga mijenja HBO Max. Da li postoji opcija sideloadanja apk fajla kao na Firesticku?
sti je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 17:10   #195
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Stigao mi Shield TV. Za sad sam super zadovoljan, sve radi lightning fast, Android TV je čudo u odnosu na Amazonov zatvoreni ekosustav kojeg koristi prethodni Firestick 4K.

Daljinski je također veliki napredak u odnosu na Firestick.

S obzirom da ću Shield koristiti gotovo isključivo za streamanje sadržaja, možda sam mogao kupiti novi Chromecast za 68€, više nego duplo manje, ali ovdje osim boljeg hardvera dobivam i odličan support, što mi je bitno za uređaj kojeg ću koristiti godinama.

Btw, ne nalazim HBO Go na Google Store, sad ga mijenja HBO Max. Da li postoji opcija sideloadanja apk fajla kao na Firesticku?


Ne vidim zasto ne bi moglo. Stavi adblink i preko njega stavljaj sto pozelis
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 18:01   #196
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Stigao mi Shield TV. Za sad sam super zadovoljan, sve radi lightning fast, Android TV je čudo u odnosu na Amazonov zatvoreni ekosustav kojeg koristi prethodni Firestick 4K.

Daljinski je također veliki napredak u odnosu na Firestick.

S obzirom da ću Shield koristiti gotovo isključivo za streamanje sadržaja, možda sam mogao kupiti novi Chromecast za 68€, više nego duplo manje, ali ovdje osim boljeg hardvera dobivam i odličan support, što mi je bitno za uređaj kojeg ću koristiti godinama.

Btw, ne nalazim HBO Go na Google Store, sad ga mijenja HBO Max. Da li postoji opcija sideloadanja apk fajla kao na Firesticku?
Javi da li radi.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2020., 20:37   #197
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Radi, skinuo .apk sa Apkmirror (guglajte eu.hbogo.androidtv.production). Nakon toga birajte kako ćete ga uploadati na Shield.

Ja sam htio provjeriti kako radi NAS od routera (Fritzbox), pa sam uploadao .apk na NAS, povezao Shield s NAS-om, sa Google Storea skinuo neki random file explorer, u njemu pronašao NAS folder i pokrenuo instalaciju .apk-a.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 12:05   #198
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,768
Zamijenio i ja Firestick 4K sa Shield Pro kao ulogom u budućnost i za kauč gaming.

Prva stvar - s Firestickom nisam imao problema, stik kao takav je čudo što sve može napraviti i da budem iskren potpuno je zadovoljavao moje potrebe. Malo je zatvoren, da, ali što ćeš. Dugo već čitam o tom Shieldu i čekam neke akcije koje nikako da se dogode, pa odlučio probati i to čudo tehnike.

Dosta ću ga uspoređivati s Firestickom 4K pa... niš drugo nisam ni probao do sada.

Out of the box - za te pare su fakat mogli ubaciti 1m HDMI kabela ili barem stalak za box kad ga već prikazuju na slici.

Daljinski - iskreno i bez previše razmišljanja, Firestickov je taktilniji, ima bolji i logičniji layout i ima mute tipku (custom tipka se može mapirati da bude mute). Toblerone oblik mi ne paše, ali bmk. Teži je i oblikom nezgrapan. Kada ga držiš u ruci i na D-padu stišćeš lijevo-desno, zbog tvrđih tipki moraš i čvršće držati daljinski (opet, oblik toblerona tu ne pomaže). Kada daljinac leži na stolu/kauču, zaboravi da možeš stisnuti pauzu ili mute bez uzimanja istog u ruku- U mraku su tipke skoro ful crne i dok ga ne primiš u ruku ne znaš na kojoj od te tri ravne plohe se tipke nalaze - pa pipaš ili računaš na osvjetljenje tipki, pa okreni daljinski na pravu stranu i pauziraj. Layout je čudan i treba navikavanja na raspored media tipki. Tipke su vrlo flat i da nema onog izbočenja na play/pause tipki, dao bi mu čistu jedinicu. Ovako, bogu fala, imam barem nekakvu referencu za nabost tipku naslijepo. D-pad je predivan, volim odmarati palac u "rupi" hahaha. Da su bar tipke smjera maaalo mekše. Jako je lijep daljinac i sve to, ali ne vidim puno prednosti naspram Firestickovog. Jedino gdje je Firestick kiksao, a Shieldov je bog, jest filing u ruci i izrada - ništa ne škripi i izgleda kao tenk.

Uparivanje s TV-om / Cast - imam Sonyjev FHD 48WD655, nipočemuposeban tv i sve šljaka kao prije. Trebalo mi je vremena da podesim CEC i IR kontrole i sad je sve apoteka (nije baš bilo out of the box iskustvo). Ima jako puno opcija i treba se poigrati ako nešto ne radi - mene je zezalo automatsko paljenje tv-a kada nešto castam, a box i tv su prethodno bili ugašeni. Box bi se upalio, tv ne bi. onda moram tv upaliti s daljinskim od tv-a, jer ako stisnem power na Shield daljinskom - gasi mi box
Sonyjev daljinski mi sad ima više smisla jer je lag između inputa i akcije manji nego u slučaju sa Firestickom. Maltene je nula.
Shield mi je potpuno zamjenio Chromecast uređaj i radi to bez greške.

Storage i networking - upiknuo sam mu 256GB Samsung Fit 3.1 USB stick i formatirao kao external storage - da ga po potrebi mogu izvaditi. Interni prostor je tako nebitan, čak i da je 8GB, to je dovoljno za instalacije appova i cache. Na sticku je sva multimedia (Plex server, IPTV snimalica, torrenti...). Stick je prilično brz i po pitanju veličine zasad ne planiram ništa dirati. Na Shield se spajam isključivo preko lokalne mreže (stick ne mogu micati jer je Plex server na njemu, ali po potrebi se server može ugasiti i stick izvaditi) i brzine transfera preko žice su oko 100MB/s kod zapisivanja na stick. Nativna podrška za SMB (odnedavno v3) je ful jednostavna. Shieldu sam dao fiksni IP, na desktopu jedan shortcut, na mobu u Root explorer manageru također, uvijek imam pristup boxu i sve je ful jednostavno. Ne treba zaseban app, dizati wifi servere, pristupati preko browsera, štoveć... Kod Firesticka je to malo bila tlaka, da budem iskren. Zato mi je bilo lakše držati PC up and running i sve vući s njega nego driblati sa stickovima (imao sam USB adapter za periferiju).

Periferija - na boxu je po defaultu spojena Logi K700 Google TV tipkovnica (unifying), Xbox One BT kontroler i MX Master po potrebi. Koristim i Galaxy Budse i vezano za delay - očekivao sam ga više. IPTV, Youtube, Netflix nemaju delay, u Kodiju se delay ispegla A/V syncom. Jedino gdje ima delaya i nema spasa je streamanje igri s PC-a. Fuck it, Budsi mi i na Win10 imaju delay tako da ih za tu svrhu niti ne koristim.

Aplikacije - do sada sam sideloadao samo Chrome za praćenje F1TV. Ostalo sam sve našao na Storeu. Čak i HBOGO (vidim kolega gore je sa Tubeom imao problema s tim). Neki od appova koji mi dosta olakšavaju život:
Tivimate i njegova snimalica za IPTV, uredno radi dok je box na sleepu, ali tu je i Firestick radio ok. Meni jedan od boljih/ljepših IPTV appova.
Kodi za sav Plex sadržaj (bolji player od Plexovog), a često i HBOGO sadržaj (opet, bolji player).
X-plore za file manager. Mislim da nema boljeg, iako je ružan upm.
BiglyBT za torrente, instaliran mi je i na mobu pa se povežem na Shield i upravljam torrentima dok Shield vrti nešto drugo na ekranu itd... Namjestio sam jedan folder u koji preko SMB-a (s kompa ili moba) ubacim torrent fajlove i sve krene automatski. Mogu potpuno zaobići PC koji mi je nekad vrtio Plex server i torrente, a sad ga palim samo za igre.
Steam Link i Nvidia Gamestream za igranje. Ne koristim ono igranje u cloudu. Ako netko zna može li se naštimati da PC monitor NE radi dok igram lokalne igre na telki - slušam!

AI Upscaling - lijepo radi s HD IPTV kanalima, baš me iznenadilo. Daleko od nekog gimmick featurea, smatram da su to dosta dobro napravili i ima smisla držati ga upaljenim.

IMHO, Firestick 4K je odličan box za ulazak u svijet tih stvarčica. Uvijek ću ga rado preporučiti i frendovima jer je investicija minimalna, a dobivaš jako puno. Mi Box S nisam imao prilike probati iako bi volio da jesam, pogotovo u ono vrijeme kad sam uzeo Firestick.

Shield Pro za 200+ eura baš i ne mogu preporučiti ako vam je streamanje sadržaja primarna stvar koju radite. Ja sam ga uzeo iako nemam niti 4K tv niti bilo kakav HT sustav koji bi iskoristio čuda koja box može prožvakati. Znam da ga neću tako brzo mijenjati i nadam se da će dobivati support kao i starije verzije. A ne bi škodilo zazidati malo bolji HT setup oko boxa, kad je već tu, žena će nadam se razumjeti


Edit:
Android TV OS ima tih par stvari koje ga jos dodatno podizu - Picture-in-Picture i rad aplikacija u pozadini. Gledam IPTV, odem na homescreen i upali se PiP, obavim sve i vratim se nazad u app. Deezer moze svirati u pozadini dok npr browsam jutubom ili igram igru.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 26.10.2020. u 15:15.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 12:14   #199
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Hvala na review @xlr, ostajem na Firestick 4K za Plex streaming preko PC-a i IPTV listu preko KODIja. :-)
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 13:10   #200
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
AI Upscaling - lijepo radi s HD IPTV kanalima, baš me iznenadilo. Daleko od nekog gimmick featurea, smatram da su to dosta dobro napravili i ima smisla držati ga upaljenim.
Kako provjeris da ti AI upscaling radi, meni za sve pise 4k 60 hz i not supported ? TV je LG 55SM8600PLA
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 14:48   #201
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,768
Kaze bas "not supported"? Nemam nikakvog iskustva s 4K. Tube ili Pro?

Meni je tv nativno FHD, a kod recimo HD streamova mogu provjeriti da radi.

Na menu tipki imam podesen shortcut za settingse. Dok gledam nesto u HDu, udjem u settingse preko tipke, AI settingsi - napise je li "active" ili "not required".

Ili elegantnije, podesis menu tipku da pali demo mode - kada nesto gledas klik na menu tipku pa ti pokaze basic i upscaled prozore jedan do drugog. Ako iz nekog razloga ne zeli upscaleati (meni nekada zeza na SD streamovima), onda dobijes poruku "upscaling not required".

Ako gledas sadrzaj u nativnoj rezi (meni FHD, tebi 4K), onda isto kaze "not required".


Edit:
Gornji post sam editirao s par stvarcica kojih sam se sjetio koje Firestick nema, a zgodne su.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 26.10.2020. u 15:13.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 18:48   #202
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
AI upscale radi samo od 360p do 1440p. Najvise se vidi razlika na nizim rezolucijama. Ima opcija on/off on the fly i cudo jedno kako dobro radi Nema smisla upscalati 4k na 4k.

Ne koristim Plex server na Shield al' super stvar je sto moze transkodirati on the fly ako treba, probao i to nevjerojatno dobro radi.

Imao sam Mi Box, onaj prvi. Zapravo jos imam, skuplja prasinu. Radio je dobro dok nisu napravili upgrade, onda pola codeca vise nije radilo, usporio se, ma uzas. Shield imam vec godinama, prvo 2017, pa sad 2019 pro, skup je al' je najbolji. Podrska do sada je isto super, updati dolaze i za stare modele. Zapravo ja sam cak i ugasio autoupdate, ne diraj dok radi.

Takodjer se jednostavno unlocka bootloader a ne gubi jamstvo. Nakon sto se unlocka, moze se flashati bilo koji stariji ili noviji firmware. Probao na 2017 verziji
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 21:21   #203
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,768
Ako baš ima neki problem s upscalingom, možda mu hotfix(evi) srede stvar. Ali ja bih prvo dobro provjerio sve prije opt-ina na hotfix update. Anyways, here it is:
https://docs.google.com/forms/d/e/1F...01=DONTDELETE-

EDIT:
Known issues v8.2:
https://www.nvidia.com/en-us/geforce...ce-upgrade-82/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 21:27   #204
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
Upscaling nije radio na 60fps i nekim opskurnim videima, sad radi i to. Osobno sam bio vrlo skeptican da moze popraviti sliku, al' kad sam probao, ostao sam zatecen. 480p Youtube video izgleda barem kao 1080p. Ili recimo sadrzaj capturan sa TV, u 576 ili 720 izgleda znacajno bolje.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 26.10.2020. u 21:48.
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2020., 09:58   #205
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Evo i mog dojma nakon trotjednog korištenja.

Za početak, još uvijek ne koristim AI upscaling i Dolby Vision/Atmos, tako da u startu mogu reći da je 150+ Eura teški overkill za streamanje sadržaja na Full HD televizor. Sljedeća investicija je 4K TV, nakon toga pravi Home Theater setup sa AV receiverom i po mogućnosti Atmosom. Onda će Shield biti iskorišten kako treba.

Dalje, sadržaj konzumiram isključivo preko plaćenih servisa. Netflix,YT, HBO, Google TV, Spotify, i ako nešto sporadično uleti (npr. Disney+ kad dođe novi Mandalorian). Prošla su vremena kad sam skidao torrente i radio kolekcije, tako da mi je bilo kakav oblik streamanja s kompjutera naporan. Osim toga, trenutno sam u Švabiji i torrenti su prevelika zajebancija, treba ti dobar VPN (plaća se), a bolji trackeri traže predugo seedanje (10 dana po torrentu), tako da ti klijent stalno mora biti upaljen. Jednostavno rečeno, ne da mi se, radije platim gore navedene streaming servise.

Storage sam podesio vrlo bazično, na routeru je postavljen NAS i spojen USB stick, a na Shieldu mu pristupam preko X-plore managera. Također sam dodao i Google Drive na X-plore ako nešto trebam uploadati s mobitela. Možda u budućnosti dodam SD karticu na Shield, trenutno ne vidim potrebu.

Softverski, Shield funkcionira besprijekorno, sve je momentalno. Kod Firesticka me užasno živcirala zatvorenost Amazonovog ekosustava i forsiranje vlastitih usluga. Banalan primjer, ne možeš preko mobitela iznajmiti/kupiti film na Google Store-u i gledati na Firesticku. AndroidTV je jednostavno drugi svijet u odnosu na Firestickov OS. Svi uređaji u kući prepoznaju Shield kao Chromecast uređaj, a castanje sadržaja je trivijalno.

Čak i Bluetooth funcionira bez greške, sa wireless earbudsima ne osjetim sound delay, vjerojatno jer je na obje strane BT 5.0.

Na daljinski sam se priviknuo, iako ergonomija nije pogođena. Pozadinsko osvjetljenje je must-have, ne znam kako to nema svaki daljinski na tržištu.

Definitivno preporuka za svakoga. Ako pregrmite visoko početno ulaganje, dobivate hardverski i softverski impresivan uređaj, a kod kupnje sljedećeg televizora više ne morate razmišljati koji OS će imati, sve ide preko Shieldovog. Čak i ako ćete ga koristiti "samo" za streamanje, prednosti u odnosu na Firestick 4K su višestruke, samo računajte da vam treba barem 4K televizor, po mogućnosti i Home Theater setup.

Zadnje izmijenjeno od: sti. 27.10.2020. u 10:04.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 15:13   #206
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,768
Danas sam na Shield, radoznalisti radi, spojio Focusrite 2i2 USB interface na kojima vec godinama slusam M-Audio BX5D2 (TRS->XLR). Znaci Shield mi je zamjenio Chromecast TV, to sam i ocekivao, ali tesko da ce zamjeniti i CC Audio kojeg koristim za castanje mjuze s moba i kompa.

Downsides! A ima ih puno:
- volume kontrola vise ne ide preko IR blastera (tv/cec), nego kontroliras Android media volume. Mana je jako malo volume koraka i sporiji odziv ako pet puta kliknes volume tipku (malo kasni, nije real time).
- nemogucnost slusanja mjuze (npr deezer app) i gledanja npr iptv programa - samo jedan app moze slati audio, a ne mozes ga definirati, niti individualno mjutati odredjeni app. Zadnji pokrenuti app okupira audio kanal i bok.
- castanje mjuze s moba/kompa na shield, jasno, okupira tv ekran jer se koristi Chromecast modul i ne mozes nista drugo raditi na tvu. Chromecast jednostavno ne radi u pozaditi i to mu je oduvijek bila mana na svim uredjajima koji ga podrzavaju. Tu mi CC Audio ima neprocjenjivu prednost - nema smetnji ni notifikacija s moba ni prekida muzike kao kod BT streamanja, a tv ti je uvijek slobodan.

Ali cinjenica da se ovo moze, nisam ni sanjao o tome. Dokle idu mogucnosti ove skatule?

Nikako da se bacim na to, a volio bih srediti i maksimalno iskoristiti ove zvucnike... Idealno bi bilo kad bi imao neku "skretnicu" za 2 analogna audio inputa (cc audio i tv) na 1 audio output (zvucnici) pa po potrebi jednim gumbom prebacujem inpute. Budem jednom otvorio temu za to, samo treba sjesti i nacrtati/objasniti setup i zamisli
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2020., 20:27   #207
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Mali upgrade:



Tube ide frendu, ja prelazim na Pro. A samo sam htio bolji softver od Firesticka

Citiraj:
Autor xlr
volume kontrola vise ne ide preko IR blastera (tv/cec), nego kontroliras Android media volume.
Ja sam uspio, ali na čudan način, prvo pročitaj ovo:

https://www.reddit.com/r/ShieldAndro...ield_pro_2019/

Citiraj:
The new SHIELDs have Dolby audio trans coding now and it's enabled by default so netflix EAC3 can be streamed to older AC3 receivers. With the Dolby stack enabled, SHIELD needs to output fixed Volume and the volume should be adjusted at the receiver. This mean shields fixed volume feature is enabled by default on the new SHIELDS and can't be turned on, until you disable dolby.

If you don't need dolby processing, you can turn it off in the advanced sound settings in display and sound settings and then you can turn off fixed volume and you'll get the SHIELD digital volume adjustment that's on by deafult in the older SHIELDS.
Dakle, dok god ti je u postavkama zvuka upaljen "Fixed Volume" i "Dolby processing", ne može se kontrolirati Android media volume, jer Shield smatra da će se volumen kontrolirati na receiveru.

Što se tiče IR kontrole volumena, ja sam uspio nakon što sam napravio Turn Off na Shieldu i ponovno upalio. (btw, kad napravite Turn Off, jedini način da upalite Shield je da ga ištekate iz struje i ponovno uštekate, preglupo). Ne znam je li ovo do Shielda ili mog televizora jer sam imao problema i sa Firestickom, imaju marku televizora u bazi (Telefunken), ali kad šalju testne kodove za volumen, ništa se ne događa.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 18:49   #208
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,768
Tnx za info, ali kod mene to ne pali. Kakogod, nije mi bio zgodan setup pa sam odustao od ideje.

Anyway, pitanjce - radi li ovaj novi Xbox gamepad na Shieldu (ovaj sa share tipkom)? Prepostavljam da radi jer nisu ništa updejtali po njemu i protokolu, ali ne mogu naći potvrdu na netu... Ne bi volio da moram čekati neki update s driverima i sl :S
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2020., 20:40   #209
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,768
Ajmo ovako, Shield gamepad v2 + korištenje slušalica. Ima li laga između slike i zvuka kada se koristi gamestream s lokalnog pc-a? Kada igram na tv-u, zvuk i slika su ok. Kad spojim bilo koje BT slušalice onda nastane kaos, jasno. Zvuk kasni i do 1 sekundu dok igram.

Alternativa, da zvuk puštam na kompu, a samo sliku na tvu mi baš i ne odgovara jer po pitanju BT zvuka Win10 se isto ponašaju - postoji osjetan delay i ne mogu igrati s BT sluškama.

Prvotno sam planirao uzeti Xbox gamepad, ali sad kad vidim da Shield gamepad ima ffb i izlaz za slušalice, sve više naginjem na tu varijantu - koristi netko da prokomentira kako radi zvuk na slušalicama?

Koristite li neki drugi bežični audio setup na Shieldu koji ima mali ili nikakav lag na slušalicama (tipa do 250ms)?

Često koristim slušalice dok gledam filmove itd pa... Ali kod igri je delay nemoguć. Većina ostalih appova uredno radi (Android hendla BT A/V sync).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2020., 20:47   #210
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Kako ti se ponaša Netflix u kombinaciji sa BT slušalicama? Ja cijelo vrijeme u pozadini čujem "klikanje". Na YT, HBO i Spotify se to ne događa.

Zadnje izmijenjeno od: sti. 14.11.2020. u 21:40.
sti je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na