Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2008., 08:04   #1
frish
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Laptop se smrzava

Pozdrav ekipi i nadam se da će mi barem netko od vas uspijeti (koliko-toliko) pomoći, jer nitko drugi, pa ni u servisu nisu znali.

Sredinom kolovoza prošle godine kupio sam laptop Fujitsu Siemens Amilo Pro, Intel Duo Core 1,86, 2 GB RAM-a (tada 1 GB, prije tri tjedna kupio i dao ubaciti u servisu još 1 GB), 120 GB diska. Već nakon cca tjedan dana laptop se počeo sam od sebe bez ikakvog pravila ili šablone smrzavati da bih ga morao na silu gasiti i ponovno pokretati. To bi se znalo dogoditi od jednom do nekoliko puta dnevno. Tada sam vrtio nelegalne Windows XP. Dva sam ga puta nosio na servis, gdje su ga samo softverski testirali i rekli mi da je sa laptopom sve u redu i da se njima ni jednom nije smrznuo. Nakon toga sam kupio originalnu Vistu Home Basic, stavio ju gore i nakon 5 dana ista bi se stvar počela ponovno događati. Nakon toga sam još dva puta bio u servisu gdje su promijenili CPU ventilator i pastu. Problem je ostao.

Taj četvrti puta su rekli da će poslati upit u Austriju u Fujitsu Siemens, jer ne znaju u čemu može biti problem jer se kod njih na servisu niti jednom nije smrznuo, a čim bih ga vratio doma, iste bi se stvari ponovno počele događati. Bilo mi je nešto sumnjivo, pa sam ga pokušao sam "iztestirati". Pokupio sam ga sa servisa još dok je bio na čekanju i odnio ga doma. U stanu u Zagrebu gdje mi se to događalo se spajam preko wirelessa, a doma wireless ne koristim. Odnio sam ga doma i imao ga upaljenog četiri dana bez korištenja wirelessa i laptop je najnormalnije radio. Čim sam ga vartio u stan u Zagreb i priključio na wireless, smrznuo se u roku od sat-dva. Tada sam provjerio da li imam instaliranje sve najnovije drivere i kopajući po folderima naišao sam među driverima za wirleless dva foldera (vista32 i vista64). Preko device managera sam ručno instalirao datoteku iz foldera vista32 i od tada je radio kako spada kao da se ništa nije ni događalo. Sve do prekjučer.

Opet ista stva. Nositi ga u servis više ne mislim, jer ovi će me natezati do beskonačnosti i vjerovatno ništa neće znati napraviti, kao ni prvi četiri puta. Ne znam da li da formatiram kompletno cijeli komp i sistemsku particiju i drugu na kojoj su mi samo moje stvari. Čitam po netu, ali ne nalazim konkretno isti problem.

Svaka bi pomoć bila dobro došla. Hvala.
frish je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 09:01   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Čini i se da nešto ne štima sa wirelessom. Imao sam sličnih problema kada sam u svoj komp ubo TP-Link USB WLAN stick sa Atheros chipsetom - nakon 5 min surfanja, komp se zaledio. Zamijenio sam dotični TP-Link PCI karticom i već godinu dana nikakvih problema nemam. Ne znam koji router imaš, ali moj bi savjet bio da odeš kod nekog frenda koji ima drugi router i malo ga tamo istestiraš. Ako bude sve ok, vjerojatno ti se kolju wlan kartica u lapu i router. Pogledaj ima li na netu neki noviji driver za wlan karticu na lapu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2008., 09:10   #3
frish
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Ma vraga ima novih. To su najnoviji. I kako može nakon instalacije novih drivera sve raditi kako spada skoro 3 mjeseca i onda odjednom se počnu događati iste stvari? Nema mi logike. Neki dan sam morao ručno pobrisati dvije datoteke iz registryja prema uputstvima sa jednog sajta jer mi lap više nije prepoznavao DVD ROM nakon instalacije Daemon Toolsa. Kada sam ih obrisao, DVD ROM je propoznan, ali ne znam da li to ima veze sa tim.To sam napravio prije cca tjedan dana. Ne znam da li ja ili netko neovlašten smije otvarati laptop dok je pod garancijom, odnosno, da li se u servisu može vidjeti da je otvaran izvan servisa.
frish je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 17:54   #4
Digitron
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 57
ako nema naljepnicu, a ti pazljiv i iskusan - nece. A sta bi s time dobio ako bi ga otvarao?
Digitron je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na