Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.08.2004., 15:31   #1
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Pomoc oko TVa

Kupio sam novu televiziju ali mi slika jos malo snijezi.Radi se od Samsung televiziji onoj duguljastoj (wide screen-valjda se tako pise),100 Hz,ravan ekran i virual dolby "soraund". Kada stavim 16-9 i 4-3 format uvijek mi slika malo snijezi.Imam kabelsku antenu i kabel u komadu i nove cinceve.Duzina kabela je 8m. Da li bi mi pomogla kakav pojacala da slika bude skroz cista. I zanima me da li je ta televizija napravljena za digitalni prijem ili analogni ako tko zna?
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2004., 19:28   #2
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Re: Pomoc oko TVa

Citiraj:
Originally posted by giga
Imam kabelsku antenu i kabel u komadu i nove cinceve.
WTF is "kabelska antena" ? :confused:

Ako si mozda mislio da imas sustav "kablovske televizije" u zgradi u kojoj zivis da ti nije mozda Electronic CATV koncesionar? JAvi ako je pa cu ti ispricati dvije lijepe storije
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 29.08.2004., 20:44   #3
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
A nazalost u pravu si....:mad: Krnjevo-Eletronic CATV
Ajde reci "štoriju" o nasem dragom koncesionaru...
Kabelska antena = kabelska televizija...glavno da smo se mi skuzili .....
Sta mislite o stavljanju pojacala u mom stanu na sustav kabelske televizije,da li bi pomoglo to sta?
Ili druga ideja da stavim jednu logaritamsku antenu na prozor i pojacala,ali me zanima da li je moguce onda pomoci skretnice spojiti kabelsku i logaritamsku na jedan ulaz u TV? Nece ici ha...
CATV
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2004., 22:08   #4
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Story 1:

Mjesto radnje naselje u Skurinjama gdje je isti koncesionar. Glavni glumac ja. Primjetim ja na nekoliko (5-6) kanala sa kojih cesto snimam sto na PCju sto na klasicnom VCRu losu sliku, onako zrnatu. Kod TV signala je to znak niske razine signala (obrnuto je crte na ekranu kad je signal prejak) i prijavim ja kvar. Dodje prvi serviser i kaze da treba zamijeniti uticnicu. Malo sam bio skeptican ali tko sam ja da sudim ovlastenom serviseru i pomicem ormar od cca 300kg da bi serviser zamijenio uticnicu. Rezultat isti kao prije, doci ce opet.

... prodje 2 mjeseca ja opet prijevim kvar...

Dodje drugi serviser i pocen mi objasnjavati kako je meni slika dobra (???) a da je problem SLUSAJTE SADA DOBRO.... OVO JOS NISTE CULI da je po ljeti zrak suh i da EM valovi lose putuju !!! Kratko sam mu rekao da spakira stvari i da nece dobiti ni kaficu ni rakijicu.

... nakon 2 mjeseca...

Dodje treci tip sa instrumentom i izmjeri 75% jakosti signala i kaze da ce pregledati pojacala. Slika se donekle normalizirala nakon 3 mjeseca a meni su prestali slati uplatnice (ovo se desilo prije 2 godine).

Story 2:

Vrlo slicna tvom problemu. Desava se na Turnicu. Sogorica kupila bijesnu Panasonic TV. Ni na jednom kanalu bistra slika. Morala je platiti 200-300 kn da joj ugrade pojacalo NA NJENU UTICNICU. Sad je slika dobra. Inace mozes spojiti skretnicom dve antene na jedan ulaz na TVu, zasto ne?
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2004., 23:05   #5
Tooma
Premium
 
Tooma's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: malo st, malo vz
Postovi: 2,043
ja imam iskustva sa jednim koncesionarom u Splitu (imaju dva, neznam koji) i sa koncesionarom u varazdinu

u oba slucaja slika na tv-karticama je zrnata
finta je u tome da televizija treba manje signala pa ga oni manje i pustaju
ni jednima ni drugima nisam uspija objasnit da ja placan pretplatu i da me nije briga kako ali da mi trebaju osigurat dovoljno kvalitetan signal
zasto bi ih i bilo briga kad ni onako neman od kog drugog zatrazit uslugu
__________________
Untitled Document
Abit AN7 w AMD Barton XP-M 2500+@2530MHz (11.5x220,1.813V) Water Cooled
Chieftec ca-01bbsl-w, big mesh
Enermax 460w, eg465ax-ve(g)fma
Gainward GF4 Ti4200 (260/520 MHz)
2x256MB Corsair TwinX512-3200C2
2xSegate Baracuda 80GB sata (Raid 0)
2x IBM Deskstar 40 GB
Pioneer DVD+-RW DVR-107D
Cretaive Live Player 5.1
bolje zivit pet dana kao kralj nego jedan dan kao prosjak
Tooma je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2004., 14:57   #6
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Da to se sve dogada jer nema konkurencije pa ih boli k... jer znaju da ti je u interesu gledati kabelsku a posto nema nikog drugog umjesto njih onda si osuden na kretene(njih)...
A ja cu ih zvati u ponedjeljak pa da vidim sta ce reci...
Pokusavao sam sa logaritamskom i pojacalom ali nejde.Ako ukljucim logaritamsku sa pojacalon pomocu skretnine na TV skupa sa kabelskom imam smetnje na kabelskoj dokle god ne iskljucim pojacalo.I jos kada ukljucim u isto vrijeme logaritamsku i kabelsku na prvom programu preko logaritamske ima uzasne smetnja ,sve u svemu sam odustao...spremio u podrum i to je to...ode 150 kn u vjetar ...
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2004., 19:41   #7
knezigor
Premium
 
knezigor's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 412
[QUOTE]Originally posted by pogi
[B]
... prodje 2 mjeseca ja opet prijevim kvar...

Dodje drugi serviser i pocen mi objasnjavati kako je meni slika dobra (???) a da je problem SLUSAJTE SADA DOBRO.... OVO JOS NISTE CULI da je po ljeti zrak suh i da EM valovi lose putuju !!! Kratko sam mu rekao da spakira stvari i da nece dobiti ni kaficu ni rakijicu.[B]

Pa nemreš bulivit....
A sigurno je bitno i u kojem smjeru puše vjetar taj dan.....
knezigor je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2004., 22:19   #8
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Ja bas danas zvao svoje koncesionare pa kaze zena da ce me pribiljeziti pa da ce me zvati,bas me zanima sta ce meni reci "strucnjak" kada dode... vjerojatno ce reci da susjedi previse galame pa da to smeta kabelu,pa zato imam smetnje...
Izvadio sam iz zida onu orginal kutiju i stavio svoj obican prikljucak musko-zensko,kladim se da ce prva reakcija biti-pa naravno da vam ne radi kada ste prckali i nemate "orginal" kutiju...JEDVA CEKAM!
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2004., 07:30   #9
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Originally posted by giga

Izvadio sam iz zida onu orginal kutiju i stavio svoj obican prikljucak musko-zensko,kladim se da ce prva reakcija biti-pa naravno da vam ne radi kada ste prckali i nemate "orginal" kutiju...JEDVA CEKAM!
Javi cim dodje.
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na